Ugrás a kommentre

Fénykardok


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Én elfogadom, nem ironikusan írtam. ;) Mondjuk Ezra gyűjtögethette az alkatrészeket meg sok helyen megfordultak a Ghost-tal, ahogyan Luke is sokfelé járhatott a fénykardja elkészítése előtt. Obi-nak szerintem nem volt annyi ideje, bár nem tudom mennyi idő telhetett el az Ep.1 párbaja és a záróünnepség között. Ettől függetlenül simán tarthatott magánál a spécibb eszközökből, a többit meg a Naboo-n is bárhol megvásárolhatta. De még azt se tartom kizártnak, hogy készen volt egy tartalék kardja.

 

Szerintem a fókusz kristályon kívül a többi alkatrész beszerzése bármelyik műszaki boltban megoldható a galaxisban, vagyis nem hinném, hogy a nagy gyűjtögetés szükséges lenne. Mert elvégre mi kell hozzá egy valamilyen markolat ami akár egy vascső is lehet behegesztett véggel, egy kapcsoló szerkezet, pár lencse és egy energia forrás, meg ugye a kristály, de azt meg lehet vittek neki a templomból, mert szólt Yodáéknak, hogy pont egy mínuszba van belőle :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wookiepedia-n írnak róla, Itt pedig arról, hogy Vader is ilyen dual-phase kardot építhetett magának. A dual-phase fénykardról pedig van külön szócikk, csak nem tudom mennyi értelme van ezeknek. :)

Háááát... Az első linkkel az a gond, hogy eléggé forráshiányos (és a megfogalmazása is szabatos), nekem az az érzésem, hogy ezt a cikket még nem dolgozták ki eléggé. A második linken lévő cikk jó, de ott egyrészt, nem részletezik a kétfázisos fénykard működését, másrészt, van némi Legends eleme, mert Pablo már rég leközölte, hogy a Sith-ek is kiberkristályt használnak, nem mesterségeset. A harmadik link meg teljesen Legends.

A Minden ami Star Warsban viszont írnak a kétfázisú fókuszlencsékről, de ez sem részletezi, mi akar ez lenni, illetve benne van, hogy szabadon állítható a penge hossza és ereje - viszont arról sem úgy ír, hogy olyan nagyon egyedi tulajdonság lenne, és hát tudjuk is, hogy nem az, hiszen Kanan kardjánál láttuk ezt a funkciót. Szóval, ha ez régen egyedi is volt, én úgy látom, hogy mostanra már átlagos képességgé "silányult."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a starwars.com-os cikk 2015 májusában jött ki, szóval a "dual phase" funkció (és hogy Vader kardja ilyen volt) úgymond kanonizálva lett. Csak azt nem tudjuk, hogy ez mennyire elterjedt, mert az erre utaló művek már mind Legends kategória

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Inkább bemásolom angolul hogy mi derült ki az Ahsoka könyvben a kristályokról és ha valaki akarja lefordíthatja röviden.

 

The book goes rather in-depth on the nature of Kyber Crystals, some of which has been talked about before in different forms of media. The TL;DR is that the Kyber Crystals 'grow slowly and uniformly', waiting for the person they are meant for. To the person the crystals were meant for, the crystals would appear to glow and hum with a 'unique song', which they could hear/sense through the force. To everyone else, the crystals would not glow and would appear to be nothing more than ice. Ahsoka talks about how, when the Sith/Dark Side User got a hold of Kyber Crystals, they'd bend them to their will, twist them with the force, causing the "Crystals to bleed", which in turn caused the crystals to turn a blood red. Ahsoka says she can sense at one point that the Sixth Brother's Crystals were familiar, like she had felt them before in the Jedi temple. She assumes that the temple had been raided after Order 66, and that palpatine had taken a number of lightsabers and crystals stored there.

 

Ez a bekezdés könyves spoilereket tartalmaz.

