Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Asimov:Még jó, hogy nem olvas EU-t... Kevin J. Anderson fejvadászos storyjában bizony IG-88ék terve a galaxis leigázása:)))

 

Chapter: Tudjátok van egy nagy furcsaság számomra ebben a részben. Mert hogy amikor Anakin előadja a monológját a szeretről, akkor azt érzem, hogy ez mind szép és jó, de nem érzem mögötte Anakin elveit. Nem érzem, hogy Anakin valóban ezt gondolná... és mellesleg az itt említett szeretet nem egyezik azzal a szeretettel, azzal, amit megemlít (sem azokkal, akiket szeretek). Itt az anyjára gondol (ez még helyes) és Padméra, (de ez már nem, mert Padméba szerelmes, és ez nem ugyanaz!)

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis chapter. Azon kevés jelenetek egyike, amelyben az SW világ egyszerű emberei közé is beleshetünk. Ezért sajnálom is, hogy a jelenet ilyen rövid. Egyébként Anakinék nem öltöztek kicsit túl flancosan ahhoz képest, hogy ők a "menekültek között elvegyülve" utaznak?

 

Anakin rövid kis monológja szerintem nagyon fontos az SW egészét nézve, mert itt kerül tisztázásra az, hogy a jedik nem csak érzelemmentes igazságosztók... a szeretet nekik is az életük részét képezi, csupán a ragaszkodást tiltják. Persze ebben van némi ellentmondás is van, hisz ha nagyon szeretünk valakit, ahhoz általában ragaszkodunk is...

 

Mindenesetre furcsa dolog Anakin szájából azt hallani, ahogy elismeri a Jedik tanait, söt kifejezetten magáénak érzi őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 14: Yoda and the Younglings

Time: 34:36-36:50

 

Tartalom

Obi-Wan felkeresi Yoda mestert a Jedi templomban. Az agg mester éppen a legifjabb padawanokat tanítja. A legfontosabb tanítása, hogy érezniük kell maguk körül az Erőt, és fontos, hogy támaszkodjanak a megérzéseikre. Obi-Wan lép be a helységbe, akit kórusban üdvözölnek a gyerekek. A Jedi mester Yodához fordul, és elnézést kér a zavarásért. Azzal folytatja, hogy egy bizalmas barátja mesélt neki egy bolygóról, de az adattári térképeken nem lelt a nyomára. Yoda a kis padawanok felé fordul, és némi iróniával a hangjában megjegyzi, hogy Obi-Wan mester elvesztett egy bolygót. Ez szerinte roppant kínos. Megkéri az ablaknál álló gyereket, hogy sötétítsen el. Obi-Wan előveszi a holotérképét, ami kisvártatva kirajzolja a galaxis adott részét. Yoda a hologram köré invitálja a padawanokat, és arra kéri őket, ürítsék ki elméiket, így könnyebben megtalálják az "elveszett" bolygót. Közben Obi-Wan azokra a koordinátákra mutat, ahol a Kamino rendszernek lennie kellene. A gravitáció arra vonza a környék csillagait, de a rendszert mégsem látni. Yoda fürkészőn tekint a padawanokra, majd összefoglalja a tényeket. A gravitációs mező megvan, de a csillag, és az összes bolygó eltűnt. Hogy lehet ez? Egy kis csendet követően az egyik padawan bátortalanul megjegyzi, hogy talán valaki kitörölte az adatokat. Yoda kuncogva mondja, hogy mily csodálatra méltó a gyermeki elme. Ránéz Obi-Wan-ra és megerősíti a fiú szavait; a padawannak igaza van. Azt javasolja a Jedinek, hogy menjen a gravitációs mező középpontjába, ott megfogja találni a bolygóját. Obi-Wan elrakja a térképét, majd a helység bejárata felé indul. Yoda komolyabb hangnemben jegyzi meg, hogy az adatokat valóban törölhették. Obi-Wan viszont kételkedik ebben, mert ez lehetetlen feladat. Yoda szerint vészterhes és nyugatlanító rejtély ez, mert az adatokat csak egy Jedi törölhette ki. De ki és miért? Erre nehéz válaszolni, ám megigéri Obi-Wan-nak, hogy meditálni fog a dolgon... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az egyik legcsodálatosabb jelenet az egész filmben. Végre láthajuk Yodát, amint a kis padawanokat tanítja. Oriási! Azokat a szavakat használja, mint amiket majd Luke-nak is mondani fog az EPV-ben. Remek párhuzam. Igazi tanító az öreg. A gyerekek nagyon aranyosak a kis tunikájukban, és ahogy gyakorolnak a fénykardjaikkal, azt még Luke is megirigyelhette volna :) Az külön nagyszerű, ahogy Yoda a kicsiket is bevonja a rejtély megfejtésébe. Sőt, tőlük kérdezi meg, szerintük mi lehet a megoldás. Persze a kis padawan egyből rátapint a lényegre, ami a gyermeki elme előítéletektől és korlátoktól mentes mivoltát prezentálja. Ezt fejezi ki Yoda kis kuncogása is, amikor igazat ad a padawannak. Aki ismeri az EPIII cselekményét, annak már itt elszorul a szíve, ha a gyerekek jövőjére gondol. Tragikus. Aztán ez egy újabb jó példa a Jedik gyengeségére. Obi-Wan nem akarja elhinni, hogy törölhették az adatokat. Teljesen megvan róla győződve, hogy ez lehetetlen. Mi ez ha nem elbizakodottság? Egyébként valahol jellemző Obi-Wan-ra, hogy éppen Yodához ment segítséget kérni. Már az EPI óta szoros kapcsolatban lehetnek. Obi nem hazudott az EPV-ben akkor, amikor azt mondta Luke-nak, hogy Yoda tanította. Valaha Obi is olyan kisgyerkőc volt, mint akikkel találkozott. Egy szó mint száz, ez egy remek jelenet, amiből ismét megtudhatunk valamit a Jedik mindennapjairól.

