Ugrás a kommentre

A Classic trilógia szereplői a prequel-ben


dstar

Melyik szereplőt hagytad volna ki?  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik szerepl?t hagytad volna ki?

    • Chewbacca-t a Kashyyyk-i csatában
      4
    • C3PO-t, mint Anakin saját kivitelezés? droidját
      3
    • R2D2-t
      0
    • Egyiket sem
      19
    • Mindegyiket
      0


Ajánlott hozzászólás

Háát érdekes ügy. Alapvetően örülök mindegyik karakternek, aki újra feltűnt. Bár Chewbacca talán kicsit funkciótlan, de azért jó volt látni a többi wookie között, és hogy azért az otthonában se volt egy tétlen valaki. Szóval összességében pozitív a mérleg, mert azért nem erőltett a behozatala. Vagyis nem kellet volna kihagyni senkit :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, én az egyiket semre kattintottam. Mert C-3PO-t példáúl az ep1-2-3 kedveletette meg velem, és szerintem nagyon beleillik ezekbe a részekbe. Szegénynek zéró a funkciója, de jó, hogy mindig ott van.

R2-D2, nahát őt vétek lett volna kihagyni. A kis droid mindig is tűzközelben volt, hát illdomos volt itt is. És valahogy nekem mindig az volt az érzésem, hogy többet tud, mint amennyit elárul :)

A két droid pedig eleve kellett, hiszen Lucas bevallása szerint az egész történetet ők élik át, az ő szemszögükből van mesélve.

Chewbacca, vele hadilábon állok. Elfogadom, mint vukit, a Kashyyyk harcosát, és ez rendjén is van. Ez benne volt a karakterében, mint a bolygójáért harcoló vuki. Viszont a pozíciója nem tetszik. Miért van a legfőbb vuki főnök, Tarfful és Yoda mellett? Ez olyan érzetet kellt, mintha nagykutya lenne. Ráadásul ennek ellenére semmi szerepe sincs. Ez nem tetszik, jobb lett volna valahol a csata hevében találkozni vele. De elfogadom, és végülis nem zavar, csak kicsit olyan semilyen.

 

De nem kurta ez a lista? Van még itt egy Yodánk, meg egy Jabbánk, egy Bib Fortunánk, egy Greataank, egy Rystall Shantunk. Hogy Obi-Wan Kenobit, Palpatine-t, Anakin Skywalkert, Beru és Owen Larsot ne is említsem. Na jó, csak kötekszem :59:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt van egy Boba Fettünk is(meg egy Antilles kapitány, Luke és Leia, IG-88 elődje IG-100 és 101, nomeg Vader). :)

 

Ha lett volna olyan, én arra szavaztam volna, hogy még több Classic szereplőt. Pl a kis Ani elveri Greedót, szerintem sztori szempontjából is fontos Anakin fejlődését bemutatni, hogy már ott is volt benne erőszak, ráadásul Láthattuk, hogy tanította volna Qui-Gon, mert ott egy kicsit lecseszi, "Harc nem old meg semmit".

 

De vissza a témához. Szerintem lett volna még mellékszereplő aki simán befért volna a filmek látványvilágába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...De nem kurta ez a lista? ... Na jó, csak kötekszem  :59:...

 

Azért csak ezeket emeltem ki, mert a tapasztalatok alapján ezekkel a karakterekkel nincs kibákülve a nép, az álltalad felsoroltak fontosabb szálak. (Yodát kihagyni mondjuk érdekes lett volna :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyikük megjelenésével sincs bajom. A droidok mindenképpen kellenek. Csubakka megjelenése sem nem pozitív, se nem negatív. Igazából nincs rá szükség, azért van a filmben, mert a Kashyyykon is látunk csatát, vagy pont azért van a Kashyyyk, hogy láthassuk Csubakkát? Végül is mindegy.

