Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nálunk akkor csinált hasonlót, amikor a két memória nem volt egymással kompatibilis. Sőt olyan is volt, hogy papíron echte ugyanolyan memóriára cseréltük az egyiket (paramétereit tekintve, de más gyártási szám of course) és úgy nem volt már baja. Szóval alapból is két ugyanolyan volt benne... papíron. De az egyiket kicseréltük, hátha gyári hibás, vagy ilyesmi. Egy 3. ugyanolyanra. Úgy már nem volt gondja. Azóta se tudom, mi volt a gond a másikkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, most intenzívebb tesztnek volt alávéve a két régi, és kb. 45 perc alatt nem volt fagyás (délután 10 perc alatt hármat is tudott produkálni). Holnap letesztelem önállóan a két újat, de nagyon esélyes, hogy én is ebbe a "papíron ugyanaz" esetbe futottam bele.

 

Szerk.: a tech. rovatos kolléga azonnal meglátta a bibi okát. A régebbi memória 1.65 V-os, az újak 1.5-ösök. Alaplapi feszkószabályozó meghülyült tőle. Vásárláskor én ökör nem néztem meg a modulon a matricát, csak a boltban hasonítottam össze a paramétereket, ott meg mindkettőre 1.5 V-ot írt. No comment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, eszem ágában sincs az újabb kisebb fogyasztásút lecserélni a régebbi nagyobb fogyasztásúra - legrosszabb esetben veszek még egy pár 1,5-öst, de előtte még kipróbálom, hogyan szuperál a két régi, ha lehúzom a biosban a fogyasztásukat 1,5-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a win10-el lenne problémám. Gyakorlatilag az első feltelepítéstől fogva csinálja a következőket: a rendszer indítása után nem hajlandó lejátszani sem a zenéket, sem pedig a videókat (ez lehet bármilyen, beágyazott, youtube-os, a gépen lévő). Egy újraindítás szokta megoldani ezt a problémát.

A másik: mostanában minden napra jut legalább egy kék halál, de pl, tegnap rendszer indítás után kaptam hármat is belőle. Frissülni egyedül az nvidia driver szokott.

 

Másik problémám: androidos böngészőből (chrome) nem tudok posztolni ide a fórumba. Ezt írja hibának: "[20310]Biztonsági kulcsod, amely a témán belüli üzenetküldés megerősítéséhez kell, nem egyezik a megadottal. Kérlek, menj vissza, töltsd újra az űrlapot és próbáld újra." wtf? :|:hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Frissítettem a gépen egy csomó drivert egy frissítő programmal és azóta nincs meg a Realtek audio managerem, nem jelenik meg ha kihúzom a füles vagy a mikrofon csatlakozót. Ezzel az a probléma, hogy eddig úgy volt beállítva, hogy egyszerre szóljon a hátsó bemeneten a hangszóró és az elülső panelen a fejhallgató, de most ha be van dugva a fejes akkor csak az szól. Azóta már újra raktam külön a Realtek drivert, de semmi :( valaki valami ötlet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 3 héttel később...

Sosem voltam annyira képben hardveres dolgokban, szóval megkérdezném a nálam kompetensebbeket mi a véleményetek erről a gépről.

 

Processzor: AMD FX-6300 6 mag 3.5Ghz

videokártya: Asus Gtx 750 2GB OC DDR5

Alaplap: Gigabyte 76LMT-USB3

RAM: 8 Gb Hyperx Fury

Blackház: Sharkoon REX3 Value

Whitetáp: Cooler Master RS600-Acabm4-WB 600W Elite Power Black

 

100-ért kínálják, szvsz még manapság is megállná a helyét, de az is érdekelne, hogy az alaplap mennyi ideig bírná majd a jövőbeni bővítéseket RAM és video kártya ügyben?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öcsém gamer gépet kap karácsonyra. Eredetileg i5-8400-ast szerettünk volna bele, de sajnos elérhetetlen, ezért úgy döntöttünk, egyszer élünk, és veszünk egy i5-8600K-t. Viszont ehhez nem jár hűtő. A Cooler Master Hyper 212 állítólag jó választás, de nem sokkal drágábban elérhető a CoolerMaster MasterLiquid Lite 120. Megéri a vízhűtést választani, vagy nem jobb annyival a normális hűtőnél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, kolmilan írta:

Öcsém gamer gépet kap karácsonyra. Eredetileg i5-8400-ast szerettünk volna bele, de sajnos elérhetetlen, ezért úgy döntöttünk, egyszer élünk, és veszünk egy i5-8600K-t. Viszont ehhez nem jár hűtő. A Cooler Master Hyper 212 állítólag jó választás, de nem sokkal drágábban elérhető a CoolerMaster MasterLiquid Lite 120. Megéri a vízhűtést választani, vagy nem jobb annyival a normális hűtőnél?

