Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Azt ne várja senki, hogy arra az árra fognak visszamenni. Ezt már megmondták a nagyokosok is. Kb plusz harminc százalékot érdemes rászámolni a "végleges" árra.

Szerintem ebbe az ármanipulálásba nagyon benne van az, hogy az SSD-ket akarják favorizálni a nép felé. Mondjuk rendszer és programtárolónak biztos jó, de nagy mennyiségű adatokat ( pl filmeket) továbbra is vinyókon érdemes tárolni.

 

Az SSD-ket sohasem arra szánták, hogy nagy mennyiségű adatokat tárolj rajta. A user felrakja rá az OPrendszert és a programjait (ahogy én is), aztán had szóljon. Tárolásra HDD való. SSD viszont bitang mód meggyorsítja a boot időt, az OPrendszer működését és a programok betöltődését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor az Intel jobb, oké :D

 

Majd akkor az elmúlt napok segítségei alapján megszülöm majd mi hogyan legyen, köszi mindenkinek a segítséget :)

 

Ja még egy kérdés: Videókártyában ATI a jobb?

 

 

Szerintem ma egyformák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt ne várja senki, hogy arra az árra fognak visszamenni. Ezt már megmondták a nagyokosok is. Kb plusz harminc százalékot érdemes rászámolni a "végleges" árra.

Szerintem ebbe az ármanipulálásba nagyon benne van az, hogy az SSD-ket akarják favorizálni a nép felé. Mondjuk rendszer és programtárolónak biztos jó, de nagy mennyiségű adatokat ( pl filmeket) továbbra is vinyókon érdemes tárolni.

 

 

Pedig vissza fognak menni. Most azért drága mert keveset tudnak belőle gyártani. Anno a memóriák árai is felmentek 3-szorosra egy taiwani földrengés miatt, aztán nézzük meg hol tart ma. Szinte ingyen van.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig vissza fognak menni. Most azért drága mert keveset tudnak belőle gyártani. Anno a memóriák árai is felmentek 3-szorosra egy taiwani földrengés miatt, aztán nézzük meg hol tart ma. Szinte ingyen van.

 

Ilyenkor azért jól járnak a gyártók, legalábbis szerintem, mert akinek nagyon kell egy winyó és megteheti, az ezen a magas áron is megfogja venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyenkor azért jól járnak a gyártók, legalábbis szerintem, mert akinek nagyon kell egy winyó és megteheti, az ezen a magas áron is megfogja venni.

 

Persze. És elöbb a pc -és laptopgyártókat szolgálják ki, ami meg marad az megy az üzletekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, igazad van. Viszont a winchesterek vissza fognak menni az árvíz elötti árszintre év vége fele. Ha valaki tud addig várni akkor érdemes. Azóta verem én is a fejem a falba. Húztam-halasztottam a külső vinyó vásárlását, pedig 3 tb-st 25000 ft-ért lehetett venni.

Jó volna ha bejönne ez a jóslatod, én is agyalok rajta jó ideje, hogy majd venni kellene. Mondjuk nekem nem sürgős, és ez az év vége jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volna ha bejönne ez a jóslatod, én is agyalok rajta jó ideje, hogy majd venni kellene. Mondjuk nekem nem sürgős, és ez az év vége jól hangzik.

 

 

Nem 100 % az év vége ,van olyan elemző aki 2013 első negyedévét mondja. De jól teszed hogy vársz. Szerintem a normális ár egy 2,5 tb-os winchesterért 20000 ft.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem 100 % az év vége ,van olyan elemző aki 2013 első negyedévét mondja. De jól teszed hogy vársz. Szerintem a normális ár egy 2,5 tb-os winchesterért 20000 ft.

Ez teljesen jó ár volna. Na majd meglátjuk. Ha esetleg lesz valami fejlemény, akkor majd beszélünk a témában :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már rég akartam kérdezni: Ha a Windows szolgáltatások ki és bekapcsolásánál kinyomom az IE 8-at, akkor a CCleaner mér talál mindig fájlokat?

 

Pl:

 

Internet Explorer - Ideiglenes internet fájlok 171KB 9 fájl

Internet Explorer - Előzmények 16KB 1 fájl

Internet Explorer - Sütik 3KB 11 fájl

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avira Free Antivirus-t használom. Vírusírtás közben állandóan talál úgynevezett hidden object-eket, de az eredmény a végén az, hogy vírust, vagy úgynevezett unwanted program-ot nem talál. Utánanéztem a vírusírtó súgójában és azt írja, hogy "Rootkits have the ability to hide processes and objects, such as registry entries or files. However not every hidden object is necessarily proof of the existence of a rootkit. Hidden objects can also be harmless objects. If a scan detects hidden objects but does not issue a virus detection alert, you should use the report to determine which object is referred to and obtain more information about the detected object."