 

 

 

(Cont.) It is possible to restore these bleeding crystals, as Ahsoka demonstrates in the book. While searching for Crystals for her new lightsabers, her new crystals sing to her over a great distance. She ends up fighting the Sixth brother and it's revealed that the Sixth Brother's lightsaber contains her Crystals. (That is, the crystals within the lightsaber 'Chose' her. They were meant to be hers.) During the fight with the Sixth brother, she reaches out towards the lightsaber with the force, the Crystals (Reacting to her (And only her)), are drawn towards her within the lightsabers casing. She reaches forward and places her fingers on the hilt, and with that the hilt cracks suddenly. The misaligned crystals and cracked casing makes the lightsaber overload, and explode. The explosion kills the Sixth Brother, burning most of his face. Ahsoka retrieves the crystals from his destroyed lightsaber, the crystals now being 'Restored', she uses the force to construct her lightsabers, and when activated, they shine 'A Brilliant, Warm White'. She explains later that the white shows how they've been restored/purified. (Personal Note: I'm not certain as to if all restored lightsabers become white, or if white was it's original color before it's 'Bleeding', it's not gone into, but it's implied that restored/purified crystals are white. Which would explain why no Jedi has a white lightsaber, as white comes from lightsabers that have been restored/purified))

 

 

 

Nem tudom hogy a régi kánonban hogy volt de ez a "Crystals to bleed" dolog érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húha. :D

 

Tetszik az ötlet, hogy a Sithek miként alakítják át a sötét oldal hatásával az alapvetően "tiszta" kristályokat és formálják azt a maguk sötét képére. Meg az is, hogy Palpi akár a Jedi Templomból elkobzott fénykardokat (kristályokat) felhasználva fegyverezhette fel az inkvizítorokat.

 

 

Ez is jó, hogy Ahsoka egyrészt, hogy szerezte a fehér kardokat, meg ez a szoros kapcsolat is érdekes, ami a kristály és a jedi között van, még akár egy másik kardba helyezve is. Kicsit a HP-t juttatta az eszembe "a pálca választja a varázslót".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először azt gondoltam:

 

"Oké, oké, de jó az nekünk, hogy a kristályok lényegében lándzsát törnek a Jedi-Rend mellett? Azzal, hogy a kristályok véreznek, olyan, mint ha "megerőszakolná" őket a sötét oldali használat, mintha az Erő világos oldala lenne az egyetlen, amit a kristályok igazán befogadnak."

 

Aztán eszembe jutott:

 

"The dark side of the Force is a path way to many abilities some concider to be unnatural."

 

Szóval végül is ez a "kristály megerőszakolás" a sötét oldal által bizony nem is áll távol az eddig tudottakról a sötét oldalról, így összességében tetszik! :clap:

 

 

Viszont attól, hogy a Sith-ek eltűntek 1000 évig, más sötét oldali felhasználók megronthattak volna Jedi kristályokat, amiket később Jedik visszatéríthettek volna, így eredményezve fehér színű kardokat. Szóval nekem az a magyarázat kicsit sántít, hogy ezért Ahsokáé az első fehér színű kard, amit látunk.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig nagyon úgy tűnik, hogy a Sith-eken és csatlósaikon kívül semmilyen más sötét oldali banda nem használ fénykardot (se az éjnővérek, se a Ren Lovagjai nem használtak fénykardot néhány kivételtől eltekintve, de azok meg pont kötődnek a Jedikhez vagy Sith-ekhez). Eleve, a fénykard a Sith és a Jedi fegyvere, más nem is tud ilyet készíteni. Meg aztán, nagyon úgy tűnik, hogy a Jedik nem is hittek abban, hogy bárki is visszatérhet a Sötét Oldalról, szóval valószínűleg a megtérítéssel sem próbálkoztak soha. Plusz még talán azt is idevehetjük, hogy nem is igazán foglalkoztak más sötét oldali frakciókkal, legalábbis az éjnővérekre magasról tojtak. Meg aztán, a Jediknek lényegében korlátlan kristályforrása volt, így nincs is szükségük visszaváltoztatni, érzésem szerint egyszerűbb egyet levenni a Jedi Templom polcáról. :)

 

Ahsoka persze már más tészta, hiszen ő már a háttértámogatás nélküli világban kellett, hogy kristályt szerezzen. Ugyanakkor még a Birodalom idején sem feltétlen szorulhatnak erre, hiszen Luke és Ezra is lelt magának zöld kristály.

 

Szóval szerintem ebben semmi sem szánta.

