Ugrás a kommentre

Fénykardok


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

  • 6 hónappal később...

Hát ezek közül egyik sem, mert az én két kedvenc fénykardom Qui-Goné. :) De ha már ezek közül kellett választani, hát Luke zöld kardjára tettem a voksom. Az viszont meglepő, hogy Ahsoka fehér kardjai a másodikak. :o 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy Anakin csinálta, nem lesz 30 évvel a halála után is az övé (főleg azután nem, hogy Vader 52 évvel korábban vesztette el). Ha te veszel valamit, aztán azt tovább adod másnak, az onnantól már nem a tiéd. A fegyver Anakiné volt, de Obi-Wan odaajándékozta Luke-nak. Onnantól Luke fénykardja. Amikor ő elvesztette, a fegyver idővel Rey-hez került, ráadásul ez esetben nem is egy harmadik fél passzolta át, hanem a kard kristálya maga választotta Rey-t. Szóval ez most már Rey fénykardja, nem Anakiné, és nem Luke-é. Nem attól lesz egy fénykard valakié, hogy ő építi meg, hanem attól, hogy ő kezdi el rendszeresen használni - pláne, ha a fénykard maga választja ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha te veszel valamit, aztán azt tovább adod másnak, az onnantól már nem a tiéd.

Persze, csak ez nem ide való hasonlat. Mert ezt nem vette a piacon Anakin hanem csinálta. Ráadásul tudjuk milyen szertartásos a fegyver elkészítése, mindegyik egyedi. Ennélfogva ez Anakin fénykardja, amit használt Luke és most Rey. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért, ha te csinálsz valamit, és aztán azt tovább adod, az a tiéd marad? Nem! Ha festesz egy festményt, majd eladod vagy elajándékozot, az már nem a te festményed. Ha valami más tulajdonába kerül, az másé lesz, kivéve, ha lopta, de erről szó sincs. Egy halott meg pláne nem birtokolhat semmit. Szóval ez a kard csak Anakiné volt. Legfeljebb Luke emelhetne kifogást, de ő is elég látványosan mondott le róla azzal, hogy elhajította a fenébe. Ez a kard most már semmilyen szempontból nem Anakiné, nem Luke-é, sőt, ismételten, a kard maga kiválasztotta magának Rey-t, ha pedig az Erő dönt úgy, hogy az a kard Rey-é, akkor nehogy már ez ellen menjünk. Ugyanúgy, ahogy régen is történt, amikor a kis padawanok az első fénykardjukhoz meglelték a kristályt, ami kiválasztotta őket. Szóval Rey esetében a szertartás is megvolt.

Amúgy, a szertartásosság csak az első fénykardra érvényes, mivel a Gathering főleg a belső félelem legyőzéséről szól, a kyber csak ennek a jutalma. Eztán a Jedinek ezt már nem kell többször végigcsinálnia. Anakinnak a továbbadott kardja alsó hangon is a második, de mivel az ep2-ben, amikor elveszti az aktuális kardját, azt mondja, hogy "not again", lehet, hogy már az sem az első volt. Akárhogy is, Rey kardját Anakin anno mindenféle szertartás nélkül készítette el. Összegezve: Anakin mostanra csak a készítője, de 52 éve nem a tulajdonosa annak a fegyvernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ha festesz egy festményt, majd eladod vagy elajándékozot, az már nem a te festményed.

Attól függ, hogyan értelmezzük. ;)

Ha a birtokviszony kifejezésére gondolunk, akkor helytálló, amit mondasz. Az ominózus kard már Rey tulajdonában van. Viszont pont a festményes példád mutatja remekül, hogy van egy másfajta szemantika is. A Mona Lisa pl. da Vinci festménye. Nem azért, mert az ő birtokában van, vagy ő a tulajdonosa, hanem mert ő az alkotója. Ilyen értelemben a fénykard Anakiné, hiszen ő kreálta, örökké az "övé" marad ilyen téren, az ő alkotása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Obi-Wanra hallgatunk, akkor Anakin fénykardja: "Your father's lightsaber."

Ha pedig Mazra, akkor Rey kardja: "That lightsaber was Luke's, and his father's before him, and now it calls to you!"

 

Egyik karakter sem téved.

Technikailag már Rey kardja, de én Anakin kardjának nevezem, de nem azért mert bármi bajom lenne Rey-jel vagy Luke-kal, csak ez az elnevezés számomra még nagyobb nyomatékot ad annak, hogy ez még mindig ugyanaz az epikus történet, csak már a 2. és 3. generációja a hősöknek.

Például én néha szoktam hordani a nagyapám karóráját, és én használom, én viszem órásmesterhez, a nagyapám már sajnos nincs köztünk, de nekem az a "papám órája" lesz mindig. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg jelenleg is apám volt óráját viselem, az ő régi mobilját és az ő régi kését használom, és mindre úgy hivatkozom, hogy az én órám, az én telefonom, az én késem, és így hivatkoztam az órára akkor is, amikor a nagyapám óráját viselem. Tény, erősen nézőpont és szokás kérdése ez.

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Ilyen értelemben a fénykard Anakiné, hiszen ő kreálta, örökké az "övé" marad ilyen téren, az ő alkotása.

Ezzel egyetértek, ezért írtam ezt.

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anakin mostanra csak a készítője, de 52 éve nem a tulajdonosa annak a fegyvernek.

