Ugrás a kommentre

Bail Organa


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Korábban emlegették egy páran, miszerint nincs eléggé kibontva Bail Organa karaktere, mi több, lóg a levegőben. Szerintem ez nincs így, és ezt meg is próbálom érvekkel alátámasztani. :)

 

:arrow: A film elején, miután visszaérkeznek Palpatine és a jedik a kancellári rezidenciához, Organa szenátor is a várakozók között van. Itt biztosítja Anakint, hogy minden tőle telhetőt megtesz a szenátusban azért, hogy a háborúnak vége legyen.

 

:arrow: Ezután kicsit sokat kell várni a felbukkanására, de a Jedi irtás közben ő az, aki odaérkezik, és számonkéri a katonákon, mi is történik éppen. A végén menekülnie kell, ráadásul örülhet, hogy élve megússza a dolgot.

 

:arrow: Saját hajójával indul a megmaradt Jedik keresésére, és sikerül is összeszednie Obit és Yodát.

 

:arrow: A találkozásuk után, hűen segíti a két lovagot, és még a fővárosba is hajlandó visszatérni.

 

:arrow: Végül pedig vállalja Leia felnevelését, ami igen nagy teher és felelősség számára.

 

 

Ezek a fő motívumok, de ezekből is igen jól lejön, hogy Bail Organa lojális a Köztársasághoz, és a demokráciához. Egy mellékszereplő, de annak elsőrangú. Nem hiszem, hogy többet kellene szerepelnie, mert így is jól látható, és érthető a szerepe a történetben. Szerintem nem kell mindent agyonmagyarázni. :D Bárki ezekre a következtetésekre juthat, ha összeszedi Bail Organa jeleneteit az EPIII-ból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen-igen, de akkoris kevés.A jelenetei 1/5e van be.Többet kilehetett volna hozni a karakterből.

 

OFF

Csak úgy mellékesen megjegyzem, nemlenne könnyebb nyitni egy "Karakterek" topicot, ahol mindenkit kilehet vesézni?Így nemkellene mindenkinek külön topic.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen-igen, de akkoris kevés.A jelenetei 1/5e van be.Többet kilehetett volna hozni a karakterből.

 

Én csak azt mondom, hogy az alapján is meg lehet ítélni Bailt, ami a filmben van. Nem kellenek ehhez még extra jelenetek, habár én sem lennék ellenük.

 

OFF

Csak úgy mellékesen megjegyzem, nemlenne könnyebb nyitni egy "Karakterek" topicot, ahol mindenkit kilehet vesézni?Így nemkellene mindenkinek külön topic.

ON

 

Jobb ez így, mert ha mindent egy helyre ömlesztünk, akkor totál átláthatatlan lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban egyetértek, hogy a fontosabb tudnivalók benne vannak a filmben, de az a baj, hogy egyetlen olyan jelenet sincs, amiben igazán kidomborodhatna a karakter (a Jedi templomosat leszámitva). Én legalábbis akikkel a film után beszéltem, azt se tudták igazán, hogy ki azaz Organa és amikor elkezdtem magyarázni, hogy miket csinált a filmben, akkor általában azt mondták, hogy "ja az... hát elég közömbös".

 

A plusz jelenetekkel kicsit markánsabbá tehették volna a figurát... de ahogy Lucas mondta: ez Anakin filmje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a filmben ennyi jutott neki. Úgy van ahogy említed, miszerint ez Anakin filmje, és nem Organa jellemét hivatott boncolgatni. Elég annyi, hogy egy lojális szenátor, akiben maximálisan meglehet bízni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a filmben ennyi jutott neki. Úgy van ahogy említed, miszerint ez anakin filmje, és nem Organa jellemét hivatott boncolgatni. Elég annyi, hogy egy lojális szenátor, akiben maximálisan meglehet bízni.

 

Igy van. Csak többünknek az fáj, hogy tudjuk, hogy lelettek forgatva azok a jelenetek, amikben érdekesebbé válhatott volna. De én azt mondom, hogy várjuk ki a DVD kiadást. Nem azért mert hátha visszarakják a politikai szálat, mert mostmár biztos vagyok benne, hogy nem fogják. Viszont az extra lemezen rajta lesznek Bail jelenetei és könnyen lehet, hogy jó mélyen felsohajtunk örömünkben amiért nem tették őket vissza....

 

Én igy voltam Padmé szüleivel is... amig nem láttam magukat a jelenetek, nagyon bántam, hogy nem rakták bele a végleges filmbe... aztán meg :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont az extra lemezen rajta lesznek Bail jelenetei és könnyen lehet, hogy jó mélyen felsohajtunk örömünkben amiért nem tették őket vissza....

 

Én igy voltam Padmé szüleivel is... amig nem láttam magukat a jelenetek, nagyon bántam, hogy nem rakták bele a végleges filmbe... aztán meg  :)

 

Bail irodája eszméletlen jól néz ki! Már csak azért megérni visszarakni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bail Organának van az egyik leghálátlanabb szerepe. Két filmben is szerepel, ebben meg emlegetik, de a neve csak egy részben hangzik el. Az ep2 idején sokszor hallottam azt a kérdést szülőktől, haveroktól, hogy "Ki ez a szakállas ürge?" És mikor azt mondom, hogy Bail Organa, a válasz: "Az ki?" Ezután persze magyarázhatom, hogy ő Leia nevelőapja, meghal az Alderaan pusztulásakor, stb. Nem mondom, a jelleme nagyon jól kijön az ep2-3-ban, már hajlok arra, hogy az ep3-ban ő legyen a kedvenc epizódszereplőm. De ahoz képest, hogy ő a Lázadás atyja (az anyja meg Mon Mothma - na szegény, hozzá képest Bail egy szót se szólhat), Leia nevelőapja, elég kis szerep jutott neki. Kicsit hangsúlyosabb lehetett volna. Néhány kevésbbé fontos karakter néha több hangsúlyt kap, mint szegény Bail (pl.: Rune Haako, pedig aztán neki sem hangzik el a neve)... Legalábbis én így érzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az is meglehet,hogy a sorozatra tartogatják a Bail&Mon párost.Főleg akkor ha a felkelés szervezését teszik bele.Lehet,hogy ott találkozunk velük? :39:

 

Hát Bail Organával biztos nem. Lucas megigérte, hogy teljesen új szereplők lesznek a sorozatban és a filmek szereplői maximum egy-egy cameo idejére tünnek majd fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bail Organa Maximálisan ki van bontva a filmben.

Nem kell tovább ragozni, szimpatizál a felkeléssel, a Jedikkel, magához veszi Leia-t Politikus volt a Köztársaság idején, Lojalista. Ennyi bőven elég, még talán sok is.

 

Nekem Bail pont olyan karakter, Mint Lando. Róla is pont eleget tudunk, régi rossz fiú Han haverja, övé volt a Falcon. Aztán a nagy csatát vezeti, ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.