Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Watto-t nagyon bírom ebben a jelenetben. Itt a legszimpatikusabb a számomra az egész saga alatt, pedig hozza a régi formáját (is). Anakinnal kapcsolatban nem ezt a viselkedést várnám tőle, nem ezt a majdnem felnézőst. Anakin most tőle feltétel nélkül megkapja az ajnározást, csak éppen Watto-tól ez nem jön be. Egyrészt csak az anyja jár a fejében, oda sem figyel, de ha oda is figyelne, az sem számítana neki sokat, mert azt "csak" a volt gazdájától kapná, nincs értéke. De ez már csupán feltevés.

 

Szerintem itt játsza is az agyát Aankin, hogy ő már mekkora hatalmas valaki, szal' csak ne pattogjon neki az, aki a gyermekkorában parancsolt neki. Sőt, örüljön, hogy nem kap egy maflást. :D

 

És először hangzik el a Lars név :lol: Most végre megtudhatjuk, hogyan és mi köze van a családnak a Skywalkerekhez :D Számomra hasonló magának a névnek is a felbukkanása Bail Organa film eleji röpke megjelenéséhez. Újabb titkoknak, az eddig nem ismert dolgoknak járunk utána, és ez izgalmas :o

 

Igen, ezeket a dolgok nekem is bejönnek. A Lars csaláf bevezetése a történetbe szenzációs! Lucas a legnagyobb mesélő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel én az első részben is komáltam Wattot, örültem, hogy újra felbukkant. Szegény, kicsit lecsúszott az évek során, se rabszolgája, se fogata... szegényke, Qui-Gon jól kisemizte kék barátunkat. Úgy kell neki.

Jópofa dolog, ahogy Watto körül legyek döngicsélnek, aztán egy leszáll az arcára ő meg ránéz :lol: Milyen szaga lehet már?

 

Anakinnál itt úgy érzem, hogy amikor Watto mondja, hogy eladta Shmit, csak nagyon-nagyon sok önuralommal tudta megállni a fénykard aktiválását.

 

Padmé itt tényleg csak úgy van, de R2 még rosszabb helyzetbe került.

 

A háttérben itt is van két érdekesség. 1. felbukkannak azok a kis ugrópatkányok, amik az SE óta Mos Eisley-ben is bóklásznak. 2. Mikor Anakin kisegíti a griskából Amidalát, a háttérben látni egy kis Ratts Tyrellt, amint az ugrópatkányt veszi üldözőbe miközben brekeg. Szerintem ez egy nagyon aranyos és hétköznapi momentum :D

 

Larsékról annyit, hogy eddig nem értettem, Luke hogyan lehet a rokona Larséknak. Azt hittem, Owen az anyja testvére volt. Az ep-ben ez kicsit összekutyulódott, de Lucas jól helyre rakta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletes kis átvezető jelenet, amiben megopihenhetünk az előző akciójelenet után.

Ezért a kedvencem az ep2, mert lassan adagolja a történést, tökéletesen tagolják a nyugis részek az izgi jeleneteket.

 

Tatooine messziről gyönyörű. A csilingelős zene is nagyon fülbemászó.

Riksával még egy kis indiaihangulat is bejön a képbe, ami a sivatag mellé tökéletesen passzol.

 

Watto-t én is nagyon kedvelem. Már már szánalomra méltó. Először flengma, majd megijed, aztán, segítséget kér, ahogy megtudja kivel van dolga.

 

Szerintem Watto őszintén örül Anakinnak, hisz nem akarta elengedni. De nem szeretetből örül neki, hanem neki Anakin egy haszonforrás volt, mindent megjavított, hasznos volt rábízhatta a boltot.

Mint haszonforrást nagyon megszerette. Már Qui-Gonnak is megmondta, hogy Jedi trükkel nem megy semmire, őt csak a pénz érdekli.

Azért segíthetett volna Wattonak behajtani a tartozást. :(

 

Anakin kezd bunkósodni, elveszi az agyát, az Anyja utáni aggódás. Most még lesegítette Padmét a riksáról, de Larséknak már elfelejti bemutatni.

 

Egy dologban igaza van Wattonak, Az üzlet az Üzlet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már Qui-Gonnak is megmondta, hogy Jedi trükkel nem megy semmire, őt csak a pénz érdekli.

