Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

  • 5 hónappal később...
Eközben Padmé magához tér a kábulatból, és megnyugtatja a segítségére siető katonát, hogy semmi baja. A klón azt javasolja, hogy menjenek a parancsnoki központba, ám Padmé hallani sem akar erről. Utasítást ad, hogy gyűjtsön minél több embert, mert azonnal a hangárhoz kell sietniük.

Na igen, az a kis fehérpáncélos már a kiesésekor átköltözött a kedvenceim közé :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy az ep.1 és az ep.2 nyitószövege is föleg a történet politikai vonulatát hangsúlyozza ki, ami aztán a filmben csak sokadlagos tényezőként fog felmerülni. Azt a kevés jelenetet is kivágták a filmből, melyben erről a bizonyos KÖZTÁRSASÁGI HADSEREGRŐL vitatkoztak volna a Szenátusban.

Meg hogy bőven lesz még mit bemutatni a KÖZTÁRSASÁGI HADSEREG témáján:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Mert az ep6-ban múltidőben beszéltek róla :D

Viccet félre téve, mert Nute Gunray csak így csatlakozott a szeparatistákhoz, márpedig a Kereskedelmy Szövetség a mozgalom haderejének gerincét alkotta. Illetve ő állt a leginkább az útjában a köztársasági hadsereg felállításának, ami meg szükséges volt a háborúhoz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku azért akarta megöletni Padmét, mert ez volt Gunray csatlakozásának egyik feltétele. Szerintem Dzséjt is erre gondolt alább. :D Nyilván a helytartó azóta bosszúra szomjazott, mióta Naboo-n elfogták őt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A változások már a digitális vetítésen is jelen voltak, és az került rá DVD-re. Nem csak jelenet bővült, de néhány egyéb dolog is változott:

- A coruscanti üldözésből kivettek jó pár siklót.

- A buckalakó mészárlás utáni Padmé-Anakin párbeszéd vége meg lett toldva. Bekerült Padmé vígasza, hogy a bosszú emberi dolog, és Anakin erre adott válasza.

- Jango hátirakétája már szikrázik és füstöl, miután a reek megtapossa.

- Miután Padmé és a klón feleszmél a Geonosison a röpcsiből történt kizuhanás után, eredetileg a klón kérdésére, hogy "jól van-e" Padmé azt mondta, hogy "igen", ráadásul ezt úgy, mint aki ki sem zuhant egy gépből. Ezt átváltoztatták "aha"-ra, amit nyögve mond ki.

- A film végén Padmé megfogja Anakin mechanikus kezét.

- Átvágták Dooku szökését Yoda elől.

 

És az UK változatból kivágták, amint Jango a kaminoi összetűzésben megfejeli Obi-Want, de ez sehol máshol nem történt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ezekről még nem hallottam. :)

A siklóról még én sem, viszont az átvágott szökséről, azt hiszem lokatelli még képeket is linkelt itt valamelyik topicban. Szóval ezt innen tudom, a sagaról, még a wookiee sem jegyzi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 évvel később...

Hát, azóta már nem :(

 

Tegnap újranézéskor feltűnt valami. A film első felében, még mielőtt Anakin és Obi-Wan mennek a külön útjaikra, van néhány jelenetük amikor egymás mellett, egy vonalban helyezkednek el. És MINDEN ilyen snittben van valami vizuális választóvonal köztük. Az nem új, hogy pl a liftben van köztük a fém keret, de az most tűnt fel, hogy nincs olyan, amikor ne lennének így elszeparálva. Vagy a sikló antennája, vagy egy hosszú fejű Tanácstag, valami mindig befigyel. Palpival ilyen jellegű választóvonal bezzeg nincs. Padméval sem, ők maximum kontrasztozzák egymást.

:yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó megfigyelések Krande, bár amikor Padmé lakosztályában vannak, akkor a kanapén nincsenek elszeparálva. :) Az EPII éppen ezért is különleges.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Dooku és Obi-Wan beszélgetése:

Szerintem az egész Saga egyik, ha nem a legbizarabb jelenete. Még bőven az Ep.3-as drámák előtt, masszívan Palpi tervének kellős közepén, a jó öreg gróf mindent felfed Obi-Wannak, de az ég adta világon mindent. Ha 1-2 mondatban össze kéne foglalnom így utólag az addig történteket (a galaxis sorsát leginkább érintő dolgokról), akkor nem is fogalmazhatnék tömörebben és találóbban, mint Dooku.

Azért ez nagyon sokkoló. Annyira valószerűtlen az egész, hogy Obi-Wan, majd később Yoda is csípőből utasítja el az egészet. Ez is bizonyítja Palpi őrült zsenijét. Mekkora terv már az, ami egy ilyen leleplezést is simán kibír...

 

(Nem tudom jó topikot sikerült-e megtalálnom ezzel, de az aktuális TCW résznél Darth Riddick egy hozzászólása eszembe juttatta ezt, már régen akartam írni.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ravasz volt a "jó" gróf, mert amíg valóban az igazság pedzegetésével traktálta Kenobit, a teljes igazságot mégsem mondta el, tudni illik nem nevesítette a Sötét nagyurat. Oké, kimondta, hogy Sidiousról van szó, de Palpatine-ról mélyen hallgatott. És pont ez adja az egésznek ezt a sötét zsenialitást. Simán bevállalták az igazság egy részének felfedését, hisz tudták, tudniuk kellett, hogy nem dőlnek be ennek a Jedik, csak még jobban összezavarják a Rendet.

