Ugrás a kommentre

Kritikák - avagy, vak vezet világtalant


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ismét csak egyetértek Veletek :P

 

Egyébként is időnként változik a megítélés. Ma ezt írnak, holnap meg mást. Ezzel szórakoztatják magukat a kritikusok. Bár nem szeretném őket bántani, az ő véleményük is egy szubjektív vélemény. A probléma az vele, hogy vannak, akiket befolyásolnak vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj a filmkritikákkal, hogy még véletlenül se tudják betölteni azt a szerepet, amiért úgy általába véve a kritikát, mint műfajt kitalálták. Az irodalomnál fontos volt, hogy az átlagnál műveltebb ember, aki képes átlátni a teljes világirodalmat és a művek abban elfoglalt szerepét, ecsetelni tudja a művek azon pontjait és sajátosságait, amiket egy átlagos olvasó nem tudna felfedezni... A filmkritikáknak viszont nem látom értelmét: általában egyszerü dilettánsok irkálnak össze-vissza, nem ritkán a háttér-ismeret teljes hiányában. Ha nem tetszik nekik jól leszarozzák, ha meg bejött az egekbe emelik... csak tudnám, hogy miért kéne érdekeljen engem az ő véleményük... :)

 

Viszont tisztelet a kivételnek... az ep.2-ről is készült egy-két egészen érdekes beszámoló/elemzés és Plok irását is nagyon kiváncsian várom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igyekszem, hogy ne befolyásoljanak, mert engem könnyű. Kivéve, ha a kedvenceimről van szó :) Szóval igyekszem figyelmen kívül hagyni a kritikákat, és szokott sikerülni. És kivételek tényleg vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó. Valójában a negatív kritika az SW-vel kapcsolatban spanol. Az EP2-t valahogy így szerettem meg. Elkezdtem belemenni azokba a dolgokba amiket kifiguráztak, és kincsekre akadtam. :) A Sithek áttérítettek a világos oldalra :) .

 

(Azóta ha leülök megnézni, az elejétől kezdve elvarázsol. Onnantól kezd kiteljesedni, hogy Obi elmegy Kaminóra. A hideg kiráz attól, ami a háttérben történik; a kimondatlan dolgoktól. Érezni, sejteni lehet azt a sötétséget, ami ott lappang. A végén, ahogy lenéznek a seregre, Palpi oldalán Bail: - Te jó ég, felsorakozott a birodalmi hadsereg :) - mert én már azt látom bennük. Brrr jóleső és egyszerre félelmetes borzongás.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb kis szösszenet, Obi(E)wan-ról.

 

..."Eladta magát! Ewan karrierjében már volt pár riasztó előjel, amikor képtelen volt nemet mondani olyan kétes hollywoodi felkérésekre, mint A tanú szeme vagy a Pokolba a szerelemmel! és a meglehetősen béna Csillagok háborúja folytatások esetében is izzadságszagú a "már kisfiú koromban erről álmodoztam..." magyarázat."...

 

A cikk:

http://www.origo.hu/filmklub/20050830nyolc.html

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy újabb értelmes szösszenet:

http://www.moziplussz.hu/kritika.php?id=517

 

" [...] hanem maga Lucas, aki az alapsztori (Anakinből Darth Vader) mellett képtelen volt csavart vinni a történetbe, ezért - és mert lévén, hogy prequel-ről beszélünk - teljességgel kiszámítható. Ha visszanézzük az utóbbi három epizódot, képtelenek vagyunk elhinni, hogy sehova sem lehetett beszúrni egy "én vagyok az apád, Luke"-szintű csavart!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kritika, meg az irója (tufee) tényleg szánalmas. Jól le is járatta magát anno az egyik indexes fórumon. Hamar kiderült, hogy valójában eléggé bejött neki a film, viszont Lucast utálja és ezért irogatott rá ilyen hülyeségeket (mondjuk a kritika végkicsengése még igy is pozitiv... viszonylag).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogyan akartak ezek csavart??? Ezt mondja már meg nekem valaki. A következmények adottak voltak, ebből megfeszülés gyanánt sem lehetett hatalmas csavart kihozni.

Ez a sorozat teli van csavarral, annak, aki majd sorban látja. A Köztársaság elbukik, a Jedik elpusztulnak, Anakin átáll, a gonosz győz, stb. És aki sorba nézi, annak éppen az ep5 nem lesz csavarva, csak az ep6, amikor Anakin megint átáll. Ez már nem az ep4-5-6 megszállotjainak készült, hanem az egész SAGA-t szeretőknek. Aki ezt nem bírja felfogni, na az a megszállot, nem az, aki az egészet mentegeti és szereti, ahogy néhányan gondolják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igy van... az ep.3-ban több csavar van valójában, mint a többi filmben együttvéve. Csak ezek nem fogják fel, hogy Lucas az utókornak késziti a filmet... azoknak akik majd sorba nézik és nem a régi trilógiánál kezdenek.

 

Egyébként meg bármit csavaragatott volna Lucas, csak hülyén jöttünk volna ki az egészből... mondjuk Sidious-ról kiderül, hogy nem Palpatine, hanem mondjok klón, vagy ikertestvér, vagy csak egy utsó senki... esetleg maga Mas Amedda, akinek valójában leszerelhető szarva van és úgy bújt a sötét köpeny mögé... :P Lucas nagy mesélő módjára fonta össze a szálakat szerencsére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem fogják megérteni miért is készültek az új részek.

Én mindig megőrültem, hogy láthassam ezt a folyamatot. Voltaképpen mindent tudtunk mi történik, csak azt nem hogyan, nem láttuk, és látni akartuk.

Ep1 ben el sem tudtam képzelni, hogy ez az aranyos kissrác, hogy lesz Vader.

ep2-ben már körvonalazódik, és a várva várt klónháború is megmutatta magát, a legfontosabb pillanatát láttuk a kirobbanását.

ep3-ban bontakozik ki minden, én mindig éreztem a Jedi végén, hogy Luke iránti szeretete miatt tér vissza, ugyanezért áll át, a szerettei szeretete miatt. Látni akartam, a nagy DUELT.

 

Aki ezeket nem érti, az nem szereti, boldogvagyok, hogy megélhettem ezt. Sokkal menőbb és jobb lett, mint ahogy a képzeletemben élt.

 

Én nem akartam csavart. Elég csavar az, hogy kijátszák a Jediket a klónokkal. Simán döbbenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért szabadna kritikát csak rajongónak írnia.A baromja nem vette észre szerintem az egyik legnagyobb csavart.A 66-os parancsot.Amig spoilerként ki nem szivárgott, el nem tudtam képzelni, hogy ölnek meg annyi Jedi-t.Még Anakin sem tud annyit megölni.Aki nem volt spoileres annak ez hatalmas csavar lehetett.

Kb 2 éve egy haverom, nem értette miért várom annyira az EP 3-at.Azzal érvelt, hogy az események ismertek(Köztársaság bukik, Palpi-ból császár,Anakinból Vader lesz stb), semmi meglepő nem lesz benne.

Csak éppen azt nem értette, hogy a "hogyan" az érdekes.Pl mi kell ahhoz, hogy két jó barát életre-halálra menő küzdelmet vívjon?Enegm mindíg is a hogyan érdekelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vendég
Ez a téma zárva van.
  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.