Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez is általános téma. Ki milyen zenét szeret? Remélem nem Lagzi Lajcsiért vagytok oda. :)

 

Én szinte mindenevő vagyok, vagy talán mondhatjuk úgy, hogy voltak korszakaim. :D Fiatalabb koromban a kemény metál zenéért rajongtam, még mindig megvan az a 100 db kazetta, amiket akkor vettem. :hm:

 

Ezután lazábbra vettem a figurát, és az elektronikus zenék felé fordultam. Vangelis, Jean Michell Jarre, Tangerine Dream...hogy csak az ismertebbeket említsem. Ezeken kívül rengeteg szinte underground ambient mű létezik, csak sajnos nem tudom megrendelni őket külföldről, mert nincs dombornyomásos hitelkártyám. :D Ebben kellene valamit ügyeskedni.

 

A Depeche Mode pedig hatalmas nagy kedvencem! Már alig várom az új lemezét, ami idén ősszel jön ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tinédzser koromban én is metál rajongó voltam(Pokolgép ,Metallica, Helloween, Iron Maiden stb).A 90-es években baromira nem érdekelt semmilyen zene.Azt hallgattam ami a rádióban szólt.Pár éve meg megint a rockzenéért rajongok.Főleg Tankcsapda, Prosectura, és a többi punk zenekar.Ezeken kívűl szedem le a régi lemezeim kazettáimat mp3-ban a dc-röl.Ja a Kalapácsot is szeretem.Amit cki nem állhatok az a NU Metál(Slipknot).Aktuális is ez a topic így a sziget idején.Én szombaton megyek ki Tankcsapdára meg Korn-ra.Persze már délután megyek melegíteni.Lesz ám ereszd el a hajad.Ti kilátogattok idén a szigetre?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Én még ilyen zenéken nőttem fel,mint a Skid Row;Cinderella;GnR;Metallica,de nagyon szeretem a mostani generációból a The Rasmust.Ja és nagy kedvenc a Jon Bon Jovi.A régi,még a kezdetekből az a hihetetlen glam rock amit nyomtak. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze már délután megyek melegíteni.Lesz ám ereszd el a hajad.Ti kilátogattok idén a szigetre?

 

Jó szórakozást frenkie! Én még sosem voltam a szigeten, egyenlőre nem is tervezem, hogy megyek. :D Szinte minden zenei ízlés megtalálható ott. Gondolom a Metal Hammer sátrat meglátogatod majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skid Row;Cinderella;GnR;Metallica,

 

GnR és Metallica, talán... :) A Don't Cry nagy kedvencem volt anno a Rosestól, Metallicától meg az első 2-3 lemezük. Nekem ilyen kőkemény együttesek jöttek be, mint az Obituary, Morbid Angel, Asphyx, Massacra, Death stb...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát Én még ilyen zenéken nőttem fel,mint a Skid Row;Cinderella;GnR;Metallica,de nagyon szeretem a mostani generációból a The Rasmust.Ja és nagy kedvenc a Jon Bon Jovi.A régi,még a kezdetekből az a hihetetlen glam rock amit nyomtak. :shock:

 

A GnR és a Metallica egy időben nálam is óriási kedvencek voltak, de a mai napig szivesen hallgatom őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze már délután megyek melegíteni.Lesz ám ereszd el a hajad.Ti kilátogattok idén a szigetre?

 

Jó szórakozást frenkie! Én még sosem voltam a szigeten, egyenlőre nem is tervezem, hogy megyek. :D Szinte minden zenei ízlés megtalálható ott. Gondolom a Metal Hammer sátrat meglátogatod majd. :)

 

Köszi szépen.fél nyolcig igen ott leszek a Hammerworld sátorba, aztán nagyszinpad kb 11-ig, azátn visszamegyek, ill szerintem ekkor már tántorgok a Hammerworld-be mert 1-kor lesz Junkies.Az a jó, hogy leszünk vagy 12-en.

Érdekes, hogy 2 évvel ezelött nem érdekelt a sziget.Tavaly voltam én is elöszőr de naygon élveztem.

A Metallicától a kedvenc albumom a "Master of Pupetts".Hihetetlen jó album.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ha engem arról kérdeznek, milyen zenét hallgatsz szívesen, azt válaszolom, hogy filmzenét. Rengeteg film zenei albumát gyűjtöttem már össze és gyűjtöm folyamatosan, ezeken kívül vadászok mindenféle főtéma változatra (pl.: Imperial March Metallica és egyéb változatai - most éppen begyűjtöttem egy igen érdekes verzióját).

 

Amúgy pedig, filmzenéken kívül bármi jöhet, ami megfelel a zenei ízlésemnek. Mindenevő vagyok, de ha megfeszülök sem tudnék arcokat csoportosítani a különböző előadókhoz és együttesekhez.

Ellenben lazából felsorolom a 70-es 80-as évektől napjainkig a híres, kevésbé híres filmzeneszerzőket és műveiket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örök kedvencek: Metallica, Slayer, Antrax, Sepultura...Industrial bandák: Ministry, Front Line Assembly, Skinny Puppy, KMFDM, NIN...HC:Biohazard, Sick Of It All, Ignite (A Csitári hegyek alatt RULZZZZ!!!!!!), (hed) P.E., Stuck Mojo...Soulfly, Fear Factory, Iron Maiden, Pantera...Tori Amos, Anouk, Alanis Morisette...pár magyar akik zseniálissak: Solaris, Szakcsi Lakatos Béla!