 

Érdekesség, hogy Yoda az egyik padawant Liamnak nevezi :)) Ez nyilván nem véletlen. Qui-Gon visszatért :?)))

 

Egy képet választottam ki innen, aminek az is lehetne a címe, hogy "the size matter not" :?) És mennyire igaz. A gyerekek mestere akkora mint ők maguk, és mégis micsoda különbség. A látszat csal, mert tényleg nem a nagyság számít. Abban a tekintetben sem, hogy egy gyereknek is lehetnek jók a meglátásai, lásd a padawan ötletét feljebb.

 

aotc-padawans-yoda.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezuttal nem a sajátom, hanem valaki más elemzését szurom ide be a chapterrel kapcsolatban. Boss Nass anno még régen az sw.hu lelkes látogatója volt és ezt a tolkien-hura irta be. Szerintem jókat irt :) 2002 junius 1-es keltezésű:

 

"... visszatérnék a Yoda és a gyerkőcök jelenetre, hogy nekem mégis miért ez az egyik kedvenc jelenetem a Star Wars sagából...

 

1. ZENE

 

A kezdete kicsit játékos, az Episode I Jar-Jar-os zenéire hajaz. Utána kicsit elkomorul, megjelenik benne egyfajta "templomi" jelleg, utána Love Theme keserédes íze. Utána bejön a békés, csodás Yoda téma, és átmegy valami fantasztikusba, ami számomra szívszorító. Ezután egy gyerekkórus ön be a zenébe, ami békét, mégis elmúlást sugall. Na, ezt nem folytatom, ert ha zenét hallgatok, általában elszállok, patetikus leszek, mert szavakkal nem tudom leírni, amit hallok, a dallamszerkesztést, hangszerelést meg nem kezdem el itt boncolgatni. Mindenesetre ez a filmzene legjobb darabja szvsz, a végén hallgassátok meg milyen Force Theme-Love Theme átmenet van.