 

Viszont ez a kötődés remekül harmonizál azzal a teóriámmal, hogy a kristály miatt repült az ep7-ben Rey kezébe a fénykard. Hiába volt Kylo a leszármazott, és volt az a kard korábban Anakiné és Luke-ké, az új gazdájának Rey-t választotta. És valószínűleg ezért is hívta fel magára Rey figyelmét Maz kastélyában. Csak Rey "egyedi dala" a saját rimánkodása volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De eddig nagyon úgy tűnik, hogy a Sith-eken és csatlósaikon kívül semmilyen más sötét oldali banda nem használ fénykardot (se az éjnővérek, se a Ren Lovagjai nem használtak fénykardot néhány kivételtől eltekintve, de azok meg pont kötődnek a Jedikhez vagy Sith-ekhez). Eleve, a fénykard a Sith és a Jedi fegyvere, más nem is tud ilyet készíteni. Meg aztán, nagyon úgy tűnik, hogy a Jedik nem is hittek abban, hogy bárki is visszatérhet a Sötét Oldalról, szóval valószínűleg a megtérítéssel sem próbálkoztak soha. Plusz még talán azt is idevehetjük, hogy nem is igazán foglalkoztak más sötét oldali frakciókkal, legalábbis az éjnővérekre magasról tojtak. Meg aztán, a Jediknek lényegében korlátlan kristályforrása volt, így nincs is szükségük visszaváltoztatni, érzésem szerint egyszerűbb egyet levenni a Jedi Templom polcáról. :)

 

Ahsoka persze már más tészta, hiszen ő már a háttértámogatás nélküli világban kellett, hogy kristályt szerezzen. Ugyanakkor még a Birodalom idején sem feltétlen szorulhatnak erre, hiszen Luke és Ezra is lelt magának zöld kristály.

 

Szóval szerintem ebben semmi sem szánta.

 

Viszont ez a kötődés remekül harmonizál azzal a teóriámmal, hogy a kristály miatt repült az ep7-ben Rey kezébe a fénykard. Hiába volt Kylo a leszármazott, és volt az a kard korábban Anakiné és Luke-ké, az új gazdájának Rey-t választotta. És valószínűleg ezért is hívta fel magára Rey figyelmét Maz kastélyában. Csak Rey "egyedi dala" a saját rimánkodása volt.

Én a Renekről egyelőre nem nyilatkoznék az EpVIII előtt, főleg Kylo fényében (tudom, hogy miatta írtad a kötődést). ;)

Az éjnővérekre igaz, de nemcsak Jedik és Sith-ek használnak fénykardot, elvégre a mandaloriaiaknál is van fényszablya. Bár itt kissé hiányos a tudásom, nem tudom, az is kristály alapú? Mindenesetre ha csak nem az a helyzet, hogy a fénykard elkészítésének kvázi "titka" csak a Sith-ek és a Jedik számára elérhető (ami felvetne némi kérdést pl. Luke hogy csinálta meg a sajátját, Ben jegyzetei alapján?) - lásd az ósdi robot tanítót a TCW-ből, aki elmagyarázta az ifjaknak, hogyan is kellene összerakni - akkor szerintem logikus lépés lenne egy erőhasználótól, hogy a fénykardot válassza fegyveréül. Lőfegyverrel nem nagyon tudna megsebezni más Erő használót, míg Dooku és Yoda párharcából pedig azt láttuk, hogy két azonos Erő jártasságú ember Erő praktikája kioltja egymást így nem nagyon tudják dűlőre vinni a dolgot szimplán az Erő segítségével.

 

Mondjuk itt elmondható, hogy ők eleve Jedik és Sith-ek így adja magát a fénykardpárbaj, de más Erő használóknál is felmerülhet a probléma, hogy az Erőképességek azonossága esetén nem nagyon tudnak mit kezdeni egymással, ha csak nincs egy közelharc fegyver, amivel lerendezhetik a dolgot. Mivel Jedik elég régóta viszonylag sokak által ismerten flangálnak fénykarddal az övükön a galaxisban, így bármely más Erő használó kaszt simán ellophatja az ötletet, hogy ha már közelharc fegyver kell a párbajok rendezéséhez, akkor legyen az egy fénykard, amit a Jedik is használnak, elvégre elég hatékonynak tűnik párbaj helyzetben. (50% esély körülit általában ad).

