Jump to content
Ody Mandrell

Így készült a "Jedi visszatér"

Recommended Posts

Igen minden SW film kapcsán rengeteg verzió kering arról mi hogy történt (lásd a mendemondát arról hogy Obi-Wan az ep.4-ben Alec Guinness kérésére halt meg... ami nem igaz). Ez a fentebbi viszont a tényleges verzió. Ezt a Making of könyvet a Lucasfilm jóváhagyásával és segítségével adták ki és elképesztő kutatómunka van mögötte. Érdekesség, hogy az írója J. W. Rinzler egy hasonló Making of könyvet írt az ep.7-hez is, és akár csak a korábbi könyvek ez is roppant öszintén az összes belső konfliktust alaposan végigtárgyalva írta le a film készítési folyamatát. A Disney miután bekérte és elolvasták a könyvet úgy döntöttek, hogy megtiltják a kiadását. Amit teszek hozzá megértek. Ez a Jedi visszatérről szóló könyv 30 évvel a bemutató után jelent meg. Most már a régi húza-vonák inkább csak filmtörténelmi érdekességek. Az  ep.7 viszont még túlságosan új. Tudjuk hogy Lucast először tanácsadónak vették fel aztán teljesen eltünt... biztos jót tenne a franchise-nak ha például ennek kapcsán minden apró részlet napvilágot látna? Talán majd 20-30 év múlva, amikor a TFA is filmtörténelem lesz majd annak is elolvashatjuk az öszinte leírását. A könyv mindenesetre ott parkol a Disney fiókjában :)

Ezek nagyon érdekes dolgok voltak, ezek szerint mégis meg tudták volna csinálni a birodalmi fővárost?

Had Abbadon-t később a könyvek és képregények világa átvette, azt viszont nem tudom, hogy most a Legendákból átemelték-e a kánonba.

Edited by Darth Revan9

Olyan formában biztos nem tudták volna megcsinálni, mint ahogy az ep1-ben elkészült, de ekkora metropolisok legyártása azért nem volt lehetetlen az 1980-as években, hiszen a Metropolis című sci-fiben már képesek voltak hasonlóra, és az a film 1927-es. Meg hát ott van a '70-es évek végéről a Blade Runner is, ami szintén egy hatalmas városban játszódik.

Had Abbadon még nem került át a kánonba.

Edited by Dzséjt

1 órával korábban, Dzséjt írta:

ott van a '70-es évek végéről a Blade Runner is, ami szintén egy hatalmas városban játszódik.

...és aminek Michael Kaplan volt a jelmeztervezője,ha jól tudom.

Tényleg nagyon érdekes ezt olvasni, ennyi év távlatában. 

Azt kell mondjam, hogy a birodalmi főváros szerintem sokkal eredetibb és stílusosabb lett volna a végső ütközetnek, mint egy újabb Halálcsillag. Viszont az, hogy Yoda és Ben szelleme is részt vett volna a párbajban... Meg hogy két új HCs is épült volna.. Azért ezek jobb, hogy nem valósultak meg. :D

5 órával ezelőtt, Lizardking írta:

...és aminek Michael Kaplan volt a jelmeztervezője,ha jól tudom.

Igen, ugyanaz, aki az ep7-8-9-nek. :) (Nem is csoda, hogy olyan menő ruhákat hordanak ezekben a részekben.)

15 órával ezelőtt, pb69 írta:

Azt kell mondjam, hogy a birodalmi főváros szerintem sokkal eredetibb és stílusosabb lett volna a végső ütközetnek, mint egy újabb Halálcsillag. Viszont az, hogy Yoda és Ben szelleme is részt vett volna a párbajban... Meg hogy két új HCs is épült volna.. Azért ezek jobb, hogy nem valósultak meg. :D

A látványtervek alapján én nehezen tudom elképzelni, hogy ez jó lett volna. Persze ebben közrejátszik, hogy a ROTJ nekem anno moziban életem legnagyobb filmes élményt adta.

23 órával ezelőtt, pb69 írta:

A Yoda és Ben szelleme részt vettek volna a párbajban dologra kíváncsi lettem volna.