Ugrás a kommentre

Fajok és Népek a Star Wars világán belül


KisKósa

Ajánlott hozzászólás

A niktónak 5 alfaja is van, ha jól rémlik, mindenképp érdekes nép (a weequay-ek és a klatuiniak hozzájuk képest unalmasak :))

 

Bizony, az öt alfaj közül a Kadas'sa' Nikto vagy Zöld Nikto faj tetszik a leginkább. http://starwars.wikia.com/wiki/Kadas%27sa%27Nikto

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony, az öt alfaj közül a Kadas'sa' Nikto vagy Zöld Nikto faj tetszik a leginkább. http://starwars.wikia.com/wiki/Kadas%27sa%27Nikto

Nekem is ő a kedvencem a nikto alfajok közül, de ha már az alfajoknál tartunk, mit szóltok a Y'Bithekhez? :Dhttp://starwars.wikia.com/wiki/Y'bith

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a nagy kedvenceim a chissek, huttok, neimoidiaiak, és természetesen az égiek. :D De még melletük tetszenek a muunok és az oswaftok is.Oswaft

Ezek tényleg nagyon jó fajok, a chissek eleganciáját, hideg vérét nagyon szeretem, és tök jó a nevük eredeti formája is. Pl. Mitth'raw'nuruodo. A huttok és neimoidiak szintén nagyszerű fajok.

 

Általam további kedvelt fajok:

 

Chistori: http://starwars.wikia.com/wiki/Chistori

Chadra-Fan: http://starwars.wikia.com/wiki/Chadra-fan

Seloniai: http://starwars.wikia.com/wiki/Selonian

Tintinna: http://starwars.wikia.com/wiki/Tintinna

 

Ráadásul az aleenák is olyan aranyosak. :)

De jó, ezek közül néhánnyal pont nemrég találkoztam először: a seloniait a Korélia-trilógiában ismertem meg (kicsit talán hasonlítanak a catharokra), egy tintinna pedig Az új lázadásban tűnt fel. A chadra-fanokat a Kotor2 óta szeretem, a csipogó hangjuk üde színfolt volt a játékban. A chistorikkal eddig nem találkoztam.

 

Bizony, az öt alfaj közül a Kadas'sa' Nikto vagy Zöld Nikto faj tetszik a leginkább. http://starwars.wikia.com/wiki/Kadas%27sa%27Nikto

Az én kedvencem ezek közül a Kajain'sa'Nikto, vagy másnéven vörös nikto :Ditt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ő a kedvencem a nikto alfajok közül, de ha már az alfajoknál tartunk, mit szóltok a Y'Bithekhez? :Dhttp://starwars.wikia.com/wiki/Y'bith

Rájuk emlékszem a Holiday Special-ből (brrrr :)), de az igazat megvallva, róluk nem tudok semmit, hogy hogyan jöttek létre. Úgy tudom a neimoidi is a durosból alakult ki, egyre inkább szétváltak és elkülönültek egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvencem ezek közül a Kajain'sa'Nikto, vagy másnéven vörös nikto :Ditt

 

Nagyon jók ők is, de azért sajnálom egy picit, hogy a TCW-ben a nikto faj egyenlő a vörös nikto néppel. Egy két másik alfaj egyede is szerepelhetne, persze kisebb mennyiségben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc fajom (ki nem találnátok :D ), a neimoidiak. Gunrayéket már akkor megszerettem, mikor 4 évesen a moziban láttam a Baljós Árnyakat.

További kedvenceim: Chadra-fanok, Ithoriak, huttok, snivvianok, illetve a TCW legújabb része után a parwanok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc fajom (ki nem találnátok :D ), a neimoidiak. Gunrayéket már akkor megszerettem, mikor 4 évesen a moziban láttam a Baljós Árnyakat.

További kedvenceim: Chadra-fanok, Ithoriak, huttok, snivvianok, illetve a TCW legújabb része után a parwanok

Had találjam ki, csak nem Marn Hierogryph után kedvelted meg a snivviánokat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a neimoidiak is eléggé különleges faj a maguk nevében. :D A kedvenc bolygóm is például a Cato Neimoidia. Bár én nem vagyok oda a sztereotípiákért a fajokkal kapcsolatban. Ez olyan mintha egy két rosszabb történelmi személyiség miatt miatt minden embert zsarnoknak, és vérszomjasnak bélyegeznének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a neimoidiak is eléggé különleges faj a maguk nevében. :D A kedvenc bolygóm is például a Cato Neimoidia. Bár én nem vagyok oda a sztereotípiákért a fajokkal kapcsolatban. Ez olyan mintha egy két rosszabb történelmi személyiség miatt miatt minden embert zsarnoknak, és vérszomjasnak bélyegeznének.

