Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

A csata: méltó lezárása ez a Geonosisi ütközetnek, igaz sajnos egyöntetűen nem derül ki, hogy Geonosist elveszti a Konföderáció, vagy megmarad nekik.

 

Hát mivel visszavonulnak, meg elmenekülnek a szepi vezetők, szerintem azt a bolygót bebukták. :roll: Gondolom droidgyár meg nem csak egy volt a galaxisban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeparatisták visszavonulnak és feltűnik a HALÁLCSILLAG! A legenda. :roll: Soha el nem tudtam volna képzelni, hogy így kerüljön be a képbe! Mindenesetre szerintem tökéletes belépő, melyből végre megtudhatjuk

 

Őszintén szólva, nekem ez volt az első igazi összekötő momentum az ep4-6-hoz. Olyen döbbent meglepődés, felismerés, hogy: "Öregem, hiszen most a Halálcsillag múltját látom :roll: ... igen, annak a Halálcsillagnak... ez bizony az!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 45: Duel With Dooku

Time: 1:59:43-2:02:27

 

Tartalom

Dooku gróf éppen a hajójával van elfoglalva, amikor Obi-Wan és Anakin belépnek. A padawan dühödten fenyegetni kezdi a grófot, hogy most majd megfizet a Jedikért, akiket megölt. Obi-Wan instrukciókkal akarja ellátni Anakint, miszerint együtt támadják meg. Induljon el lassan a bal oldalon, de tovább nem jut a mondandójával, mert a fiú dühből ráront a sithre, ugyanis csak egyedül ő akarja elintézni. Obi-Wan hiába kiált utánna, már késő. A Dooku ujjaiból előtörő villámok megbénítják az ifjú Skywalkert, majd a falhoz vágják. Dooku figyelmezteti Obi-Want, hogy mivel láthatta mennyivel felülmúlja az ereje az övét, jobb lesz ha feladja. Ezután ismét villámokat szór a Jedi felé, ám az a fénykardjával könnyedén hárítja azokat. Obi-Wan szerint jobb lesz kivárni a végét. Dooku grófnak nem marad más választása, elő kell vennie a fénykardját. Miután ez megtörténik, a két mester összecsap. Heves csapásokat mérnek egymásra, de egyik sem okoz sérülést. A gróf gúnyosan veti közbe, hogy csalódott Kenobiban. Pedig Yoda mester oly nagy becsben tartja őt. Újra folytatódik a küzdelem, mely közben Anakin továbbra is bénultan fekszik a fal mellett, próbálva összeszedni magát.

Eközben Padmé magához tér a kábulatból, és megnyugtatja a segítségére siető katonát, hogy semmi baja. A klón azt javasolja, hogy menjenek a parancsnoki központba, ám Padmé hallani sem akar erről. Utasítást ad, hogy gyűjtsön minél több embert, mert azonnal a hangárhoz kell sietniük.

Obi-Wan és Dooku, továbbra is gyors mozdulatokkal próbál felülkerekedni a másikon. Egy óvatlan pillanatban Dooku, milliméter pontos vágást visz be Obi-Wan kezére és lábára. A jedi tehetetlenül roskad össze, szabad prédát kínálva ellenfelének. Dooku párszor megpörgeti a kardját, majd készen áll arra, hogy végezzen Obi-Wannal. Ekkor azonban Anakin, aki időközben kiheverte a sokkot, bevetődik Dooku lesujtó kardjának útjába, ezáltal megmentve mesterét. A gróf meglepődve konstatálja a fiú "feltámadását", majd megjegyzi milyen bátor. Bár azt hitte tanult a leckéből. Anakin azzal vág vissza, hogy lassú a felfogása. Közben Obi-Wan magához veszi fénykardját, majd Anakinnak dobja, ezzel is segítve a fiút. Dooku ismét vívásra kényszerül, most Anakin ellen, aki ráadásul két karddal vív. Azonban nem sokáig, ugyanis a gróf gyorsan ketté vágja az egyiket. Válaszul a fiú szétvágja az elektromos kábelt, ami sötétségbe borítja a barlang azon részét. Némi erőgyüjtés után ismét egymásnak esnek, és szinte csak a fel-felvillanó fénykardokat lehet látni. Dooku újabb cseles megoldához folyamodik, amikor az Erő segítségével széttárja ellenfele karjait. Ezt kihasználva, Anakin jobb csuklóját levágja, a fiút pedig mestere mellé löki. A gróf deaktiválja a fénykardot, és fúj egyet. Pihenésre azonban nem sok ideje marad, mert hamarosan a döbbenet ül ki az arcára.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Végre szemtől szembe kerül Dooku Obiékkal. Bár ez a vívás nem olyan látványos mint Maul ellen, azért megállja a helyét. Anakin itt is egy éretlen tacskó módjára viselkedik, aki nem hallgat mesterére, és neki ront Dookunak. Jól megszívja, ami nem is lenne baj, de így mesterét hozza hátrányos helyzetbe... A gróf itt kezd parádézni a villámaival, mintha az olyan nagy előnyt jelenetene neki. Obi ellen pl. semmi hasznát nem veszi. Azonban azt el kell mondani, hogy a Maulos sallangot nélkülöző vívása lenyűgöző! Pont annyit mozog, amennyi feltétlenül kell, és a bevitt szúrásai pedig életveszélyesek. Obit tulajdonképpen két karcolásnak tűnő vágással megbénítja. Obi-Wan sem olyan fürge már fiatalabb korában, engem meglepett mennyit lassult tíz év alatt.

