Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Nekem a négy "szerelmi jelentből" ez jön be a legkevésbé. Főleg éppen amiatt, hogy Anakin megint sajnáltatja magát. Ezen a helyen kicsit irritál engem, hogy megint magával foglalkozik, holott mással is lehetne. Persze jól kihúzza magát, ahogy fokozatosan Padmé kerül a középpontba, de ez így akor se nyerte el a tetszésem.

Amúgy viszont az egyik leggyönyörűbb háttér itt látható. És ha jól tudom, itt rettentően minimális a CGI száma.

 

Szisz, ez tetszik, homokvihar vs víztükör, nagyon jó. Anakin a homokvihar, durva, érdes, behatol mindenhová (mint Darth Vader), Amidala a víztükör, tiszta, finom, puha. Nagyon tetszik :)

Ráadásul, ha a homok vízzel érintkezik, megpuhul, iszapossá válik. Anakin Amidala közelében megpuhul, ellágyúl (az ep3 erkélyjelenete nagyon jó példa erre). De ha a víz nincs a közelben és a nap hője megszárítja, a homok újra érdessé és durvává válik. Ha pedig túl nagy a hőség, üveggé lehet, ami kemény és a víz se lágyíthatja már meg (mustafari események).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a négy "szerelmi jelentből" ez jön be a legkevésbé. Főleg éppen amiatt, hogy Anakin megint sajnáltatja magát. Ezen a helyen kicsit irritál engem, hogy megint magával foglalkozik, holott mással is lehetne.

 

Ez lehet egy kulcsmomentum az AOTC és a ROTS között.Itt még csak sajnáltatja magát ami ahogy egyre jobban megyünk előre a filmben egyre nagyobb erővel tör elő Anakinból,míg a ROTS végére már olyan szintre ér,hogy elvárja a feleségétől,hogy meg is köszönje neki mindezt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 20: Inspecting The Clones

Time: 43:57-45:50

 

Tartalom

Lamas Su, Obi-Wan és Taun We, egy zárt, hídszerű építményen haladnak, miközben alant a hatalmas csarnokban a klón katonák élik hétköznapjaikat. Obi-Wan-t lenyűgözi az elé táruló látvány. Lama Su eközben a klónok tulajdonságait ecseteli. Ezek a katonák önállóan gondolkodnak, és sokkal hatékonyabbak mint a droidok. Továbbá büszkén említi a harcászati és egyéb kiképző programjaikat, amik segítségével igazi harcosokká képezik ki az egységeket. Közben megálnak, és letekintenek egy kisebb klón-csoportra. Lama Su elmondása szerint ezeket az egységeket éppen öt éve gyártották. Ekkor Obi-Wan a fejlődésgyorsítás iránt érdeklődik, mire a miniszterelnök megjegyzi, hogy az nagyon fontos tényező. Enélkül ugyanis a klónok kifejlődése évtizedekig tartana, így azonban fele idő alatt felnőnek. Lama Su azt is elárulja, hogy a klónokat feltétlen engedelmesség jellemzi, a parancs számukra szent. Módosították egyes génjeiket, így kevésbé önállóak mint a mintaegyed. Obi-Wan azonnal megkérdezi, hogy ki volt ez a bizonyos mintaegyed? Egy Jango Fett nevű fejvadász - hangzik a válasz. A Jedi arra is kíváncsi, hogy hol találhatná meg ezt a fejvadászt. Lama Su közli vele, hogy Jango Fett a városban tartózkodik. Jelentős honoráriumban részesült, de ezenkívül volt még egy igen furcsa igénye, ugyanis egy olyan nyersklónt kért magának, ami nem esik át semmi olyan génmanipuláción, mint a többiek. Obi-Wan szeretne találkozni ezzel a Jango Fett-el, mire Taun We azonnal felajánlja, hogy szívesen elkiséri hozzá. A beszélgetés közben kiérnek egy nyitottabb alakuló térre, ahol már a felkészült katonák ezrei masíroznak. Lama Su szerint lenyügőzőek, ám Obi-Wan csupán egy fejbiccentéssel válaszol...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Lenyűgöző jelent! A Romantikus csók után ismét vissza a véres valóságba. Remek, ahogy Lama Su szinte minden érdemleges infót kiad a klónokról, ezeket Obi-Wan gondterhelt arcal hallgatja, közben pedig látjuk a klónokat! A baljós zene megint telitalálat, és ez hála égnek már rajta is van a CD-n :) Miközben ezt írom, éppen az szól :)

De visszatérve a jelenetre. Nyilván észrevettétek a "színtelenséget". A hideg fehér dominál, ami jól kifejezi az itt folyó munka érzéketlenségét. Még a kaminoiak is beleolvadnak ebbe a környezetbe, csupán Obi-Wan (a barna köpenye által) emelkedik ki. Van is erről egy remek kép:

clonec.jpg

 

Megismerhetjük a klónok életének egyes fázisait is. Amikor bekapcsolódunk a beszélgetésbe, akkor láthatjuk a lombikban lévő csecsemőket. Kicsivel később már a gyermek klónokat, akiket éppen oktatnak, majd pár mondat mulva már az étkező majdnem kifejlett példányokat. Végül jönnek a kész katonák, akik sorban állnak a sisakjukért. A legvégső fázisban, pedig Obi-Wan letekint a teljesen felszerelt seregre, akik ráadásul fenomenálisan tudnak masírozni :) Ezalatt minden fontos infót megtudtunk Lama Su-tól. Hát nem csodálatos? :) Ezekért a dolgokért szeretem annyira ezt a filmet. Lucas remek rendező!

Obi-Wan (akarom mondani McGregor) megint remekül játszik. Amikor az erkélyről lenéz a félelmetes klónseregre, nyilván az ugorhatott be neki elsőre, hogy "ajjaj...k*rva nagy gáz van!" :)))

Jango és Boba. Egyenlőre csak említik őket, de ahogy Lucas bevezette a történetbe ezeket a karaktereket, hát az nem semmi! Nekem totálisan bejött a dolog! Tudom, vannak akik nem így képzelték Boba múltját, plusz ott van az EU is...