 

2. A JELENET

 

Az elején rögtön láthatunk egy olyan képet a Jedi Templomról, ami minden bizonnyal egyedülálló lesz a SW sorozatban, ez a Jedik "mindennapjait" mutatja be egy rövid jelenet erejéig, szerintem nagyon szép a környezet, és egyfajta templomi hangulat van ebben is, persze futurisztikusan. Mégis ahogy Obi-Wan megy Yoda "tanterme" (hehe) irányába, az egész olyan élettel teli. nem steril, a Jedik élnek, lélegeznek. Ez jó szerintem. Ja, és itt van Howard a Kacsa!

 

Utána Yoda karakteranimációja hozza a filmben megszokott 110%-os színvonalat (a még nálam is fanatikusabbak Oscart kiabálnak... mármint nem az ILM-nek, hanem Yodának...). Egy bábú sajnos nem képes ilyen mimikára. A "planetárium" rész az egyik olyan pillanat, amikor a legnagyobb bunkók is elhallgatnak, áhítattal figyelnek, és amikor a kisgyerek kinyúl az ujjával a csillagokhoz, az bennem valamit megmozgat tudatalatt. Ewan McGregor hozza a szuper színészi játékát, amit ebben a filmben megszokhattunk, itt inkább az Ep I kicsit alázatosabb Obi-Wanja, nem az Alec Guiness-féle, mint a film nagyrészében.

 

3. ÉS AMI MÖGÖTTE VAN...

 

Gyerek Jedik: aki szereti a SW-t, a Jediket, a gyerekeket, szerintem az rzi ennek a jelenetnek a tragédiáját. Ezek a padawanok már nem fognak felnőni. És ki írtja ki őket? Anakin... szomorú.

Yoda: a jófajta Yodás "közhellyel" indít, amit annyira szeretünk. "Don't think... feel... be as one with the Force. Help you, it will." Utána Obi-Wan előadja a problémáját, amit Yoda a gyerekekkel bogoztat ki. Az Obi-Wan-t

"megalázó" "Truly wonderful, the mind of a child is. Uncluttered." pedig teljesen beleillik a Yoda-koncepcióba. Mit mond Yoda Luke-nak a Dagobah-n? "You must UNLEARN what you have learned" (magyarul ez "felejtsd el, amit eddig megtanultál", nem egészen ugyanaz.) Szép gondolat szerintem, fontos a Jediknél. Azonkívül igenis probléma a Jedik nagyképűsége, elbizakodottsága, ide tartozik a tévedhetetlen Archívumba vetett hit. Ezért mutatja meg Yoda Obi-Wannak a "gyermeki elme" csodáját.

A kis "pálcikafénykardokkal" gyakorló Jedik pedig előrevetítenek egy másik jelenetet, amikor egy bizonyos Obi-Wan Kenobi egy 20 éves tatooine-i ifjút tanít hasonló módon a fénykardforgatásra. Ez is szép szerintem.

Másrészt: a krimi-szálat is előreviszi, mégpedig a "hova lett a bolygó?" kérdés helyett bejön a "Ki törölte ki? És miért?"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a TESB-ben a lázadó flotta a Rishi köd törpegalaxysbanban (amiről Obi-Wan beszélt a könyvtárban) gyülekezik, és onnan nézik Lukék a galaxyist

 

WOW! Ez az ötlet nagyon-nagyon tetszik! Honnan az infó? Szenzációs elgondolás. :41:

A hivatalos oldalon írta valaki az ILM-től

 

Azt énis helyesnek tartom, hogy csak az IVtől van hypertér.Kell valami technikai fejlődés.

 

Szerintem már itt is van, csak nem látunk hypertér ugrást a pilótafülkéből :)

Ha nem lenne hipertér akkor utaznának pár ezer évig egyik bolygóról a másikra. :wink:

A hajó ott vagy nem hagyta még el a Coruscant rendszerét, vagy más bolygókra is szállított embereket nem csak a Naboora. Másrészt a Coruscant és a Naboo elég messze vannak egymástól ahhoz, hogy legyen köztük valami aminek elég nagy gravitációja van, ezért csak több ugrással lehet elérni a célállomást.

 

Igazából arra lennék kiváncsi, hogy kik azok a menekültek?Mi vagy ki elöl menekülnek?Hisz még béke van.

