Ugrás a kommentre

Évadértékelés


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én úgy gondolom hogy az SW sokkal inkább fantasy mint sci-fi... így bőven benne van a pakliban a mágia is, az más kérdés hogy ritkábban kerül elő. Sokak nyilván azért nem tolerálják, mert szokatlan nekik. Én viszont annak a híve vagyok hogy igenis szükséges a vérfrissítés az Sw-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem ellened vagy ellenetek akarok beszélni. Véleményemmel a sorozatot sem bántom! Egyszerűen csak nekem sok volt az, amit a szóban forgó epizódokban mágia címszó alatt láthattunk... túlment egy bizonyos határon. Ettől még maradok menthetetlen SW fan és lelkes TCW néző :P:)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az egy "misztikus energiamező"

Pedig pont ebben a leírásban szerepel a misztikus szó, ami inkább teszi fantázia jellegűvé. Persze az kicsit megcáfolja a dolgot, hogy ezt egy enyhén szólva szarkasztikus alak szkeptikus kijelentése. :) De én is inkább fantasy dolognak fogom fel, mintsem tudományosnak. Ugyanígy vagyok például a Mass Effectben a biotikával, vagy a Stargate-ben az Ori/Ős szállal. Ezek afféle reális-fantasy dolgok. Fantázia, de a világában reálisan felépített.

 

Tudom Riddick, már kifejtetted egy párszor ezt a dolgot. :) Talzin engem jobban zavar mint Maul. Túl nagy hatalma van és ezt ebben az évadban éreztem igazán.

Érdekes utalás lehet erre a témára, hogy Maul még a feltámadása és összerakása ellenére (amit mindkettőt Talzin mama hozott össze - legalábbis remélem, hogy mindkettőt, nem csak az egyiket :clap2: ) Sidioust nevezte meg, mint a Galaxis leghatalmasabb lénye.

"I was apprentice to the most powerful being in the galaxy once."

Vajon mit láthatott Maul Sidioustól, ami lepipálja Talzin félemberépítési technikáját, köddé válását és őrületet kézzel kilapátolását? Mert azért ezek után bennem megrendülne a bizalmam Sidiousban, ha csak annyit tudnék róla, amit az ep1-2-3-5-6-ban láttunk.

 

Azért Dookut jól megszorongatta, akár Sidious-szal is megtehette volna ugyenzt (a vudu varázslásra gondolok)

De Dooku járt nála, Sidious nem. :) Meg aztán, szerintem Sidious tudna is ellene védekezni. Mi több, valahogy az egész epizód alatt azt vártam, hogy Tyranus felcsörgi a mesterét, és az óvja meg.

Amúgy ilyen távgyilkosságra Vader bácsi is képes volt anno. Igaz, ő nem fényévekről, de a módszer Ozzel esetében sem volt sokkal másabb. Csak neki nem kellett haj, sem varázsige kántálás, sem mutogatás, elég volt egy videókapcsolat.

 

Én úgy gondolom hogy az SW sokkal inkább fantasy mint sci-fi... így bőven benne van a pakliban a mágia is, az más kérdés hogy ritkábban kerül elő. Sokak nyilván azért nem tolerálják, mert szokatlan nekik. Én viszont annak a híve vagyok hogy igenis szükséges a vérfrissítés az Sw-ben.

Azt hiszem, kifordult a világ magából, mert minden szóval egyetértek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes utalás lehet erre a témára, hogy Maul még a feltámadása és összerakása ellenére (amit mindkettőt Talzin mama hozott össze - legalábbis remélem, hogy mindkettőt, nem csak az egyiket :clap2: ) Sidioust nevezte meg, mint a Galaxis leghatalmasabb lénye.

"I was apprentice to the most powerful being in the galaxy once."

Vajon mit láthatott Maul Sidioustól, ami lepipálja Talzin félemberépítési technikáját, köddé válását és őrületet kézzel kilapátolását? Mert azért ezek után bennem megrendülne a bizalmam Sidiousban, ha csak annyit tudnék róla, amit az ep1-2-3-5-6-ban láttunk.

