Ugrás a kommentre

Fénykardok


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Nekem is fehér jutott, mondjuk a valóságban tuti nem választanám ezt a színt. :)

 

Amúgy az még rendben van, hogy sötét vagy világos oldal, kit mentenék meg és hasonlók, de hogy annak, hogy milyen lénytől paráznék be leginkább vagy milyen hajóval furikáznék, mi köze van a témához azt nem tudom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Lightsaber, tehát fénykard.

És néha hívják lézerkardnak (lasersword) is, de a hivatalos neve a fénykard. Bár nekem a fényszablya fordítás tetszik a legjobban (plusz szerintem ez a pontos fordítás is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose értettem azokat a hitvitákat, amik az ikonikus fegyver megnevezése körül folytak. Itt-ott vérre menő szócsaták alakultak ki, ill. a prequel-OT fronton is az egyik sarkaltos pont. :)

 

Én mindig úgy tekintek az ilyenekre (pl. ME játékok esetében is sűrűn előkerülő probléma), hogy mindkét megnevezés helyes. Ahogy nálunk is vannak ugyanarra szinonimák, úgy miért ne lehetne egy másik univerzumban szintén. Lézerkard, fénykard, egyre megy. Nyilván mindenkinek van szimpatikusabb verzió, de nincs rossz és jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont létezik az alkotói szándék, és aszerint már nem mindegy, hogy minek fordítják, mert egy rossz fordítás elveheti azt a jelentést, amit az alkotó át kívánt adni. Például (ha már szóba jött az ME) nem mindegy, hogy Kaszás vagy Pusztító, pláne az ME3 után, ahol ugye nemcsak az derült ki, hogy a Reaperek nem pusztítani akarnak, hanem már van egy Pusztító nevű Kaszás alfaj is. Persze, a fénykard/lézerkard esetén valószínűleg nincs ilyen különösebb alkotói szándék, egyszerűen csak fantasy-sabb és kevésbé sablonos a lighsaber, azaz fénykard megnevezés, mint a lasersword, azaz lézerkard (legalábbis amíg ki nem derül egy filmből, hogy a fénykardok pengéi valójában koncentrált napfényből vannak :D). De sok esetben ez az alkotói szándék az, amit elcsesznek a ferdítésekkel. Mert igye nem mindegy, hogy "nézz a szemembe", "nyald ki a szemfenekem" vagy "mi látsz a szememben" (Aliens: "looking into my eye" -> egyetlen mondat, három fordítás, de csak kettő jelenti azt, amit a szereplő angolul mondott, és csak egy adja át igazán azt a jelentést).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Istenem, kihagyták azt az egyet, beleraktak kettő másik TCW-s párbaj, meg megemlítettek még vagy hármat. Szerintem már ez is k*rva nagy szó, az meg pláne, hogy még csak nem is az ep5-ös vagy ep6- párbaj lett az első - ahogy számítottam rá -, hanem az ep3-as, sőt, még a második helyre is az ep1 került. Nekem már ez kellemes meglepetés volt, hogy TCW-s párbaj van a listán, hogy az ep1-2-3 végre valamiben kiszorította az ep4-5-6-ot, de látom, van, akinek mindenben meg kell találnia a rosszat. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik ez az összeállítást, az első három nálam is ez lenne ugyanebben a sorrendben. Én is pozitívan tapasztaltam, hogy TCW-s és CW-s párbajokat is betettek, sőt az elején még egy Rebels párbajt is mutatnak. A CW-ből mondjuk én inkább Grievous párbaját tettem volna be a jedik ellen, de a TCW-ből a két legjobb párbaj került fel a listára, az egyetlen negatívum talán, hogy ezekből nem a legjobb részleteket mutatták, de végül is ez mindegy. Gondoltam rá, hogy én is megcsináljam a saját sorrendemet, de TCW-s párbajok közül biztosan kihagynék valamit, mert ott rengeteg volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenem, kihagyták azt az egyet, beleraktak kettő másik TCW-s párbaj, meg megemlítettek még vagy hármat. Szerintem már ez is k*rva nagy szó, az meg pláne, hogy még csak nem is az ep5-ös vagy ep6- párbaj lett az első - ahogy számítottam rá -, hanem az ep3-as, sőt, még a második helyre is az ep1 került. Nekem már ez kellemes meglepetés volt, hogy TCW-s párbaj van a listán, hogy az ep1-2-3 végre valamiben kiszorította az ep4-5-6-ot, de látom, van, akinek mindenben meg kell találnia a rosszat. :roll:

Persze ezek jók, de szerintem senki nem vágta fel az ereit mert kimaradt. Szimplán ott lenne a helye. Megjegyeztük. Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Miért van az hogy mikor a fénykardot elejtik/dobják valamikor bekapcsolva marad valamikor egyből kikapcsol?