Talán beleőrültek, hogy a fél életüket duracélfalak között élik le a Coruscanton, ezért mennek a Naboora. Pénzük meg nincs rendes járatra.

 

Ez a Yodás chapter az egyik kedvencem filmben, nagyon hangulatos. Obi-Wan viszont nagyon tájékozott lehet a Kamino környékét illetően, mert csak úgy odamutat a hologramnak egy részére, amin nincs semmi jelmagyarázat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik legnagyszerűbb jelenet minden Star Wars filmből. Sőt, talán a legnagyszerűbb.

A zene, a gyerekek ártatlansága, ahogy, mint egy játékot, úgy fogják a gyakorló kardokat. Ahogy aprókat mozgatják, és néha kuncognak. Nagyszerű jelenet, és amit te is mondtál Ody, Yoda nagysága itt mutatkozik meg igazán.

Az is tettszik, hogy nem szigorú oktatóként működik Yoda, sokkal inkább emlékeztet egy óvóbácsira, vagy egy gondos nagypapára. Yoda szereti ezeket a törpikéket, akár mit is mond a Jedi eskü, kódex vagy szabálykönyv. És ez tettszik.

 

Liam, nekem is egyből feltűnt. Az is érdekes, hogy a kis Liam nem gombnyomásra, hanem az Erő segítségével "húzza le" a redőnyt (ami végülis az ablak elsötétülése). És valóban itt van a magabiztosság. Obi-Wan még mosolyog is azon, hogy Yoda az ifjaktól várja a választ.

Maga a jelenet látványa is nagyszerű, már korábban is olvastam hasonló csillagtérkép kivetítésről, de filmben még sosem láttam. Örülök, hogy a Star Warsban láthattam elsőként. Obi-Wan ráadásul lazán tájékozódik, gondolom ez nekik olyan, mint nekünk kinyiti egy térképet. És még egyszer, John Williams zenéje itt csodálatos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Isteni jelenet!

 

A Jedikről itt is többet tudunk, de mégis megmarad a misztikum...fantasztikus. A többit már leírták a többiek. Még egy! Szerintetek Yoda tudta a választ, vagy tényleg fogalma sem volt, és ezért kérdezte meg a padawanokat?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy! Szerintetek Yoda tudta a választ, vagy tényleg fogalma sem volt, és ezért kérdezte meg a padawanokat?

 

Donát.

 

Szerintem tudta, csak be akarta vonni a padawanokat is. Remek példa a nyitott gyermeki gondolkodásra, amikor még nem gátolja a képzeletet túlzott racionalitás, ezáltal azonnal a legkézenfekvőbb megoldásra gondolnak.

 

Szerintem Obi-Wan agyán is átsuhant ez az ötlet, de olyan pofon egyszerűnek találta, hogy valószínűleg azonnal el is vetette. ÉS különben is....az archívumból képtelenség adatokat törölni. Jedi beképzeltség rulezzz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brutálisan jó jelenet.Nagyon örülök annak, hogy bemutatták, hogy Yoda tanítja a gyerekeket.Viszont az Ep 3 után nagyon szívszorító is ez a chapter.Anakin egy vadállat.Lehet, hogy valamelyikük kérdezi majd, meg: "Skywalker mester ,nagyon sokan vannak.Mit csináljunk".

 

Ellentmondanék azért a Jedik beképzeltségének.Feltételezem, a Jedik tökéletesen megbíznak egymásban.Nyilván Obi-Wan-nak is eszébe jutott, hogy ki lett törölve az adat.Tovább gondolva, az adattárhoz, csak egy Jedi férhet hozzá.Viszont mivel Obi-Wan lehetetlennek tartotta, hogy egy Jedi kitörölte volna, el is vetette ezt az ötletet.

Nekem sem jutna eszembe apám ,ha eltünne a pénztárcám, hisz tökéletesen megbízok benne.