 

Anakin tudta ezt. Sőt, azt is, hogy Watto fél tőle, és erre épített. Csak meg kell nézni hogy beszél vele. Totális sith módszert használ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 28: Asteroid Chase

Time: 1:03:40-1:08:21

 

Tartalom

A Slave I kilép a hyperűrből, majd nem sokkal később követi őt Obi-Wan Jedi-vadásza is. Boba észreveszi, hogy követik a hajójukat. Jango egyből ráérez, hogy ez csak a Jedi lehet, és abban is biztos, hogy jeladót rakott a gépre. Bemennek az aszteroida mezőbe, mert Jango tarsolyában van még egy-két meglepetés. Kisvártatva egy szeizmikus töltet indul útjára Obi-Wan felé. A robbanás nem sokkal mögötte következik be, de sikerül jó manőverekkel elkerülni a találatot. A következő bomba már jóval közelebb robban, és csak szerencsével ússza meg a Jedi. Jango bosszúsan veszi tudomásul, hogy nem sikerült elriasztania az üldözőt. Ezután berepül egy aszteroida belsejébe, hogy ezáltal rázza le Obi-Wan-t. A Jedi viszont oda is követi a fejvadászt, ám amikor a túloldalon elhagyja a sziklatömböt, hiretlen Jango tűnik fel mögötte. Boba szinte kiabálva biztatja apját, hogy nyisson tüzet, és intézze el a Jedit. Fordul a kocka. Jango-nak több sem kell, heves tüzelésbe kezd, egy pillanatnyi szünetet sem engedélyezve Obi-Wan-nak. A Jedi megjegyzi, hogy ezért lehet utálni a repülést. Miközben Jango hajója egyre közelebb kerül a Jedi-vadászhoz, Obi-Wan annál fürgébben próbál irányt változtatni. Egy óvatlan pillanatban azonban a Slave I eltalálja a Jedi-vadász vezérsíkját. Jango szerint eljött a pillanat, hogy végezzenek az ellenséggel. Egy hőkövető rakétát lő ki, amely sebesen közeleg Obi-Wan-hoz. A Jedinek teljes sebességre kell kapcsolnia, hogy lerázhassa a rakétát. Mikor látja, hogy ez nem sikerül, utasítja R4-t, hogy készüljön fel az alkatrésztároló kivetésére. Amikor a rakéta kellő közelségbe ér, Obi-Wan kiadja a parancsot, R4 pedig kidobja az alkatrészeket. A detonáció nem is marad el, Jango képernyőjéről pedig eltűnik Obi-Wan hajója. A fejvadász nagy elégedettséggel jegyzi meg, hogy vele többé nem lesz gondjuk. Boba elégedetségét gúnyos kacaja jelzi. Ezután a Slave I a bolygó felé veszi az irányt, így azt már nem láthatják, hogy Obi-Wan egy aszteroida árnyékában bújt el, ráadásul sértetlenül. Jango és Boba a szeparatisták főhadiszállásán landolnak. Obi-Wan szerint már eleget vártak, és ők is megindulnak a bolygó felszíne felé. A felszín közelében aggasztóan sok szövetségi hajót lát Obi-Wan, amit meg is jegyez R4-nak. Végül egy sziklafal tövében landol, majd kiszáll, hogy felmérje a terepet...fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Obi vs. Jango második része. :( Kell-e mondani, hogy mennyire látványos és izgalmas lett az aszteroida harc? Ugye nem. Számomra az EPII legnagyobb házimozi élménye, amikor Jango egyfolytában lövi Obit! Körbejárja a szobát a Jedi csillagvadász, ahogy próbál manőverezni, ráadásul minden sarokból robbanások hallatszanak. :D Persze a szeizmikus töltetekről sem szabad megfeledkeznem, hab a tortán. Jango fölényes beszólásai nagyon ütnek, ehhez jön még Boba gúnyos kacaja. :) Jól nyomják a srácok, csakhát Obit most sem sikerül legyőzni.

Amikor Obi-Wan felfedezi a sok szövetségi mag hajót, már sejtheti, hogy itt nagy bajok lesznek. Jókat diskurál R4-ral. :D Úgy beszélget vele, mintha legalábbis élőlény lenne. Nagyon jópofa dolog.