 

Szerintem pont az a különbség, hogy elejtik VAGY eldobják:

 

Elejtik vagy kiütik a kezükből: ez véletlen..ezzel nem számol a Jedi/Sith, így a kard beépített biztonsági szenzorainak köszönhetően érzékeli, hogy már nem kéz tartja, így kikapcsol.

 

Eldobják: ez tudatos, így bizonyára a dobás előtt a sok kis gombocska egyikével kikapcsolja ezt a funkciót a Jedi/Sith, vagy ha úgy tetszik fixálja a pengét.

 

Ez persze egy saját és teljes egészében spekuláció és rögtön bukik is, ha mondasz egy jelenetet, amikor az elejtett kard bekapcsolva maradt.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fog ilyet mondani, mert nincsen. Szerintem ez egy teljesen jó elmélet. Annyit lehetne még kiegészítésként hozzáfűzni, hogy az eldobott kard is kikapcsol, amint koppan a földön - ez lehet egy biztonsági megoldás, ütés esetén deaktiválja magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

287586.jpgMelyik kié? :)

bal oszlop fentrol leffele

1 Kit Fisto

2 Dokou

3 Luk skywalker

4 Ki Adi Mundi

5-8 Vader es Anakin

9 Maul

 

jobb oszlop lentrol felfele

9 Sidius

8 Obi Wan

.7 Obi Wan..

5 Qui-Gon Jinn

3 Mace Windu

2 Yoda

 

 

a tobbit meg kell neznem nem tudom fejbol sajnos nincsenek meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Apropó erről jut eszembe és még ő szidja le Anakint, hogy vigyázzon jobban a kardjára?! :D

Igen, a nagy poén Obi-Wannal kapcsolatban, hogy a sorozat folyamán ő veszti el a legtöbb kardot. :)

 

Hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba. Ez volt Obi-Wan Kenobi első fénykardja:

Obiwan_saber2.jpg

Ez a fénykard elveszett, miután Darth Maul belerúgta a reaktoraknába.

 

Obi-Wan második fénykardja szinte egy az egyben ugyanolyan, mint az első. Hogy ha úgy gondoljuk, hogy arra a villanásra nem egy bakit láttunk az ep1 végén, akkor lehet rá az a magyarázat, hogy Obi-Wan már a Naboo-n megépítette a fegyverét.

Kenobi_saber2.jpg

Amúgy mindkét kardnak különlegessége a diatium energiacella, ami stabilabb pengét biztosít.

Míg Obi-Wan első két kardja Qui-Gon kardján alapult, a harmadik már teljesen új tervezés, egyedül a színek hasonlatosak:

KenobiEpIIISaber-MR.jpg

Ez a kard Obi-Want a haláláig elkísérik. A kard végül a Halálcsillagon veszik el.

 

Qui-Gon Jinn kardja:

Qui-Gon%27s_lightsaber.png

A Legends szerint Obi-Wan egy ideig mestere kardját használta, de a kánon erről már bővebben nem ír, szóval feltételezhető, hogy ez a kard Qui-Gon halálával talonba került.

 

Anakin Skywalker első fénykardja leginkább arra a kardra hasonlít, amit Darth Vaderként használt.

AnakinLightsaber_AOTC.jpg

Ez a kard a geonosisi droidgyárban megsemmisült - megjegyzem, hogy Anakin szavai alapján lehet, hogy ez nem az első kardja volt.

 

Anakin második, Luke és Rey első kardja generációkat köt össze. A régi Jedi Rendben készült kard megépítése után hatvan évvel is még a jó szolgálatában áll a gonosz elleni harcban.