 

Ha persze a Jedik és a Sith-ek hétlakat alatt őrzik a fénykard összeszerelés fortélyát és azt más Erő használó rendek nem tudják megoldani, akkor lényegében egyetértek, és valóban kizárt, hogy a Jedik világos kardra tegyenek szert a Sith-ek 1000 éves távollétében, de én ebben a titkos fénykard elméletben azért nem vagyok annyira bizonyos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Renekről egyelőre nem nyilatkoznék az EpVIII előtt, főleg Kylo fényében (tudom, hogy miatta írtad a kötődést). ;)

Az éjnővérekre igaz, de nemcsak Jedik és Sith-ek használnak fénykardot, elvégre a mandaloriaiaknál is van fényszablya.

Szerintem, ha a Reneknél általános lenne a fénykardhasználat, akkor a tömegjelenetben nem puskákat, bárdokat és egyéb, nem fénykard alapú fegyvert szorongattak volna. Persze ettől még simán lehet, hogy nekik is van, de eleddig semmi sem mutat erre. Az egyetlen tömegjelenetben, ami ráadásul a Jedik elleni támadást mutatta (tehát indokolt lett volna a fénykard használata) csak Kylo viselt kardot. De hát ő ex-Jedi és Sith utód. :) Szóval akkor hadd fogalmazzak így: a jelenlegi tudásunk alapján a Sith-eken és a Jediken kívül más banda csak akkor használ fénykardot, ha valamilyen módon kötődik a Jedikhez vagy a Sith-ekhez, esetleg tőlük lopta.

 

elvégre a mandaloriaiaknál is van fényszablya

Nananananaaa... Pre Vizsla egy, a Jedi Templomból lopott fénykardot használ, és ő az egyetlen mandi, akinek van fénykardja.

 

Lőfegyverrel nem nagyon tudna megsebezni más Erő használót

Ezt úgy 10000 Jedi cáfolja. :) De ha esetleg a jelentős túlerő gondot jelenne, akkor két példa, amikor simán egy ember sebzett meg lőfegyverrel egy Jedit: Coleman Trebor, Luke Skywalker. És ezek csak mezei emberek voltak, ellenben Trebor a Jedi Tanács tagja, mégis meghalt. Most képzeld el, ha egy Erőhasználó forgat egy lőfegyvert.

Amúgy, nem feltétlen kell lőfegyverrel kiállniuk fénykarddal szemben, hiszen több olyan közelharci fegyvert is ismerünk, amivel fel lehet venni a harcot egy fénykarddal, például a MagnaGuardok elektrobotja vagy az Első Rend rohamosztagosainak tömegoszlató tonfája. És ezek olyan anyagból készültek, ami állja a fénykardot, szóval simán lehet akár lándzsát vagy bárdot vagy kardot készíteni belőlük, amikkel aztán ugyanúgy harcolhat a sötét oldali a fénykardot forgató Jedivel szemben.

 

A titkos fénykardkészítésben én azért vagyok biztos, mert egyszerűen az igen terebélyes Star Wars univerzumban jelenleg egyetlen egy kánoni példa sincs arra, hogy a Jediken és a Sith-eken kívül más épített volna fénykardot. Minden más frakció lopta a fénykardját, vagy eleve a Sith-ek csatlósa, esetleg ex-Jedi. Pedig azért láttunk már jó pár más Erőhasználó csapatot: éjnővérek, Renek, Bendu, Dagoyan mesterek, Erőhordozók, az Erő Papnők. Egyik sem fénykardhasználó. Igaz, elég elszeparált csapatok, vagy nem tudunk róluk eleget, de talán ez is azt mutatja, hogy nem csoda, ha senki más nem forgat fénykardot: a Jedik és a Sith-ek vannak kint a Galaxisban, ők konfrontálódnak egymással illetve másokkal, ezért nekik szükségük van ilyen fegyverre, míg a többi frakció ki sem tolja a bolygójáról az orrát. És az száz százalékig biztos, hogy abban az ezer évben sehol máshol nem volt még egy olyan nagy Erőhasználó banda, mint a Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha a Reneknél általános lenne a fénykardhasználat, akkor a tömegjelenetben nem puskákat, bárdokat és egyéb, nem fénykard alapú fegyvert szorongattak volna. Persze ettől még simán lehet, hogy nekik is van, de eleddig semmi sem mutat erre. Az egyetlen tömegjelenetben, ami ráadásul a Jedik elleni támadást mutatta (tehát indokolt lett volna a fénykard használata) csak Kylo viselt kardot. De hát ő ex-Jedi és Sith utód. :) Szóval akkor hadd fogalmazzak így: a jelenlegi tudásunk alapján a Sith-eken és a Jediken kívül más banda csak akkor használ fénykardot, ha valamilyen módon kötődik a Jedikhez vagy a Sith-ekhez, esetleg tőlük lopta.