Először tűnik fel a Geonosis, mely bolygót talán Mustafarhoz lehetne hasonlítani. Na nem a felszínt tekintve, hanem a külső megjelenését. A klónháború kitöréséhez ideális színvilág jellemzi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, az aszteroida üldözés. Nem az első a Star Warsban (csak ha sorban nézzük :(). Emlékeztet az ep5-ös kergetőzésre és mégis teljesen más a látvány, a hangulat. Ez egy bolygó gyűrűjében zajlik, az egy bolygó maradványai között. Itt teherhajó üldöz vadászgépet, ot vadászgépek teherhajót.

Az üldözés nagyon dinamikus. Az embernek akaratlanul is eszébe jut Han szavai: Csak egy bolond jön ide utánnunk. Ennek ellenére Jango és Obi-Wan úgy röpködnek ott, mintha csak a nyílt űrben lennének.

A szeizmikus töltet robbanása kellemes emlék számomra. Mikor először hallottam moziban, minden elnémult, de majdnem szó szerint úgy, hogy a légy zümmögését is meg lehetett hallani, én meg már azt hittem, hogy a mozi hangrendszere mondta be az unalmast. És egy végtelennek tűnő másodperc után felcsendült az a hang, amit máig max hangerőre tekerve a házimozit hallgatok meg. Nagyon jól sikerült az a hanghatás, Ben Burt mestermáve :)

Geonosis: rettentően komor és kopár hely, még a Tatooine-nál is kopárabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szeizmikus töltet robbanása tényleg fenomenálisra sikerült :(

Az egyik legjobb hanghatás az SW filmekben.

Szeretem ezt az üldözős jelenetet, tetszik, hogy bár a film alatt nem először, de bepillantást nyerhetünk a Slave I. belsejébe.

És Obi-Wan is tartogat egy-két technikai trükköt a tarsolyában, pedig a technika nem az erőssége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az audio-kommentárban mondanak egy érdekes dolgot. Azt hogy Obi-Wan pont úgy rázza le a két Fettet, mint Han Solo az ep.5-ben a Birodalmiakat. Amitől igazán érdekes ez: hogy igy meg is van magyarázva, hogy a fejvadászok közül, miért csak Boba jön rá Hanék cselére. Egyszer már becsapták ezzel a trükkel... másodszorra nem veszi be :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nekem is új... a fene az audiókommentárok feliratlanságába, minden jóról lemaradunk angol tudatlanok. A fene a Lucasfilmbe :x

 

Tök jó, és milyen igaz ez, hogy Boba ezért nem vette be Han cselét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a legjobb üldözés!

De feltennék egy költői kérdést. Miért ment Obi egyből Jango után, mit akart csinálni? Űrből felszólítja, hogy álljon félre és kövesse a Coruscantra. Miért nem maradt le egy kicsit, és távolabbról próbálja követni, mint amit végül tesz is. (Az egyszerű válasz, hogy akkor nem lett volna ilyen jó kis üldözésünk.)

Az egész csodálatos ami itt zajlik. Szeizmikus töltet a csúcsa mindennek. Először én is azt hittem, hogy mi van ennek nem lesz hangja, azt nesze neked, csak egy kicsit késik. Ha a mi fizikánkkal magyarázzuk, akkor fény gyorsabban terjed mint a hang.

Még duplázunk is gyönyörű. Nem tudja valaki miből lett ez a hang létre hozva.

 

Házimozin valóban óriási élmény ez a rész. Ehhez hozzájárul az is, hogy nagyon hozzáértően nem tettek zenét ide. Minden filmben van ilyen rész, ahol a hangeffektek muzsikálnak. Ahogy Jango kilövi a rakétát, felcsendül egy újabb zenei remekmű, ami mintha követné a rakéta útját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az volt a terve, hogy távolról követi, csak a Slave I-nek nagyobb volt az érzékelő távja, mint Obi gondolta volna. Vagy felszólítani is felszólíthatta volna, elvégre egy vadászgépben ült, ami elméletileg jobb egy teherhajónál... kivéve, ha azt a hajót Slave I-nek vagy Millenium Falconnak hívják :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként eszméletlen hangulata van ennek a jelenetnek is! A film közepe nálam amúgy is mindent üt.