Annyi elmarasztaló dolgot írtam már Anakinról, hogy itt az idő egy kis jóval kompenzálni. :roll: Dícséret illeti, amiért megmentette mestere életét! Ez nagyon szimpatikus tett volt a részéről. Dookuval való párbaja pedig nagyon tetszetős, köszönhetően a sötétben való vívásuknak. Érdekes megfigyelni, hogy ugyanaz az alapállásuk... Sajnos azonban Anakin itt még nem érett arra, hogy számottevő ellenfele lehessen Dookunak. Az arcokat megvilágító fénykardok pedig az egyik legnagyobb ötlet a filmben! :41: Nagyon hangulatos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a leghangulatosabb párbaj az ep2-ben van. Dooku stílusa bámulatos, alig mozog, elegáns, könnyed. A két Jedinek együtt se lett volna esélye, nemhogy külön.

Obi-Wan tényleg lomhábbá vállt az ep1 óta, ez jórészt annak köszönhető, hogy forma IV-es stílusát sutba dobva a forma III-ra, azaz a folyamatos védekzésre koncentrál. Ráadásul szerintem kicsit tart is Dookutól, elvégre az mégis csak a mestere mestere volt, méltán híres Jedi, és hát Obi-Wan személyes tapasztalatból még azt is tudhatja, hogy Sithel kezdeni nem a legkifizetődőbb (még akkor sem, ha egyet már hidegre tett).

Anakin vívása is bravúros, kár, hogy olyan gyorsan kivonták a forgalomból a második kardját, elnéztem volna még egy darabig, ahogy a zöld és kék penge szinte örvénylik a kezében. A film elején nyugodtan büszke lehetett a vívástehetségére, tényleg jól harcol. Dehát Dookuval szemben így is allul marad. Pedig a végén már-már táncolnak.

A fénykarddal világítós, tök sötétben csak a villogó pengéket látós (ez olyan szerintemes volt :roll:) jelenet pedig igazi mélységet ad ennek a párviadalnak. Dooku teljesen vörös fényben, Anakin a kékben, de egész teste elveszve a sötétségben jól jelképezi, hogy elnyeli a Sötét Oldal és alig látszik ki belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén megmondom, nekem ennél a párbajnál azt volt az érzésem, hogy Obi-Wan fél Dookutól. Az egész harc alatt igyekszik tőle távol maradni, nagyokat kaszál a kardjával, és a gróf simán elintézi.

A félelme pedig nem alaptalan: a könyvtárban Iocasta Nu órákat áradozik arról, hogy ő volt a legjobb vívó (bár ezt kivágták). Nem csoda, ha tart tőle.

 

Az arcokat megvilágító fénykardok pedig az egyik legnagyobb ötlet a filmben! :41: Nagyon hangulatos.