AnakinLuke_lightsaber_TFA.png

Apróság, de a kard filmről filmre átesett minimális módosításokon, ami valószínűleg abból eredeztethető, hogy mindegyik epizódra új kelléket kellett csinálni.

 

Darth Vader fénykardja különleges eset. Anno úgy szólt a fáma, hogy több kardja is volt, de ma a kánon szerint csak egy, amit folyamatos átalakítások mellett tökéletesített. A két legjellegzetesebb ismert formája az alant láthatóak. Az első változat az ep3-ban viselt (bár nem látható a filmen)_

Vader_Lightsaber-SWE.png

A második változat az ep4-ben használt:

Vadersaber.jpg

A harmadik változat az ep5-6-ban látható (mindegyik filmben van minimális módosítás, de ezek alig észrevehetőek:

Lightsaber_vader.jpg

Eme kardnak két érdekessége van. Az első, hogy nagyon hasonlít arra, amit Anakin első kardjaként használt Jedi padawan korában, a másik, hogy egy továbbfejlesztett diatium energiacellát használ. Apró megjegyzés még: Vader a hagyományokkal ellentétben a penge kibocsátó véggel felfelé akasztja fel kardját az övére.

 

Luke Skywalker második fénykardja, és első saját készítésű kardja formailag Obi-Wan utolsó kardjára emlékeztet.

LukeROTJsaber-MR.jpg

E kardot dobta el az Uralkodóval szemben, de persze nem volt olyan marha, hogy ott is hagyja a II. Halálcsillagon, így Vaderrel együtt ezt is összeszedte, mielőtt lelépett a trónteremből. Az ep7 egyik forgatási képe tanúsítja, hogy a kardot újra elkészítették, vagyis joggal feltételezhető, hogy Luke még mindig ezt viseli, még ha a filmben nem is látható.

 

Mace Windu első fénykardja az ep1-es változathoz hasonlóan lila pengét hoz létre, viszont ebben már electrum alkatrészek is fellelhetőek, ami a Tanácsban betöltött vezető szerepét jelképezik.

WinduSaber-SW.jpeg

 

Winduéhoz hasonlóan Palpatine császár, azaz Darth Sidious kardjai is elektrum fénykardot:

Sidiouslightsaberside.jpg

Az első kardot a Windu elleni csatában veszti el, a másodikat a Yoda elleni párbajban. Utóbbit azonban visszaszerzi, és még a Birodalom idején is alkalma nyílik használni. Érdekesség, hogy mindkét kard mesterséges kiber kristályt használ.

 

Kylo Ren fénykardja az ősi Sith fénykardok mintájára készült el, de modern technológia felhasználásával, kissé ügyetlen kivitelezéssel.

Kylo_lightsaber_hilt.png

A sérült kiber kristály miatt a pengék instabilak.

 

Folyt. köv.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a nagy poén Obi-Wannal kapcsolatban, hogy a sorozat folyamán ő veszti el a legtöbb kardot. :)

Meg ott van az Ep.1-ben a kivágott jelenet, ahol Qui-Gon előveszi amiért nem deaktivált vmit a fénykardján a mocsárban (elázott, "zárlatos" lett) és ezért nem működött egy darabig. Elvileg ezért kellett a mesterének legyakni az Obi-t üldöző droidokat. :)

 

Hogy ha úgy gondoljuk, hogy arra a villanásra nem egy bakit láttunk az ep1 végén, akkor lehet rá az a magyarázat, hogy Obi-Wan már a Naboo-n megépítette a fegyverét.

Vagy anno kapásból kettőt is csinált, a biztonság kedvéért. :D Vagy legalábbis a fontosabb alkatrészeket, legfőképp a kristályt készleten tarthatta, mert azt szerintem nem lehet csak úgy pillanatok alatt leakasztani vhonnan. :)

 

Darth Vader fénykardja különleges eset. Anno úgy szólt a fáma, hogy több kardja is volt, de ma a kánon szerint csak egy, amit folyamatos átalakítások mellett tökéletesített.