 

Két képet választottam ki innen. Az elsőn a gyermek klónokat láthatjuk, és amiért érdekesek, az a ruházatuk. Kék viseletet hordanak, ami valahol az ártatlanség színe, hisz ők mégis csak gyerekek klón mivoltuk ellenére is. Egyébként ez a jelenet nagyon emlékeztet a THX-1138 című Lucas vízióra. Érdekes, hogy Lucas, aki rajong a digitális dolgokért, mennyire kihangsúlyozza filmjeiben az individum fontosságát. Elég végig tekinteni az SW filmeken, és láthatjuk hogy ez a téma rendkívül sokszor előkerül. Tehát hiába van remek technika, az igazi emberi értékeket soha nem nyomhatja el. Ez az egyik oka annak is, hogy pl. az Ewokok miért tudták legyőzni a birodalmi katonákat kövekkel és nyilakkal. Egyébként az EPI Gungan vs. droid csatájában is ezzel a Lucasi szemlélettel találkozunk.

hatchaclone.jpg

 

A második képen már az idősebb klónokat láthatjuk, akik nyilván már részesültek kiképzésben, az ő ruhájuk vörös. Remek a kontraszt az előbbi képpel, mert itt már a fejlődés folytán az a kis ártatlanság is elveszett, ami talán megvolt bennük korábban A kép közepén látható klón szigorú arca, ezt remekül alátámasztja. :)

jangojangosm.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb hatalmas kontraszt a két jelenet közöt.Mármint a gyönyörű Nabooi tóvidék után megint ebben a rendkívül steril környezetben találjuk magunkat.

Én elősször a könyvet olvastam és csak utánna néztem meg a filmet és valahogy mindig is így képzeltem el a klóngyárat.Az embriók egy kis üvegcsében majd a fiatalok akiket öt éve "gyártottak" majd a már kifejlett "egyedek".

Itt hangzik el Lama Su-tól egy mondat:

...-"majd meglátod,a klónok magasan a droidok felett állnak.A parancs számukra az elsődleges...."Mennyire jól jön ez a 66-os parancsnál!Nem kérdeznek,nem kérnek megerősítést a parancsról csak "egyszerűen" megteszik.

Ahogy azon a függőhídon vagy mi az sétálnak,a háttérben nagyon jók a kifejlett egyedek amint az egyik csoport a sisakjáért áll sorba míg hátrébb egy másik csoport piros és kék ruhában önvédelmigyakorlatokat hajt végre majd a végén ahogy az egyenruhások akik igazad van Ody "fenomenálisan tudnak masírozni".Obi mikor lenéz talán elősször képed el egy kicsit...jézusom mi van itt....és mindez a hátunk mögött úgy,hogy észre se vettük..... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Nagyon jó dolgokat mondtatok!Lucas is így találta ki?

 

Lehet, hogy nem pont így, de azért valószínű. Minden jelenetet meg kell komponálni, és Lucas nagyon jól bánik a jelképekkel. Minden szónak külön jelentése van. De mint ahogy szisz is mondta, ebben el kell merülni, és akkor tárulkozik fel igazán. Sajnos vannak akik csak addig jutnak, hogy "bazzz ez de nyálas". És persze ránk sütik, hogy elvakultak vagyunk, akik mindent belemagyarázunk. :) Sajnos ők a vakok, nem mi.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelen jelenet, a képek alapján is, egyre Mátrixosabb érzéseket kelt bennem. Mintha egy embertenyésztő központban lennénk...Borsódzik a hátam: csirkefarm helyett klónkatonafarm. Érdekes a kaminóiak mentalitása, meg kell hagyni.. :) :56:

 

Off

Dzséjt: Látom tovább vitted a gondolatmenetemet... :57:

Ennyire én még ki sem dolgoztam.

 

Obi1: Odyhoz csatlakozom. Pont úgy, ahogy Dzséjt továbbsodorta, amit elkezdtem, úgy megyünk a szimbólumok világába, a kollektív tudattalanba és az összefüggésekbe tudatosan bele. Lucasnak talán csak egy szikra, amit ösztönösen használ, bennünk meg kibomlik, mint egy ezerlevelű lótusz... :lol:

On

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 21: Teasing A Senator

Time: 45:51-48:15

 

Tartalom

Anakin és Padmé egy mezőn üldögélnek, és a gyerekkorukról beszélgetnek. Anakin az első szerelméről faggatja a lányt, aki vonakodva bár, de mesél egy Palo nevű fiúról, akivel annak idején a Törvényhozási Programban együtt tanultak. Később közszolgálatra jelentkezett, és művész lett belőle. Anakin megjegyzi, hogy talán neki volt igaza amikor ezt az utat választotta. Padmé viccelődve mondja, hogy talán az a baj, hogy nem szereti a politikusokat. Anakin érti a tréfát és elárulja, hogy bizony nem kedveli nagy részüket, bár egy személyről még nem döntötte el mit is gondoljon. Padmé azonnal elmosolyodik a célzás hallatán. Ezután Anakin, hirtelen politikai hangulatú témába vág bele. Elmondja, hogy szerinte a rendszer működik rosszul. Padmé érdeklődve kérdez vissza, hogy miként működhetne jól? Anakin kifejti, hogy szerinte egy jó rendszerben a politikusok megbeszélik a problémákat. Megegyeznek, hogy mi a jó a népnek, és azt teszik. Padmé helyeslően mondja, hogy ők is pont ugyanígy csinálják, csak nem mindenki hajlandó az egyezségre. A fiú szerint kötelezni kell rá őket! Padmé kicsit viccelődve kérdezz vissza, hogy ki kötelezhetné őket? Talán ő? Anakin természetesen nem magára gondolt, hanem egy bölcs vezérre. Padmé szerint ez olyan, mintha diktatúrát akarna. Anakin azonban legnagyobb meglepetésére azt válaszolja, hogy miért ne? Ha az működik? Padmé hitetlenül néz a fiúra, mintha nem jól hallotta volna a szavait, aztán nevetve mondja, hogy nyilván csak gúnyolódik vele. Anakin kijelenti, hogy Ő ugyan nem merne gúnyolódni egy szenátorral, majd ő is elneveti magát. Később a fiú, egy Shaak hátán egyensúlyozva próbál imponálni Padménak, ám de leesik a lény hátáról. Próbál felállni, de nem bír. Ezt látva, Padmé rémülten fut oda, hogy nem történt-e komolyabb baja. De amint mellé ér, a fiú elneveti magát, és ebből már Padmé is tudja, hogy csak vicc volt az egész. Együtt nevetve párszor meghemperednek a fűben, majd mélyen egymás szemébe néznek... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A kaminoi dark képek után, ismét visszatérünk Naboo-ra. Nekem speciel nagyon tetszenek ezek a vágások a két helyszín között. Gyönyörű kontrasztot alkotnak. A jelenet egyébként nagyon jó! Főleg most, hogy már sokan tudják mi fog történni a harmadik részben. Anakin és Padmé vidám szóváltásai....aztán bekúszik egy kis politika is, melyen keresztül bepillantást nyerhetünk Anakin nézeteibe. Itt ismét csak Palpatine-ra céloz, mint bölcs vezetőre. A film elején is őt dicsőítette Obi-Wan előtt, és most is rá célozgat. Jól fel van vezetve Palpatine iránti tisztelete, és nyilvánvaló, hogy szerinte Palpatine az ideális vezető.