 

Teljesen egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két rövid párbajról van szó. Mind a kettő nagyon jó, de az ep1-es hiperlátványos Maul&Qui-Gon&Kenobi triumvirátus mellett messze elmaradnak. Obi valóban tart Dooku-tól, Anakin pedig forrófeű. Bár az az igaság, hogy Obinak az ep3-ban se volt túl sok sikere dooku ellen, egyszerűen Dooku-val minig pecches volt. A két párbaj közül azért a Dooku vs. Obi jobban tetszik mint a másik, mert ott zavar hogy egy idjig sötét van.

 

Meglepőek még Dooku félkezes villámai, főleg ahog falhoz vágják Anakint....

Jó kis rész, de nem bántam volna egy olyan 3-as ívást, mint az ep1-ben, bár ott sokkal jobb volt a háttér...ebben a szűk hangárban kevésbé lett volna látványos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok után amit eddig elmondott Anakin Obi-ról talán meglepő lehet, hogy megmenti. De ebből kiderül, hogy azokat (itt még) nem gondolja komolyan, csak bűnbakot keres.

Egy biztos ez is beleszámít a 10 megmentett életbe, vagyis kilenc, hisz a Cato Neimoidia nem számít. :roll:

 

Obi-Wan lelassult, de érdekes, hogy még az arénában is fürgébbnek tűnt. Egyszerűen nem tud alkalmazkodni a Forma II-es stílushoz, mint Kiderül az ep3-ból ott sem, pedig, ott ismét gyors.

 

Már annyit bíráltam az elmúlt 20 percben lévő megoldásokat, hogy itt az ideje valami dícsérőt mondanom. Zene színvonala itt visszatér a film első kétharmadának színvonalához.

Az a dobolás, ami Ani-Dooku párbaj alatt van a kedvencem, kár hogy nem lehet meghallgatni magában, néha nagyon elnyomják a fénykardok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azok után amit eddig elmondott Anakin Obi-ról talán meglepő lehet, hogy megmenti. De ebből kiderül, hogy azokat (itt még) nem gondolja komolyan, csak bűnbakot keres.

 

Nem meglepő. Anakin ilyen ellentmondásos. Ebből látszik, hogy szereti Obit, csak egy lázadó tini aki apa hiányában a mestere ellen lázad, ugyanakkor komolyan inkább vele együtt hal mintsem cserben hagyja, ha az életéről van szó. Mivel nem olyan alázatos mint ahogy egy tanitványnak áldásos, így folyton konfrontálódnak. A durvább kirohanások annak köszönhetők, hogy valóban megkötve érzi magát, és itt még nem látja át, hogy az ő természete nem "jedi way", és ezért igyekszik kordában tartani őt Obi. Nem tudja még hogy merre tart, csak jár az úton, de nem tudja hova vezet. Talán pont ezért születik benne a felismerés, hogy ő valójában nem is Jedi? :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin teljesen hozza magát. Éretlen kölyökként hagyja, hogy eluralkodjanak az érzelmei, jelen esetben a düh. Igazából semmi meglepő nincs abban, hogy megmenti Obi-Want, mert ez a megmentősdi neki mániája, mindegy, kiről van szó.

Anakin vs Dooku nagyon tetszik, kedvenceim közé tartozik. Pont emiatt is:

 

Az arcokat megvilágító fénykardok pedig az egyik legnagyobb ötlet a filmben!  Nagyon hangulatos.  
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 46: Master Yoda

Time: 2:02:28-2:05:58

 

Tartalom

Megérkezik Yoda mester, fáradtan, öregen. Dooku felé fordul és nevét kimondva üdvözli az öreg mestert, aki ugyan így köszön régen látott tanítványának. Ezután a gróf közli, hogy Yoda utoljára húzta keresztül a számításaikat és az Erő segítségével két falról leszakított tartállyal is megpróbálja egyon súlytani, ám Yoda mindkettőt könnyedén eltéríti és védekező állásba áll. Dooku tovább próbálkozva a plafont omlasztja le, de az apró mester az aláhulló törmelékekkel is elbánik.

