Ugrás a kommentre

Holiday Special


dstar

Ajánlott hozzászólás

Nem túl büszke, de azért már nincs mit csinálni, megvan, kész, nem tudják meg nem történtté tenni. Vagyis szerintem csak kellene rá egy olyan mozdulatot tenni, mint amit Han tesz az epVI végén, mikor kijönnek a birodalmiak a bunkerből, és ott vár rájuk egy rakat ewok ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Sok nyilatkozatot olvastam Fordtól és mindegyikben méltatta az SW-t, föleg, mert csakis ezenek a filmeknek köszönheti, hogy egyáltalán volt szinészi karriere. Csupán akkor szokott megütni negativ felhangot, amikor a forgatásra emlékszik, de akkoris inkább viccelődve. Szoval érdekelne a dolog, hogy ez az infó honnan van.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok nyilatkozatot olvastam Fordtól és mindegyikben méltatta az SW-t, föleg, mert csakis ezenek a filmeknek köszönheti, hogy egyáltalán volt szinészi karriere. Csupán akkor szokott megütni negativ felhangot, amikor a forgatásra emlékszik, de akkoris inkább viccelődve. Szoval érdekelne a dolog, hogy ez az infó honnan van.

Hibába a Star Wars-nak köszönheti a karrierjét, de nem szereti.Ez szten tuti, az ABC egyik műsorában is ilyesmit nyilatkozott(nem a viccelődésekre gondolok).

A forgatások idején is Ford könyörgött Lucasnak hogy nyírja ki a karakterét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hibába a Star Wars-nak köszönheti a karrierjét, de nem szereti.Ez szten tuti, az ABC egyik műsorában is ilyesmit nyilatkozott(nem a viccelődésekre gondolok).

A forgatások idején is Ford könyörgött Lucasnak hogy nyírja ki a karakterét.

Igen ez ismeretes, hogy nem tetszett neki a koncepció, de azóta nagyon megbecsüli. Gyakorlatilag Han Solon és Indiana Jones-on kivül nem is nagyon volt más ikonikus szerepe. Nem véletlen, hogy az egyik dijkiosztón ő adta át Lucasnak a dijat. Ő, Spielberg és Lucas nagy haverok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És majd el fogja mondani az én általam beillesztgetett irománybean is. Röviden: Nem találta a helyét a forgatáson, úgy érezte nincs igazi szerepe Solo-nak, erőltetett.

 

De ez nem azt jelenti, hogy utálta.

Én sosem olvastam olyat, hogy nem szeretné az sw-t. Forgatás nehézségeit fel szokta emlegetni.

SWnek köszönheti, hgy színész maradt, nem ment vissza ácsnak, Solonak pedig Jones karakterét köszönheti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 6 évvel később...

Pedig ami sz*r az sz*r. Márpedig a Holiday Special nem is kicsi, de rögtön egy kalapnyit ér belőle. Ez föleg azért hiányzik a fanok polcáról, mert soha nem adták ki és nem is fogják kiadni hivatalosan, mivel Lucas tudtommal letiltatta a terjesztését.

 

Azóta valószínűleg így terjed, mint az alábbi Weird Al klipben 2:21-től. :D

 

Úgy látom, köztetek van pár angol guru, akinek nem okozna nehézséget egy ilyen forgatókönyv lefordítása,( főleg, hogy a wuki szövegeket ki lehet hagyni :) ) és esetleg olyan is akad, aki készített már hasonlót.

Szóval, ha akadna köztetek olyan, aki szívesen részt venne az első magyar felirat elkészítésében, és a fordításban vagy a technikai kivitelezésben tudna segíteni, az írjon ide, és megbeszéljük.

Itt eddig komoly összetartást tapasztaltam, jó lenne, ha ezt ez a fórum tudná először megvalósítani.

 

Én szívesen bevállalnám. Rengeteg sorozat-epizódot fordítottam már (referencia az aláírásomban ;) ). Időzítést is vállalok, bár a lentebb tárgyalt programokat még nem ismerem. Az angolom megfelelő hozzá. Ha van konszenzus, hogy melyik verzióhoz készüljön (16 megás, 200 megás, másfél gigás... többféle is felmerült itt a topikban), szóljatok, és kérnék egy letöltési linket is az adott fájlhoz. :)

 

Magát a HS-t én spec láttam, mert mikor az internet hőskorában minden újnak számított, ezt is gyorsan megnéztem, és hát elég kiábrándító volt... Főleg, amikor Carrie Fisher rázendített arra a hírhedt dalra.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Nos hát... Egy hete egy összejövetel alkalmával megnéztem. Pedig úgy indult, hogy csak belenézünk de aztán nem bírtuk abbahagyni. :D Jelentem van az az állapot, ahol a Holiday Special üt! :D Persze kellő mennyiségű itallal felvértezve érdemes leülni elé, és tilos komolyan venni. Talán emiatt, no meg a dolog spontán volta miatt, én olyan jól szórakoztam ezen az egészen, mint a legjobb vígjátékokon. Néha sírva röhögtünk, akkora volt a dózis amit kaptunk. :lol: Egyébként nagyon fura, hogy az egészet körüllengi egyfajta szexuális légkör, ami Itchy hokizásában csúcsosodik ki. :lol: Ennél a jelentnél szó szerint fetrengtem a röhögéstől. :lol: Persze lehetne még folytatni a sort a kereskedővel, vagy a full idióta birodalmi tiszttel és rohamosztagosokkal (ellopta a kaját és elmenekült :lol: :lol: ) vagy éppen a másik kedvenccel, a szerencsétlen robottal, aki a végén magát tolja ki a képből egy újjal. :D

 

No de nem folytatom. Aki akar egy roppant jót nevetni és fennáll a többi fentebb említett körülmény is, nyugodtan tegyen egy próbát a HS -el, garantáltan meg lesznek dolgoztatva a rekeszizmai. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, Itchy! :lol: Ital, társaság, jó pillanat: ez kell ahhoz, hogy a HS üssön, és a jó értelemben. Egyedül valószínűleg sosem néztem volna meg, de úgy, ahogy láttuk, úgy nagyon ott volt a szeren. Ritka jó vígjáték. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részegen nekem is tetszett, de azért még mindig nem tudom felfogni, hogy gondolta ezt anno Lucas... :D Egyébként a Boba Fett-féle rajzfilmes betét még egészen emészthető, legalábbis a többihez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.