A jelenet csúcspontja, amikor Anakin elszólja magát a diktatúrával kapcsolatban. Padmé komoly arcot vág a kijelentés hallatán, de Anakin elvicceli a dolgot. Mintha nem is gondolná komolyan, pedig mi tudjuk, hogy igen. Itt remekül játszanak a színészek.

És jöjjön a sarkallatos pont :lol: Shaak lovaglás... Nos valóban kicsit ügyetlen ez a rész, és szerintem ennek is tudható be, hogy sokan a cgi-t szidják ennél a résznél. Talán én vagyok az egyetlen, aki nem lát semmi problémát ennél a trükknél? Soha nem értettem, mi a rossz benne, de tényleg :) Ennek ellenére ez az egyetlen jelenet a filmből, amit kicsit furcsán szoktam nézni :D Ezután viszont Anakin viccelődése jópofa, Padmé pedig egyre inkább elcsábul. A fűben hempergőzésnél jól látható mennyire élvezi a dolgot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ennél a jelenetnél csak azt furcsáltam mindig, hogy ha Anakin és Padmé vették a fáradságot, hogy elsétálnak/utaznak egy óriási vizesésig akkor miért háttal ülnek le neki? Vagy elöttük még valami ennél is látványosabb dolog van? :lol:

 

Egyébként az ep.2-ben itt beszélgetnek a legközvetlenebbül egymással. Jól látható, hogy Anakin is kicsit fellazult a Naboo-i ittlét alatt és már nem próbál olyan durván nyomulni, mint, amikor a menekültek között utaztak.

 

A "Shaak-lovaglás" jelenet egy ici-picit tényleg giccsesre sikeredett, de végülis jól beleillik az ep.2 szerelmi száljába, ami az elején direkt ilyen eltulzottan meseszerű és idillikus...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Bomarr: Miután ilyen jól leírtátok, amit gondolok erről a jelenetről, ezt fűzném hozzá, ismétlek is:

 

Anno elég kényelmetlenül éreztem magam a moziban, mikor Padmé Paolóról kezdett beszélni. Na ne!- gondoltam- Ez már túlzás. A helyszín, a cgi kullancstehenek, a lovaglás, az egész furcsán hatott egy SW filmben. :lol:

Valahogy nálam a SW hangulat egyik alapja volt, az ilyen elemek nem léte. A természetes távolságtartással, mondhatni ösztönös prűdséggel kezelt intim szféra varázsa gyengült meg. Részben ettől a "hiánytól" volt a messzi-messzi galaxis nekem annyira vonzó, hogy ott szerettem volna élni. :)

Erre jött az ez a film és lerombolta az illúzióimat. :56: Nem bánom. Ezzel a szemléletváltással Lucas kikerülte az "önismétlő papagáj" csapdát. S a film egyedülálló keveredése lett a különböző stílusoknak és hangulatoknak, ezzel ellenpontozza és erősíti egy-egy jelenet tartalmát :D

 

Az egyik kedvenc Naboos jelenetem lett ez. A tehenek idegenül bénák, és ennek is megvan a maga varázsa. Anakin és Padmé: a kíváncsiság, a kacérkodás, a féltékeny hárítás és a témaváltás, Anakin huncutkodása, majd Padmé bekomolyodása, Anakin kemény tekintete, Padmé elakadása, hökkent kérdő csendje s a most még feloldó "ugratós" terelés, egyszerre komor és pajkos, ezen az idilli helyen, ahova mégis beszűrődik, mint egy pillanatnyi mély tónusú háttérzörej, a fájdalmas jövő. :)

 

Bepillantást nyerünk Anakin és Padmé közötti rejtett világnézeti különbségbe. A szerelmesek itt még átsiklanak a felett az "apróság" felett, ami majdan szerelmük, a Jedi rend és a Köztársaság bukását idézi elő. A Sithek bosszúja után hallva Anakin elképzeléseit a működő rendszerről, óhatatlanul is Palpatin képe lebeg elő a jövőből, mintha róla beszélne, mint bölcs vezetőről. Anakin példaképe? Belegondolva ebbe, még bénítóbb az a jelenet az EP3-ban mikor Anakin megtudja a szörnyű igazságot. "Palpatin kancellár Sith nagyúr". Hatalmas belső konfliktus. Kicsit eltérek a jelenettől, bennem összefügg: mintha az egész addigi élete egy hazugság lenne…

:56:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 22: Jango's Apartment

Time: 48:16-50:51

 

Tartalom

Taun We és Obi-Wan, megérkeznek Jango Fett-hez. A kis Boba Fett nyit ajtó, akitől aziránt érdeklődnek, hogy itthon van-e az édesapja. A fiú egy rövid igennel felel, majd gyanakvó pillantásokkal illeti Obi-Wan-t. Belépnek a helységbe, majd Boba azonnal szól apjának, hogy Taun We keresi. Jango kisvártatva megjelenik, akit We üdvözöl, és reményének ad hangot, miszerint sikeres volt a legutóbbi útja. Ezután bemutatja neki Obi-Wan-t. A Jedi veszi át a szót, és dicsérőleg jegyzi meg, hogy Jango büszke lehet a jól sikerült klónjaira. A fejvadász azonban szerénykedni próbál, mondván ő csak egyszerű ember, aki boldogulni akar a maga módján. Obi-Wan ezután arról érdeklődik, hogy a boldogulást keresve eljutott Coruscantra is? Jango elmondása szerint egyszer-kétszer igen. Obi-Wan ekkor már kicsit keményebben kérdez rá, hogy mostanában is? Jango pillanatnyi habozás után azt feleli, hogy lehetséges... Obi-Wan szerint akkor ismernie kell Sifo-Dyas mestert is. Jango rosszallóan méregeti a Jedit, majd odalép Boba mellé, és Hutt nyelven utasítja, hogy csukja be a fürdő ajtaját. Ezután ismét Obi-Wan felé fordítja figyelmét és visszakérdez, hogy milyen mesterről is van szó? Obi-Wan elismétli, hogy Sifo-Dyas-ról, aki állítólag felbérelte erre a munkára. Jango közelebb lép a Jedihez, majd azt állítja, hogy soha nem hallott róla. A megbízást egy Tyrannus nevű embertől kapta a Bogden egyik holdján. A Jedi szerint ez különös. Néhány másodpercnyi csend után Jango megkérdezi , hogy tetszik-e a sereg? Obi-Wan szerint, majd elválik hogyan harcolnak. Jango magabiztosan kijelenti, hogy garantáltan értik a dolgukat. A Jedi megköszöni a fejvadásznak, hogy fogadta, majd elbúcsúzik. Jango sokat mondóan megjegyzi, hogy egy Jedivel mindig öröm találkozni. Taun We és Obi-Wan elhagyják a szobát. Jango gondterhelten néz maga elé, mire Boba megkérdezi tőle, hogy mi baj van? Jango utasítja fiát, hogy csomagoljon, mert elhagyják a bolygót... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az egyik legnagyszerűbb jelenet az EP2-ben. Tökéletes! Obi-Wan és Jango párbeszéde nagyon jó, a zene pedig csak mégjobban kiemeli a darkos feelinget (dehát ez is a célja). Anakin és Padmé hancurozása után egy ilyen kemény jelent? Igen! Ez az EP2! :roll:

Nagyon jó, ahogy Jango és Obi méregetik egymást. Boba szúró pillantása Obira.....Jango kétértelmű válaszai. Remek. A kedvenc részem az, amikor Jango utasítja Bobát, hogy csukja be a fürdő ajtaját. Eközben Obi mindvégig a páncélt nézi, de ezt Jango nem látja! Remekül meg van rendezve a dolog. Egyébként itt újabb adalékokat tudhatunk meg a klónseregről. De erről majd Ti beszéltek. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egymás méregetése és gyors kérdez felelek nagyon jól sikerült.Szinte lehet látni amint Obi Jango fejében "turkál" aki viszont mint valami kis együgyű ember mosolyog ezen.Még azt is el tudnám képzelni,hogy mialatt Obi a Jedi képeségeivel próbálta kifürkészni a gondolatait,Ő egy távoli bolygó egyik kocsmájára gondolt miközben egy helyi nő ült az ölében. :roll:

Itt vetődik fel elősször a Lord Tyrannus név.Még egy lépés hátrafelé az ügyben.Mármint Obi részéről.Mindig mikor azt hiszi,hogy már közelebb kerülne,hogy egy kérdésre megtalálta a választ egy újabb merül fel.Ki az a Lord Tyrannus? :lol::

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 23: Forbidden Love

Time: 50:52-54:23

 

Tartalom

Padmé és Anakin vacsoráznak. A fiú a kalandjait meséli, amiket mesterével együtt éltek át. Közben, hogy imponáljon, Anakin felvág egy gyümölcsöt, és az Erő segítségével átlebegteti a lánynak. Meg is jegyzi, hogy ha ezt Obi-Wan látta volna, biztosan nagyon mérges lenne.

Kicsivel később, a sötétség beállta után, meghittebb hangnemben folytatódik a beszélgetés. Anakin összeszedve minden bátorságát, szerelmet vall Padménak. Elmondja neki, hogy mióta megismerte, nem múlt el úgy nap, hogy ne gondolt volna rá. Az érzéseit csak fokozta, a lány újbóli feltűnése. Anakin úgy érzi, minél közelebb kerül Padméhoz, annál nehezebben viseli el az érzései súlyát. Már a gondolattól is irtózik, hogy majd el kell vállniuk. Nem tudja feledni azt a csókot sem, amit a lány meggondolatlanul adott a megérkezésükkor. Bármit hajlandó lenne megtenni érte. Padmé a szavak hallatán nem is tud szóhoz jutni, kínos csend következik. Anakin arra kéri Padmét, hogy ha őt is gyötrik az érzései, mondja el! A lány végre megszólal, halk hangon, de csak annyit mondd, ezt nem tehetik meg. Lehetetlent kíván Anakin. A fiú próbálja meggyőzni Padmét, de a lány hajthatatlan. Nem lehetnek egymáséi, mert Anakin Jedi lovagnak tanul, ő pedig szenátor. E két tényező kizárja, hogy közös jövőjük legyen. Anakin viszont nem tudja félretenni az érzéseit, képtelen rá. Padmé hajthatatlan, és arra kéri a fiút, hogy ne tegye ezt vele. Ekkor Anakin elfordul a lánytól, és a szoba távolabbi részébe sétál. Megfordulva még tesz egy utolsó próbát, és felveti, hogy akár titokban is tarthatnák a kapcsolatukat. De Padmé ismét kétségek özönével áll elő. Folyton csak hazudnának, és nem is lehetne sokáig eltitkolni. Ő így nem tudna élni. Anakin belátja, hogy Padménak igaza van, és valószínűleg elpusztulnának ebben a kapcsolatban... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A kaminoi nyugtalanság, és dark után ismét naboo-n vagyunk. Anakin mostanra jutott el oda, hogy elmondja Padménak, mit is érez iránta valójában. A környezet idilli, egy ilyen beszélgetéshez kívánni se lehetne jobbat. Bár ezek ellenére elég sötét színek dominálnak...vajon miért? :o) Ez egyébként eléggé vitatott jelenet, és ha más, hétköznapi filmben lenne, akkor nyilván nekem sem jönne be ennyire... De itt minden szónak, fényeknek, sőt, még a ruháknak is külön jelentésük van. Plokoom nem véletlen mondta anno a premier után, hogy neki ez az egyik kedvenc része. Könnyed hangulatban kezdődik a jelent, kellemes szóváltások, Anakin sztorizgat, Padmé nevetgél....később azonban sokkal komolyabbá válik a beszélgetés.

Anakin vallomása a klasszikus vonalat követi (ezt Lucas is elmondja az interjúban), semmi forradalmi újdonság, de ez így pont jó. Anakin mindent megpróbál, hogy végleg elcsábítsa a lányt, gyönyörű szavakkal fejezi ki érzéseit. Persze erre mondják sokan, hogy "boááá nyááál". De mi is rejlik a szavak mögött? Aki ismeri az EPIII eseményeit, az itt nem a nyálasságot érzi, hanem a drámát! Egy olyan szituációt erőltet Anakin, ami zsákutca mindkettőjük számára. Érdekes, hogy amíg Padmé pontosan átérzi a kapcsolattal járó veszélyeket, addig Anakin nem törődik semmivel, csak az érzéseivel. Pontosan definiálhatók a főbb jellemvonások. Padmé, mint tiszteletben álló személyiség, az évek alatt megtanulta a saját érzéseit az érdekek alá helyezni. Hisz már gyermek kora óta magas pozíciókat töltött be, és szinte protokolláris keretek között élte le eddigi életét. Aztán jön ez a fiú, és felkavarja az érzéseit, de mégis úgy érzi le kell mondania róluk, mert az érdekük, főleg Anakin érdeke ezt kívánja. Ez Padmé racionalitása. Anakin pedig? Megrészegült a lánytól, nem gondolja át az eseményeket, fejjel megy a falnak. De nem ezt szokhattuk meg tőle? Ő egy ilyen jellem. Amit a fejébe vesz, azt általában végig viszi, még akkor is ha az pl. ellenekzik a Jedi rend szabályaival.