Azt a jelenetet, ahol Ani verekszik Greedoval, kivágták a filmből. Jó jelenet lett volna, csak éppen inkább valami ismeretlennel. Greedot nem szerettem volna viszontlátni, az már kicsit sok lenne számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Dzséjt mondta: Lucas már a kezdetekkor úgy tervezte, hogy 3PO és R2 végigkövetik az eseményeket, mivel ők a "Rejtett erőd" két parasztjának Star Wars-beli reinkarnációi... ők az SW társadalom legalja, akik folyton ott vannak minden fontosabb eseménynél. Kár lett volna kihagyni őket....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

C3PO, R2 és Anakin kapcsolata azért érdekes, mert a classsic-ban Vader semmi utalást, gesztust nem tesz arra, hogy felismerné őket, és ez is sokféleképpen magyarázható, de akkor is furcsa.

 

Chewbacca-t én is mondjuk egy harcoló wukinak képzeltem volna el, mert a megszokott karaktere inkább egy amolyan első vonalban nyomuló droidokat aprító katonának, mint a csatát irányító fejesnek látszott.

 

A másik dolog, hogy Obi1 az ep4-ben nem ismeri meg R2-t, és bár mondja, hogy nem emlékszik hogy lett volna droidja, furcsa, hogy Anakinéra sem emlékszik, pedig az ep3 alapján sok csatában voltak együtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik dolog, hogy Obi1 az ep4-ben nem ismeri meg R2-t, és bár mondja, hogy nem emlékszik hogy lett volna droidja, furcsa, hogy Anakinéra sem emlékszik, pedig az ep3 alapján sok csatában voltak együtt.

 

De tudjuk, hogy az astro droidok tucat-gyártmányok voltak, lásd TPM ahol a naboo-i cirkálón kapásból három ugyanolyan szinű és tipusú droidot megtudok számolni, mint R2! Szóval tegyük fel hogy elvesztesz valamit, majd jó tíz év múlva viszontlátod, mondjuk öt ugyanolyan dolog társaságában, nem biztos hogy megmondod melyik volt a tied! Persze ez hülye hasonlat, de talán szemlélteti a dolgokat! :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy R2-ra Obi-Wan nem emlékszik az nem csoda. Tekintve, hogy csak az ep3-ban három asztromech droiddal került kapcsolatba (R2-D2, R4-P17, R4-G9) és a véleménye alapján a droidok számára csak eszközök voltak nem csodálom, hogy nem ismert rá 19 év után. Viszont van egy pillantása, amikor szinte úgy néz R2-ra, hogy: "Ez mi a francot keres itt?" Legalábbis nekem ez ugrott be a DVD nézése közben.

 

Hogy Anakin nem emlékszik R2-ra az csak azért van, mert az ep4-5-6-ban egyszer sem találkozik vele.

C-3PO fel nem ismerése sem meglepő. Eleve a protokoll droid is sorozatgyártású, számtalan példány rohangál a Galaxisban. Másrészt C-nek nagyon bemutatkoznia sem volt ideje. Harmadrészt egy olyan valakinek, aki félig droiddá vált egy droidok elleni háború után heveny undora lehet a droidoktól, tehát még csak társalogni sem nagyon akarna C-vel.

Viszont van egy képregény, az egyik SW Mese, amiben miután C-3PO-t szétlövik a Bespinen Vader elé viszik. Vader felismeri és a rátörő emlékek hatására bezúzatja. A zúzdában talál rá Chewi. Miután elfogják Hanékat, a birodalmi tiszt (az, amelyik Leiát ráncigálja) Vader elé viszi a szétlőtt droidot, hogy mi legyen vele. Vader az újabb emlékek hatására (amikben az anyja is szerepel) Chewbacca cellájába küldeti. Tehát így kerül egy szétlőtt és előzőleg bezúzásra rendelt droid Hanék cellájába. Ezzel a húzással két kérdést is megválaszoltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem furcsa, hogy nincsenek említve Vader által a droidok. Gondoljunk bele, elég bizarr lenne, ha üdvözölné C3PO-t. Felesleges, drámainak meg túl szánalmas lenne.

 

Kísérteties adalék az ami így a "Jaj tervezőm" mondatba került.

Lucasban pont azt bírom, hogy volt bátorsága átírni a jövőt a múlttal.

 

Nekem így kicsit olyan mintha a droidok visszamentek volna az időben, hogy rögzítsék a múltat... :(

 

Csubi iciripicirit erőltetett, talán ha többet látnánk a csatából, nem lenne fura Yoda érzelmes búcsúja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Forceuser írta:

Viszont van egy pillantása, amikor szinte úgy néz R2-ra, hogy: "Ez mi a francot keres itt?" Legalábbis nekem ez ugrott be a DVD nézése közben."