Én még sosem próbáltam ki vízhűtésest, így maradnék a normálisnál. De ha egy vízhűtésest választanátok, akkor ajánlom figyelmedbe a ház radiátorát. :) 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kolmilan írta:

Öcsém gamer gépet kap karácsonyra. Eredetileg i5-8400-ast szerettünk volna bele, de sajnos elérhetetlen, ezért úgy döntöttünk, egyszer élünk, és veszünk egy i5-8600K-t. Viszont ehhez nem jár hűtő. A Cooler Master Hyper 212 állítólag jó választás, de nem sokkal drágábban elérhető a CoolerMaster MasterLiquid Lite 120. Megéri a vízhűtést választani, vagy nem jobb annyival a normális hűtőnél?

A vízhűtés csak processzor húzásánál érdekes. Ha simán járatod, jó a sima hűtő is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 3 héttel később...

A gépem naponta egyszer-kétszer hirtelen leáll és újraindul. A Windows 10-esen van egy Hibaelháritó szekció, ahol van külön opció ezzel az elnevezéssel: "A Windows váratlan leállását vagy újraindulását okozó hibák elháritása", illetve egy másik "Eszköz- és hardverproblémák azonositása és megoldása" néven. De egyik se talál semmi problémát. Van valami ötlet hogy mi lehet a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A gépem naponta egyszer-kétszer hirtelen leáll és újraindul. A Windows 10-esen van egy Hibaelháritó szekció, ahol van külön opció ezzel az elnevezéssel: "A Windows váratlan leállását vagy újraindulását okozó hibák elháritása", illetve egy másik "Eszköz- és hardverproblémák azonositása és megoldása" néven. De egyik se talál semmi problémát. Van valami ötlet hogy mi lehet a gond?

Ha jól emlékszem neked laptopod van. Első körben ki kellene takarítani a processzorhűtőt, lehet túlmelegszik. Az idők folyamán sok szöszmöszt és port magába szív, emiatt túlmelegszik és ezért indul újra hogy megvédje a túlhevüléstől a processzort. A youtube-on vannak videók az adott laptopokban(beirod a márkát és a tipust) hol a processzorhütő és hogyan kell kivinni. Nem egy ördöngösség. Pár csavart kell kicsavarni a hátulján.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bomarr írta:

Ez a hiba a PC-men jelentkezett. De gondolom egy kis takarítás annak is jót tehet. Köszi ezzel teszek egy próbát.

Szedd le az oldalát a háznak és fuvasd ki a port belőle, különös tekintettel a processzor és a videókártya(ha van rajta) hűtőjére. Ezeket alaposan tisztítsd meg. Majd írd meg hogy megoldotta-e a problémát. Ha nem akkor tovább lépünk.

 

Ody ezt te is megcsinálhatnád.

Szerkesztve: - Frenkie
javítás
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ha jól emlékszem neked laptopod van. Első körben ki kellene takarítani a processzorhűtőt, lehet túlmelegszik. Az idők folyamán sok szöszmöszt és port magába szív, emiatt túlmelegszik és ezért indul újra hogy megvédje a túlhevüléstől a processzort. A youtube-on vannak videók az adott laptopokban(beirod a márkát és a tipust) hol a processzorhütő és hogyan kell kivinni. Nem egy ördöngösség. Pár csavart kell kicsavarni a hátulján.

 

 

Ezt nekem is meg kellene csinálnom, mert már 4 éves a laptopom, de még nem volt takarítva. Télen nem gond a túlmelegedés, de nyáron volt már, hogy kikapcsolt, szerintem emiatt. Viszont nem mernék hozzáfogni magam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Hogy tudok ilyen két hasábos szöveget csinálni?

 

http://www.depeche-mode.hu/hdmfc/szov/net02/ultra_popup.html

Az oldal forrásából ítélve táblázatot használtak, csak eltüntették a szegélyeket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, hogy ez szarkazmus-e, de akkor ide rakok a hszbe egy template-et, amit elvileg kimásolhatsz

 

Szöveg 1a

Térköz (opcionális)a

Szöveg 2a

Szöveg 1b

Térköz (opcionális)b

Szöveg 2b

Szöveg 1c

Térköz (opcionális)c

Szöveg 2c

Szöveg 1d

Térköz (opcionális)d

Szöveg 2d

 

 

Szerk.: Oké, bocsi innen nem másolható ki Wordbe táblázatként, csak Wordből ide :/

 

Szerk2.: Sztornó, mégiscsak ki lehet ha a beillesztésnél a forrásformátum megőrzését választod :)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.