Visszatérve a konkrét jelenethez, szerintem a leírtak remekül lejönnek a filmből is. Anakin rámenőssége, majd Padmé elhúzódása nagyon jó! Sokmindent elárul a helyzetről. Anakin szavai pedig mintha a majdani Vader érzéseit tükröznék "belülről gyötörsz","nem kapok levegőt"...tulajdonképpen előrevetíti saját sorsát. Amikor pedig "kosarat" kap, tovább gyötri Padmét. Mondhatni ebben a szituációban Padmé az, aki felnőtt módjára viselkedik. Végül Anakin kénytelen belátni, hogy sajnos a kapcsolatuk nem működhet. Itt hangzik el a kulcs mondat, és irónikus, hogy pont az ő szájából: "destroy us" Sajnálatos, hogy a következő pillantásából egyértelműen kitűnik; csak azért mondta az utolsó mondatait, mert Padmé ezt akarta hallani.

 

Ebben a jelenetben a kezdeti snittet választottam ki, mert remekül kifejezi az adott szituáció valódi mivoltát.

blackdresscomedor.jpg

A helyszínt jól láthatóan, eléggé sötét tónusú színek uralják. Padmé és Anakin feketében vannak. Ez szerintem nagyon fontos, és jelzés értékű momentum! Padmé nyakán a szorító kezet formáló sálról, már nem is beszélve. Naplemente van, mindenütt hosszú fekete árnyékok....előrevetítve a szomorú véget. Csak Padmén csillan meg a lemenő nap fénye, míg Anakin árnyékban van. A gyász színei szövik át ezt a snitett, pedig funkcióját tekintve ez egy romantikus jelenet!!!! Brilliáns!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.hu-n anno ezt irtam róla:

 

"Ez egy nagyon jó jelenet. Talán a filmtörténelem első (de mindenképp elsők között lévő) szerelmi vallomása, amelyben nem hangzik el, hogy: SZERETLEK.

Mig mások az áhitott nőről beszélnének, Anakin csak és kizárolag saját magáról beszél. Hogy ő nem kap levegőt, hogy ő hogy érzi magát (és ahogy Ody mondta csupa Vader motivumban beszél... érdekes azon elgondolkodni, hogy ezek az érzések talán azért todulnak fel benne, mert szerelmi hevületében jövőbeni érzéseibe, gondolataiba lát bele, mégha ez nem is tudatosul benne). Anakin-nak eszébe se jut az, hogy mi van Padméval, csak hogy vele mi lesz Padmé nélkül! Vajon ez már az ő egoizmusának a jele vagy csak tapasztalatlan szerelmi életének köszönhető, hogy ilyen ügye-fogyott? Inkább e kettő keveréke. Akár hogyis, azért nem semmi Darth Vadert látni amint csajozik :o Csatlakozom az elöttem szólohoz: az egyik legjobb jelenet."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin-nak eszébe se jut az, hogy mi van Padméval, csak hogy vele mi lesz Padmé nélkül! Vajon ez már az ő egoizmusának a jele vagy csak tapasztalatlan szerelmi életének köszönhető, hogy ilyen ügye-fogyott? Inkább e kettő keveréke.

 

Teljesen egytértek.A kettő keveréke,de nem egyenlő arányban.Itt már nagyon előtérbe kerül a fiú egoizmusa.Én,Nekem,Velem.Padme viszont a legszebb és legtürelmesebb nő az egész galaxisban.Még ezt is elnézi csak,hogy beszélni hallja,csak,hogy láthassa,csak,hogy vele legyen.Nemes és szép gesztus ez a nő részéről.Ez a szerelem gesztusa.Az igazi,szívbéli szerelemé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 24: Obi-Wan's Report

Time: 54:24-56:30

 

Tartalom

Taun We elbúcsúzik Obi-Wan-tól, és arra kéri tudassa a tanáccsal, hogy az első zászlóaljak elkészültek. Ha további csapatokat kérnek, a felnevelésük időbe telik majd. Obi-Wan biztosítja vendéglátóját, hogy átadja az üzenetet, és megköszöni a szíves vendéglátást. A Jedi lovag elhagyja az épületet, és a felszállópályán lévő űrhajója felé veszi az irányt. Kis idő múlva visszanéz, és látja, hogy Taun We már nem figyeli őt. Ekkor aktiváltatja R4-al a nagy hatótávolságú antennát, melyen keresztül adást küldhet Coruscantba, az öregek házába. A Jedik székhelyén, Mace Windu és Yoda figyeli Obi-Wan beszámolóját. A Jedi elmondja mit sikerült megtudnia a Kamino bolygón: sikerült találkoznia a kaminoi miniszterelnökkel, aki elmondta, hogy hadsereget készítenek egy Jango Fett nevű fejvadász klónjaiból. Obi-Wan-nak erős a gyanúja, hogy ez a fejvadász az akit keresnek. Windu mester arról érdeklődik, vajon a kaminoiak is közreműködtek az Amidala szenátor elleni merényletben? Obi-Wan szerint nem, mert nem volt rá indítékuk. Ekkor Yoda óvatosságra inti Obi-Wan-t, és arra figyelmezteti, hogy ne bocsájtkozzon feltételezésekbe. Csak tiszta elmével jöhet rá, hki áll a gyilkos tervek mögött. Obi-Wan megfogadja a tanácsot, majd folytatja a beszámolót. A klónozók azt állítják, hogy Sifo-Dyas mester rendelte meg a sereget, a szenátus nevében, közel tíz éve. Úgy tudja azonban, hogy Dyas mester már korábban meghalt. Engedélyezte-e valaha a tanács klónhadsereg felállítását? Mace Windu azonnal rávágja, hogy nem! Senkit nem hatalmaztak fel rá, hogy hadsereget rendeljenek a Jedik számára. Yoda arra utasítja Obi-Wan-t, hogy hozza el a fejvadászt Coruscantra, mert majd ők kikérdezik. A Jedi nyugtázza a kérést, és megígéri, hogy jelentkezik amint indulnak. Ezzel az adásnak vége szakad. Mace Windu és Yoda gondterhelten néznek egymásra. Yoda szerint a Jedik vakok, ha elkészült egy klónhadsereg, és ők nem vették észre. Windu szerint jelenteni kell a szenátusnak, hogy már nem tudnak úgy élni az Erővel mint eddig. Ezt azonban Yoda nem tartja jó ötletnek. Még csak a Sith sötét nagyura tud gyengeségükről, de ha szólnak a szenátusnak, mégtöbb ellenségük lesz. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ennek a résznek is remek hangulata van. Nagyon misztikus. Obi-Wan beszámolója láthatóan megzavarja a Jediket. Mondjuk ezt nem is csodálom :D Derült égből villámcsapás. Windun nagyon látszik, hogy kétségek gyötrik. Azonnal jelentene a szenátusnak, míg Yoda megfontoltabb. Szerintem neki van igaza. A jelenetből jól kiviláglik, hogy a Jedik egyre gyengébbek az Erő használatban, és a szenátusban pedig már most sok ellenségük van. A helyszín maga is a sötét oldal előretörését fejezi ki (egyre terebélyesebb sötét árnyékok, félhomály), a kaminoi jelenetek után egyre erőteljesebben. "A sötét oldal mindent ködbe burkol" - ez lehetne ennek a filmnek a mottója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda szövegének 70%a:"A sötét oldal ködbe burkol...Sötét idők ezek...A sötét oldal elhomályosítja...A sötét oldal leple reánk borul...Elmegyek meditálni...Ígérem, meditálni fogok rajta." :D