 

 

Pontosan! Arra gondolsz amikor az EPIV-ben R2 végre kiadja Leia üzenetét? Szerintem akkor jön rá Obi, hogy ez a kis R2. Very Happy Legalábbis a tekintetéből ez tűnik ki számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Forceuser írta:

Viszont van egy pillantása, amikor szinte úgy néz R2-ra, hogy: "Ez mi a francot keres itt?" Legalábbis nekem ez ugrott be a DVD nézése közben."

 

 

Pontosan! Arra gondolsz amikor az EPIV-ben R2 végre kiadja Leia üzenetét? Szerintem akkor jön rá Obi, hogy ez a kis R2. Very Happy Legalábbis a tekintetéből ez tűnik ki számomra.

 

Ebből is látszik, hogy idő nincs, csak az elme bontja szét múlt, jelen, jövő...

Valójában minden egyszerre meg volt írva, "Lukas" csak kiolvasta a Whill krónikából.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, hogy idő nincs, csak az elme bontja szét múlt, jelen, jövő...  

Valójában minden egyszerre meg volt írva, "Lukas" csak kiolvasta a Whill krónikából.. :D

 

Éppen ezért zseniális, hogy ilyen előzményt tudott csinálni! Még a pillantásoknak is értelmet adott. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen ezért zseniális, hogy ilyen előzményt tudott csinálni! Még a pillantásoknak is értelmet adott. :D

 

Ez az. Ezt imádom én is.

 

De azért kíváncsi vagyok, hogyan instruálta Lucas, az öreg Alec-ket, hogy miért tett bele, annyi marha jó pillantást, ami mind értelmet kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

[

De azért kíváncsi vagyok, hogyan instruálta Lucas, az öreg Alec-ket, hogy miért tett bele, annyi marha jó pillantást, ami mind értelmet kapott.

 

Valamit azért lehet tudni erről. A történet egyes részeit már akkor megírta amikor még el sem kezdte forgatni a 4.-et.

Szerintem a droidokat mindig is beletervezte... Csubit talán nem. :csubi:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én vágom, de biztos nem azt magyarázta neki, hogy figyelj volt a klónháború amiben kihaltak a Jedik. Erre az öreg Alec 3 szor olyan isteni tekintetet csinál, hogy össze szarja magát az Ember.

Most vagy Alec ekkora zseni, vagy Lucas mondott el részletesen mindent, hogy hol akar döbbent tekintetet, hol egy félmosolyt stb, vagy pedig nem tudom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én vágom, de biztos nem azt magyarázta neki, hogy figyelj volt a klónháború amiben kihaltak a Jedik. Erre az öreg Alec 3 szor olyan isteni tekintetet csinál, hogy össze szarja magát az Ember.  

Most vagy Alec ekkora zseni, vagy Lucas mondott el részletesen mindent, hogy hol akar döbbent tekintetet, hol egy félmosolyt stb, vagy pedig nem tudom.

 

Véletlen. Véletlenek nincsenek. Belemagyarázzuk, mert bele akarjuk látni egy teljesen általános pillantásba...Who knows? :D

 

Alec valójában Obi-wan reinkarnációja a másik galaxisból. :D:D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért kíváncsi vagyok, hogyan instruálta Lucas, az öreg Alec-ket, hogy miért tett bele, annyi marha jó pillantást, ami mind értelmet kapott.

 

Erre mondta egyszer anno valaki, hogy Lucasnak óriási mázlija volt Guinnes-el, ugyanis Alec olyan elvontan játszotta végig a szerepét, hogy utolag bármit belelehet látni a gesztusaiba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Erről is jót lehet elmélkedni. Talán Anakin/Darth Vader karaktere lett a legjobban elmélyítve. Anakin, mint név bukkan fel az EPVI-ban, de azt se tudtuk akkoriban, eszik-e vagy isszák a manust. Ma már azonban teljesen más színben tűnik fel előtünk. Mindent értünk vele kapcsolatban. Én rá szavazok első helyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.