Ebben a jelenetben inkább az jön le, hogy újabb nyugtalanító esemény történt.Már nem bízhatnak egymásban sem a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brutálisan jó jelenet.Nagyon örülök annak, hogy bemutatták, hogy Yoda tanítja a gyerekeket.Viszont az Ep 3 után nagyon szívszorító is ez a chapter.Anakin egy vadállat.Lehet, hogy valamelyikük kérdezi majd, meg: "Skywalker mester ,nagyon sokan vannak.Mit csináljunk".

 

Így végigpörgetve még gyomorbamarkolóbb az EP3 azon jelenete is vicverz.

Nekem inkább az Ep3-nál ugrik be ez a jelenet. Az Ep2-nél az Ep3-as nem, az még csak a jövő itt, ami ez esetben már csak a vágó keze alatt lehet mozgásban :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban itt is beugorhat, hogy micsoda szörnyű jövőkép vár rájuk. Gyakorlatilag mind halálra vannak ítélve.

 

"I got the picture"

Beleborzongtam, szörnyű látomásom volt, a Jedi gyerekek haláláról...dehát a jövő nincs kőbe vésve, illetve mégis..Lucas képbe véste. Beleégette a retinánkba.

A Nagy Hal-ban a nő üvegszemében látják meg a halálukat a gyerekek.:46:

 

Lucas Yoda szájába adta azt a mondatot, amit előszerettel emleget: a csodálatraméltó gyermeki elme, ami nyitott. Az SW-vel álmokat ad a gyerekeknek, amit felnőve megvalósítanak. A classic-on felnőtt gyerekek rengetek dolgot megteremtettek, amit a felnőtt felnőttek lehetetlennek tarottak.

Egy fizikus arra tette fel az életét, hogy létrehozza a fénykardot.

:evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas Yoda szájába adta azt a mondatot, amit előszerettel emleget: a csodálatraméltó gyermeki elme, ami nyitott. Az SW-vel álmokat ad a gyerekeknek, amit felnőve megvalósítanak. A classic-on felnőtt gyerekek rengetek dolgot megteremtettek, amit a felnőtt felnőttek lehetetlennek tarottak.

Lucas szerint a gyerekek, mivel még nem tapasztalták a világunk szabályait, nem veszik figyelembe azokat, és így érnek el olyan dolgokat amit egy felnőtt lehetetlennek tartana. Ugyanez előjön Luke tanításánál is, amikor el kell felejteni amit eddig hitt, elfelejtenie a korlátokat, mert ha elhiszi, hogy nincsenek, akkor valóban nem is léteznek. Luke már túlkoros volt a tanuláshoz a tapaszalatai miatt, ezért kellett úgy gondolkodni mint egy gyereknek. Korlátok nélkül. Vajon mi már elkéstünk? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel kapcsolatban mindenkinek ajánlom a Discovery műsorán futó A Csillagok háborúja hatása a modern technikára című sorozatot. Fantasztikus... robotokat hoznak létre, meg ilyesmi, és mondanom sem kell, töbségében fiatalok...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 15: Return to Naboo

Time: 36:51-37:46

 

Tartalom

A Jendirian Valley megérkezik a naboo-i űrkikötőbe, majd onnan komppal folytatja útját Anakin és Padmé. A város főterén landolnak, majd a palota felé veszik az irányt. A séta közben Padmé azokról az időkről mesél Anakinnak, amikor még Uralkodó volt. Elmeséli, hogy volt már nála fiatalabb királynő is, ennek ellenére úgy érzi, hogy nem volt elég érett, sem elég felkészült a feladatra. Anakin viszont úgy tudja, hogy a Nép nagyon megvolt elégedve Padmé munkájával, sőt, alkotmánymódosítást akartak, hogy továbbra is a posztján maradhasson. A lány viszont örült, amikor lejárt az uralkodói ideje. A szenátori posztot is csak a királynő kedvéért vállalta el. Anakin egyetért a döntéssel, mert szerinte a Köztársaságnak szüksége van Padmé politikai tevékenységére. Ez mind a köz javát szolgálja...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rövid, ám de annál jobb jelenet! Én nem vágtam volna meg ennyire ezt a beszélgetést, ennek ellenére nincs hiányérzetem, mert az extra lemezre teljes egészében felkerült.