 

 

"Jajj, ne!Még ezis!"-Ez olvasható le Mace-ről.

 

Derült égből villámcsapás.

 

Azért nemvolt olyan derült ég.A sötét oldal felhői...tudod! :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonnal jelentene a szenátusnak, míg Yoda megfontoltabb. Szerintem neki van igaza.

 

Teljesen igazad van.Mace egy kicsit hamari megoldásokat sürget.Nem egészen gondolja át,hogy mi is lenne ennek a következménye.Méghogy jelenteni a szenátusnak,hogy meggyengültek az erőben! :D Igaza volt Yodának.Erről még csak a Sith sötét nagyura tud,ha elmondanák a szenátusnak akkor nagyon sokan fordulnának ellenük.Yoda próbál okosan "játszani",bár tudja,hogy mindig a Sithnél van az egy lépés előny.Neki erre a lépésre meg kell találnia a legmegfelelőbb választ.Olyan ez itt mint egy kártyaparti.A lapok már lent vannak,Sidious hívott,Yodának ütnie kell azt a lapot vagy legalábbis partiba tartani. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 25: Nightmare

Time: 56:31-58:14

 

Tartalom

Anakint rémálom gyötri, amelyből verejtékezve riad fel. Reggel az erkélyen folytat meditációt, amikor is Padmé tűnik fel mögötte. A lány nem akar zavarni, ezért visszaindul a szobájába. Anakin azonban megkéri, hogy maradjon, mert megnyugtató a jelenléte. Padmé megkérdezi a fiútól, hogy vajon rémálmok gyötrik? Anakin kijelenti, hogy egy Jedinek nincsenek rémálmai. A lány szégyenlősen vallja be, hogy észrevette amikor álmában beszélt. Anakin a lány felé fordul, és bevallja neki, hogy az anyját látta. Olyan tisztán, mint most Padmét. Tisztán érzi, hogy szenved. Kis tétovázás után nagy levegőt vesz, és arra kéri Padmét bocsássa meg neki, hogy nem marad mellette, de el kell mennie. Segítenie kell az anyján, nincs más választása. Padmé átérzi Anakinnal helyzetét, és vele tart... fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Amit Dzséjt is leírt korábban, itt kezdődik. Anakin rémálma már túlmutat az idillen, és a ROTS szempontjából is különös jelentőséggel bír. Nagyon tetszik az a jelent, amikor Anakin az erkélyen áll. Emlékeztet arra a szituációra, amelyben az EP5-ös Darth Vadert láthattuk a csillagrombolója hídján.

Anakin anyja iránti érzelmei és félelme olyan utakra csábítják, ami teljes egészében járhatatlan. Itt nyer értelmet először Yoda EP1-es mondata, miszerint a félelem a sötét oldal kapuja. A félellem dühöt szül, a düh gyűlöletet, az pedig kínt és szenvedést. Pont ezt az utat járja be Anakin az EP2-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja.

Félelem: Félti az anyját.

Düh: Dühös Obira mert szerinte ő miatt halt meg az anyja.

Gyűlölet: Gyűlöli a buckalakókat.Megölték az anyját.

Kín, és szenvedés: Anakin összetörve, zokogva roskad össze a padlón.Szenved mert nem mentette meg az anyját.

 

Igaz, ez csak késöbb jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az első lépése Vader felé.Itt is látszik, hogy nem való Jedinek.Rábíztak egy feladatot, őt meg nem érdekli.Simán otthagyná Padmét csakhogy az annyját megmentse.Ez valahol érthető, de nem Jedihez méltó.Itt érthető meg az is a Jedik miért csecsemőkoruakat keresnek tanítványnak.Nem szabad érzelmileg kötődniük senkihez sem, hisz ha baj van az illetővel ott hagynák a küldetést mellyel mindenki mást veszélybe sodorhatnak.

A helyes tett az lett volna, hogy Anakin kapcsolatba lép Obi-Wannal, elmondja mi a helyzet az annyjával, és megvárja a Tanács mit mondd.Valószinü küldtek volna egy Jedit nézze már meg mi van a muterral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyes tett az lett volna, hogy Anakin kapcsolatba lép Obi-Wannal, elmondja mi a helyzet az annyjával, és megvárja a Tanács mit mondd. Valószinü küldtek volna egy Jedit nézze már meg mi van a muterral.

Tényleg ez lett volna a helyes. DE Anakin tudta, hogy hülyének néznék. Hallom Obit, ha odaszólt vólna.

"Rémeket látsz Anakin. Anyádnak nincs semmi baja, jól van ahol van, csak a feladatoddal törődj. MAradj Amidala Szenátor mellett és védd meg, csak ezzel törődj."

 

Tanács lehet, hogy napirendre sem tűzné. Ilyesmivel nem foglalkoznak.

Simán kijelentenék, hogy nem mehet el és kész...

 

Anakin meg tudta, hogy bármit csinál azzal időt veszít, ezért ment egyből, ha egy nappal elöbb megy, akkor már nem lett volna semmi baj.