Yoda megállapítja, hogy ellenfele sokat erősödött, de immár a Sötét Oldalt használja. Errefel Dooku közli, hogy erősebb lett bármely Jedinél, még Yodánál is, és ezen állítását igazolandó villámokat szór Yodára. A Jedi azonban megfogja a villámokat majd visszaküldi, Dooku pedig kénytelen védekezni, a plafonra irányítva a villámokat, ahol felrobbannak. Újabb rohamot indít, ezúttal erősebbet és hosszabbat, de mivel látja, hogy ez nem vezet eredménnyel a fénykardjáért nyúl. Yoda közben tenyerében elnyelve a villámokat, hozzáfűzi, hogy Dookunak sokat kell még tanulnia.

A Sith megállapítja, hogy nem az Erőben való jártasságuk, hanem a vívótudásuk fogja eldönteni a párviadalukat, s ezzel aktivált kardját tisztelgésként a fejéhez emeli, majd a lába mellé pördíti.

Yoda sem rest, félrehúzza köpenyét, az Erővel a tenyerébe ugrassza régen használt kardját és életre kelti a zöld pengét. Arcáról soha nem látott elszántság sugárzik.

Jedi s Sith egymásnak ugrik és vad párbajba kezdenek. Yoda fel-alá ugrálva, gyors támadásokkal, fürge elhajlásokkal kompenzálja termetéből fakadó hátrányát. Dooku minden tudása is kevés ahhoz, hogy akár csak megszorítsa az apró Jedi mestert, aki körül ugrálja, felugrik a gróf hajójára, a hangár fali elemeire. Végül szünet áll be, és Yoda magabiztosan kijelenti, hogy őszhajú padawanja kitett magáért a harcban. Dooku erre kontrázva közli, ez csak a kezdet volt s oldalra nyúlva az Erővel összeroppantja egy hatalmas fémoszlop alját, ami egyenesen Obi-Wan és az eszméletlen Anakin felé kezd dőlni.

A gróf felugrik hajója rámpájára, miközben Yoda sebesen eltéve kardját az Erővel próbálja megfogni a barátai életét fenyegető oszlopot. Dooku még visszanéz a hajó bejáratából, de mire Yoda ténylegesen megfogja és Obi-Wanék mögött a földre ejti az óriási fémtömböt, már eltűnik a hajó gyomrában, a rámpa behúzódik.

Ekkor a hangár bejáratánál landol egy csatahajó, belsejéből Amidala vezetésével klónok ugranak ki. Meghallva az induló hajó hajtómű zaját, megtorpannak, majd a felszálló járműre nyitnak tüzet. Amidala elszántan lő a gyorsan távolodó hajóra, de hiába. Dooku a pilótafülkében elégedetten hátradőlve, mosollyal az arcán a droidjára bízza a vezetést. A napvitorlás elérve az űrt kibontja vitorláit és az óriási Szövetségi csatahajók alatt, melyek éppen összekapcsolódnak gömbjeikkel, elhagyja a Geonosist.

Anakin közben magához tér, Obi-Wan is próbál felállni, Yoda pedig szomorúan húzza magához botját. Amidala berohan és átöleli az Obi-Wan segítségével talpra állt Anakint. Közben a klónok védelmi állást vesznek fel a bejárat előtt.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Elérkezet hát az idő, a kor, amikor a Jedik legnagyobbika is harcra kényszerül. Dooku már itt bemutatja, mennyire öntelt. Azt hiszi, képes Yodát megölni néhány felé hajigált szeméttel, majd azt bizonygatva, mennyire erős lett, még villámokat is szór felé.

Yoda persze nem hiába a legnagyobb Jedi, könnyedén kivédi Dooku összes támadását, sőt, még vissza is tudja küldeni a villámokat, kellemtelen meglepetést okozva a Sithnek. S nem kell hozzá más, mint a saját keze.

Végül kardot rántanak. Ez volt az a pillanat, amit Yoda első felbukkanása óta vártam, látni, amint a kis zöld manó fénykarddal harcol. Egyféleképpen tudtam elképzelni, pont így. Egyszerűen nagyszerű lett. Yoda kardragadása, a párbaj alatt szóló zene, és a húsvér és a digitális lény interakciója mind fellülmúlhatatlan számomra. A moziban csak leesett állal, szó szerint lélegzetvisszafolytva, pislogás nélkül meredtem a vászonra, pedig közben majdnem mindenki nevetett körülöttem. Nekem viszont egy apró, de fontos álom vállt valóra. S ez a párbaj máig megbabonáz.