Ennek volt még a különlegessége, hogy dinamikusan szabályozható volt a pengehossza, nem? Vagy ez csak mítosz? :)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek volt még a különlegessége, hogy dinamikusan szabályozható volt a pengehossza, nem? Vagy ez csak mítosz? :)

 

Az különleges képesség? Azt hittem azt minden fénykardnál lehet. Az Erőpróba (Legends) regényben Luke is tudta az övét/Anakinét. Kánonból meg Kanan-ét is lehet.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy legalábbis a fontosabb alkatrészeket, legfőképp a kristályt készleten tarthatta, mert azt szerintem nem lehet csak úgy pillanatok alatt leakasztani vhonnan. :)

Nézd, tulajdonképpen miért ne? A katonák is tartanak maguknál egy-két tartalék alkatrészt a puskákhoz, ha azoknak bajuk esne, így a Jedik is vihetnek magukkal távoli missziókra alkatrészt a fénykardhoz, ha baj lenne. Elvégre az egy technikai eszköz, érdemes számolni azzal, hogy baja esik és javításra szorul. A többi része meg nem valami nagy cucc. Ezra a Ghost legénységétől beszerezte az alkatrészeket, pedig ő még speckó fénykardot is csinált. Obi-Wan ahhoz képest eléggé mezei karddal állt elő. Na meg, Luke a Tatooine-on képes volt kardot építeni Ben kunyhójában, ahhoz képest Theed egy szuper fejlett világ központja. :)

 

Ennek volt még a különlegessége, hogy dinamikusan szabályozható volt a pengehossza, nem? Vagy ez csak mítosz? :)

A penge hosszának szabályzása minden fénykardnak alap skillje. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézd, tulajdonképpen miért ne? A katonák is tartanak maguknál egy-két tartalék alkatrészt a puskákhoz, ha azoknak bajuk esne, így a Jedik is vihetnek magukkal távoli missziókra alkatrészt a fénykardhoz, ha baj lenne. Elvégre az egy technikai eszköz, érdemes számolni azzal, hogy baja esik és javításra szorul. A többi része meg nem valami nagy cucc. Ezra a Ghost legénységétől beszerezte az alkatrészeket, pedig ő még speckó fénykardot is csinált. Obi-Wan ahhoz képest eléggé mezei karddal állt elő. Na meg, Luke a Tatooine-on képes volt kardot építeni Ben kunyhójában, ahhoz képest Theed egy szuper fejlett világ központja. :)

Én elfogadom, nem ironikusan írtam. ;) Mondjuk Ezra gyűjtögethette az alkatrészeket meg sok helyen megfordultak a Ghost-tal, ahogyan Luke is sokfelé járhatott a fénykardja elkészítése előtt. Obi-nak szerintem nem volt annyi ideje, bár nem tudom mennyi idő telhetett el az Ep.1 párbaja és a záróünnepség között. Ettől függetlenül simán tarthatott magánál a spécibb eszközökből, a többit meg a Naboo-n is bárhol megvásárolhatta. De még azt se tartom kizártnak, hogy készen volt egy tartalék kardja.

 

A penge hosszának szabályzása minden fénykardnak alap skillje. ;)

Igen, de az egyfajta "manuális" folyamat, amit el kell végeznie a jedinek, Vader-nek meg valami kétfázisú (dual-phase) kardja volt, aminél ez automatikusan megtörténhetett, akár harc közben is. Szóval csak gombnyomásra rögtön hosszabb/rövidebb lett a penge (bár nem lehetett úgy "analóg" méretezni, hanem mondjuk volt 2 állása és annyi). Vagy ez már nem kánon?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de az egyfajta "manuális" folyamat, amit el kell végeznie a jedinek, Vader-nek meg valami kétfázisú (dual-phase) kardja volt, aminél ez automatikusan megtörténhetett, akár harc közben is. Szóval csak gombnyomásra rögtön hosszabb/rövidebb lett a penge (bár nem lehetett úgy "analóg" méretezni, hanem mondjuk volt 2 állása és annyi). Vagy ez már nem kánon?

Ez nem, hogy nem kánon, ilyenről én még csak nem is hallottam soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem, hogy nem kánon, ilyenről én még csak nem is hallottam soha.

Wookiepedia-n írnak róla, Itt pedig arról, hogy Vader is ilyen dual-phase kardot építhetett magának. A dual-phase fénykardról pedig van külön szócikk, csak nem tudom mennyi értelme van ezeknek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.