Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Rajtam a procihűtő fog ki a legjobban. Mindig azt játsza hogy jobban begyorsul mint szerintem kéne. Még akkor is mikor semmi olyat nem csinálok ami különösebben terhelné a procit. De például ha videót konvertálok vagy HD-t nézek úgy hajt mint játék közben. Újrapasztáztam a procit és kitisztítottam a ventit de semmi javulás. Már arra is gondoltam hogy a rendszer a ludas de nem akartam még nagyon belepiszkálni.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Új billentyűzetet szeretnék venni, és ezt néztem ki. Valakinek van ötlete/tippe másra esetleg vagy szerinterek ez jó lesz? Szerintem nagyon jól néz ki, csak mivel ilyen olcsó, nem tudom, hogy mennyire jó.

 

Meg új töltő/adatkábelt is szeretnék, ezt néztem ki. Ez viszonylag drága, de strapabíró. Az összes olcsó kábelem tönkremegy 1-2 hónap alatt, a táskában, zsebben nagyon gyorsan törik, szakad, de ami a legbosszantóbb, hogy kikopik és egy idő után nem hogy nem tartja meg a telefont, hanem csak úgy kiesik. (Egy normális töltő fejjel lefele tartva a telefont megtartja.)

Ez remélem nem fog. Csak ezen nincs garancia, mondjuk ilyenekre általában nem adnak.

Nagyoon jó. Az Aquanál adnak rá 2 évet. Nem tudom, miért "szeretem" ennyire az ipone-t.

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Új billentyűzetet szeretnék venni, és ezt néztem ki. Valakinek van ötlete/tippe másra esetleg vagy szerinterek ez jó lesz? Szerintem nagyon jól néz ki, csak mivel ilyen olcsó, nem tudom, hogy mennyire jó.

 

Meg új töltő/adatkábelt is szeretnék, ezt néztem ki. Ez viszonylag drága, de strapabíró. Az összes olcsó kábelem tönkremegy 1-2 hónap alatt, a táskában, zsebben nagyon gyorsan törik, szakad, de ami a legbosszantóbb, hogy kikopik és egy idő után nem hogy nem tartja meg a telefont, hanem csak úgy kiesik. (Egy normális töltő fejjel lefele tartva a telefont megtartja.)

Ez remélem nem fog. Csak ezen nincs garancia, mondjuk ilyenekre általában nem adnak.

Nagyoon jó. Az Aquanál adnak rá 2 évet. Nem tudom, miért "szeretem" ennyire az ipone-t.

 

 

Én ezt ajánlanám:

 

https://www.pcx.hu/termek/logitech-k230-billentyuzet-098232

 

A Logitech prémiumminőség, nekem is ilyen van. Nagyon jó, jók a gombok és az ergonomia is. Persze az ára is prémium de a Logitechnek jó a garanciaideje is, és nekem sosem romlott el semmi tőlük. Hosszútávra megéri.

 

Viszont Microsoftot ne vegyél nagyon szívok vele. Játékban sokszor beragad a w gomb amivel megyek előre, csak ismételt nyomásra enged fel. Gépelésnél sem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt ajánlanám:

 

https://www.pcx.hu/termek/logitech-k230-billentyuzet-098232

 

A Logitech prémiumminőség, nekem is ilyen van. Nagyon jó, jók a gombok és az ergonomia is. Persze az ára is prémium de a Logitechnek jó a garanciaideje is, és nekem sosem romlott el semmi tőlük. Hosszútávra megéri.

 

Viszont Microsoftot ne vegyél nagyon szívok vele. Játékban sokszor beragad a w gomb amivel megyek előre, csak ismételt nyomásra enged fel. Gépelésnél sem jó.

 

 

Köszi, de több okból nem jó nekem. Egyrészt vezeték nélküli, másrészt nincs háttérvilágítása és nem is tetszik. :D Az első kettő meg különösen fontos, mert mi van, ha játék közben lemerül, meg ha nem világít, akkor sötétben alig látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de sötétben akkor sem látom, mert nem világít. :P

 

Igen azt a részt, pont azért nem idéztem. :P A monitor fénye nem szokott elég lenni?

Nekem amúgy a billentyűzetem több mint fele le van kopva, úgyhogy én világosban sem látom a betűket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen azt a részt, pont azért nem idéztem. :P A monitor fénye nem szokott elég lenni?

