Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Én külön köszönöm a stáblistát.

Én ugyanúgy a film részének tekintem ezeket a perceket, mint Zam üldözését, vagy a párbajokat.

Ezúton is megköszönöm a készítőknek, hogy végezték a munkájukat és elkészítették a filmet.

 

Zenei lezárás nekem itt a legjobb, a birodaloméval vetekszik. De nekem jobban bejön. Végig csak a Love theme megy beleszőve, a legjobb pillanatokkal, a legjellemzőbb hangulattal, a baljós sötét, konfliktus téma és a felhőtlen szerelmi dallamok gyönyörű elegye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért hagyták ki az ominózus részt, mert az a pár dallam Anakin útját jelképezi a sötét oldalig. Az EPII-ben viszont még nem teljesedett be a sorsa. Inkább az EPIII végére illene egy ilyen lezárás, sem mint az EPII-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán azért hagyták ki az ominózus részt, mert az a pár dallam Anakin útját jelképezi a sötét oldalig. Az EPII-ben viszont még nem teljesedett be a sorsa. Inkább az EPIII végére illene egy ilyen lezárás, sem mint az EPII-re.

 

Már az EP1 legvégén is Darth Vader légzését halljuk. :cry: Ezután mindegy, hova illik, hova nem. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem annyira tetszik az end titles.A többi filmé jobb volt sztem.Nekem az end titles a birodalomban meg a jediben tetszett nagyon.Olyan pörgős, eseménydús(Imperial March-Han&Leia theme-Yoda theme, Forest battle(vagy Ewok theme?)-Luke&Leia theme.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az nem a zenében volt, hanem csak szólóban, a legutolsó mp-ben. Nem mindegy sztem.

 

Vizuálisan többször is utal a film a sötét jövőre, tehát a zene is megtehetné minden gond nélkül, főleg a film legvégén.

Az EP1 végén Anakin témája Darth Vader témájába csusszan át, és utána jön a légzés. Ami valóban nem része a zenének, de a filmanyagnak igen, ezért nem érzek nagy különbséget. (Filmanyag alatt azt értem, amit levetítenek a moziban, tehát az összes tekercset, az utolsó képkockáig.) Az EP1 végi légzés jobban el van választva a film többi részétől, de attól még ugyanúgy egy utalás, mint az EP2 végi zene. Csak az utóbbi finomabb, az előbbi konkrétabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ami engem illet, nekem nagyon nagyon bejön az End credits. Majdnem egy évig, ami az EPII és a ti megismerésetek közötti időszakot ölelte fel, csak az EpII zenéjén éltem, mert csak az volt meg kazin, az összes többit nem tudtam beszerezni. ERedetiben azóta sem tudom őket, pedig nagyon szeretném (de hát megfizethetetlenül drágák! Egy CD 6000-7000 körül mozog!) viszont találtam más megoldást is... khm... mentségemre szóljon, hogy az így megtakarított pénzt értékes dologba (EpIV-V-VI DVD-be) fektettem :D A zenéről írt vélemény lásd még a zenemizéria topicban :wink:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Amúgy a klónoknál tett látogatás: már magában is nagyon jó, de ha valaki látta a THX-1138 at az valósággal tobzódhat!

:para: nagyon jó! És hogy meg lehet csinálni egy "darkos" jelenetet szinte teljesen hófehérben, neszenektek hollywoodi alaptézisek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy iszonyat jó jelenet ott, de a külseje nekem jobban bejön, mint a steril belső. Ami ugye érthető, hiszem klónozók, milyen legyenek belülről az épületek, ha nem ilyenek? Illik hozzájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, és emiatt olyan, mintha a gomolygó viharfelfő közepében lennél, ahol szélcsend van.

 

 

Donát

Bizony. Ott valszeg még akkor is szélcsend volt, amikor a galaxisban már javában dúlt a háború... (kivéve egy darab képregényt dehát az ugye tökmás tészta)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tájfun/hurrikán közepén nyugi van. :)

Azt nevezik a vihar szemének. :D Erre aszociál Kamino belső tere is.

 

OFF

Azért az érdekes, hogy egy olyan hatalmas és tomboló képződménynek a közepén mint a tájfun, totális nyugalom van. :hopp: Ezek a természet csodái. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nevezik a vihar szemének. :P Erre aszociál Kamino belső tere is.

 

OFF

Azért az érdekes, hogy egy olyan hatalmas és tomboló képződménynek a közepén mint a tájfun, totális nyugalom van. :hopp: Ezek a természet csodái. :P

A jó Jedi is pont ilyen Tájfun közepe a háborúban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jó Jedi is pont ilyen Tájfun közepe a háborúban.

Engem Palpatine és Anakin kapcsolata emlékeztet Tajfunra. Anakin a tomboló viharfelhő, Palpatine pedig a középső, nyugodt mag - ez főleg az EpIII leírásából tűnik ki.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is nagyon jól látszik mire képes egy Jedi.Megérzik a bajt előre.Sőt Anakin úgy vágja ketté a férgeket, hogy Padmé feje a helyén marad.Meg a bátorság.Obi-van kiugrik az ablakon az ismeretlenbe.Eszébe sem jut mi van ha nem tudja elkapni a droidot.Itt mindig csodálom Obi-van bátorságát.

Pontosan! Ahogy Anakint megláttam először 19 évesen, olyan semmilyennek tűnt, de aztán kiderült hogy nagyon tud bánni az Erővel...Nem lehetett messze Padmé feje... Tetszett még Obi-Wan kissé meggondolatlan tette. Azért csak úgy kiugrani a "semmibe"; ezt nem nagyon fontolta meg.

Ui: jó hogy újra megy a chapter-ezés, bár nem tudom mikor indult újra, de én most vettem észre:):?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.