Szerintem Maul nem halt meg, így feltámadni se tudott (szerencsére). Bár nem tudom itt mire gondolsz konkrétan. :) Szóval akkor Talzinnak nagyobb a füstje mint a lángja? Egyre inkább úgy vélem, hogy meg kellene ütköznie Sidioussal. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Maul meghalt, ezért tudott feltámadni, azaz ezért tudták feltámasztani. Félbevágva és egy feneketlen szakadékba fejest ugorva nem juthatott ki máshogy egy számára ellenséges bolygóról. Az hülyeség lenne a javából. Szvsz Talzin nagyi "teremtette" ujjá, elfogva a lelkét vagy ilyesmi. Pláne, hogy valami misztikus módon pont ő az egyetlen, aki egyáltalán tudott arról, hogy Maul (újra) létezik.

Arra gondoltam, hogy ha látja valaki, hogy robotlábakat teremtenek neki, meg kézlegyintéssel szednek ki őrült gondolatokat a kobakjából, akkor azt az embert mindenhatónak véli az ember lendületből. Maul Talzint le se csokizta, egyből azzal jött, hogy Sidious a Galaxis legf*szább f*szagyereke. Most vagy ilyen vak, vagy Sidious mutatott neki olyasmit, amihez képest Talzin minden természetfeletti képessége bakfitty és ezért nem hatja meg Talzin mutatványa (ellenben Savage-dzsal, aki láthatóan köpni, nyelni nem tud a látottaktól).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem halt meg Maul. Kenobinak még ecsetelte is, mi tartotta őt életben, miután otthagyta meghalni a Naboo-n. Másrészt, ez már tényleg azt jelentené, hogy Talzin ereje meghaladja Sidious-ét, mivel az öreg bevallja az Ep3-ban, hogy a halál felett csak egyvalaki aratott diadalt, márpedig nem ő. Szóval, ha az elméletileg erősebb Palpatine nem tud "feltámasztani", akkor szerintem Talzin se képes rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben csak az a bibi, hogy ha Talzin képes feltámasztani a halálból bárkit is, akkor a sith -ek meg a Jedik is elmehetnek a sunyiba. :) Talán csak a nagy Plaguies vetekedhetne vele (ha létezett egyáltalán).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán még sosem írtam ilyen hamar az aktuális évadról, szóval ideje ennek a rossz szokásomnak véget vetnem. :) Minden eddigi évad tartogatott meglepetéseket, és most sem volt ez másként. Sőt, talán mondhatjuk, hogy idén még a szokásosnál is bevállalósabb volt a TCW csapat, ami viszont nem mindenki tetszését nyerte el. Egyébként, ha megvizsgáljuk az egymást követő évadok hangulati és egyéb elemeit, akkor egy jól elkülöníthető ívet fogunk látni. Főleg a hangulati tényező az, ami évadról-évadra egyre komolyabb és sötétebb lesz, és ebbe a képbe a negyedik szezon is szépen beleillik. Komolyabb történeteket, és merész húzásokat egyaránt láthattunk.

 