Nekem amúgy a billentyűzetem több mint fele le van kopva, úgyhogy én világosban sem látom a betűket. :D

 

Neked is be kell akkor újítani egyre. :D

Nem szokott elég lenni, mert a gép az ágyam mellett van az éjjeli szekrényen, én meg befekszem az ágyba és ölemben a billentyűzet, szóval nem, nem elég. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked is be kell akkor újítani egyre. :D

Nem szokott elég lenni, mert a gép az ágyam mellett van az éjjeli szekrényen, én meg befekszem az ágyba és ölemben a billentyűzet, szóval nem, nem elég. :D

 

Én már érzésből nyomkodom :D megy így is :).

Jah hát ha ilyen keleti kényelemben nyomod :), amúgy van egy program: Unified Remote ha ez fenn van a gépeden meg adott androidos eszközön is, akkor tudod pl telefonnal vezérelni a gépet én ezt szoktam használni távirányító helyett ha gépen nézek filmet fekve. :)

sztek: Ja meg persze wifi is szükségeltetik

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy GTX 1070-be fektettem. Az sem olcsó de veszettül erős. Vagy ha még erősebb kell, akkor 1080! A TITAN X marha drága és bár nagyon bivaly a 1080-hoz képest nem éri meg (szerintem) a többlet költséget!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki szeretne közületek a gépébe egy Nvidia TITAN X videókártyát látni?

Érdemes egy ilyenbe befektetni?

Szerintem elég sokan szeretnénk, a második kérdés már érdekesebb. :)

 

Elsősorban attól függ, hogy milyen célra és időtávra kéne. Ha (pl. szakmádból adódó) professzionális dologra kell, ahol évekig elég jó szinten ki is tudnád használni, akkor megérheti. Hétköznapibb célra szerintem már mindenképp overkill. Még ha gamer szempontból nézed, akkor is felesleges beruházás, mert már jóval olcsóbb kártyákkal is lényegi kompromisszumok nélkül lehet hajtani a legújabb játékokat is. Ez pedig még jó pár évig így lesz. Ha meg még a játékoknál se akarsz középhosszútávon a maximumra törekedni, akkor pláne tök haszontalan.

 

Ha kifejezetten hosszútávban gondolkodsz, egy ilyen kártya akkor is bőven kiszolgál. Csak tipikusan nem éri meg 5 évnél tovább kalkulálni, pláne egy felső kategóriás PC-nél. Egyszerűen ennyi idő alatt annyit fejlődik a technológia, hogy valamiért úgyis belevariál az ember a gépbe. Most a hiba esélyéről nem is beszélve, mert gondolom az ilyen kártyákra se szórják az évtizedes garanciákat. Na meg arról se feledkezzünk meg, hogy egy ilyen VGA köré már egyéb kategóriában is masszív vasakat kell pakolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a jó tanácsokat.

 

@Riddick: a te új géped nagyon rendbe van, és tényleg jó áron jutottál hozzá.

Pl az pc-outletnél egy hasonló konfg kb 400 ezernél kezdődik.

 

De akkor tuti lehet egy nagyon jó kis PC-t összerakni 300 ezerért is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

De akkor tuti lehet egy nagyon jó kis PC-t összerakni 300 ezerért is.

 

2012 decemberében 200 ezerért raktam össze magamnak gépet. A mai napig a játékok fulll hd-ben max grafikával mennek. Elhiheted hogy értek hozzá. Nem kel 3 kiló. Játékgép 2 kilóért elérhető ráadásul olyan ami hosszú távon jó. A 300 ezres a hülyéknek a és a sznoboknak való. Videókártyára csak 60-70 rongyot szabad költeni. Azaz a legjobb á/rérték arányút. Mert ne feledd hogy egy 300 ezres kártyát ki is kell hajtani. Minimum I7-es proci ami mindjárt egy kiló. Minimum 8 gB ram, de inkább 16 GB. Mer hiába veszel 300 rongyért vga-t, ha az azt kiszolgáló gépezet egy rakás nullát nem ér. Ha I5-ösöd van, vagy 4 Gb ddr 2-es ram-od. Ahhoz hogy te minden full-ra állits egy játékban és ne is szaggasson semmi és még baszott nagy legyen a felbontás kell pénzt rá költeni. DE. Nem ész nélkül. A mostani gépemben Corei5-ös proci(negyedik generációs), egy 7870-es VGA 2 GB rammal ,ssd-vel . Minden játék ultrán szaggatás nélkül fut még most is rajta. Miért? Mert használtam az agyamat mikor összeraktam a gépet és hosszútávon gondolkodtam.

