Ugrás a kommentre

Számítástechnika


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Épp a héten raktam össze egy hasonló gépet keresztapámnak Gigabyte GA-H61M-DS2 alaplappal. Nagyszerű lapocska, későbbiekben könnyű lesz fejleszteni, mert gond nélkül fogadja a 1155-ös foglalatú core i3/i5/i7 procikat is.

 

Szerintem jó választás, kifejezetten azért, mert első blikkre sem rossz, de a későbbi fejleszthetőségi lehetőségek abszolút nyitva vannak előtted ezzel a konfiggal. (Tudom, nem engem kérdeztél, de gondoltam leírom meglátásomat!) :)

 

Arra figyelj oda, hogyha esetleg régebbi IDE - csatlakozású eszközt szeretnél csatlakoztatni az alaplaphoz, akkor venned kell egy !sima! (vagyis 1x-es) PCI Express foglalatú (nem olyat, ami a videokártyáké, mert azok 16x-ek!) bővítőkártyát, amin van IDE csatlakozó, mert ezekről az új alaplapokról egyre inkább lehagyják az IDE portokat! (Ami valljuk be, teljesen jogos, mert már lejárt az idejük ... szerintem)

 

pc_slots.gif

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, erről a configról mi a véleményed?

 

Alaplap: Gigabyte GA-H61M-DS2 alaplap

 

Memóriakártya: 4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston (KVR1333D3N9/4G) CL9

 

Winchester: 500GB Seagate 3.5" 7200rpm 16MB SATAII winchester ST3500418AS

 

Processzor: Intel Dual Core G860 3.0GHz dobozos Socket 1155

 

Tápegység: M-Tech 500W táp 12cm ventilátor BOX

 

Videókártya: VTX3D Radeon HD6670 1GB DDR3 PCIe /VX6670 1GBK3-H/

 

Ez már tényleg a keret határát súrolja :D

 

 

Az én véleményem erről. A processzort cseréld ki erre. Nem sokkal drágább min amit te írtál de sokkal jobb. A Core Duoknak leáldozott, azok a mai Celeronok. Ne szivasd magad.

A másik ami nagyon gáz az a táp. Ugye azt te sem gondolod komolyan hogy 5000 ft-ért valami baromi jó tápot fogsz kapni? Az M-Tech az a volt Mercury ami arról híres hogy baromi sz*r tápokat csinál. Először is nem ad le annyit amennyi rá van írva, másodszor ha bedöglik akkor viheti magával a többi alkatrészt is.

Alapszabály gép összerakásnál ,hogy a tápon ne spórolj. Ezt ajánlanám helyette. Nem éri meg olcsó trágyát venni.

A többi alkatrész ok. Ha nem akarod magad szivatni akkor hallgass rám. Még kb 10 rongyot kell összekaparni és akkor ok lesz minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a fene. Frenkie-nek teljesen igaza van a tápon átsiklottam. Amit ajánlott, Chieftec táp tökéletes választás és valóban az egyik aranyszabály, hogy tápból nem szabad ratyit venni! Procival kapcsolatban azért nem mondtam semmit, mert ha kompromisszumképes vagy, akkor kezdetnek mindenképpen jó, amíg nem tudsz tenni bele egy jobbat (i3/i5/i7) de mindenképpen csak átmeneti időre javasolnám én is. Vagy ha tudsz még egy kis pénzt gyűjteni, akkor érdemesebb rástartolni egy i3-asra, ahogy Frenkie kolléga is javasolta. Az i3-asok már nagyon jó kis procik! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a fene. Frenkie-nek teljesen igaza van a tápon átsiklottam. Amit ajánlott, Chieftec táp tökéletes választás és valóban az egyik aranyszabály, hogy tápból nem szabad ratyit venni! Procival kapcsolatban azért nem mondtam semmit, mert ha kompromisszumképes vagy, akkor kezdetnek mindenképpen jó, amíg nem tudsz tenni bele egy jobbat (i3/i5/i7) de mindenképpen csak átmeneti időre javasolnám én is. Vagy ha tudsz még egy kis pénzt gyűjteni, akkor érdemesebb rástartolni egy i3-asra, ahogy Frenkie kolléga is javasolta. Az i3-asok már nagyon jó kis procik! ;)