 

Érdekes amit írtok Bobáról. Már csak azt kellene megfejteni, hogy honnan tudta meg miként bújt el Obi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk, hogy kilogikázta... a képernyőjükön azt irta ki, hogy nincs müködő gép elöttük, aztán mégis túlélte. Valszeg Bobát eléggé foglalkoztatta ez, mint minden, ami a jedikhez köthető, hisz a faterját ezután egy jedi nyirta ki... volt ideje kiokoskodni és olyan sok választási lehetőség nem volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 29: Lars Homestead

Time: 1:08:22-1:10:57

 

Tartalom

Anakin és Padmé megérkeznek a Lars farmra. C3PO kint dolgozik a kunyhó előtt, és üdvözli az idegeneket. Éppen be akar mutatkozni, amikor Anakin megelőzi, és kimondja nevét. A robot pár másodperces hebegés után maga is rájön, hogy Anakin és Padmé áll előtte. Nagyon örül, hogy újra láthatja tervezőjét, és Padmét. Anakin kérdésére, miszerint itt van-e az anyja, C3PO azt feleli, hogy talán jobb lesz bemenni a házba. Miután beérnek, Owen Lars és barátnője, Beru fogadják a látogatókat. Kölcsönösen bemutatkoznak egymásnak, majd Owen elmondja, hogy ő a mostohatestvére, és tudta, hogy Anakin egyszer majd eljön hozzájuk. A fiút nem igazán hatják meg a szavak, és ismét csak az anyja után érdeklődik. Ekkor egy öregesebb hang szólal meg a háttérben. Anakin megismerkedik Cliegg Lars-sal, aki az édesanyja férje. Tőle megtudja, hogy az anyja nincs a farmon, de többet csak bent a házban mond. Beru frissítőket szolgál fel, miközben Cliegg elmeséli a történteket. Egyik hajnalban váratlanul felbukkant egy csapat buckalakó, éppen akkor, amikor Shmi a párologtatóknál volt, hogy begyűjtse a termést. A nyomok arra utaltak, hogy a visszaúton támadtak rá. A buckalakók külsőre emberszerűek, de belül lelketlen szörnyek. 30 férfi indult Shmi kiszabadítására, de csak 4 tért vissza. Cliegg maga is kint lenne még, de elvesztette a fél lábát, és addig nem tud harcolni, amíg fel nem gyógyul. Nem akarja feladni a reményt, de már el telt egy hónap. Alig van esély rá, hogy még életben van Shmi. Anakin dühös arcal hallgatja Cliegg beszámolóját, majd felpattan az asztaltól. Owen kérdésére, hogy hova megy, azt válaszolja, megkeresi az anyját. Cliegg Lars megdöbbenve néz fel a fiúra, és arra kéri, hogy fogadja el a tényt, miszerint az anyja meghalt. Anakin viszont tántoríthatalan. fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ismét egy nagyszerű jelent! Nem csak azért mert drámai, hanem a helyszín végett is. Hátborzongató a Lars farm. Mintha az EPIV egy kivágott jelenetét nézné az ember.

Megismerhetjük a Lars családot, akik mind szimpatikus emberek. Hihetetlen mennyire jól eltalálták a fiatal kori Owen és Beru karakterét. Nagyon jó a hasonlóság. Egy nagy tapsot Robin Garland-nak. :) Megismerhetjük Cliegg-et is, akit remekül kelt életre az ausztrál színész (csak tudnám a nevét :)).

Itt már tényleg kezd drámaivá válni a hangulat, Cliegg elbeszélése, és a zaklatot zene a háttérben, mind rosszat sejtetnek. Anakin torzuló arcvonásai. Látszik rajta, hogy majd' elcsattan. És milyen megvetően néz Owenre? :) Észrevettétek? Ráadásul ahogy válaszol a kérdésére. Eléggé lenéző. Itt még azt is nagyon jónak tartom, amikor Padmét mutatja a kamera, a lány arcán is legalább akkora szomorúság és aggodalom látható, mint Anakinén. Süt róla, hogy nagyon együttérez a fiúval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lars farm, nagyon jó, nagyon tetszik ez a helyszín, úgy alapból az egész ház hangulata. Emlékszem, kiskoromban (és még ma is) hasonló stílusú házban szerettem volna lakni. Mondjuk én mindig is szerettem az extrém házakat (kedvencem egy holywoodi producer hegy szélére épített totálüveg háza :)).