Konkluzió: Nem kell eszetlenül költeni a játékpc-nkre. Gondolkodj. Ennyi.

Nehogy már 300 ezret költsünk pc-re. 200-ból bárkinek megoldom a legmagasabb minőséget összerakással együtt minőségi alkatrészekkel. Frenkie bácsi azaz én vagyok a garancia arra hogy ezen gép a legújabb Doomot full hd-ban mindent maxra rakva példásan fut.

Játékgépet akarsz összerakni? Minőséget baráti áron? Hívd Frenkie bácsit. Vagy irj privit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a jó tanácsokat.

 

@Riddick: a te új géped nagyon rendbe van, és tényleg jó áron jutottál hozzá.

Pl az pc-outletnél egy hasonló konfg kb 400 ezernél kezdődik.

 

De akkor tuti lehet egy nagyon jó kis PC-t összerakni 300 ezerért is.

 

Az enyém kerekítve 350.000Ft-ból jött ki. Egy 500.000Ft-os PC inspirálta a Computer Imperiumtól... egész pontosan ez: Imperium_Core_i7_Premium_HD_PC_nVidia_Limited_Ed.jpg

 

Akit esetleg még érdekel:

 

 

Ja... és a gépben van még egy Blu-Ray író és egy 3TB-os HDD, amit még a régi gépből hagytam meg. És természetesen alkatrészenként vadásztam össze és raktam össze a gépet, ahogy eddig is minden alkalommal :)

 

Megjegyzés: Frenkie-nek maximálisan igaza van. Annyit tennék hozzá, hogy azért akadnak egyéb igények is, és aki 200ezer Ft feletti összegért rak össze magának gépet nem feltétlen sznob. ;)

Ja és nekem is elhiheted. Rendszergazda vagyok és egy időben egyéni vállalkozóként foglalkoztam számítástechnikával hardverek területén... ezen kívül 13 évesen már magamnak raktam össze gépet anno.

 

Még egy adalék infó: Az előző (szintén egész komoly) gépemet 175ezerért adtam el. Így csak 175ezer Ft-omba került az új gép ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Videókártyára csak 60-70 rongyot szabad költeni.

Nehogy már 300 ezret költsünk pc-re. 200-ból bárkinek megoldom a legmagasabb minőséget összerakással együtt minőségi alkatrészekkel. Frenkie bácsi azaz én vagyok a garancia arra hogy ezen gép a legújabb Doomot full hd-ban mindent maxra rakva példásan fut.

Ezt mondjuk egy kicsit ellentmondásosnak érzem. Legyen 70 a VGA, mellé mondjuk 60 a proci, az már 130. Plusz egy 20-as az SSD. Szóval marad össz. 50k a házra, memóra, alaplapra, tápra és HDD-re. Hűtőről most nem is beszélek, legyen a gyári. És akkor ezeknél az áraknál nem is mondtam sokat, itt már kompromisszumosak a megoldások. Persze használt cuccoknál ki lehet fogni jó vételeket.

Szóval szerintem a 200 túlzás, azt pedig pláne nem mondanám, hogy efölött már csak a hülyék vagy sznobok lenének. Minden a használattól függ, az a fontos, hogy az adott konfig ki legyen használva. Egy 150k-s gép is bőven lehet felesleges, ha valaki nem használja ki, de akár egy félmillás konstrukció is megérheti, ha meg tudják hajtani.

 

A többi gondolatoddal amúgy egyetértek. ;)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam is alant Frenkie-vel alapvetően egyetértek, de pb véleménye felé jobban hajlok. Nem hiszem, hogy mindenki sznob, meg degenerált, aki 200k felett vesz vagy rak össze PC-t!!! Ezt pláne tudni kellene olyannak, aki ilyen területen mozog és ismert a hardverek világában!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2-3 éve 170-180ezer körül jött ki a gép, amit az egyik nagy gamer haveromnak dobtam össze, és a mai napig visz neki mindent gond nélkül. Amit Frenkie ír az teljesen igaz.

