Ugrás a kommentre

EPII elemzés


Ajánlott hozzászólás

Hát igen, ez a robogós jelenet tökéletesen jelzi azt, hogy Anakin szó szerint száguld a Sötét Oldal felé. A napjai megszámlálva, lealkonyulnak, s Darth Vader előtörni készül belőle.

 

Szerint a jawák csak útba estek nekik, nem pont oda akart menni. És mivel ők is a dűnék közt töltik életük java részét, Anakin gondolhatta, hogy lehet arról fogalmuk, merre járnak a buckalakók. És gondolom az egy hónappal azelőtti mészárlásról is hallottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán nem bunkóság volt csak sürgette az idő, céltudatosan jött, és különben nem hiszem hogy a jedik a társasági élet etikettjét tanították volna. Ez alapvető és természetes dolog, másnál, viszont mint tudjuk Anakin fő jellemvonása, hogy gyenge benne az alázat, a sötét oldal pont ezt tanítja meg neki, a sötét oldal hatalmával szemben alázatos, egyébként mindig megy a saját feje után.

A különbség abból fakadhat, hogy itt Padméról van szó és a beszélgetés után már megváltozott benne a kép és már nem Larsékban kereste a bűnbakot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazad van szisz, talán bizalmatlan volt velük elsőre, de aztán rájött, hogy ártalmatlan, "good people"-ok. :P Nekem ezekben a jelenetekben Padmé is tetszik. Szinte nem mondd semmit, de látszik rajta, hogy nagyon sajnálja Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán nem bunkóság volt csak sürgette az idő, céltudatosan jött, és különben nem hiszem hogy a jedik a társasági élet etikettjét tanították volna. Ez alapvető és természetes dolog, másnál, viszont mint tudjuk Anakin fő jellemvonása, hogy gyenge benne az alázat, a sötét oldal pont ezt tanítja meg neki, a sötét oldal hatalmával szemben alázatos, egyébként mindig megy a saját feje után.

A különbség abból fakadhat, hogy itt Padméról van szó és a beszélgetés után már megváltozott benne a kép és már nem Larsékban kereste a bűnbakot.

Viszont Qui-Gon és Obi-Wan teljes mértékben otthon van a társasági etikettben. QG Amidalával szemben, majd Shmi házában, mint egy Angol úriember.

Obi-Wan se valami modortalan fráter a Kaminon...

Abban viszont igazad van, hogy Anakinból pont ez az alázat hiányzik.

 

Szerintem azért is volt Larsékkal bizalmatlan, mert őket hibáztatta elsősorban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont Qui-Gon és Obi-Wan teljes mértékben otthon van a társasági etikettben. QG Amidalával szemben, majd Shmi házában, mint egy Angol úriember.

Obi-Wan se valami modortalan fráter a Kaminon...

 

Ez alapvető és természetes dolog, másnál.

 

Anakin jóval később került a rendbe és gyerekkorában ott a sivatagbolygón másfajta modorhoz szokott, ezt nem nevelte ki belőle a rend. Emlékszem amikor a kis Anakinnal gúnyolódnak a környékbeli kölökök.

Talán azt gondolja:" csak rabolják az időmet én anyám miatt jöttem, minden perc drága." S amint látjuk tényleg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attack of the Clones

Chapter 31: Dooku's Separatist Plot

Time: 1:12:17-1:14:35

 

Tartalom

Obi-Wan Kenobi egy furcsa, toronyszerű genosisi építménybe folytatja felderítő útját. Kisvártatva felfedezi, hogy az építmény belsejében egy robotkatonákat gyártó üzem van. Folytatva útját rátalál a szeparatisták vezetőire, akik Dooku gróf vezetésével az aktuális helyzetet beszélik meg. Dooku szerint az a legfőbb, hogy meggyőzzék a vállalat szövetséget, és a kereskedő testületeket. Gunray helytartó azután érdeklődik, hogy sikerült-e megölniük Amidala szenátort? Csak akkor hajlandó szerződni a gróffal, ha a szenátort holtan láthatja. Dooku biztosítja róla, hogy állja a szavát, és hogy a nő halott lesz. A Techno Unió vezetője szerint, a tőlük kapott új rohamdroidokkal a grófé lesz a galaxis legütőképesebb hadserege. A megbeszélés egy tanácsteremben folytatódik tovább. Dooku azzal győzködi összegyűlt szövetségeit, hogy még további 10000 naprendszer csatlakozik a szakadárokhoz, ha a megjelentek támogatásukról biztosítják az ügyet. Shu Mai szerint ez voltaképpen hazaárulás. A Techno Unió vezetője azonban ismét csak támogatásáról biztosítja a grófot. Ezt látva, a bankár-klán képviselője is hajlandó aláírni a szerződést. Dooku nagy örömét fejezi ki, és hozzá teszi, hogy ha a Techno Unió rohamdroidjai egyesülnek a Kereskedelmi Szövetség droidhadseregével, erősebbek lesznek mint bárki a galaxisban. A jediknek sem lesz semmi esélyük, és a Köztársaság teljesíteni fogja minden követelésüket.

fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az egyik kedvenc chapterem az EPII-ből! Iszonyat feelinges, és darkos. A zene maga a tökéletesség. Obi-Wan besurranása, és "kémkedése" nagyon jó. Végre jobban is megismerjük Dookut, és a szeparatista vezetőket. Arra is választ kapunk, milyen módon akarják véghez vinni terveiket.Dooku nagyon jól elhúzza a mézesmadzagot az összegyűltek előtt, a legyőzhetetlen droidsereggel és a 10000 csatlakozó rendszer ígéretével. Amúgy nagyon jól tudták a Sithek, kiket kell bevonni ebbe az összeesküvésbe; a galaxis legbefolyásosabb szervezeteit. Ha sikerül bevonni őket egy ilyen nagy volumenű konspirációba, akkor később lesz ok arra, hogy felszámolják ezeket a szervezeteket, és ezáltal Palpidious korlátlan hatalmat gyakoroljon a galaxis felett. És mindezt a kettős játéka teszi lehetővé. Zseniális.

 

Meg kell említeni Nute Gunray Amidala iránti bosszúvágyát is. Úgy látszik nem felejtette el a Naboo-n történt eseményeket. :) Örülök, hogy Lucas gondolt ilyen kisebb dolgokra is, ezáltal is összekötve az egyes epizódokat.

 

Ja igen. Még soha nem láttam ennyi hullajelöltet egy asztalnál. :( Mind meghalnak...naív lények. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor először váltott a kép Tatooine-ról Geonosisra én azt hittem (és később a húgom is), hogy az épület, ami előtt Obi-Wan áll a Tatooine-on van, és csak lassan esett le, hogy ez az a másik bolygó :(

Itt van egy érdekesség, Obi-Wan ugyan-úgy kuksizik ki egy fal mögül, mint az ep4-ben a vonónyaláb energiaellátója mögül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor először váltott a kép Tatooine-ról Geonosisra én azt hittem (és később a húgom is), hogy az épület, ami előtt Obi-Wan áll a Tatooine-on van, és csak lassan esett le, hogy ez az a másik bolygó :(

 

Tatooinon éppen éjszaka van, míg a geonosison hajnalodik. Nagyon eltalálták ezt a részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ekkor látjuk előstör Dooku-t, ami számomra nagy dolog, mert nagyon eltalált karakter. Az eleganciája és a magabiztossága egyenesen lenyügöző. Nagyon tetszik a sok szeparatista vezető is, mert újabb olyan típusu "nemhumanoid" lényeket láthatunk, amilyeket azelőtt soha, bár a techno unio vetérdroidja szerintem kimondottan idétlen, ezzel a figurával soha sem tudtam megbarátkozni, ellentétben a bankár klános csávóval, aki nagyon ott van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az olyan kaliberű "scifiket" juttatja eszemben, amikben pl. a kávédarálógép hangja volt egy űrhajó zöreje + stb. És akkor a hangjáról, meg a "nyikorgásáról" ne is ejtsünk szót. Amúgy hogy hívják az ipsét? Már, ha fiúrobot egyáltalán...

 

De szerintem travi :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az olyan kaliberű "scifiket" juttatja eszemben, amikben pl.  a kávédarálógép hangja volt egy űrhajó zöreje + stb.

 

Szerintem ez is volt a cél, mint ahogy az aréna-küzdelemmel és az ott használt beállitásokkal pedig az ősrégi Harryhausen filmek megidézése (amit mondanak is a komementárban) :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az olyan kaliberű "scifiket" juttatja eszemben, amikben pl.  a kávédarálógép hangja volt egy űrhajó zöreje + stb.