 

Ehhez hozzáfűzni való: a feleségemmel egy Ministry koncerten találkoztunk először-a kislányom ebböl kifolyólag oda van a Primus-ért és Marilyn Mansonért :D !!!! (és ez nem vicc!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én minden stílust kedvelek, egy két kivétellel(az ilyen spigiboy szerűségek meg techno agymosástól kíméljetek). Most Slash's Snakepitet hallgatok, meg Jimmi Hendrixet.

 

Slash's Snakepitet: Szuper!!! Ha tudod akkor szerezd be a bootleg koncertjüket...érdemes!!!!

 

Hendrix:miatta tanultam meg gitározni:) !

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örök kedvencek: Metallica, Slayer, Antrax, Sepultura...Industrial bandák: Ministry,

 

Slayer...Seasons the abyss. YEAH! Sepuról nem is beszélve. :D Troops of doom rulezzz. Na meg a Ministry...Psalm 69. Leszakítja az ember fejét. :hm: :hm: :hm: :hm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha tőlem megkérdezik én is mindig a filmzenéket szoktam kedvenc stílusomnak mondani, ekkor persze nem értik sokan mire gondolok, vagy fucsán néznek rám.

Mondjuk Anyám nagy zenebolond. Neki a kedvence Tina Turner és az Illés. Ezek rám ragadtak elég jól. Szeretem a rocknagyit.

Mostaniak közül szeretem a Hooligans és a NOX-ot, Bon-Bon-t.

The Corrs-ot is bírom. Nekem aza lényeg, hogy dallamos legyen.

Metál nem szokott bejönni a ahideg futkos a hátamon, nekem az zaj. Öcsém most nagyon nyomja, mert ő is megy a kornra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örök kedvencek: Metallica, Slayer, Antrax, Sepultura...Industrial bandák: Ministry,

 

Slayer...Seasons the abyss. YEAH! Sepuról nem is beszélve. :D Troops of doom rulezzz. Na meg a Ministry...Psalm 69. Leszakítja az ember fejét. :hm: :hm: :hm: :hm:

 

A Psalm az tényleg nagy lemez volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maxinagy örömmel látom, hogy ilyen sokan szeretik a jó rockzenét. Saját személyes kedvenceim: Metallica, Mortiis, De Facto, Black Sabbath, In Flames, Children Of Bodom, Manson, Apocalyptica, + mostanság tört ki az Opeth mánia. A Damnation anyagukat mindenkinek ajánlom, bár végig tök nyugis a lemez (amúgy death metalt kevernek akusztikus részekkel + nagy adag progresszió), itt végig akusztikus, max a szólók elekrtomosak. Minőségi zene mindenkienk! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(amúgy death metalt kevernek akusztikus részekkel

 

Ha már death metal, meg kell emlékezni a stílus -szerintem- legmeghatározóbb csapatáról, a Death-ről. Ismered? A Human című albumuk azóta is referencia lemez, és megmondom őszintén nem is hallottam jobb anyagot ebben a stílusban. Pedig 1991-es a cucc.

 

Sajnos az együttes lelke, Chuck Schuldiner balesetben elhunyt. :D:D

 

Egyébként mostanában a Kataklysm nagyon jó ezen a vonalon, no meg a nagy kedvencem, a Dimmu Borgir. (bár ez már black metal kategória) :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: A Death-et csak 1-2 szám erejéig ismerem, de azok nagyon bejöttek. Jobb a stílus, mint pl. a Cannibal Corpse vonal szerintem.

Schuldiner amúgy nem balesetben, hanem agytumorban halt meg :D

Dimmu is jó nagyon, ez a szimfonikus vonal amire ráálltak nagyon jó, mondjuk black-ből a magyar Tormentort és a norvég Dissection + Mayhem párost tartom nagyra

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A death metal-ról jut eszembe.Egyszer bevittem a munkahelyemre egy Napalm Death cd-t.Beraktam.3 kolléga inkább bement az mp3 lejátszójáért az öltőzöbe.Huzamosabb ideig én sem bírom, de néha kell egy kis örjöngés.

A Slayer az érdekes, mert trash metal zenekar de mégis nagyon durvának hangzik.Nekem a Metallica a nagybetüs METAL:.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A death metal-ról jut eszembe.Egyszer bevittem a munkahelyemre egy Napalm Death cd-t.Beraktam.3 kolléga inkább bement az mp3 lejátszójáért az öltőzöbe.Huzamosabb ideig én sem bírom, de néha kell egy kis örjöngés.

A Slayer az érdekes, mert trash metal zenekar de mégis nagyon durvának hangzik.Nekem a Metallica a nagybetüs METAL:.

 

hehe nálunk a suliban már a Junkies is túl kemény nem hogy egy Napalm Death.. :D Na majd én is kipróbálom mi lesz a hatás. :twisted:

A Slayer meg a brutalizálás királya. Reign In Blood... hmm

A Metallicával én is így vagyok!

 

Ismeritek a Machine Head-et? Az első lemezük alapmű!

MH is rákenroll :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.