A párbajt végül véleményem szerint Yoda nyeri, hisz Dooku menekülni kényszerül. Méghozzá elég alamuszi módon teszi.

Végül Yoda arckifejezése és sóhajtása teszi rá a pontot az i-re. Jól tudja, azzal, hogy hagyta elszökni Dookut, hozzájárult a háború kibontakozásához, holott ott helyben véget vethetett volna neki. Ez szerintem olyan dolog, ami végig elkíséri, dehát ő Yoda, vérbeli Jedi, és egy Jedinek minden élet számít, mindet meg kell védenie, akármilyen körülmények is játszanak közre.

Az utolsó kép pedig önmagáért beszél. A Jedik és Amidala is fénykörben állnak, a klónok viszont sötétben. De a végén Yoda és Obi-Wan is kilép a körből, csak Amidala és Anakin marad ott, mivel a szerelmük nekik fényt ad a sötétségben. A Jedikre viszont ráborult a sötétség leple.

Apró hangulati elem és újfent az ILM profizmusára utal, hogy nem feldkeztek meg a klónokról sem a jelenetben. Nem téblábolnak, vagy ácsorognak, hanem azonnal védelmi állást vesznek fel.

 

Végül: köszönöm Ody a lehetőséget, hogy én írhattam ezt a fejezetet. Remélem jól sikerült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban remek jelenet! Én soha nem képzeltem volna, hogy Yoda mester valaha is fénykardot ragad. Elsőre kicsit furán hatott a vívási stílusa, de már megszoktam. Egyébként zseniálisan van vágva ez a rész.

 

Dooku nagyképű, mint a sithek általában, ám a végén sikerül elmenekülnie. Itt kicsit olyan helyzet van, mint a Yoda vs. sidinél lesz majd, hogy tkp. nem győzött Yoda a szó szoros értelmében, mégis ő jött ki pozitívan a harcból.

 

Gratulálok Dzséjt, jobb vagy mint én. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy kicsit csalódtam Obi-ban.Hiába olyan jó vívó Dooku, Obi egy kicsir igyekezhetett volna :D

Miért váltott át FormaIIIra, pont akkor, amikor saját maga is szembesült azzal hogy a Sithek visszatértek.

És szembesülünk azzal hogy Anakinnek tényleg csak a szája járt hogy jobb Yodánál :D

Az a jelenet, amikor megvilágítja Anakin arcát a kék-és a piros, emlékeztet arra a jelenetre a ROTJben amikor Luke arcát világítják be hasonlóan.Nagyon jó!

Yoda harc: Yeaah!Nekem nagyon tetszik, nem értem miért cikizik ki olyan sokan a párbajt.Az erőpárbaj a kedvencem, meg ahogy Yoda előveszi a fénykardját.Ha Dooku nem dobja Obiékra azt az oszlopot akkor fél perc se maradt volna az életéből.

 

Ui:Dzséjt, mióta írod te a chaptereket? :lol:

hozzáteszem:jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelműen Yoda a jobb, sokkal egyértelműbb mint a Palpi vs. Yoda duel.Yoda irányítja a harcot, nem veszít a fittségéből, Dooku ezzel szemben egyre lassul, érzi hogy hamarosan belehal a párbajba.Ezért dobja Obiékra az oszlopot, hogy időt nyerjen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor először láttam, ezt a harcot, nem tudtam sírjak vagy nevessek. Mind a kettőt jó értelemben. Sírjak azért, hogy ezt megérhettem, hogy az ep5ben csupán szövegelő bábocska végre mutat valamit. Nevessek azért, mert el sem tudtam képzelni, hogy Yoda stílusa ilyen, először fel sem fogtam mi történik olyan gyors volt (Hasonlóan, mint Palpatine vívásánál). Azt hittem, Yoda vívásban is olyan méltóságteljes vagy lassú, mint egyéb fizikai mozgásokban. Ez olyan szinten ütött nálam, hogy paff.

Azóta belátom, hogy az én elképzelésem életképtelen.

 

De ahogy Yoda kezébe kapja a kardját, a kórus magas hangon jelzi, itt valami nagy készül, eddig soha nem látott dolog, az tökéletes.