 

Szerintem ez is volt a cél, mint ahogy az aréna-küzdelemmel és az ott használt beállitásokkal pedig az ősrégi Harryhausen filmek megidézése (amit mondanak is a komementárban) :D

 

Nos ezzel ellentétben az arna jelenet engem lenyűgöz. A látvány a színek, amegcsillanó lézerkardok, a sok együtt harcoló jedi, a kamera mozgása, már-már orgazmus közeli élményem volt, amikor először láttam a moziban. Kivéve C3PO idétlenkedését....

 

De most túl előre szaladtunk, ezen Chapter elemzése még odébb van...

 

A Droidos faszi pedig annyira jelentéktelen, hogy eddig is túl sok szót ejtettünk róla...

 

Az említett jelenetben pedig egyértelműen Dooku viszi el a pálmát, bár Obi is jó, de a gróf itt debütál, s mit ne mondja jól csinálja, nagyon is jól!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wat Tambor remek... kár hogy az ep.3-as kivégzését kivágták, pedig még kép is van róla :D

 

Egyébként mit gondoltok Dooku miért nem érzi meg Obi-Want? Szimplán mert a tárgyalásra figyel vagy épp ellenkezőleg: a terv része az is, hogy Obi-Wan értesitse a Kancellári irodát, hisz ebből fog kitörni a háború meg emiatt fog Palpi diktatorikus jogokat kapni... tehát Dooku csak úgy csinál mintha nem érezné? Vajon ennyire részletekbemenően kivan dolgozva az a bizonyos terv? :39:

 

Vagy csak túl késő van és hülyeségeken töröm a fejem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan itt nem használja az Erőt. Szimplán bújkál. :D

 

Zam se használja az Erőt, aztán Obi mégis megérzi és kapásból levágja a kezét... nem hinném, hogy az Erőhasználók csak az Erőhasználatot érzik, söt a példa mutatja, hogy nem igy van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan itt nem használja az Erőt. Szimplán bújkál. :D

 

Valamiért az erőhasználók nem mindig érzik meg egymást. Palpi nem érzte a Holding Office felé tartó Yodát, a Jedik nem érezték meg a Palpatine-ban lakozó sith-et stb. Biztos amikor ninxs erőhasználat, akkor nincs érzés sem. + az említett jelenetben Obi sem használ erőt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamiért az erőhasználók nem mindig érzik meg egymást. Palpi nem érzte a Holding Office felé tartó Yodát, a Jedik nem érezték meg a Palpatine-ban lakozó sith-et stb. Biztos amikor ninxs erőhasználat, akkor nincs érzés sem. + az említett jelenetben Obi sem használ erőt...

 

Honnan gondolod, hogy Palpi nem érezte Yodát? Talán elé kellett volna menni... szerintem rendben van, hogy bevárja. A 'jedik nem érzik a sithet' dolog más. Ott egy konkrét személyben nem érzik az Erő megnyilvánulását, de erre már máshol találtunk logikus magyarázatot (illetve maga Lucas adott). Viszont az teljesen más dolog, hogy valakinek a jelenlétét érezzék a jedik/sithek függetlenül attól, hogy az illető használja-e ez az Erőt avagy sem (még Luke is érzi Yoda jelenlétét, pedig Luke elég porbafingó... és ott van Obi, aki észleli Zam Wesselt stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zamat azért érezte meg, mert veszélyt jelentett rá (ha külön meg tudnának érezni emberkéket, akkor Zamat nem várják be a pultnál, hanem egyenesen hozzá mennek).

De szerintem valamikor Dooku is megérezhette Obi-Want elvégre az a bogár nem azért látta meg kedvenc Jedinket, mert éppen arra járt egy halom droidekával :D Csak hagyta, had hallgatózzon, ha már oda talált és ha már a cél az, hogy amint lehet, kitörjék a háborút.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi nem csak úgy volt ott, mint egy épp arra járó ember, hanem hallgatózott, figyelte a tárgyalást, ezt a célzott figyelmet biztos megérezte Dooku, mert rá irányult.

 

Egyébként a techno unios pasit én sem bírom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zamat azért érezte meg, mert veszélyt jelentett rá (ha külön meg tudnának érezni emberkéket, akkor Zamat nem várják be a pultnál, hanem egyenesen hozzá mennek).

 

Nem is azt mondtam, hogy konkrétan és pontosan betudnak azonositani valakit vagy valamit a tömegben, hanem hogy pusztán egy jelenlétet tudnak érezni, mint ahogy Luke érzi, hogy valaki áll mögötte és nézi a Dagobah-n; és ahogy mondod, valoszinüleg Dooku is érezheti, hogy "valaki figyel".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.