Azzal viszont nem tudok egyetérteni sehogy sem, amit Ody írt, hogy "Rey-nek nincs is igazi fénykardja". Ez az állítás szerintem túlzás. Nem attól lesz valakinek fénykardja, hogy saját maga kreál egyet, pláne nem egy olyan speciális helyzetben, amikor a kard maga kiválasztotta a használóját. Luke-nál még csak-csak egyetértenék, de Reynél semmiképpen. Azért ő nem a szemetesből halászta ki a kardot, nem is mástól vette el és nem úgy adta oda neki egy harmadik fél, hanem maga a kard, az Erő döntött úgy, hogy legyen az övé. Én ennek az erőteljes motívumnak a ledegradálásának érzem, ha azt olvasom, hogy Reynek nincs is saját kardja, és csak azért, mert nem ő készítette.

És azt meg pláne nem értem, mi a gond azzal, hogy csak volt Anakiné. Eleve, Anakin ezt a fegyvert Jedi lovagok és gyerekek lemészárlására hasznzálta, szóval szerintem ez nem valami fényes történelmi pont eme fegyver létezésében (ezért is tetszik, hogy a fegyver a tiszta szívű lány kezébe, és nem Anakin méltó örököse és leszármazottja, a szintén mészáros Kylo kezébe ugrik- mintha az Erő így nyilatkozna ki: oké, a Skywalkerekkel jól elcsesződtek a dolgok, akkor őket kizárjuk a buliból, próbáljunk meg valaki mást), és ettől még ő marad az alkotója. Anakin öröksége nem száll el attól, ha ezt a fegyvert most Rey fénykardjának hívjuk, és Anakin és Luke volt kardjának.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak, hogy fűszerezzem a dolgot :D az az aspektus kimaradt ha jól látom, hogy az a kard ketté tört, valószínűleg, Rey csinálta meg, szóval valamilyen szinten már ő is az alkotója :D 

Én úgy gondolom, hogy lehet rá hivatkozni jelenleg Anakin kardjaként és Rey kardjaként is. Luke kardjaként már nem. Mivel Anakin volt a megalkotója, így neki örökösen jár a birtokviszony illetve annak akinél aktuálisan van (úgy értem, hosszabb ideig, szóval pl. Finné nem volt sosem). Amíg Luke el nem hagyta, kis kacsójával együtt addig az övé volt, ha Reytől elfogadta volna az EP 8-ban akkor megint az övé lett volna, ha Rey valamilyen oknál fogva továbbadja, akkor már nem lesz az övé, azonban mindezen idők/történések alatt az a kard végig Anakiné. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 08. 06. - 1:35, Dzséjt írta:

Azzal viszont nem tudok egyetérteni sehogy sem, amit Ody írt, hogy "Rey-nek nincs is igazi fénykardja"

Szerintem Ody úgy értette, hogy Rey-nek nincs is igazi fénykardja, mert amit használ, azt nem ő csinálta. Átvette Anakinét/Luke-ét, tehát nem csinált magának igazi fénykardot, ami pedig a Jediknek egy fontos próba, lépés volt anno a Rendben. De majd kijavít, ha nem így gondolta. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én is így értelmeztem, és ezzel nem értek egyet. Ezért írtam az idézett mondat után azt, amit írtam, tessék szépen tovább olvasni. ;) 

Értem, amit írsz, de nekem is hiányérzetet okoz, hogy egy már elkészített kardot használ, mégha az szólította is őt. Annak is örültem, amikor Luke anno a saját kardját kezdte el használni az apja kardjának elvesztése után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Értem, amit írsz, de nekem is hiányérzetet okoz, hogy egy már elkészített kardot használ, mégha az szólította is őt. Annak is örültem, amikor Luke anno a saját kardját kezdte el használni az apja kardjának elvesztése után.

Esetleg kezdhetted volna ezzel a másik poszt helyett, akkor mindkettőnknek megsporóltál volna egy kört. ;) 

Én is örülök annak, hogy Luke kreált magának egy saját kardot (nem akkor örültem meg neki, amikor először láttam, mert 4-5 éves voltam, ráadásul a Jedivel kezdtem, de később, amikor már értettem is ennek jelentősségét), és nyilván örülnék annak is, ha Rey is csinálna magának egyet - pláne, ha az is zöld lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Szerintem Ody úgy értette, hogy Rey-nek nincs is igazi fénykardja, mert amit használ, azt nem ő csinálta. Átvette Anakinét/Luke-ét, tehát nem csinált magának igazi fénykardot, ami pedig a Jediknek egy fontos próba, lépés volt anno a Rendben. De majd kijavít, ha nem így gondolta. :) 

Teljesen így gondoltam. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
47 perccel korábban, Dzséjt írta:

Micsoda? :?

Spoiler

Úgy hallottam, hogy az Ahsoka könyvben vagy valamelyik képregényben azt írják, hogy Ahsoka fénykardja azért fehér, mert az inkvizítoroktól nyúlta le. Vörös színű penge meg csak úgy lehet, hogy valami Erővel kapcsolatos machinációval "véreztetik" a kiberkristályt, amit viszont később meg lehet "tisztítani". Ekkor már nem vesz fel színt penge, fehér lesz. Tehát elvileg a fehér fénykardok így jöhetnek létre. Ez elvileg kánon, ha jól tudom.

 

Tera Sinubének fehér volt a kardja. Ebből gondolom, hogy akkor ő is így készített ilyet. :) 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nope, Sinube kardja hivatalosan is halványkék. Látszik is egy halványkék derengés a fehér mag körül.

latest?cb=20100128090645

 

Ellenben Ahsoka kardja teljesen fehér, nincs semmilyen szín a mag körül.

latest?cb=20160403150039

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 héttel később...

concept artist Matthew Savage - “[Leia’s lightsaber] bounced between myself and the prop makers until being finalised. The emitter area was inspired by a Walter Von Nessen, Art Deco lamp that JJ had taken a shine to.”

 

Un7n7P9.jpg

 

IeDY1xr.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.