Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Ebben a jelenetben Padmé elég "köcsög" volt szerintem. :)

 

Hát biza. Első jele, hogy a még létre sem jött szerelem nem lesz konfliktusmentes, a másik később van.

Oké, Ani túlreagál, rosszul kezd neki a stílus ..öhöm...

Padmé a drága jól megalázza és látható, hogy ez már a sokadik béka amit lenyeletnek a Kiválasztottal. Érdekes lehet ebben a tudatban fejet hajtani. Kisfiúként még pókerarcal tűrte az ilyesmit, most kicsit kamasz már és Jedihez méltóan kellene viselkednie. Ami nála nem mindig jön szívből.

Itt Padmét félti, azért rohan ki mert megijed, hogy kicsúszik az irányítás a kezéből. Aztán elfogadja Padmé ötletét ezért is fúj visszavonulót.

Az ilynek benne halmozódnak, baj hogy nem tudja elengedni.

A kamera megint körbe az arcokon, mint a Coruscanti hasonló szituban Obi-Wannal...ez fokozza a kényelmetlenségérzést és erősít bennünket abban, hogy Anakinnak ez pocsék volt. :56:

 

"A többi néma csend."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a jelenetben Padmé elég "köcsög" volt szerintem. :)

 

Hát biza. Első jele, hogy a még létre sem jött szerelem nem lesz konfliktusmentes, a másik később van.

 

Ebből az is jól látszik, hogy Anakin bizony keményen beszól még a szeretett csajnak is, ha nem a kedve szerint tesz. Talán mondanom sem kell, hogy erre még látunk majd példát később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kamera megint körbe az arcokon, mint a Coruscanti hasonló szituban Obi-Wannal...ez fokozza a kényelmetlenségérzést és erősít bennünket abban, hogy Anakinnak ez pocsék volt. :56:

 

"A többi néma csend."

 

Én azt venném le ebből,hogy itt mutatkozik meg Anakin és Obi-Wan jellembeli különbsége.Arra gondolok,hogy Obinak is sokat kellett nyelnie :) Qui-Gon-tól,de ezt mindig ki tudták beszélni.Vagy ha másképp nem ment Ő ment oda a mesteréhez,és elnézést :) kért.És nem mellékes,hogy úgy is gondolta azt a bocsánatkérést.Anakin úgy viselkedett sok helyzetben mint egy durcás gyerek aki nem kapott meg valami játékot :33: .Panaszkodott sajnáltatta magát majd ha minden kötél szakadt akkor bocsánatot kért,de látszott rajta,hogy inkább mást mondana :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik Hayden mennyire elkapta a figurát, teljesen igazi az egész és úgy érezzük, hogy ő ilyen, közben meg a frászt. Bár nem tudom.

 

:roll: És most értem csak meg, milyen hihetetlenül jól van megírva és megcsinálva ez a film.

Lassan bekúszik a böröd alá, észre sem veszed, aztán Transzparensekkel vonulsz ki az utcára, hogy tiltakozz: Ne kínozz Lucas Ne!

Az egész karakterábrázolása olyan mint egy méreg. Elég pár jelenet és végigszalad az egész a benned, amin egy-egy karaker keresztülment és pontosan tudod Te mit tennél a helyébnen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan bekúszik a böröd alá, észre sem veszed, aztán Transzparensekkel vonulsz ki az utcára, hogy tiltakozz: Ne kínozz Lucas Ne!