Hogy Owen és Beru hasonlít későbbi önmagára, de hogy Cliegg (böcsületes neve: Jack Thompson) mennyire hasonlít az öreg Owenre, engem az döbbentett meg.

C-3PO szövege itt nagyon tetszik, igazi Threepiós beszólás: Ugrál a feszültségem az örömtől.

Bár kicsit fura az aranybogarat szürkében látni.

Anakin szerintem végig kicsit lekezelően viselkedik az egész családdal. Már megint minden csak maga körül forog (szép magyar mondat :)). És még az illemről is megfeledkezik, mert Padménak magának kell bemutatkoznia. Csoda, hogy Clieggel kezet fog. Arra azért kíváncsi lennék, mi lett Cliegg-gel az ep3-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megjegyeztem, hogy Anakin nagy Tapló módjára viselkedik Larséknál.

Padmét sem mutatja be, lekezelő mindenkivel. Látszik róla, hogy lenézi ezeket a parasztokat(itt természetesen a parasztot eredeti jelentésében értem, vagyis földműves...:lol: Anakint nem érdekli semmi, csak az anyja. Szerintem az is benne van a lenézésben, hogy Anakin meg van győződve, hogy az anyja szenved. Ezért már előre Larsékat okolja, pedig nem tudja mi történt.

Anakin egy szónélkül feláll és elmegy az anyjáért. Szerintem emiatt a stílus miatt tiltotta Luke-ot minden kalandos dologtól, nehogy hasonlítson az apjára. Nagyon nem volt ez neki szimpatikus, hogy meg sem szólal és elindul egy olyan küldeésre, ami, Owen szerint lehetetlen egyedül, mert valószínüleg, még nem látott Jediket akcióban.

 

Anakin nagyfiút és mártírt játszik egyszerre. Szó nélkül feláll és elmegy, pedig megkérdezhetné, merre vannak ezek a buckalakók, vagy mutathatna együttérzést, mert ők is családtagért aggódnak, csak nem tudják megmenteni, mert nem "mindenhatók".

Anakin viszont annak képzeli magát, mert mindenféle infó nélkül elindul a vakvilágba, hogy majd ő mindent megold. Inkább a jawákról kér segítséget, mint ezektől a halandóktól...

 

Képileg természetesen megint minden tökéletes. Teljes a "nosztalgia", hisz még a helyszín is ugyanaz. Előkerül megint a kék tej.

Én nem csodálkozom a szereplők hasonlóságán, hisz Lucas olyan alapos, hogy addig válogat, amíg meg nem találja a színészek reinkarnációját. Vagy ha nem talált volna hasonlót, hívja a digitális fiúkat, hogy varázsoljanak neki olyat aki hasonlít, de erre nem volt szükség hála az erőnek.

Anakin és Padmé búcúja különösen szépre sikerül, fényképézetileg.

Biztos mindenki tudja és látta, de most nem írta be senki, Hogy Anakin árnyéka a házfalon, pont olyan, mintha már teljes Harci Vader díszben lenne. Fejtartás és hátul a hajtincs teljesen Sisak formát kölcsönöz, és a bő hacuka megfelel palástnak. Szóval idő előtt láthattuk Vadert, vagy csak egy jelet, hogy Most lépett rá Anakin a Vaderré válás kikövezett útjára.

Zeneileg sem panaszkodhatunk, hisz az erőtémát nem hagyja kiteljesedni, hanem Beleolvad a Duel Of the Fates-ba, amire robogunk. Csodálatos kép, és hang arzenált, kapunk az érzékszerveinkbe.

Itt még nem zenei copy/paste van, hanem egy gyönyörűen újrahangszerelt duel, kórusnak a végén megváltoztatott ritmussal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

meg van győződve, hogy az anyja szenved

Ebben igaza van, szóval nem róhatjuk fel neki.