 

Az, viszont, hogy Yoda megmenti Ani-Obi párost, az ellent mond annak a Jedi tanításnak, hogy bármikor képesek egymást feláldozni, valami nagyobb cél érdekében, itt látható, hogy ez a tanítás csak maszlag. Gyakorlatban nem képesek rá, csak "jól" hangzik.

Ezen kívül csak egy magyarázatot tudok elképzelni, és ez jobb, valahogy kellett egy harmadik rész is, és utána még 3.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az oszlopot a kiválasztottra és az egyetlen élő sith-ölőre dobják!Yoda feláldozta több 100-1000 életet, hogy teljesítsen egy nemesebb ügyet-megmenteni a kiválasztottat.Mert ha Dooku-t megöli, talán végetvethetnek a háborúnak.Legalább is ezt hitték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, viszont, hogy Yoda megmenti Ani-Obi párost, az ellent mond annak a Jedi tanításnak, hogy bármikor képesek egymást feláldozni, valami nagyobb cél érdekében, itt látható, hogy ez a tanítás csak maszlag.

HOL hangzik el ilyen tanítás??????????? Hol hangzik el olyan tanítás, hogy bármilyen élet feláldozható bármiért, legyen az icipici vagy univerzális cél???? Hol hangzik el, hogy egy Jedi feláldozhat más Jedit????

Én max olyanról hallottam, hogy egy Jedi önként feláldozná magát, ahogy Ben feláldozta magát Luke-ért és a többiekért. Ilyen tanítás nincsen. A Jedinek éppen az a lényege, hogy minden élet számít, nem áldoznak ők fel senkit semmilyen okból. Az a Sith. Darth Sidious, ő feláldozta Tyranust, és feláldozta volna Vadert. De nem a Jedik. Nekik minden élet számít, hisz az Erőt szolgálják és az Erő az életből árad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, viszont, hogy Yoda megmenti Ani-Obi párost, az ellent mond annak a Jedi tanításnak, hogy bármikor képesek egymást feláldozni, valami nagyobb cél érdekében, itt látható, hogy ez a tanítás csak maszlag.

HOL hangzik el ilyen tanítás??????????? Hol hangzik el olyan tanítás, hogy bármilyen élet feláldozható bármiért, legyen az icipici vagy univerzális cél???? Hol hangzik el, hogy egy Jedi feláldozhat más Jedit????

Én max olyanról hallottam, hogy egy Jedi önként feláldozná magát, ahogy Ben feláldozta magát Luke-ért és a többiekért. Ilyen tanítás nincsen. A Jedinek éppen az a lényege, hogy minden élet számít, nem áldoznak ők fel senkit semmilyen okból. Az a Sith. Darth Sidious, ő feláldozta Tyranust, és feláldozta volna Vadert. De nem a Jedik. Nekik minden élet számít, hisz az Erőt szolgálják és az Erő az életből árad.

Megint megkapom a magam EU-jáz, de az ep3 regényben. Az Obi-Mace-Yoda beszélgetésben szó szerint elhangzik, hogy egymást szem rebbenés nélkül feláldoznák, hogy vége legyen a háború, míg Anakin nem...

DE ez a feláldozásos dolog a ragaszkodáshoz kötődik. Anakin azért nem áldoz fel senkit, mert ragaszkodik hozzájuk.

Yoda ezt mondja Anakinnek, hogy a halál az élet természertes része. ez az a tanítás, és ez már nem EU.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A halál igen, de nem úgy, hogy pl: Yoda úgy dönt, hagy meghalni valakit, mert egy magasabb cél úgy kivánja. Az egyedi élet is elég magas cél, senki nem dönthetné el, ki él vagy ki hal meg, még a Jedik sem, de egy Jedinek ráadásul kötelessége az élet szolgálata és megóvása, ez az ő magas céljuk. A minden élet pedig vonatkozik egyre és millióra is.

Amit meg a könyvben beszélnek, maszlag, Stover kitalált valamit, amit baromira nem kellett volna. Én sok EU dolgot elfogadok, de pl az ep3 könyv 70-80% nem esik ebben, tehát most megkapod tőlem: a könyv csak EU :D

A halál az élet része, de nem úgy, hogy hagyom, hogy meggyilkoljanak valakit a szemem láttára. Dookut máskor is el lehet kapni, Anakinnak és Obi-Wannak viszont csak egy élete van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.