 

Ez jó :41: Egyébbként szerintem nagyon sok múlik a színészeken is.Veled beszélgettem erről nem rég.Hayden szeme,minden gesztusa Anakin érzéseit tükrözi.De főleg a szeme :43: Néha beleborzong az ember.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 17: Kamino Arrival

Time: 39:16-40:28

 

Tartalom

Obi-Wan a Kamino bolygó közelében lép ki a hiperűrből, majd örömmel veszi tudomásul, hogy a bolygó valóban létezik. Miután a Jedi vadász leválik a hipertér gyűrűről, Obi-Wan megkezdi a leszállást Tipoca City-be. Egy leszálló platformra teszi le gépét, majd a zuhogó esőben a bejárathoz siet. Kisvártatva megérkezik egy furcsa kinézetű idegen, aki szivélyesen üdvözli Obi-Wan-t, és egyúttal azt is elmondja neki, hogy már nagyon várták az érkezését. A miniszterelnök készen áll a fogadására. Obi-Wan e szavak hallatán, alig tudja leplezni meglepettségét. A vendéglátó azt is elmondja, hogy már olyan sok idő telt el a legutóbbi látogatás óta, hogy azt hitték már el sem jön hozzájuk. Ezután megkéri Obi-Wan-t, hogy kövesse... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Megérkeztünk Kaminora! Már vártam :P Annyira telitalálat ez a bolygó a maga szürreális világával, hogy az valami döbbenetes. Tökéletes lett. Az örökös villámlások és dörgések, a monszun szerő esők, és a végeláthatatlan óceán....mit ne mondjak, az egyik kedvenc SW helyszínem. A bolygó hangulata teljesen kifejezi az ott zajló dolgokat, amik sötétek és misztikusak. Obi-Wan landolása ismét profin megkomponált; ahogy belemerül a felhők és villámok uralta világba az nagyon szimbolikus. Olyan helyre ért, ahol a sötét erők dominálnak. Ez képileg remekül van kifejezve.

Tetszenek továbbá Obi-Wan és R4 kis beszélgetései. A kis droid szép lassan belopta magát a szívembe. Azért nem ért el olyan státuszt mint R2, de azért toppon van :(

A leszálló platform emlékeztet kissé a felhőváros hasonló építményére, de ez nem baj, sőt!

Aztán Taun We és Obi-Wan találkozása. A Jedi csak pislog a hallotaktól, de nagyon jól leplezi, hogy fingja sincs semmiről :?)) Taun We is egy remek mellékszereplő. Annyira kedves és bársonyos hangja van, hogy egyszerűen nem lehet szó nélkül elmenni mellette, és nem lehet nem szeretni :D Aberráltabb rajongó társaink, szexuális vonzalmat is éreztek a csajszi iránt :P

 

Szót kell még ejtenem Ewan-ről is, aki a Kaminoi jelenetekben játszik a legjobban. Főleg a következő chapterben fog tündökölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious aprólékosan kidolgozott tervének egyik állomásán vagyunk.Még azt is megkockáztatnám,hogy Jango direkt Kaminoi dárdát használt Zam Wesell meggyilkolására,hogy aztán a Jedik "maguktól" találjanak ide.Hogy mennyire megvezették Őket :( .

A Kaminoi lények zseniálisak :41: .Ha jól emlékszem a dvd extra lemezére Lucas nem sokat variált míg kiválasztotta "Őket" a modellasztalról.(nem úgy mint a többinél)Valahogy egyből megtetszett neki ez a figura. :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A klónokból talán a Kamino-i jeleneteket szeretem a legjobban.Olyan hangulatos, olyan sötét, olyan misztikus, és rejtélyes.A kedvenc bolygóm.

 

Minden épület belülről tök white, azért mert a Kaminoiak a fehért több színben látják.Kívántsi lennék rá, hogy mely színekben.

 

Ewan fantasztikusan játsza a "beavatott" Jedit.Közben tényleg fingja sincs az egészről.

 

Taun We is nagyon szépen megcsinált CGI.Róla se hittem volna hogy cgi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékszem hogy leesett az arcom a moziban, ennél a jelenetnél.

:? Hogy mi? Már várták?

Én meg az vártam alig, hogy kiderüljön mi folyik itt.