 

Mindenesetre, ha Anakin a helyes utat követi, és odaszól, akkor csak egy jó alkalom lett volna annak a bemutatására, hogy mindenért megint a Jediket okolná, de szerintem azt sem akarták, bemutatni, hogy Anakin a helyes utat követi. Engedetlenségét is be akarták mutatni, hogy ha mehetnéke van megy és kész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos technikai okok miatt kimaradt egy hét, így most pótolnám a lemaradásom chapterezgetés közben. Tehát:

 

Chapter 20

Seregszemle

A kedvenc chapterem. Egyszerűen akkora feelingje van, hogy az nem is igaz. Ahogy beszélgetnek, ahogy Obi-Wan egyszerre les körbe aggódva, megdöbbenve és csodálattal. Ahogy a háttérben láthatjuk a különböző klónidőszakokat. A színek. Egyszerűen az egyik legzseniálisabb jelenet a Star Warsban, de ebben a filmben mindenképpen (talán csak a vége ér a nyomába).

Csak azok a nagy léggömbszerű szerkentyűket nem értem, hogy azok mire jók. De biztos megvan a funkciójuk. Ja és maga az épület, amiben vannak, gigantikus. Az egész remekül ki van találva.

A chapterben a legszebb újfent a színekkel való játék. Obi-Wan fehér folyosón masírozik, a klónok viszont egy sokkal szürkébb, sötétebb területre kerültek. És végül mindenki belép a homályba.

Még valami ehhez a chapterhez. Nagyon tetszik, hogy a masírozó klónok nem lépnek teljesen egyszerre. Ez már annak idején az ep1-ben is tetszett, ahogy a droidok sem működtek egyszerre. ILM rulez :D

 

Chapter 21

A természet lágy ölén

Hát, ez a chapter szép. Szép táj, szép lány, szép színészi játék, a zene is szép. Olyan szép, hogy mesébe illik. El sem hiszem, hogy egy ehhez hasonló tájon tíz évvel azelőtt csata dúlt.

Anakin viccelődése eltalált. Itt még nem veszi komolyan, de voltaképpen nagyon is ez a hiedelme. Már tudjuk azt is, valójában mennyire.

És ez a fránya Shaakos rész (szerintem az bolha :) ). Hát Ody, én nagyon is a CGI pártján állok, de abban a jelenetben tényleg rossz. Anakin ügyetlenül mozog, kicsit úgy, mint a számítógépes játékokban a karakterek. És a shaak sem a legjobb, kilóg a környezetből, meg mintha csúszna a fűvön. De szvsz elfér, minden filmben van trükk baki, ebben éppen ez lett. Elfogadva.

 

Chapter 22

Egy kis csevej

A legikedvencebb jelenetem. Jango Fett a kedvenc karakterem a filmből és itt látható először igazán. A stílusa pedig fantasztikus. Láthattunk már pár találkozást a Jedikkel, de egyik sem volt ilyen merész. Gunray helytartó és társai reszketni kezdtek, Amidala és a többiek közönyösek voltak (Amidala néha pimasz), de Jango, ő nyíltan kiállt a Jedi elé (nem utoljára).

A beszélgetés pedig fantasztikus. Ahogy méregetik egymást, mindketten tudják a másikról az igazat, de egyik sem vágja a másik szemébe. Viszont érezhető a levegőben is és csak Taun We olyan vak, hogy ezt ne vegye észre.

Írtad, hogy Jango nem vette észre, hogy Obi-Wan a a páncélt figyeli. Pedig szerintem igencsak észrevette. Mielőtt szól Bobának Kenobi diszkréten oldalra dőlt, Jango ekkor maga mögé pillantott, majd egyszerűen arréb sétált, és hagyta, hogy Obi-Wan kényelmesen megnézze a páncélt. Ez a szép benne, hogy nagyon nem érdekli. Ő egy fejvadász, természetes, hogy páncélt is visel, mandaloriak pedig nem is olyan régen még nyüzsögtek a Galaxisban, így a páncélja sem olyan ritka, mint a Birodalom idején. Persze, azért azt nem akarja, hogy jobban megnézze magának Kenobi, ezért záratja be az ajtót.

És az is tetszik, hogy itt egyik se beszél mellé, max nem mond ki mindent, de azt úgy is tudjuk. Jango elmondja, hogy nem Sifo-Dyas bérelte fel, hanem Tyranus (Obi-Wanban fel is villant a kérdőjel). Utánna pedig mintegy jópofiságból Jango még azt is megkérdezi, hogy tetszenek a klónok. Obi-Wan válasza egyben célzás is az esetleges összecsapásra: "Meglátjuk, hogyan tudnak harcolni." - ezzel mintegy kihívta a fejvadászt. Jango pedig elfogadta: "Jól értik a dolgukat, abban biztos lehetsz." A beszélgetést pedig az egyik legklasszabb mondat zárja: "Egy Jedivel mindig öröm találkozni." Ez nem csak Obi-Wan burkolt megfenyegetése volt, hanem előrevetíti Jango sajnálatos végzetét, de visszanyúl az ep1-re (ugye, hogy ott mennyire örültek nekik) és az összes többi Jedivel való találkozásra (még Boba és Luke találkozására is).

Amit még meg akarok említeni. A háttér. Jango lakása teljesen fehér, de a háttérben, az abalakokon túl dühöng a vihar. Az egészet csak a fal tartja kint. Mint Obi-Wan és Jango. A béke és a vihar, és csak egy véköny fal választja el őket. Ez a fal viszont leomlik, mikor Obi-Wan átlép a kijárat ajtaján egy másik chapterben. De azt majd akkor.

 

Chapter 23

Baljós árnyak

Könnyed kezdés, komoly befejezés. Érdekes, hogy a komoly pillanatokban sehol egy vidám szín, minden sötét és komor. Ez már eleve utalás az ep3 tragédiájára, de sok apróság van itt összezsúfolva. Vegyük Anakin "agresszív véleménycseréjét". A mese vidám, de elárulja, hogy Anakin mindig is jobban szeretett harcolni, mint tárgyalni, ami ugye nem éppen Jedi vonás. Ráadásul, az agresszív szó nekem durván hat egy Jedi szájából, akik a béke követei. Aztán itt a kis játék az Erővel. Vicces de mi ez valójában. Az Erő kihasználása arra, hogy elkápráztasson, ezáltal megszerezzen valakit. Obi-Wan ezért tényleg dühös lett volna. Anakin komolytalan, hiszen játszadozik az Erővel, tehát még azt sem tiszteli. A fiúnak még meg kell tanulnia az alázatot, még nagyon messze áll az ep4-es szavaitól: "Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amire a mindenható Erő képes.". Ez a srác semmit és senkit nem becsül magán kívül.