 

 

Azért javasoltam neki az i3-at mer kb 4000 ft-al drágább ami ma nem egy összeg. Persze elmegy a másikkal is, de ha játszani is akar akkor nem mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút igaz Frenkie! Én leragadtam az alaplapnál és az esetleges IDE eszköz csatlakoztatásának mikéntjénél! :)

 

 

Neked is teljesen igazad volt. Ezt meg én felejtettem ki. :D Sajna az emberek azt akarják hogy a régi eszközüket rakjuk bele az új gépbe. Ami ha megy is rossz megoldás. Tavaly decemberben raktam össze egy gépet és az ember azt kérte hogy a régi vinyót is rakjam bele. Igenám de a mai alaplapokon nincs IDE-csati(nagyon helyesen), ezért venni kellet egy kártyát 4000 ft-ért hogy működjön a patás vinyója.

Én ma már nem vállalok el úgy új gép telepítését ha nem cseréli le az ember a dvd-írót satásra. Mert volt hogy a régit kellett bekötni, de a Windows megállt félúton.

Ha valakinek van 150000 ft-ja új gépre akkor vegyen már még plusz 5 rongyárt dvd-írót. Mert akkor nincs kinlodás.

Figyeld meg hogy az emberek azt szeretnék hogy a gép kerüljön 50000 ft-ba és full hd-ban akarnak játszani. Nem értik meg hogy ezt nem lehet. Hogyha jó gép kel akkor költeni is kell rá. Hányszor raktam fel jószivüségből ősöreg gépre az xp-t(minimum másfél óra volt) és hányszor átkoztam el a napot hogy elvállaltam. Mindig jön a kérdés. Te van 70000 ft-om össze tudsz rakni egy gépet ami játékra is jó, de a régi alkatrészeket is rakd már be.Én meg nézek mint egy hülye a moziban. Azt hiszik a laikusok hogy én valami csodabogár vagyok aki megoldja nekik 20 ft-ból a kánaánt. Hát nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én véleményem erről. A processzort cseréld ki erre. Nem sokkal drágább min amit te írtál de sokkal jobb. A Core Duoknak leáldozott, azok a mai Celeronok. Ne szivasd magad.

A másik ami nagyon gáz az a táp. Ugye azt te sem gondolod komolyan hogy 5000 ft-ért valami baromi jó tápot fogsz kapni? Az M-Tech az a volt Mercury ami arról híres hogy baromi sz*r tápokat csinál. Először is nem ad le annyit amennyi rá van írva, másodszor ha bedöglik akkor viheti magával a többi alkatrészt is.

Alapszabály gép összerakásnál ,hogy a tápon ne spórolj. Ezt ajánlanám helyette. Nem éri meg olcsó trágyát venni.

A többi alkatrész ok. Ha nem akarod magad szivatni akkor hallgass rám. Még kb 10 rongyot kell összekaparni és akkor ok lesz minden.

 

Értettem :D Meglátom hogy lesz még, elvileg májusban kapok fizetést még olyan 15.000-es nagyságrendben, amivel összejött is a pénz a cuccokra. :) i3-at majd meglátom, lehet az ideiglenes Core Duo lesz, mert már nagyon látom/érzem hogy ez a gépem már marhára a végét járja, jobb lenne minnél előbb lecserélni, nem akarok őszig várni, főleg hogy nyár is jön, azt megsül a gépem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie szívemből szóltál, természetesen ismerem a helyzetet. Privátban majd leírok egy sztorit, amit a héten éltem meg. Nem fogsz hinni a fülednek!

 

NorbiLordi, azért a tápot fontold meg mindenképpen! Sokkal jobban járnál a Chieftec-el!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

NorbiLordi, azért a tápot fontold meg mindenképpen! Sokkal jobban járnál a Chieftec-el!

 

Chieftec lesz ne aggódj :D Csak a proci marad Dual Core, Aqua-ba az i3 10.000-el drágább, így marad a Dual egyelőre. Így is kell még 16.000 a végösszegből, bár remélem májusra lejebb mennek az árak, nem tudom hogy szokott lenni.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem magát az Avastot támadták meg neki. Nálam semmi gond sincs vele. Manuálisan próbálja meg frissíteni.