Azóta újra és úra átélem Obival együtt a csodálkozást, bár én nem lepleztem olyan ügyesen mint ő. :D

Sokan hiányolnak a prequelből egy "Én vagyok az apád" szintű fordulatot, miközben tele van csavarokkal és szövevényesen sodorja össze a szálakat: minden mindennel összefügg. Mindezt úgy, hogy a történet nagyvonalakban előre tudható volt.

Aki nem veszi észre: megérdemli.

I have a matrix feel about this.

A hely a legsterilebb, legridegenebb, legmodorosabb, legudvariasabb, legbizarrabb és legfantasztikusabb az egész SW-ben. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a Kamino. Először is, itt látjuk a legszebb vadászgépet (szerintem) az egész SW sorozatban, a Delta 7-es Jedi vadászt.

Kamino külső képe nagyon tetszik, ahogy látszódnak a felhők és a villámok villanásai. A belső képe pedig... fantasztikus, na, ennél rosszabbat nem lehet mondani. Kifejezi mi folyik ott, de elhisszük, hogy élnek is ott. És még a Harmadik típusú találkozást is idézi :lol:

A kaminoiak is jópofa lények, kedvelem is őket, bár kicsit túlzottan is tárgyként kezelik a klónokat (jó, számukra ez csak munka).

McGregor játéka tényleg ezen a bolygón a legjobb. Ennél már csak az ep3-ban hozz jobb formát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga a Kaminoi rész több okból is a kedvencem volt.Az első a regényváltozat.Mikor Obi mérkezik,de közben a "Fett család" már felfigyelt a leszálló gépre és meg is nézik közelebbről.Ahogy le van írva miként oktatja Bobát és milyen elégedett a fiával.Ahogy Boba inponálni akar "apjának" és hangosan kiáltja a a hajó nevét:

...."-ez egy Delta-7!"

Aztán amikor felismeri a droidot és kiselőadást tart arról,hogy a delta-7 pilótái inkább R3-D típusu asztrodroidokat használnak mert ezek jobban célra tartják a hajó lézerágyúit,de ez egy R4-P típus ami viszont jobb navigátor.Egy nagyon jó párbeszéd hangzik el köztük:

...."-kinek nincs szüksége az R3-D képességeire?"

Rövid gondolkodás után Boba széles mosollyal közli:

...."-Neked!" :lol:

A másik a hangkeverés.Talán ennél a résznél nincs túlkeverve semmi.Az eső a villámlás a dörgés és az óceán dübörgése amint megtörik Tipoca City és a többi város gigantikus "cölöpein.Zseniális! :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 18: Meeting Lama Su

Time: 40:29-42:12

 

Tartalom

Taun We és Obi-Wan belépnek egy hófehér fogadóterembe. We bemutatja Lama Sút, Kamino miniszterelnökét. Obi-Wan illedelmesen meghajol, majd bemutatkozik. Lama Su nagyon szivélyes hangnemet üt meg, és abbéli reményét is kifejezi, hogy Obi-Wan jól fogja érezni magát kaminoi tartózkodása alatt. Miután helyet foglaltak, Su azonnal a tárgyra tér. Örömmel jelenti be, hogy eddig sikerült tartani az ütemtervet. Elkészült kétszázezer egység, további egymillión pedig már dolgoznak. Obi-Wan próbál úgy tenni, mintha értené miről van szó, és csak annyit mond, hogy ez remek hír. Lama Su arra kéri a Jedit, mondja meg Sifo-Dyas mesternek, hogy a megrendelését határidőre teljesítik. Obi-Wan értetlenül kérdez vissza, hogy kinek mondja meg? A miniszterelnök kicsit furcsálja a Jedi értetlenségét, majd megkérdezi tőle, hogy Sifo-Dyas a Jedi-tanács vezető tagja-e? Obi-Wan viszont arról tájékoztatja vendéglátóját, hogy a mestert már közel tíz éve megölték. Lama Su meglepődik a kijelentésen, és sajnálatának ad hangot. Mindenesetre abban biztos, hogy Sifo-Dyas büszke lenne a hadseregre, amit létrehoztak neki. Obi-Wan ismét felkapja a fejét. Miféle hadseregre? Lama Su büszkén mondja, hogy a klónhadseregre! Állítása szerint, az egyik legjobban sikerült munkájuk. Miután tuljutott az első döbbeneten, Obi-Wan aziránt érdeklődik, hogy vajon Sifo-Dyas elárulta kinek rendelte a sereget? A miniszterelnök szerint mi sem természetesebb ennél; a klónhadsereg a Köztársaságot szolgálja majd. Feltételezi továbbá, hogy Obi-Wan szeretné látni az egységeket. A Jedinek improvizálnia kell, és azt mondja, hogy szeretné látni őket, hiszen ezért jött a bolygóra. Lama Su megkéri Obi-Wan-t, hogy kövesse... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Folytatódik a Kamino cucc :D A belső terek nagyon simák, sterilek, Lama Su fogadó helysége pedig fényárban úszik. Itt nem észlelhető semmi a kint tomboló viharból. Nagyon tetszik ez a kettősség.