Van olyan, hogy egy vírusírtó hidden object-et jelez és az a dolog teljesen ártalmatlan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti hogyan takarítjátok a laptop képernyőjét, már aki megteszi, persze? :D Egyre inkább rárakódik már ilyen cucc, amit nem lehet letörölni, ilyen pöttyökben. >.< És nem merem vízzel betámadni a képernyőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti hogyan takarítjátok a laptop képernyőjét, már aki megteszi, persze? :D Egyre inkább rárakódik már ilyen cucc, amit nem lehet letörölni, ilyen pöttyökben. >.< És nem merem vízzel betámadni a képernyőt.

Lehet kapni direkt ilyen képernyő tisztító sprayt. Az árát nem tudom, de ha egyszer veszel egy 1/4 litert, az kitart addig ameddig a laptopod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet kapni direkt ilyen képernyő tisztító sprayt. Az árát nem tudom, de ha egyszer veszel egy 1/4 litert, az kitart addig ameddig a laptopod.

Köszi szépen. :) Gondolom ilyen Media Marktban, vagy Saturnban hozzá lehet jutni, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tapasztalatból mondom, hogy a vizes kendő nem mindent visz le egy vonásra, sokszor dörzsölni kell, ami ugye nem tesz jót az LCD-nek, viszont a spray egyből leszedi a legmakacsabb pöttyöt is.

Szerintem akármelyik számítógépekkel foglalkozó boltban lehet kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, videókártya leírásnál olvastam ilyet hogy GDDR5, GDDR3. Ezek mik tudnak?

 

Meg ha ezt írja alaplapnál: Merevlemez csatlakozó:4 db SATA II (3 Gbit/s) akkor ahhoz gondolom egy 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAIII-as vinyó nem passzol.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, videókártya leírásnál olvastam ilyet hogy GDDR5, GDDR3. Ezek mik tudnak?

 

Meg ha ezt írja alaplapnál: Merevlemez csatlakozó:4 db SATA II (3 Gbit/s) akkor ahhoz gondolom egy 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAIII-as vinyó nem passzol.

 

 

GDDr5 és GDDR3 a videókártyán lévő memóriatípusokat jelölik. Értelemszerűen az 5-ös a gyorsabb, meg is lepett hogy 3-as is van még.

 

A Sata 3 simán benyomható a Sata 2 csatlakozóba csak Sata 2-es sebeséggel fog működni(lassabb lesz). Próbálj olyan alaplapot találni melyen Sata 3 csatlakakozó is van mert anélkül értelmetlen venni Sata 3-as vinyót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GDDr5 és GDDR3 a videókártyán lévő memóriatípusokat jelölik. Értelemszerűen az 5-ös a gyorsabb, meg is lepett hogy 3-as is van még.

 

A Sata 3 simán benyomható a Sata 2 csatlakozóba csak Sata 2-es sebeséggel fog működni(lassabb lesz). Próbálj olyan alaplapot találni melyen Sata 3 csatlakakozó is van mert anélkül értelmetlen venni Sata 3-as vinyót.

 

Aha, értem :) Tehát az nem befolyásolja azt hogy passzol e az alaplaphoz nem? Mert az alaplap meg a vidikari is DDR3.

 

Kerestem inkább másikat, hál isten találtam ugyanilyen 500 GB-s Seagate-et, SATAII-esben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aha, értem :) Tehát az nem befolyásolja azt hogy passzol e az alaplaphoz nem? Mert az alaplap meg a vidikari is DDR3.

 

Kerestem inkább másikat, hál isten találtam ugyanilyen 500 GB-s Seagate-et, SATAII-esben. :D

 

 

Semmi közük egymáshoz a videókártyán lévő Ramnak és a rendszermemóriának. Az előbbi rá van rakva a videókártyára és más elven is működik, míg a rendszermemória ma ddr3 amit bele kell raknod az alaplapba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi közük egymáshoz a videókártyán lévő Ramnak és a rendszermemóriának. Az előbbi rá van rakva a videókártyára és más elven is működik, míg a rendszermemória ma ddr3 amit bele kell raknod az alaplapba.

 

Értem, köszi szépen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, erről a configról mi a véleményed?

 

Alaplap: Gigabyte GA-H61M-DS2 alaplap

 

Memóriakártya: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/4G) CL9

 

Winchester: 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAII winchester ST3500418AS

 

Processzor: Intel Dual Core G860 3.0GHz dobozos Socket 1155

 

Tápegység: M-Tech 500W táp 12cm ventilátor BOX

 

Videókártya: VTX3D Radeon HD6670 1GB DDR3 PCIe /VX6670 1GBK3-H/

 

Ez már tényleg a keret határát súrolja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.