 

EpVIII Spoiler

 

Arra a jelenet leírásra gondoltam, hogy az EpVIII kezdetén heves harc bontakozik ki a Ren-ek és Luke illetve Rey között. Az nem fénykard párbajról szólt?

 

 

Nananananaaa... Pre Vizsla egy, a Jedi Templomból lopott fénykardot használ, és ő az egyetlen mandi, akinek van fénykardja.

Ehh... tényleg újra kéne már néznem a TCW-t.

 

Ezt úgy 10000 Jedi cáfolja. :) De ha esetleg a jelentős túlerő gondot jelenne, akkor két példa, amikor simán egy ember sebzett meg lőfegyverrel egy Jedit: Coleman Trebor, Luke Skywalker. És ezek csak mezei emberek voltak, ellenben Trebor a Jedi Tanács tagja, mégis meghalt. Most képzeld el, ha egy Erőhasználó forgat egy lőfegyvert.

Jó, de Luke még messze volt egy igazi Jedi szinttől képességekben, Trebor meg egy szerencsétlen volt szvsz. Én ebből azért nagy következtetést nem vonnék le. Szerintem kizárt, hogy egy Yoda vagy Windu kaliberű Jedit megsebezhetne egy Erőhasználó egy stukkerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EpVIII Spoiler

 

Arra a jelenet leírásra gondoltam, hogy az EpVIII kezdetén heves harc bontakozik ki a Ren-ek és Luke illetve Rey között. Az nem fénykard párbajról szólt?

 

Nem.

 

Abban a kémjelentésben az szerepelt, hogy az egyik Ren bárddal támad Luke-ra, akit az Erővel eltaszít, majd aktiválja a zöld fénykardját és egyenként levágja a Reneket. Szóval a kémjelentés is inkább arra utal, hogy a Renek nem fénykardforgatók.

 

 

Jó, de Luke még messze volt egy igazi Jedi szinttől képességekben

A lézernyalábokat a tíz év alatti lurkók is simán védték, akik először forgattak életükben fénykardot, nehogy már Luke hozzájuk sem ért fel az ep6-ban. ;)

 

Trebor meg egy szerencsétlen volt szvsz.

És? Ezer másik Jedi is lehet ugyanolyan szerencsétlen. Lehet pechük, lehetnek balfékek, lehet, hogy ezer éve nem láttak pisztolyt, lehetnek a Jedi Rend legjobbjai. Ezerféle Jedi létezik, ezerféle képességgel. És tény, hogy bár nehéz, de nem lehetetlen megölni őket sugárvetővel. És ha egy mezei ember képes erre, akkor egy Erőhasználó még inkább az lehet. Hisz csak elég azt a számtalanszor látott példát prezentálnia, hogy az Erővel nyakon ragadja a Jedit, aki eztán abszolút tehetetlenné válik. Sima cél. Puff. Vagy Erőlökést alkalmaz, és amíg a Jedi feltápászkodik, lelövi. Ráadásul, ők valószínűleg sokkal pontosabban is tudnak célozni, meg lehetetlen helyzetekből lőhetnek pontosan - pl.: szaltózás közben. Stb. Az Erő olyan bónusz, amit a javára fordíthat a Sötét Oldal használója, és ami hatékonyabbá teszi még lőfegyverrel is a fénykarddal szemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem.

 

Abban a kémjelentésben az szerepelt, hogy az egyik Ren bárddal támad Luke-ra, akit az Erővel eltaszít, majd aktiválja a zöld fénykardját és egyenként levágja a Reneket. Szóval a kémjelentés is inkább arra utal, hogy a Renek nem fénykardforgatók.