Ebben igazad van, de a Star Wars-ban még egy olyan neimoidit sem szerepeltettek, aki pozitív tulajdonságokkal rendelkezett volna. A pökhendi Gunray, a savanyú, örökké pesszimista Haako, a nyavalygó Dofine, a pókerarccal hazudozó Lott Dod. Mind-mind olyan személyek, akik megérdemelték halálukat (bár Dod sorsát nem ismerjük, remélem, hogy a TCW-ben meghalt, őt már az EP1 nézése alatt megutáltam)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ráhibáztál :D . Amúgy nagyon meglepődtem, mikor megtudtam, hogy snivviánok szerepeltek a filmekben is. Annak meg külön örültem, hogy a TCW-be is bekerültek.

Igen, bár a Kotorban szerintem Hierogryph teljesen máshogy néz ki, mint a filmbéli vagy a TCW-s snivviaiak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van, de a Star Wars-ban még egy olyan neimoidit sem szerepeltettek, aki pozitív tulajdonságokkal rendelkezett volna. A pökhendi Gunray, a savanyú, örökké pesszimista Haako, a nyavalygó Dofine, a pókerarccal hazudozó Lott Dod. Mind-mind olyan személyek, akik megérdemelték halálukat (bár Dod sorsát nem ismerjük, remélem, hogy a TCW-ben meghalt, őt már az EP1 nézése alatt megutáltam)

 

Igen, mert az canon SW-ben szinte csak azokat a neimoidikat mutatják, akik Kereskedelmi Szövetségiek. Nagyrészt ennek köszönhették ezt a hírnevüket, meg az ilyen nyomiknak, mint amiket felsoroltál.Az EU-ban sok olyan van aki egész más. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert az canon SW-ben szinte csak azokat a neimoidikat mutatják, akik Kereskedelmi Szövetségiek. Nagyrészt ennek köszönhették ezt a hírnevüket, meg az ilyen nyomiknak, mint amiket felsoroltál.Az EU-ban sok olyan van aki egész más. :D

Groshik például a Darth Bane: A Pusztítás Útja című könyvben egy kifejezetten segítőkész kocsmáros. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Groshik például a Darth Bane: A Pusztítás Útja című könyvben egy kifejezetten segítőkész kocsmáros. :)

Jó, igaz :) (a filmekben meg az EU nagy részében is csak a neimoidi elit tagjait láthatjuk, ők ilyen @#?@háziak.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak azért lettek ilyen rossz hírnevűek, mert megalapult a Szövetség, azelőtt, és azután még az elittel sem volt semmi gond, de, ez történt. :lol:

Ebben igazad van, pl. sok neimoidi csatlakozott a Felkeléshez a polgárháború alatt és nagyon sokan megtagadták az akkor már megszűnt Kereskedelmi Szövetség üzletpolitikáját és a gátlástalan profitszerzést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az Új Köztársaság idejére még az őket korábban szégyellő durosok is tisztelték őket, és az üzleti képességeiket, és elismerték őket rokonaiknak, sőt úgy tekintettek rájuk mint sokat átvészelt testvérekre. Habár továbbra is üzlettel, és kereskedelemmel foglalkoztak, az Új Köztársaság idejében, és azután is, már sokkal becsületesebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A durosok inkább csillagközi utazóikról és hiperűrfolyosók felfedezőikről ismertek (pl. az egyik legnagyobb kereskedelmi vonal, a Hydiai Út is egy durosról van elnevezve), így nem csoda, hogy egyre kevesebb közös volt a rokonnal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A durosok nagyon kalandvágyó egy nép voltak, nem nagyon szerettem egy helyben maradni amíg a környékükön felfedezetlen terület van. A neimoidiaiak ebből csak annyit vetek át, hogy szerettek gyarmatosítani, de egyébként inkább a fejlődés és a kereskedelem érdekelte őket. Hát igen, nem éppen ikrek, inkább csak unokatesók. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon nagy hülyeség jutott eszembe valamelyik nap, vajon egy zabrak nőnek mennyire fájhat, amikor szül? Ugye a gyerek mindig fejjel jön ki először, namármost, a zabrakoknak enyhén szólva tüskés a feje. >.< Vagy a tüskéjük csak a születésük után nő ki?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilvánvalóan a szervezetük az evolúció alatt úgy fejlődött ki, hogy alkalmas legyen kihordani egy tüskés fejű zabrak csecsemőt, tehát szerintem ebből nincs gond. Az, hogy mégis milyen feltételek kellenek ehhez, ebbe nem mennék bele, a fantáziádra bízom :D

Egyébként a zabrakok elég jól bírják a fájdalmat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon nagy hülyeség jutott eszembe valamelyik nap, vajon egy zabrak nőnek mennyire fájhat, amikor szül? Ugye a gyerek mindig fejjel jön ki először, namármost, a zabrakoknak enyhén szólva tüskés a feje. >.< Vagy a tüskéjük csak a születésük után nő ki?