Obi-Wan remekül játsza el a meglepett Jedit, az intrakciói kiválóak. Próbálja betratani Dex utasításait, hogy mindig udvariasnak kell lennie, mert erre nagyon érzékenyek a Kaminoiak. Beszélgetése Lama Su-val, élményszámba megy. Itt hangzik el először a klónhadsereg kifejezés :lol: Pár misztikus dolog is bejön a képbe. Jedi-mester által rendelt hadsereg, ráadásul tíz évvel ezelőtt....megannyi kérdés merülhet fel ezekkel kapcsolatban. Egyébként még mindig nem tudjuk megnyugtatóan, hogy ki is rendelt valójában. Persze valószínűnek tűnik, hogy Dooku, de majd biztos lesz ellenvéleményetek ezzel kapcsolatban.

 

A zenerélő is ejtek néhány szót, annál is inkább mert nagyon jó! Itt akkor kapcsolódnak be a zenészek, amikor Lama Su megemlíti a klónhadsereget. Nagyon baljós, mélytónusú morajlás hallatszik...iszonyú jó és hangulatos! Egy hatalmas baj van. Ezek a zenei részek alig hallhatóak az EP2 zenei CD-n :D(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán ez az egész Sagaban a legletisztultabb környezet.Engem kicsit az ufo-s filmekre emlékeztet amikor elrabolnak valakit,majd kinyitja a szemét és egy vakító fehérségű helységben találja magát,miközben a háttérbe beleolvadva furcsa kinézetű lényeket lát.Nos itt is ilyen a háttér.Kicsit elmosódott körvonalakkal és kicsit belesimulva az amúgy rendkívül steril környezetbe ott sétálnak a Kaminoiak.Nagyszerű :41: :41: :41:

Ewan Kenobi itt brilirozik.A meglepett Jedi lovag aki eljátsza,hogy mindenről mindent tud.Azok az arckifejezések és a pici dadogások.Remek! :41: :41: :41:

És nem utolsó sorban Sidious tervének egyik állomásán vagyunk.Kezd kibontakozni,de mikor már úgy érezhetné,hogy közelebb került egy lépéssel észre kell vennie,hogy két lépéssel hátrább került.1:van egy klónhadsereg.2:Sifo-Dyas rendelte meg.

Szinte lehet látni Obi fejében a vihart:...-Mi van?Mit beszélnek ezek itt?Hát Én nem is ezért jöttem ide!? :lol:

Szerintem igazad van Ody:Dooku lehet e-mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértünk lipi barátom. 8)

 

Nem tudom mennyire fórzmoztál korábban, de anno hatalmas viták mentek arról, vajon ki rendelhette meg a sereget, és ki volt Syfo-Dias. Arról nem is beszélve, hogy ki törölte ki Kaminót az adattárból. Ma már tudjuk, hogy Dooku volt. Ezekről asszem az EPIII előtt megjelenő könyvben írnak, de most nem jut eszembe a címe. :) Valamilyen labirintus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legérdekesebb variáció a következő volt:

Syfo-Dias az maga Plagueis.A Sith beszivárgot a Jedi tanácsba megrendelte a klónokat, volt hozzáférése a fájlokhoz a könyvtárban, és a gyilkosság, amiről Obi-Wan beszélt Lama Su-nak (mármint hogy Sifo-t 10 éve megölték), ugyanaz az esemény, amikor Sidious megölte mesterét, hisz a két személy ugyanaz. 8) Ne is kérdezd,hogy hol olvastam. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legérdekesebb variáció a következő volt:

Syfo-Dias az maga Plagueis.A Sith beszivárgot a Jedi tanácsba megrendelte a klónokat, volt hozzáférése a fájlokhoz a könyvtárban, és a gyilkosság, amiről Obi-Wan beszélt Lama Su-nak (mármint hogy Sifo-t 10 éve megölték), ugyanaz az esemény, amikor Sidious megölte mesterét, hisz a két személy ugyanaz. 8) Ne is kérdezd,hogy hol olvastam. :)

 

De kérdezem. Hol olvastad? Amúgy nagyon lol. :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a Labirinth Of Evil volt.

 

Nah, lássunk neki:

 

Sifo-Dyas lézezett, a Tanács vezetője volt a Nabbo-i blokád idelyén.Nagy haverja volt Dooku-nak.Megérezte a Köztársaság vesztét, és rendelt egy klónhadsereget.Asszem ráis jött Dooku pár titkára.Dooku ezért megölte, de a klónhadsereg tervet nem vetette el.Dooku ezzel végérvényesen Sith Lord lett.Dooku keresett egy mintaegyedet, egy Jango Fett nevü fejvadászt.Jango persze a nagy honorárium ellenében elfogatta.A többi már történelem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze,hogy létezett Syfo-Dias,hisz Obi egyből mondja Lama Sunak,hogy a mestert 10 éve megölték.De,hogy Ő rendelte volna meg a klónokat?Ezt kétlem.Szerintem is Dooku ölhette meg mert ahogy írtad rájött egy-két csúnya dolgára.Mondjuk arra,hogy kitörölte a fájlokat az adattárból.Erre az megölte.Sidi kiadta az utasítást,hogy találjon egy "mintaegyedet".Dooku mint Lord Tyrannus talált is a Bogdan holdján egy Fett nevű fejvadászt,majd vele együtt elmentek a Kaminora és mint Syfo-Dias megrendelte a köztársaság nevében a klónokat.Nem biztos,hogy ilyen sorrenben,de Én így képzelném el. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapján írtam, amit tibi mondott egyszer(a Labirinth Of Evil-bő.Ami csak kicsit EU, mert Lucas jegyzeteiből írtákl).Lehet hogy 1-2 ponton elüt, de nagyjából asszem ezt írta Tibi.Legközelebb ha erre jön, meglehet kérdezni.

 

Tiszta sor,de nekem nem nagyon jön be ez a verzió.Gondolkodik Syfo-Dias és azt mondja:De nagyon korrupt itt minden.Rendelek egy klónsereget :mrgreen: .Szerintem hihetőbb az a variáció,hogy az egész klónsereg terv kiagyalója Sidious volt és Dooku intézte a megbízásokat.Persze lehet,hogy hülyeséget írok :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hallottam valahun, hogy Syfo-Dias valamikor az ep1 után került a tanácsba és Palpatine-nal való beszélgetés közben jött a klónsereg ötlete, mikor gyülekeztek a Szeparatisták. Meg is rendelte, de Palpatine megkérte, hogy egyelőre tartsák titokban, mert egy magánhadsereg (Köztársaságé vagy sem) törvénytelen, ráadásul háborús indíték. Aztán az átállt Dookuval megölette Syfo-Diast, hogy az még véletlenül se kotyogja el a hadsereget, eztán Dooku mesterből Darth Tyranus lett,