Az eddigiek közül szerintem messze ez az évad volt a legjobban felépítve. Talán ez annak is volt köszönhető, hogy most haladtunk először lineárisan a történetben, így nem volt, ami megakassza a fentebb is említett ívet. Míg korábban egy jó átlagot kaptunk, most szépen lekövethető volt a tónus változása. Az indító trilógia ízelítőt adott abból mire is számíthatunk: fantasztikus látványra és brutális jelenetekre. Riff Tamson karaktere olyannyira fenyegetőre sikerült, hogy még én is megijedtem tőle néha. :D Ráadásul ez a szál annyiban is újat hozott, hogy víz alatt játszódó eseményeket eleddig nem is láthattunk a sorozatban. Legalább is ilyen léptékűeket. Kezdésnek tehát igazán megtette a Dac –i csata, ízelítőt adva abból a stílusból és brutalitásból (Tamson szétrobbanása), ami később vár ránk. Persze az elkövetkezendő három rész alapján biztos senki nem gondolta volna ezt, hisz a Shadow Warrior kicsit visszavett a darkos hangulatból, hogy aztán a Mercy Mission és a Nomad Droids még inkább tompítson azon. Visszatekintve azt mondom, hogy úgy kellett ez a három rész a sorozat elejére, mint egy falat kenyér. Főleg a droidok mesés és néhol könnyedebb kalandjai voltak szükségesek az azt követő tömény sötétség előtt. Olyan érzése támadhatott az embernek, hogy még utoljára megmutatták a galaxis „light” oldalát, hogy utána leküldhessenek minket a pokolba. Megjegyzem, hogy a Mercy Mission az egyik kedvencem az évadból. Aleen földalatti világa, és azok lakói teljesen lenyűgözőek. Mindig is vonzottak az ilyen alsó megvilágítású helyek. A Shadow Warrior is nagyon bejött, sokakkal ellentétben én teljesen rendben lévőnek találtam, és volt benne pár igazán nagyszerű jelenet. Jar Jar messze itt voilt a legszórakoztatóbb a sorozat alatt, talán csak a Bombad Jedi –ban tudta ezt a szintet megközelíteni. De térjünk vissza az alsó megvilágításra, azaz az Umbarára! Sokkoló, megrázó, elgondolkodtató. Ilyesfajta gondolatok keringtek az emberben a kvadrológia megtekintése után. Igazi dráma zajlott ezekben a részekben, melyek végén nem kapunk feloldozást, inkább további kérdések merülnek fel bennünk. Ez volt az első olyan szál az évadban, ami folytatásért kiáltott, legalább is az a szituáció, ami kialakult egy Jedi és a klón katonái között mindenképpen megér még egy-két misét. Sokkal fontosabb dolgok ezek, mint sem ennyivel beérhetnénk, főleg mert érzésem szerint ezek az események a 66 –os parancshoz is szorosan köthetők. Belevágtak hát a fiúk a lecsóba, amit a Togruta rabszolgákról szóló részek csak megerősítettek. A korábbi évadokban főleg azt láthattuk miként mennek a dolgok a szenátusban, hogyan züllik a Köztársaság legfelsőbb szerve. Ebben a szezonban a szeparatisták munkamódszereit is megismerhettük. Már a Dac- i trilógiában is el volt hintve ennek írmagja, de a Kadavo –i részekben újra szóba került. A rabszolgaság a sith birodalom alapja, mely intézményt vissza akarja állítani Sidious. Előzetesként teljesen megfelelt nekik a Miraj Scintel vezette Zygerriai faj, ám amint túl nagy önállóságra tettek volna szert a királynő révén, Dooku azonnal közbelépett. Ezúttal is részesei lehettünk brutális gyilkosságoknak, de maga az egész történeti szál elég nyomasztó volt a rabszolgák, és főleg a kirajzolódó jövőkép miatt. Kadavot elhagyva lazításként végig nézhettük, hogy irt ki egy bennszülött falut Pre-Vizsla és rablóbandája. A Friend in Need arra is jó volt, hogy Ahsokát elindítsa egy olyan úton, ami majd később akár meghatározóvá is válhat a számára, sőt sorsfordító is lehet. Persze ez nem tetszett mindenkinek, főleg az Ahsoka fanok nem voltak kibékülve a szerelemből fakadó majdani renegát tettek gondolatával. A következő szálban a Jedi rend kezdődő züllése és Sidious tervei kerültek terítékre. Obi-Wan álcázáson és megtévesztésen alapuló akciója teljesen Jedi idegen volt, ámbár szükséges egy olyan korban, ahol már minden megszokott tett és gondolat csődöt mondott. Talán túl erős szót használtam a „züllés” –sel, de számomra itt nyilvánul meg a legjobban, hogy Yoda is csak sodródik az eseményekkel. És ha már ő is csak beletörődni tud egy ilyen akcióba, akkor ez bizony moráliskérdésekhez is vezet. Ráadásul ez a történet már közvetlen adalékot is szolgáltatott számunkra az Anakin és a Jedik közötti feszültség kialakulásához, plusz Sidious tervéről, ami saját elrablását célozza, és amit az EPIII idejére sikerül is összehoznia. A brutalitás itt is jelen van, méghozzá a The Box című epizód képében. A szezon vége rendhagyóra sikeredett. Még talán soha nem beszéltünk annyit TCW évadzárókról, mint ezúttal. Az utolsó négy részbe sűrítve megkaptuk mindazt, ami az egész évadot jellemezte. Mészárlás, brutális metamorfózisok, csoportos lefejezés, misztikum és akció dögivel. Mindez nagyon szép és jó lett volna, ha nem éppen Maul köré épül. Egyrészt Ventress telitalálat volt, Katie Lucas mesterien bánik a karakterrel. Olyan mélységeket adott neki, amilyet sose hittem volna. Még az első évadban ki nem állhattam ezt a csajt, de el tudta érni, hogy a negyedik évad végére megkedveljem valamelyest. Másrészt Darth Maul visszatérése parázs vitákra adott okot. Én is azok közé tartoztam, akik nem értették miért van arra szükség, hogy egy nyilvánvalóan megölt karaktert visszaerőltessenek a képernyőre. Ez a sztori fordulópontnak is tekinthető a sorozat történetében. Olyan húrokat pendít meg, amik rendesen kitolják az SW határait. Itt érik be Talzin mágiája, ami már szinte „Mortis-i” méreteket kezd ölteni, és önmagában már Maul felbukkanása is olyan dolog, ami fenekestől forgathatja fel az egész SW univerzumot. Éppen ezen okok miatt szomjazom úgy a válaszokra, mint még soha. Mert bizony magyarázat nélkül ez az egész koncepció csak egy lyukas és hatásvadász ötlet a nézettségnövelésre, és a figyelemfelkeltésre. Remélem nem ez lesz a konklúzió, és a következő évadban minden a helyére kerül.