Úgy tűnik nem a Saga hibája volt a hirdetés, hanem véletlen rákattintottam a 9GAG egyik hirdetésére és azt hittem a Saga miatt, mert a vírusirtó is akkor jelzett. De tudom én, hogy nincs itt semmi fenyegető. :) Meg nem jelez mindig, pl. most sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Februárban egyszer engedtem a Firefoxot frissülni, és elfelejtettem az új verzión beállítani hogy frissíteni csak a tudtommal szabad. Aztán egyszercsak a Java is befrissített, és (átutalás rögzítésének a kellős közepén, épp azt néztem a leveleim közt hogy pontosan mennyit kell utalnom) elszállt az internetbankom "az ön böngészője nem támogatja" jeligére. Java frissítés. Utána Firefox újraindítás. Örültem, előre. Merthogy elfelejtettem, hogy a mobilnet "tárcsázóprogramja" mit csinált amikor legutoljára ez történt: semmit. Hibaüzent, hogy nem jó neki az egyik file. A mobilnet USB-modemje egyben adathordozó is, azon van a telepítő progi és arról is futtattam annak idején. Most meg az sem működik. Kérdezi hogy én engedélyeztem-e a telepítőprogram futását, és amikor igent mondok és / vagy átváltok telepítőmódba, akkor szépen nem csinál semmit. (Megnéztem Ctrl + Alt + Del, Folyamatok - nem volt ott)

Átléptem rendszergazdába, ott ugyanezt adta elő. Kiszedtem azt a file-t amit reklamált (áthelyeztem egy másik helyre ugyanazon a meghajtón) hogy hátha így telepedik. Hát nem. Visszaléptem a "hétköznapi" felhasználóba, és csináltam egy rendszervisszaállítást március közepére.

 

A visszaállítás után közölte velem, hogy minden szép, de amikor netezni akartam, hiányolta azt a file-t amit a rendszer meghajtón áthelyeztem. Visszamásoltam a helyére. Azóta a netem működik. A netbankom viszont nem. Itt a javascript és frissülni akar. Hagyjam? Hagyás előtt másoljam le a teljes Vodafone mappámat? Tegyek le arról hogy internetbankot használok? Ötletek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nagyon érdekes eset. Egyelőre gőzöm sincs mi okozhatta. :( Mobilnetet sem használok, így nincs tapasztalatom vele kapcsolatban első kézből, de elméletileg a netbankolásnak mobilneten is gond nélkül működni kell(ene)! Ha találok valamit megírom, de Frenkie lehet, hogy már találkozott ilyennel.

 

Ja egy kérdés... csak Firefoxal próbáltad?

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Működött, egészen addig amíg a Firefox frissítés össze nem gubancolta a dolgokat.

Ja, az Internet Exploreren meg valami vírus van, amikor azzal próbálkoztam az előbb, elkezdte megnyitni a Skype valami reklámját, de 46 példányban......

 

 

Alapvetően Firefoxot használok.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mióta megvan ez a gépem, azaz 8 éve, azóta nem volt kitakarítva a tápegység. Ma eljött a pillanat hogy ez megtörténjen. Bakker, legalább 1 tonna por állt benne. Kitisztítottam minden négyzetmilliméterét, eddigi sugárhajtóművet utánzó hang helyett most már lágyan duruzsol. :)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Működött, egészen addig amíg a Firefox frissítés össze nem gubancolta a dolgokat.

Ja, az Internet Exploreren meg valami vírus van, amikor azzal próbálkoztam az előbb, elkezdte megnyitni a Skype valami reklámját, de 46 példányban......

 

 

Alapvetően Firefoxot használok.