Ezután eljön a kandallós jelent. Amit leírtatok, az döbbenetesen igaz. Ezt nem is ragozom tovább. Ami engem viszont elsőként megfogott, az a kandalló tüze, ahogy bevilágítja a két szereplő arcát. Romantikus képnek hat, de ha tudjuk, hogyan kapja meg Vader a maszkot, és ehhez hozzáveszük még Anakin itt elhangzó szavait, borzalmas jövőkép tárul elénk. Ráadásul mindent a tűz lobogása valamint a vörös és a fekete szín ural (a kanapé vörös, fekete hullámokkal, mintha láva lenne), nem emlékeztet ez egy Mustafar nevű bolygóra? Tisztán kivehető az ep3 vége ebben az egy jelenetben. Bámulatos.

 

Chapter 24

Van egy kis bökkenő...

Sötét kép, sötét zene, szakadó eső, erős szél. Kezdetből a rikítóan fehér folyosón vagyunk. Taun We elmondja, hogy ha mégtöbb klónt akar a Köztársaság, az időgényes munka. Obi-Wan meghajol és elbúcsúzik. Aztán a rikító fehérből kilép a sötétségbe, és innentől a film egyre komorabbá válik, egyre inkább elveszik a remény. Ettől az ajtón átlépéstől kezdve megkezdi mélyrepülését, melyben egyre sötétebb dolgok történnek.

És ezt jól mutatja, hogy innentől kezdve már nem esik szó jó dolgokról, eltűnnek a vidám dolgok mint baráti beszélgetések Obi-Wan és Anakin között, szerelmes jelenetek, viccelődése. A jelenet folytatása is ezt erősíti.

Az összes kaminoi külső jelenetben itt van egyedül kihangsúlyozva az eső és a szél. Erős a süvítés, Obi-Wan kiabál, és ahogy összehúzza magát, az egész kép azt selyteti, a Jedit egyre inkább körbefogja valami láthatatlan erő, amit Sötét Oldalnak hívnak. Ezt eddig még nem jelenették ki, de már itt érezhető: "A Sötét Oldal leple reánk borult." És ezt a jelenet jól érzékelteti Obi-Wanon. Egy hétköznapi Jedinek kiabálnia kell, hogy meghalják, összehúzza a köppenyét, hogy védje magát a körülötte lévő eseményektől.

Yoda és Windu is sötétben ül, a fények csak csíkokban láthatóak az arcukon. Itt is itt van, a Sötét Oldal lelple őket is ellepte. Csak egyikük sem veszi itt még észre. A csapda ezzel bezárult, a többi már csak vergődés, erőltetett kísérletek a kiszabadulásra. Innetől az események visszavonhatatlanul egy ember elképzelései szerint zajlanak.

A Jedik beszélgetése is érdekes. Windura nem azt mondanám, hogy bízik a Köztársaságban, inkább bízik a demokráciában. És talán fél, vagy inkább jobb szó, hogy aggódik. Ő is érzi már, a Sötét Oldal győzelme egyre inkább elkerülhetetlen, ő pedig tehetetlen, ezért akar meggondolatlanul cselekedni. Bármit, csak tehessen valamit. Ez is jelzi az események kétségbeesetségét, a Jedik kezdenek "félni". Tehát nem olyan vakok.

Yoda pedig mint mindig, most is a helyzet magaslatán áll. Ő az, aki majdnem a Sith nyomában jár, aki csak egy fél lépéssel van lemaradva Sidioustól (mennyit számít ez a fél lépés). Yoda érzi, hogy a Szenátussal nincs minden rendben. Az intézmény lelassult, láthatóan korruptá vállt, Palaptine túl sokáig ül a trónján. És a Jedik, mint az igazság védelmezői, a korrupt lények ellenségei. Ennyi elég is Yodának hogy tudja, a Szenátusban vannak ellenségeik.

 

Chapter 25

Ki itt belépsz, hagy fel minden reménnyel!

Jelentéktelen chapter... :) bár... innentől kezdve tényleg minden rosszul kezd alakulni Anakin körül. Maga a jelleme is. Eddig mi volt, egy a Jedi szabályokkal nem sokat foglalkozó, lázadozó fiatalember, nagy szájú, felvágott nyelvű, de eddig a pontig nem tett semmi olyat, ami különösebben a Sötét Oldal felé húzná.

Ekkor viszont megkezdődik az, ami az ep3-ban véget ér. Itt megszegi a Tanács akaratát, majd azt is, amit Obi-Wan kért tőle. Kis bűn, de ezzel átlépte azt a bizonyos kaput, ami előtt a chapter kezdetén áll. És furcsa mód, mindezért bocsánatot is kér.

"Ne haragudj, nincs más választásom." Ezt bár Padménak mondja, mintha mindenki másnak és saját magának is szólna. A Tanácsnak, a Rendnek, a Galaxisnak, Padménak, Obi-Wannak és saját lelkének. Szóval Anakin itt tudatosan indul el a Sötét Oldal felé. S ekkor még nem, de később (ep3-ban) végül úgy fogjuk érezni, Anakinnak már tényleg nincs más választása.

Hm... és én még jelentéktelen jelenetnek véltem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem ezzel a rémálommal kezdődik Anakin kálváriája.Rémálma már a Coruscanton is volt.

...-Rosszul alszom mostanában.

...-Anyád miatt?

Szóval az álmok már ekkor is megvoltak,csak a Naboon nem volt ott Obi-Wan,hogy visszafogja.

...-Az álmok idővel tovatűnnek.

Itt most Padme van,aki diplomáciai rátermetségét bizonyítja.

...-Veled megyek.

Nem azt modja,hogy menj vagy ne menj.Nem mondja meg Anakinnak,hogy mit tegyen,csak biztosítja arról,hogy mellette áll. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát olyan mélyrehatóan meghatóan írtatok Anakin és Padmé jeleneteiről, hogy kezdem azt hinni ők a filmtörténet legellentmondásosabb szerelmes párja. :evil:

Már ha lehet párnak nevezni két fél embert alkotta egészt, kiből az egyik fél befelé él, magának, a másikba kapaszkodik; a másik kifelé másoknak, és átengedi magát lassan de biztosan :) . Anakin mások megmentése hajcihője is magának szól, Padmé vonakodásának gyenge pontja, betörhetőbbnek látszik, még nem egyértelműen szerelem, inkább anyáskodás szinten...talán ez a kulcs Padmé szívéhez? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.