Hát nem tudom, őszintén szólva én nehezen hiszem el, hogy egy 3 éve ilyen (alsó-közép) árkategóriában összerakott gép minden új játékot gond nélkül elvisz maxon. Az lehet, hogy amikkel ő játszik, azoknál pont ez a helyzet, de biztos akadna azért pár kivétel. Ha pedig valaki pont egy keményebb gépigényű game-t akar tolni kompromisszummentesen, akkor bizony neki már sovány lehet az a vas. Eleve elég eltérőek lehetnek a preferenciák, vannak olyanok, akiknek a 4K felbontás már ma elvárásuk,az pl. elég durván meg tudja nyomni a hardverigényt.

 

Persze a legnagyobb kérdés az új vagy használt hardver, ha az árakat nézzük. Jelenleg azt gondolom, hogy új cuccokkal nagyjából 300k magasságában lehet összepakolni egy olyan gépet, amiről beszéltek. Azaz ami legfeljebb minimális kompromisszumokkal képes lesz még 3-4, akár 5 év múlva is problémák nélkül kihajtani szinte az összes játékot. Na és persze tárhelyproblémák se jelentkeznek, se HDD, se SSD fronton, ill. memóriabővítés se kell. Szóval ez még bőven az a kaliber, amire egy hétköznapi embernek is szüksége lehet. Én inkább a 400+ árú PC-knél szoktam már erősebben vakarni a fejem, hogy minek. Ott már tényleg ritka, hogy valaki érdemben indokolni tudja a döntését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játékgépet akarsz összerakni? Minőséget baráti áron? Hívd Frenkie bácsit. Vagy irj privit.

 

Na Frenkie bácsi! :D Most felcsigáztál. 200 ezerből top gépet tudsz összerakni, amin majd Battlefield 1 és társai FULL HD-n futnak? És mondjuk 3 éve múlva is meghajtja szépen az új játékokat?

Ez igen. Keresni foglak majd privátba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

200.000Ft-ból kicsit szűkös lesz egy olyan gépet összerakni kompletten, ami 3-4 év múlva is kompromisszum mentesen fogja futtatni az akkor (3-4 év múlva) új játékokat is FHD felbontásban 60FPS-ben. Mindenesetre érdekelne engem is egy ilyen konfiguráció leírás... már csak kíváncsiságból is!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsiságból engem is érdekelne. :)

Viszont vannak olyanok, akiknek az FHD felbontás is kevés (ahogy PB írta), sőt, akadnak olyanok, akiknek a 4K is kevés. Van aki 3440X1440-es monitorral tolja (még ez a szerencsésebb eset), viszont akadnak akik 3, 5 (állítva) illetve 6 (egymás mellett plusz egymáson 3-3) FHD monitoron játszanak. Azért 6FHD monitorra kell legalább 4 darab 1080-as kari (ha nem erősebb).

Nem mernék rá megesküdni, de én azt sem tartom kizártnak, hogy valaki 6UHD monitorral játszon. Nyílván már az 5FHD monitor megalománia (3 talán még türhető), nem hogy az utóbbi. Persze nem arról volt itten szó, hogy 200ból össze lehet rakni egy konfigot amivel 6UHD monitoron lehet játszani. :D Elképzelésem sincs, hogy mennyibe kerülne egy ilyen gép. Én sosem fogok tudni venni ilyet, persze ha utánam dobnák, elfogadnám. :D

Konfigot talán össze lehetne rakni 200 ezerből, de ha valaki az extrákat is le akarja cserélni, akkor simán felugorhat 300-ra, 350-re. (Monitor, hangfal, billentyűzet, füles, stb)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fúúú... Rajmesz!

 

200k-ból necces olyan 1 FHD monitoros konfigot is kihozni, ami majd a 3-4 év múlva ÚJ játékokat is kompromisszummentesen tolja FHD-ban (és azért ma már elég alap a 60FPS!!!)... nem hogy olyan extrákkal, amiket te is említettél. És a VR-ról még csak szó sem esett.

 

Ami a lényeg, nem ördögtől való a 200k feletti gép, sőt, még csak nem is degenerált debil balf*sz, aki ilyen (200k feletti) gépet vesz/rak össze magának ... egyszerűen már csak annyira sokrétűek az igények és a lehetőségek is, hogy tetszik vagy sem egy 200k-s gép NEM tud kielégíteni minden felmerülő igényt, pláne 3-4 év múlva is ugyan az a gép!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.