 

Még sose vártam ennyire az új szezont, mint most. Ráadásul több olyan téma is kezdetét vette, ami később még felbukkanhat, hiszen az EPIII –ban fontos szerep jut nekik. És hogy eltűnik-e a sok kérdőjel? Meglátjuk. Mindenesetre sok múlik a válaszokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szép írás lett, Ody! :) Én is így látom ezt az évadot, azt hozzátéve, hogy nekem csupán zeneileg volt hiányérzetem. Az előző évadokban nagyon elkényeztettek minket emlékezetes zenei aláfestésekkel, ami ráadásul évadról-évadra egyre erősebb dramaturgiai eszköz lett (gondolok itt a Mortis-trilógiára, mint zenei csúcspontra ezidáig), és ez most nagyon hiányzott. De remélem, csak átementi az alábbhagyó lendület ezen a téren, mégha már elég magas is a mérce. :) De ez is olyan, mint a vállalati tervezés: senkit nem érdekel, hogy az előző év kimagasló volt eredményben, a következő évi terv növekedési elvárásai azon bázison is érvényesek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Pildi. :) Zenei téren nem értek egyet. Ebben az évadban más jellegű részek voltak. Inkább a sötét, vészjósló taktusok játszották a főszerepet. Ezek kevésbé fülbemászóak, mint egy Mortis -hoz való monumentális zenefolyam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem attól fülbemászó egy zene, hogy monumentális. Mortis csak egy példa volt a rendkívül jó zenei aláfestésre, és én elfogadom, hogy nem lehet minden zene ennyire impresszív. Ennek ellenére nekem hiányérzetem volt. Vészjósló zenéből is lehet magával ragadót alkotni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Friend in Need arra is jó volt, hogy Ahsokát elindítsa egy olyan úton, ami majd később akár meghatározóvá is válhat a számára, sőt sorsfordító is lehet. Persze ez nem tetszett mindenkinek, főleg az Ahsoka fanok nem voltak kibékülve a szerelemből fakadó majdani renegát tettek gondolatával.

Nem tudom, ez alatt kikre gondolsz, de a korábban leírtak fényében szerintem ebben semmi csodálni való nincs. Az orra alá is dörgölted ezt, ami szemmel láthatóan nem tetszett neki, így a további béke kedvéért, kérlek ne tedd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyugi nem akartam beléd kötni. Csak az hogy nem tetszenek az Ahso avarok eléggé arrra utlal hogy rühelled sky, ágkika és werebazsi avarajait?

 

Ennek mi köze a témához? Mintha nem lennél teljesen jól.

 

Köszi Nute. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon inspirálóak ezek az évadértékelők, úgyhogy lassan én is előállok a sajátommal, bár félek kicsit egyhangú lesz :D .

 

Ben:

Nem veszed észre, hogy már megint te cibálod elő ezt az Ahsoka témát? Az avatarok topikban, itt, mindenhol... Aztán még te vagy felháborodva, ha szólunk miatta :roll: .

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.