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt hallottam valahun, hogy Syfo-Dias valamikor az ep1 után került a tanácsba és Palpatine-nal való beszélgetés közben jött a klónsereg ötlete, mikor gyülekeztek a Szeparatisták. Meg is rendelte, de Palpatine megkérte, hogy egyelőre tartsák titokban, mert egy magánhadsereg (Köztársaságé vagy sem) törvénytelen, ráadásul háborús indíték. Aztán az átállt Dookuval megölette Syfo-Diast, hogy az még véletlenül se kotyogja el a hadsereget, eztán Dooku mesterből Darth Tyranus lett,

 

Na ez már sokkal reálisabb és hihetőbb,mint az,hogy egyedül találta ki.Mondjuk itt lehetett egy "kis" ráhatása Palpinak Syfo mesterre."Hagyta",hogy Ő találja ki. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 19: Stolen Kiss

Time: 42:13-43:56

 

Tartalom

Anakin és Padmé megérkeznek a tóvidéki házba. Miközben sétálnak az erkélyen, Padmé a régi időkről mesél, amikor még gyerek volt és ide jártak a barátaival meditálni. A közelben lévő kis szigetre is gyakran átúsztak, majd a homokra kifeküdve múlatták az időt. Anakinnak nem sok jó emléke van kiskorából, de itt jól érzi magát. Minden olyan sima és puha. Miközben ezeket a szavakat mondja, lassan megérinti a lányt. Megsimogatja, majd rámosolyog, és egy óvatlan pillanatban megcsókolja. Padmé nem ellenkezik egy darabig, de aztán hirtelen elfordítja fejét a fiútól, majd azt mondja neki, hogy ezt nem lett volna szabad. Anakin nagyon zavarba jön, és elnézést kér...

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kamino után oriási váltás. Számomra továbbra is Naboo jelképezi az egyetlen olyan helyet a galaxisban, ahol nyugalom van. Csak át kell érezni ennek a jelenetnek a hangulatát. Oriási kontrasztot képez a Kamino szállal. Amikor a naboo-n vagyunk és látom Anakint meg Padmét, akkor mindig arra gondolok, hogy ez talán az egyetlen sarka a galaxisnak ahol ellehetne bújni a kialakuló zűrzavar elől. Mint egy paradicsomi sziget :lol: Merényletek...ármánykodások mindenütt, de nem a naboo-n. Talán a bevándorlók is azért jöttek a bolygóra, mert itt még viszonylagos béke és nyugodtság van.

Anakin és Padmé románca itt ér fordulóponthoz. Anakin csókja kellően felvezetett, ám a zene számomra a reménytelenséget sugalja egy pillanatra. Padmé gyorsan eszmél, hogy talán ezt mégse kellene....aztán ahogy ott állnak zavartan a korlátnál....nekem nagyon bejön!

 

Érdemes megfigyelni, hogy a naboo-i jelenetek mindig egy csilingelés szerű hangal kezdődnek...mintha valahol máshol járnánk és nem a forrongó galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A két egymást követő chapterben három különböző és egymástól a lehető legjobban eltérő kontrasztot látunk.Egy nagyon barátságtalan és zord Kaminót majd egy rendkívül steril és homogén Tipoca-Cityt és egy újabb nagy váltással Naboo gyönyörű és hangulatos tóvidékét.EWngem lenyűgözött ez a táj.Arra gondoltam,hogy a fene egye meg Én miért nem élek ott :lol: ?

Sokakkal ellentétben nekem bejött ez a jelenet.Bizonyos értelemben Anakin itt mond ellent elősször a Jedi tanoknak.Mert más dolog valamit gondolatban ezerszer lejátszani és megint más gyakorlati lépést is tenni az ügy érdekében.Arra gondolok,hogy eddig csak álmodozott Padmeról :shock: ,de itt tett egy hatalmas lépést azzal,hogy megcsókolta.