Az egész chapter Padméról szól, és arról mi történt vele az elmúlt 10 évben. Végre a lányról is hallhatunk infókat, ráadásul a saját szájából. Mindig csodálkoztam, hogy a naboo-i invázió sikeres megoldása ellenére sem tartotta magát érettnek és felkészültnek a kormányzásra. Aztán ahogy visszagondoltam, talán mégis igaza lehet, mert a fiatalságát és a viszonylagos naívságát Palpatine remekül kihasználta. Az is jól látszik, hogy Anakin figyelemmel kisérte a lányról szóló híreket, mert egy csomó infót tud a multjáról.

 

Itt is van egy apróság, ami szintén nagyon tetszik. Amikor Anakin és Padmé sétálnak át a téren, akkor egy pillanatra láthatunk/hallhatunk két beszélgető gungát is. Ez egy röpke kis momentum, de mégis sokminden leszűrhető belőle. Az első rész idején pl. elképzelhetetlen lett volna Gungákat látni Theed-ben, és hogy most ott vannak, az azt jelenti, hogy a tíz évvel ezelőtti kibékülés tartós volt, és továbra is béke van. Én talán még a Naboo-i tanácsba is beraktam volna egyet :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Padmé megbánta hogy lemondatta Valorumot? Bánja, hogy helyette Palpatine került a bársonyszékbe?

 

A Gunganekhez - ezt még jobban alátámasztja Jar-Jar helyzete. Ki hitte volna tíz éve, hogy - mégha csak időlegesen is - de egy gungan képviseli a Naboo-t???

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted Padmé megbánta hogy lemondatta Valorumot? Bánja, hogy helyette Palpatine került a bársonyszékbe?

 

Ez nem nagyon derül ki a filmből, de valószínűleg vannak benne kételyek Palpatine-t illetően. Bár a film elején, még igen aggódó pofát vágott az öreg. :)

 

A Gunganekhez - ezt még jobban alátámasztja Jar-Jar helyzete. Ki hitte volna tíz éve, hogy - mégha csak időlegesen is - de egy gungan képviseli a Naboo-t???

 

Donát.

 

Ez is a tartós béke mellett érvel. Persze az már más kérdés, hogy Jar Jar milyen színben tűnt fel a Naboon azután, hogy kezdeményezte a különleges jogok megadását Palpatinenak. :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gunganok nekem is nagyon tetszettek ott, pláne, hogy ugyan azt mondja, mint az egyik az ep1-ben Otoh Gungában 8)

 

Huszi tutátá hutátátá - vagy valami ilyesmi, nem tudok ősi gunganul. Egyébként az is jópofa, hogy ezek a gungák olyan ruhát hordanak mint Nass tanácsadói, a repek. Talán a gunga kormányzóság áttelepült Theedbe? (Még érdekesebb, hogy az ep3 opera jelenetében is van két gunga ilyen ruhában.)

A légibusz is tettszik, de amin jót mosolyogtam az R2 lépcsőmászása. Én ekkor láttam ilyet először (ráadásul innentől kezdve már csak a palotában láthatjuk egy pillanatra, aztán a Tatooine-ig felszívódik).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 16: Audience With The Queen

Time: 37:47-39:15

 