 

Akkor rosszul emlékeztem a kémjelentésre.

 

A lézernyalábokat a tíz év alatti lurkók is simán védték, akik először forgattak életükben fénykardot, nehogy már Luke hozzájuk sem ért fel az ep6-ban. ;)

 

Jó, de Luke is visszaver jó pár lézernyalábot, mire valamelyik eltalálja. Plusz a lurkók annyi év alatt is kábé több oktatást kaptak, mint Luke Obi-wantól és Yodától együttvéve. Szóval én nem Luke-ból indulnék ki ezügyben.

 

És? Ezer másik Jedi is lehet ugyanolyan szerencsétlen. Lehet pechük, lehetnek balfékek, lehet, hogy ezer éve nem láttak pisztolyt, lehetnek a Jedi Rend legjobbjai. Ezerféle Jedi létezik, ezerféle képességgel. És tény, hogy bár nehéz, de nem lehetetlen megölni őket sugárvetővel. És ha egy mezei ember képes erre, akkor egy Erőhasználó még inkább az lehet. Hisz csak elég azt a számtalanszor látott példát prezentálnia, hogy az Erővel nyakon ragadja a Jedit, aki eztán abszolút tehetetlenné válik. Sima cél. Puff. Vagy Erőlökést alkalmaz, és amíg a Jedi feltápászkodik, lelövi. Ráadásul, ők valószínűleg sokkal pontosabban is tudnak célozni, meg lehetetlen helyzetekből lőhetnek pontosan - pl.: szaltózás közben. Stb. Az Erő olyan bónusz, amit a javára fordíthat a Sötét Oldal használója, és ami hatékonyabbá teszi még lőfegyverrel is a fénykarddal szemben.

Szerintem ha az egyik Erőhasználó lézerstukkerrel próbálja kilőni a másik Erőhasználót, jóval kevesebb esélye van a megölésére, mintha ugyanezt egy közelharci fegyverrel teszi. Értem, hogy volt rá példa, hogy sikerült, de jóval kisebb az esély a sikerességre. Pl. Palpatine-t melyikkel lehetett volna nagyobb eséllyel kinyírni? Egy pisztollyal, vagy egy fénykarddal? Szerintem egyértelmű a válasz, függetlenül a két rend tradíciójától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de Luke is visszaver jó pár lézernyalábot, mire valamelyik eltalálja. Plusz a lurkók annyi év alatt is kábé több oktatást kaptak, mint Luke Obi-wantól és Yodától együttvéve. Szóval én nem Luke-ból indulnék ki ezügyben.

De Luke négy éve használta akkor már aktívan a kardot. Nem Jabba bárkáján került először szembe puskákkal. Már az apja kardját is használta rohamosztagosok ellen nem sokkal a yavini csata után. Sokkal nagyobb rutinja volt éles harcban, mint a lurkóknak együtt véve a kiképzés után. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy az éles harc és a nyugis környezetben a biztonságos gyakorlógömbbel való "harc" távolról sem hasonlít egymásra. Luke pont, hogy inkább valódi, halálos lézerfegyverek ellen edzett, háborúban, nem csípkedő gömböcök ellen a Jedi Templom nyugijában. De akár említhetjük Ezrát is. Csak két éve tudja, hogy mi az az Erő, mégis, elég nehéz eltalálni. Luke pedig bőszen túlképzett hozzá képest. És Luke-ot nem egy rohamosztagos vagy mandalore harcos találta el, hanem Jabba egyik noname fogdmegje. Egy névtelen nímand.

 

Szerintem ha az egyik Erőhasználó lézerstukkerrel próbálja kilőni a másik Erőhasználót, jóval kevesebb esélye van a megölésére, mintha ugyanezt egy közelharci fegyverrel teszi. Értem, hogy volt rá példa, hogy sikerült, de jóval kisebb az esély a sikerességre. Pl. Palpatine-t melyikkel lehetett volna nagyobb eséllyel kinyírni? Egy pisztollyal, vagy egy fénykarddal? Szerintem egyértelmű a válasz, függetlenül a két rend tradíciójától.