Szerintem igen. Hasonló lehet a helyzet, mint az orrszarvúaknál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon nagy hülyeség jutott eszembe valamelyik nap, vajon egy zabrak nőnek mennyire fájhat, amikor szül? Ugye a gyerek mindig fejjel jön ki először, namármost, a zabrakoknak enyhén szólva tüskés a feje. >.< Vagy a tüskéjük csak a születésük után nő ki?

Szerintem is amikor megszületnek még nem tüskés a fejük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon nagy hülyeség jutott eszembe valamelyik nap, vajon egy zabrak nőnek mennyire fájhat, amikor szül? Ugye a gyerek mindig fejjel jön ki először, namármost, a zabrakoknak enyhén szólva tüskés a feje. >.< Vagy a tüskéjük csak a születésük után nő ki?

 

Nyilvánvalóan a szervezetük az evolúció alatt úgy fejlődött ki, hogy alkalmas legyen kihordani egy tüskés fejű zabrak csecsemőt, tehát szerintem ebből nincs gond. Az, hogy mégis milyen feltételek kellenek ehhez, ebbe nem mennék bele, a fantáziádra bízom :D

Egyébként a zabrakok elég jól bírják a fájdalmat :)

 

:lol:

Egy telivér zabrak nőnek még hagyján, de egy dathomiri Éjnővérnek, akit az evolúciója sem, vagy csak félig készített fel rá?

 

Viccet félretéve, nyilván csak születés után nőnek ki a kicsik szarvai, mint a tulokféléknek.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocsánat, hogy megint ezzel zaklatom a népet, de tudna valaki segíteni? Éppen a gorgokról fordítok egy cikket és ez a bekezdés az agyamra megy. >.<

 

Gorgmongers, such as Tatooine's Gragra, would root a gorg pod in an amniotic-like fluid and feed it a variety of things, including funnel flowers, razor moss—or even raw sewage. Soon, the specimen would lay eggs, which then hatched into tadpoles after several days.

 

Már eleve azt nem értem, hogy most akkor gyakorlatilag a gorg árus magát a gubót eteti? És az állat a gubóban rakja le a tojásait?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól veszem ki, a Gorgmonger-ek ásnak a földbe egy gorg lyukat amit megtöltenek valami magzatvíz szerű löttyel majd raknak bele mindenféle növényt, majd a gorg anyuka ide rakja le a tojásait, amiből pár nap múlva kibújnak az ebihalak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha jól veszem ki, a Gorgmonger-ek ásnak a földbe egy gorg lyukat amit megtöltenek valami magzatvíz szerű löttyel majd raknak bele mindenféle növényt, majd a gorg anyuka ide rakja le a tojásait, amiből pár nap múlva kibújnak az ebihalak.

Naja, ez még így is elég kínai. >.< A pod ugyan sok mindent jelent, de a cikk korábbi részeiben említik, hogy a gorgok begubózzák magukat. (Hogy miért, arra nem adott magyarázatot.) A webforditás pedig a podra a gubót is kiadta, mint magyar megfelelő. De így azért valamivel közelebb vagyok a megoldáshoz, köszönöm. :)

 

Szerk.: Egy kicsit utánajártam, kimondva elég hülyén hangzik, de illusztráció is van hozzá, tényleg így van. >.<

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mi azoknak az űrhajóknak a pontos neve és típusszáma, amivel a Clone Wars-ban a droidok támadnak? És ezek hova tűntek a klónok átállása után?

 

Jah és bármilyen játékban szerepelnek ezek az egységek? Mert, a Battlefront-ban találkoztam droidokkal, de amúgy máshol egyáltalán nem kerültek képbe.

 

A Forces of Corruption-ben a kalózok amúgy honnan lopták azokat a hajókat? Mert a leírásban csak annyi szerepel, hogy xy típus a régi köztársaság idejéből, semmi bővebb info. Köszi előre is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.