Tartalom

Padmét és Anakint fogadja Jamillia királynő. A szenátornő vázolja a kialakult helyzetet, és elmondja, hogy ha felállítják a hadsereget, akkor szinte biztosan kitör a polgárháború. Sio Bibble hitetlenkedve jegyzi meg, hogy ez képtelen helyzet. A Köztársaság fennálása óta nem háborúzott! Jamillia királynő szerint, meg lehetne próbálni a szakadárokat vissza csábítani a Köztársaságba. Padmé szerint ez lehetetlen, ugyanis fenyegetve érzik magukat. Ebben a helyzetben, a lázadó kereskedelmi szervezetektől kérnek segítséget. Bibble kormányzó felháborítónak tartja, hogy négy legfelsőbb bírósági tárgyalás után, továbbra is Nute Gunray a Kereskedelmi Szövetség helytartója. Úgy véli, a szenátus nem képes urrá lenni a válságon. A királynő szerint viszont bízniuk kell a Köztársaság erejében. Ezután felállnak, és kifelé indulnak a trónteremből. Jamillia folytatja megkezdett mondandóját, miszerint a demokrácia végét az jelenti, ha már nem hisznek benne. Padmé reméli, hogy erre soha nem kerül sor. A politikai dolgok után, Padmé biztonsága kerül előtérbe. Sio Bibble az eddig háttérben lévő Anakinhoz fordul, és megkérdezi a Jedi-mestert, mit javasol? Padmé szinte azonnal kiigazítja a kormányzót, hogy Anakin még nem Jedi, csupán padawan. Ez a kijelentést kissé felhergeli a fiút, és Padmé szavába vág. A lány türelemre inti, és közben elmondja, hogy a tóvidékre szeretne utazni, mert az kellően elszigetelt vidék. Anakin már nem bírja tovább, és ténylegesen félbeszakítja Padmét. Arrogáns hangnemben közli, hogy biztonsági kérdésekben ővé a döntés. A lány azonban azon a véleményen van, hogy mivel ez a hazája, ezért ő sokkal jobban ismeri. Ezért jöttek ide, és jobban tenné a fiú, ha az ő tanácsaira támaszkodna addig, amíg a Naboo-n vannak. Anakin nagyot nyelve, elnézést kér Padmétól... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ez a rész totál EPI feeling :) Folytatódik a fennáló helyzet bemutatása. Jó kis párbeszédek vannak itt, amiből megint csak kiderül, hogy a Köztársaság élére hiába került új vezető, csak rosszabb lett a helyzet. Nute Gunray-t továbbra sem ítélték el, ami enyhén szólva is gyanús :) Nyilván ebben is Palpatine keze van :) Amikor erről beszél Bibble, akkor a királynő feddőn néz Padméra, aki lesüti a szemét.....kicsit szégyenli magát, hogy semmit nem tudott tenni ebben az ügyben.

Anakin megsértődése nagyon jó :)) Annyira feltudja húzni magát kis semmiségeken. Még Padméval is képes vitázni, mert az le padawanozta :( Nagyon jól játsza Hayden a sértett ifjút. A beszélgetés végén erőt vesz magán, és a pofikájára erőltet egy mosolyt, ennek ellenére látszik rajta hogy teljesen kibukott idegileg :) Ez tetszik ebben a karakterben. Nagy energiák feszülnek benne, de ezeket mindig el kell fojtania és ez láthatóan flusztrálja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két dolgot tennék hozzá.

1. Aki csak a filmeket ismeri (tehát semmi EU nem EU háttéranyag) az most elősször hallhatja a Kereskedelmi Szövetség helytartójának, Nute Gunraynek a nevét. Szerencsére sikerült ezt olyan mondatkörnyezetbe rakni, hogy majdnem elsőre vágni lehessen, hogy kiről diskurálnak. Azért csak majdnem, mert több ismerősöm is csak másodikra jött rá, amikor Kenobi beszél róla a hologramon át.

2. Anakin megsértődése. Ő beleélte magát, hogy most ő a biztonsági főnök, a góré (ami mindig is szeretett volna lenni), Obi-Wan sincs a közelben, így ő se ugatja le. Végre azt tehet, amit jónak lát, nem amit elvárnak tőle (jelen esetben ez a kettő fedi egymást). Ráadásul még Jedi mesterezik is, szóval dagadhat a mája. De az imádott nő egyszerűen kijavítja Sio (ez a név nagyon vicces szerintem) urat, ráadásul még ki is osztja, nem hagyja főnökösködni. Egyszer csak úgy megjegyeztem, hogy Anakin lehet hogy azért állt át a Sötét Oldalra, mert az asszony mindig kiosztotta. Már látszik, hogy a Skywalker családban ki hordja a nadrágot :)

Az ep1 feeling nagyon jó, szeretem az ilyen előre-hátra utalásokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.