Itt már nem lehet beszélni félreértett mondatokról vagy gesztusokról.Innentől kezdve ezekre nem hivatkozhat Padme,mert hát a fiú egyenesen és félreérthetetlenül kinyílvánította az érzelmeit és nem utolsó sorban a szándékait a kettejük kapcsolatáról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naboo gyönyörű és hangulatos tóvidékét.EWngem lenyűgözött ez a táj.Arra gondoltam,hogy a fene egye meg Én miért nem élek ott :lol: ?

Sokakkal ellentétben nekem bejött ez a jelenet.

 

Nekem is tetszik! Én is így érzek Naboo iránt. Az SW paradicsoma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nahát végre megjöttünk. A gyönyörű Naboo. Igen úgy, ahogy mondjátok...

 

kis "gigamix"::lol:

Az egyik legvitatottabb jelenet, főleg a párbeszédek miatt.

Először nekem sem esett le, hogy ez a jelenet nemcsak az általatok leírt szimbolikus ellentéteket hordozza, hanem Anakin és Padmé neveltetése és otthonbolygólya közötti különbségeket is kiemeli, miközben kapcsolatot teremt a homokviharok és a víztükör közt s érthetővé teszi miért is vonzódik Anakin Padméhoz. Olyan lehet neki ez a hely, mintha hosszú idő óta először lenne olyan helyen, ami egy otthonra emlékeztet. :)

Homokviharok vs víztükör. Ám van egy érdekes pont ahol összekapcsolódik a homok és a víz egy tulajdonsága, az átlátszóság. Az üveghomokból készült üveg átlátszó, mint a víz csak épp kemény. Előképe Anakin mustafari szenvedéseinek az üveghomokon. Bár mindez csak azoknak átlátható, akik hajlandóak a felszínen való hánykolódásból a mélybe alámerülni. :)

 

Naboo:

 

Padmé:

Látod azt a szigetet? Minden nap elúsztunk odáig. Imádom a vizet!

 

Anakin:

Én is. Azt hiszem attól lehet, hogy sivatagbolygón nőttem fel.

 

Padmé:

Kifeküdtünk a partra, és hagytuk, hogy a nap szárítson meg minket…

 

Anakin:

Nem szeretem a homokot. Durva, érdes, bosszantó. Mindenhová bemegy. – Nem olyan, mint itt. Hanem mint a Tatuinon…a Tatuinon minden olyan. Itt viszont minden puha és sima. – Azzal szinte öntudatlanul kinyújtotta a kezét, és végigsimított Padme karján. Majdnem hátrahőkölt, amikor rádöbbent mit tett, de mivel Padmé nem tiltakozott, maradt, ahol volt. (Öntudatlanul!!! Jellemző. )

 

Padmé:

A szigeten élt egy nagyon öreg ember. Üveget csinált a homokból…ha belenéztem az üvegbe, a vizet láttam benne. Valódinak tűnt. (A Mustafaron üveghomokon…így lesz kemény víz a homokból)

 

Anakin:

Néha előfordul, hogy ha valamit valódinak hiszünk, akkor valódivá is válik. (Az álmai..)

 

Padmé:

Régen azt hittem, hogy ha túl mélyen nézek az üvegbe, elveszek benne. (Anakin szemébe...);

 

Tatooin:

 

3PO:

Tud vigyázni magára. Még ezen a szörnyű helyen is.

 

Padmé:

Szörnyű? Nem szeretsz itt lenni?

 

3PO:

Nos, attól tartok, nagyon kegyetlen ez a környezet…a szél és a homok még a burkolat ellenére is sok gondot okoz. A homok bemegy a burkolat alá, és…viszket. (A homok mindenhova behatol)

 

Padmé:

Viszket?

 

3PO:

Nem tudom másképp mondani Miss Padmé. Attól tartok, a homok károsítja a vezetékeimet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.