 

A rész egyik csúcspontja az a párbeszéd, pont ezek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ravasz volt a "jó" gróf, mert amíg valóban az igazság pedzegetésével traktálta Kenobit, a teljes igazságot mégsem mondta el, tudni illik nem nevesítette a Sötét nagyurat. Oké, kimondta, hogy Sidiousról van szó, de Palpatine-ról mélyen hallgatott. És pont ez adja az egésznek ezt a sötét zsenialitást. Simán bevállalták az igazság egy részének felfedését, hisz tudták, tudniuk kellett, hogy nem dőlnek be ennek a Jedik, csak még jobban összezavarják a Rendet.

 

A rész egyik csúcspontja az a párbeszéd, pont ezek miatt.

A Palpatine név ugyan nem hangzik el, de Dooku azt mondja, hogy a Köztársaság feje Sidious. Elég egyértelmű, hogy az első emberre utal, aki a főkancellár.

A másik pedig, hogy szerintem ez nem blöff volt. Nem felvállalták ezt a sithek, hanem Dooku vállalta fel. Tényleg el akarta árulni Sidioust. Különben mi oka lett volna kockáztatni az igazság felfedését? Csak poénból tette volna? Azért Palpi nem az a típus, aki a saját szórakoztatására megpróbálja lebuktatni magát, bízva abban, hogy a jedik úgysem hiszik el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... ez is igaz.... erre utalhatnak is Dooku ezen mondatai: "Állj mellém Obi-Wan! Hisz mi ketten legyőzhetjük őket!"

 

Mi lehetett Dooku valódi célja? Ezen gondolkodtam már korábban is. Érdekes ez a tag, valahogy kilóg a gróf a sith-ek közül. Szerintem ő volt az egyik legkevésbé gonosz sith.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... ez is igaz.... erre utalhatnak is Dooku ezen mondatai: "Állj mellém Obi-Wan! Hisz mi ketten legyőzhetjük őket!"

 

Mi lehetett Dooku valódi célja? Ezen gondolkodtam már korábban is. Érdekes ez a tag, valahogy kilóg a gróf a sith-ek közül. Szerintem ő volt az egyik legkevésbé gonosz sith.

Ez azért van, mert ő igazából nem is nevezhető sith-nek. Nem tűnik úgy, hogy tisztán a gyűlölet vezérelné, a szenvedélyéből merítene erőt, stb.. A szeme sem olyan sárgás, mint az igazi "megromlott" sitheknek.

 

Dooku valójában tényleg inkább egy idealista politikus. Azt vettem ki a szavaiból, hogy ő a Köztársaságot akarta megreformálni, mert szerinte letértek a helyes útról. Ezért is volt a Szeparatista Szövetség vezetője. Biztos vagyok benne, hogy nem akart olyan Birodalmat, mint amit Palpatine. Radikálisan gondolkodott ugyan, kemény eszközökkel élt, de hitt a demokráciában és a Köztársaságban.

Nem a levegőbe beszélt, tényleg jó eséllyel állt volna mellé Qui-Gon.

Egyszerűen úgy gondolta, be kell lépnie Palpi tervébe, mert úgy komoly győzelmi esélyei lesznek. Lehet nem volt tisztában az öreg erejével, vagy úgy volt vele majd megöli ha eljön az ideje. Obi-Want is ezért akarta maga mellett tudni, elérkezettnek látta az időt.

 

Ment a szokásos homokóra mindkét sithnél, amely végül Dookunák pergett le hamarabb. Gondoljunk bele, hogy később Vader és Sidious is maga mellé akarta állítani Luke-ot, hogy együtt legyőzzék és kigolyózzák a másik sithet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunak nem kell minden mondatát ott elhinni. Csak vetített az öreg. Dooku Sith volt, teljesen egyetértett Palpatine terveivel. Csak nem gondolta volna, hogy ő is csak egy bábu, és nem egy szövetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunak nem kell minden mondatát ott elhinni. Csak vetített az öreg. Dooku Sith volt, teljesen egyetértett Palpatine terveivel. Csak nem gondolta volna, hogy ő is csak egy bábu, és nem egy szövetséges.

De miért vetített volna? Semmi pozitív következménye nem lehetett volna annak (ahogy nem is lett), hogy elmondja ezeket. Csak vesztenivalója lett volna ezen Palpinak. Ahogy egyébként el is ültette a bogarat a Rend fülében, mert eztán jobban rajtatartották a szemüket a főkancelláron. Az más kérdés, hogy végül nem sokra mentek vele, de a lehetőség megvolt.

Arról nem is beszélve, hogy minek akarta Obi-Want átállítani? Nyilván nem maga helyett. De akkor csak Palpi helyére tudta volna. Lehet, hogy csak játszani akart, de ostobaság lett volna. Mi van ha Obi-Wan rábólint az ajánlatra? Kiröhögi, hogy csak poén volt az egész?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku csak féligazságokkal szolgál... valóban beszél Sidious-ról, de ezt úgy teszi, mintha neki nem lenne köze hozzá, hanem éppen ellene szervezkedne. A gróf egy szóval sem mondta, hogy ő is Sith lenne... hanem csak egy renegát Jedi, aki megunta a Tanács tétlenségét és a Szenátus korrupcióit.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.