Az IE maga a vírus! :)

Én telepítéskor ki is veszem, hogy felrakja a rendszer, tök felesleges. Buta, könnyen kiszedik belőle a tárolt adataid és kiegészítők terén is nagyon gyenge. Régen FF-ot használtam, de a sok újítás és javítás után a gépigénye hatalmas lett, ezen, a torrentes gépemen nagyon lassult tőle a rendszer. Feltettem a Chrome-ot és mivel Gmail-t használok, rájöttem, hogy nagyon jól kapcsolódnak egymáshoz, illetve a YouTube-hoz is (pl. két kattintás és bármilyen videót, zenét letölt róla, a kívánt minőségben). Plusz játszom egy igényes, nagyon sok számolást és taktikát igényló online játékkal is, amihez remek add on-t készítettek, az FF-es verziója eléggé bicegett. Összességében, én az Operát és a GC-ot javaslom leginkább, habár az elsőnek voltak gondjai, pl. mikor online bankolni akartam, vagy rendelni valamit, akkor egy csomó menüpont és oldal nem volt elérhető, a Java és Flash nem az erőssége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IE maga a vírus! :)

Én telepítéskor ki is veszem, hogy felrakja a rendszer, tök felesleges. Buta, könnyen kiszedik belőle a tárolt adataid és kiegészítők terén is nagyon gyenge. Régen FF-ot használtam, de a sok újítás és javítás után a gépigénye hatalmas lett, ezen, a torrentes gépemen nagyon lassult tőle a rendszer. Feltettem a Chrome-ot és mivel Gmail-t használok, rájöttem, hogy nagyon jól kapcsolódnak egymáshoz, illetve a YouTube-hoz is (pl. két kattintás és bármilyen videót, zenét letölt róla, a kívánt minőségben). Plusz játszom egy igényes, nagyon sok számolást és taktikát igényló online játékkal is, amihez remek add on-t készítettek, az FF-es verziója eléggé bicegett. Összességében, én az Operát és a GC-ot javaslom leginkább, habár az elsőnek voltak gondjai, pl. mikor online bankolni akartam, vagy rendelni valamit, akkor egy csomó menüpont és oldal nem volt elérhető, a Java és Flash nem az erőssége.

 

IE-t és alapból ki is kapcsolom rendszer telepítés után. Operánál maximum régi verzióknál voltak flash problémák, az új 11.62-nél már nincsenek, én is szoktam rendelni meg bankolni vele, de mindent bead :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leszedtem az új KMPlayert, mikor elindítom kiírja, hogy a Tag nem található. Majd fehér háttérrel indul el a program. Mikor megakarok nyitni valamit akkor ezt írja ki: Acces violation at address 00000000. Read of address 00000000. Újratelepítettem 3x, de ugyanaz a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://techissuesresolved.wordpress.com/2011/10/18/how-to-fix-access-violation-at-address-error/

 

If you’re getting the Access Violation at Address Error it means that a program you’re trying to run is trying to access memory that is already used by a program that is already running.

 

Magyarul a program amit indítasz már fut és a memóriában van, így ütközik az újabb kéréssel, restartolj, vagy DirectX-et rakj újra, ezt javasolja a honlap!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://techissuesresolved.wordpress.com/2011/10/18/how-to-fix-access-violation-at-address-error/

 

If you’re getting the Access Violation at Address Error it means that a program you’re trying to run is trying to access memory that is already used by a program that is already running.

 

Magyarul a program amit indítasz már fut és a memóriában van, így ütközik az újabb kéréssel, restartolj, vagy DirectX-et rakj újra, ezt javasolja a honlap!

 

DirectX-et nem találom hova telepítette :/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, azt írtad, régi géped van. Tegyed fel a Direct X honlapján található legújabb verziót, ez automatán frissíti majd neked az állományt. Régi gépeknél és olyanoknál, akik keveset játszanak fordul elő ez a hiba, mivel az újabb gamek már mind felteszik maguknak az aktuálisan legújabb DX-et.

Amúgy program files és ott direct x, plusz a Windows/system32-n belül is vannak fileok hozzá! (xp)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól emlékszem, azt írtad, régi géped van. Tegyed fel a Direct X honlapján található legújabb verziót, ez automatán frissíti majd neked az állományt. Régi gépeknél és olyanoknál, akik keveset játszanak fordul elő ez a hiba, mivel az újabb gamek már mind felteszik maguknak az aktuálisan legújabb DX-et.

Amúgy program files és ott direct x, plusz a Windows/system32-n belül is vannak fileok hozzá! (xp)

 

A DirectX 11-et rakjam fel? Leszedtem installert, de azt írja a legújabb van fent. Amúgy program filesban nem találtam, system 32-ben csak üres mappa van.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.