Mivel még nem lövöldöztek Palpatine-ra lézerfegyverrel, így erre konkrét választ nem lehet adni. De ha váratlanul tarkón lövöd, ő is ugyanúgy megfekszik, mint bárki már. :) Meg azért tegyük hozzá, hogy Palpatine kinyírásához fegyver sem kellett, csak egy félkezű, rokkant ember gép keze. ;) Ebből is látszik, hogy bármi megeshet. Egy szerencsés lövés ugyanúgy végezhet Palpatine-nal, mint Coleman Treborral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel még nem lövöldöztek Palpatine-ra lézerfegyverrel, így erre konkrét választ nem lehet adni. De ha váratlanul tarkón lövöd, ő is ugyanúgy megfekszik, mint bárki már. :) Meg azért tegyük hozzá, hogy Palpatine kinyírásához fegyver sem kellett, csak egy félkezű, rokkant ember gép keze. ;) Ebből is látszik, hogy bármi megeshet. Egy szerencsés lövés ugyanúgy végezhet Palpatine-nal, mint Coleman Treborral.

De hát nem az elvi tényezőről beszélgetünk most. :D Elvi síkon én is megnyerhettem volna a 100m síkfutást az olimpián, de azért Boltra fogadtak inkább az emberek, nem rám. :) Az esélyeket taglalom. Közelharc fegyverrel erre jóval nagyobb esély van, mint puskával lövöldözni, és nem csak Palpi esetében, hanem a mércét megütő Erőhasználók ellen is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az egész elvi kérdés, hiszen nem láttunk még Erőhasználót igazán tűzharcba bonyolódni fénykardforgatóval szemben. Szóval elég nehéz tényekre hivatkozni, azon kívül, hogy lőttek már le és meg Jedit, és azon kívül, hogy egy sötét oldali Erőhasználónak sok kis piszkos trükk van a tarsolyában, amikről már ne feledkezzünk meg jótékonyan, és amiket bevetve vitathatatlanul és tényszerűen jobbak, mint egy mezei lövöldöző.

És hiába fogadsz Palpatine-ra, attól még elvi kérdés marad az is, hogy vagy lelövik, vagy nem, hiszen még egyszer sem láthattuk, hogy lövöldöznének rá. Szóval az egész csak elvi síkon létezik így az egész csak egy nagy elvi tényező.

Lőttek már le és meg Erőhasználót, fénykarddal a kezében. Kész, pont, ez tény, innentől kezdve kijelenthető: nem lehetetlen a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben igazad van. Elvi síkon mozgunk, de attól még lehet különbséget tenni elvi lehetőség és esélyek között. Erre a mondatodra reagálva:

 

Lőttek már le és meg Erőhasználót, fénykarddal a kezében. Kész, pont, ez tény, innentől kezdve kijelenthető: nem lehetetlen a dolog.

 

Fogalmazzunk úgy, hogy az eddig látottak alapján és az alapján, amit az Erőhasználók kapcsán látunk / tudunk, - ha szemtől szembeni küzdelemről van szó (túlerő kizárva), Erőhasználók ellennagyobb hatékonyságúnak tűnik a közelharc, mint lövésekkel próbálkozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmazzunk úgy, hogy az eddig látottak alapján és az alapján, amit az Erőhasználók kapcsán látunk / tudunk, - ha szemtől szembeni küzdelemről van szó (túlerő kizárva), Erőhasználók ellennagyobb hatékonyságúnak tűnik a közelharc, mint lövésekkel próbálkozni.

Ezzel egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ahsoka regényből kaptunk egy kezdetleges magyarázatfélét arra, hogy az új kánon szerint mi határozza meg a fénykardok színét. Pl. miért vörös a Sith-ek és miért fehér Ahsoka pengéje?

 

 

Ventress vörös kardjaiból lettek Ahsoka fehér kardjai? :hmm:

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Filmen valóban nem gáz, én is csak nem oly régen vettem le, hogy ez elég gáz effekt. (Nem most, csak az elmúlt pár hónapban, amikor galád mód az ep8 miatt meg akartam nézni, hogy az ep2-ben hogyan fest a ketté vágott kard. :D ) De abban a töredék másodpercben, amíg látszik, abszolúte nem zavaró, viszont tetszetős, hogy mindkét kardja így végezte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.