 

mindenféle infó nélkül elindul a vakvilágba

Azért nem teljesen egyedül. Közhely, de vele volt az Erő, mely segítségével Luke még a Dagobaht is megtalálta.

 

Anakin és Padmé búcúja különösen szépre sikerül, fényképézetileg.  

Biztos mindenki tudja és látta, de most nem írta be senki, Hogy Anakin árnyéka a házfalon, pont olyan, mintha már teljes Harci Vader díszben lenne.

Persze, hogy nem mondtuk, mert az a következő chapter :lol: :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin és Padmé búcúja különösen szépre sikerül, fényképézetileg.  

Biztos mindenki tudja és látta, de most nem írta be senki, Hogy Anakin árnyéka a házfalon, pont olyan, mintha már teljes Harci Vader díszben lenne.

Persze, hogy nem mondtuk, mert az a következő chapter :lol: :wink:

 

Hoppsz akkor benéztem.

Csak úgy emlékeztem, hogy ez egy Chapterben van, és Ody nem részletezte annyira, a párbeszédet, és azt hittem, hogy ez egy rész. Időről, annyira nem vágom a chaptereket, a következő akkor kb másfél perces chapter, én azt már elintéztem.

Azt hittem ez a rész el van annyival intézve, hogy Padmé együttérzően néz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mindenféle infó nélkül elindul a vakvilágba

Azért nem teljesen egyedül. Közhely, de vele volt az Erő, mely segítségével Luke még a Dagobaht is megtalálta.

 

Ok de mindenféleképpen barátságtalan, ami további magyarázat, hogy később Owen miért óvja annyirra Luke-ot az efféle viselkedéstől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először én is azt hittem, de tegnap néztem, és akkor láttam, hogy külön van, a motorozás meg egyben van Obi-Wan geonosisi gyárban tett látogatásáról. Nem mondom, szvsz hülén rakták össze.

 

Update: tényleg elég barátságtalan, annyi biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 30: Anakin's Search

Time: 1:10:58-1:12:16

 

Tartalom

Anakin a kunyhó mellett állva a naplementét nézi, majd kisvártatva Padmé is felbukkan. A fiú elmondja a lánynak, hogy a farmon kell maradnia, de itt biztonságban lesz, mert Larsék jó emberek, és ő is nemsokára visszatér. Anakin a tatooini szürkületben száguldva próbálja megtalálni az anyját. Az első útja a Jawákhoz vezet, ahol útbaigazítást kap a buckalakó tábor hollétét illetően.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az előző fejezetnél azt írtam, hogy Anakint az anyján kívül semmi nem érdekli. Itt egy kicsit rámcáfol, mert dícsérőleg szól a Lars családról, és rájuk meri bízni Padmét. Ezek szerint nem volt teljesen elvakult. :P

 

Anakin sötét oldala szempontjából ez egy fontos jelenet! Maga az egész felépítése, és szimbolikája nagyon érdekes. Anakin elindul az estében, majd a vörös, felhős naplementében száguld. Áthalad egy nagy íves kapun is, ami a sötétségbe vezető útját szimbolizálja. Ez az első ilyen jelzés, ami ezt hivatott bemutatni (később lesz még). Persze ha ránézünk Anakin elszánt, és dühös arcára, akkor is láthatjuk, hogy semmi jó nem vár a buckalakókra. Érdekes, hogy miért éppen a Jawákhoz megy Anakin... Talán azok utálják a buckalakókat, és ezért segítenek neki? A srác még mindig otthon van a tatooini viszonyokat illetően. :P

 

Egy fényképezési bravúr is van ebben a chapterben, mégpedig Anakin és Padmé ölelkezése. Ezt sikerült nagyon egyedi módon felvenni, ugyanis a két fiatalnak csak az árnyékát látjuk, ezzel is kihangsúlyozva a sötét oldal erősödését Anakinban. Ráadásul a fejének kicsit Vader sisakjára emlékeztető árnyéka is van. Játék az árnyékokkal.

 

Végül egy kép, ami jól jellemzi a helyzet komolyságát, és a várható vérzivatart. Ha összehasonlítjuk az EPI-es pod race-s képekkel, mindjárt szembeötlik a különbség. Anakin sokat változott az EPI óta.

 

aotc-anakin.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.