Ugrás a kommentre

5x01 - Revival


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

-a snivvian akit az űrállomáson láthatunk Obival beszélni Zutton, és látható a Kantinban az EPIV-ben

-a twi'lek jedi lovag Finn Ertay, a Grievous Intrigue-ben ott van a háttérben a megbeszélésen, valamint a Wookie Hunt végén (valószínűlwg Jinx vagy O-Mer mestere)

Ezt a snivvianos dolgot sejtettem valahogy, pedig nem tudtam. Köszike. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a snivvianos dolgot sejtettem valahogy, pedig nem tudtam. Köszike. :)

Nagyon szívesen :) Egyébként tőlem jobb ha megszokjátok, hogy ilyen kis érdekességeket egybegyűjtők egy-egy résznél. Nagyon háttértörténet-stréber vagyok :D

Ja és a Wookiee szerint YE20-ban vagyunk tehát azt hiszem a sorozat félideje eltelt, hisz legfeljebb másfél-két év van az idővonalból :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütős évadnyitány volt. Eleinte arra számítottam, hogy Maul-ék kerülnek ki győztesen, átveszik Hondo kalózai felett az irányítást. Obi-van, most sokkal ügyesebben vette fel a harcot a fivérekkel. A csaták és párbajok nagyszerűen kivitelezettek. Maul és Savage a végén rendesen lesérültek. Gallia halála számomra súlytalan volt, egy másik, idegen Jedi is meghalhatott volna helyette, az sem lett volna más. Ezt az apró negatívumot leszámítva remek epizódot láthattunk. Várom a folytatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekességre lettem figyelmes, bár lehet, mások is kiszúrták.

 

Amikor ObiWan levágja Savage karját, akkor Maul nem a megszokott sith hangján kiáltja a nevét. Egy pillanatra aggodalom ül az arcára és a megszokott mély hang helyett a jó énje hangja szólal meg. Tekerjétek vissza többször, egyértelmű, hogy Sam Winter utasításra változtatott a hanghordozásán. Ez sok érdekes kérdést felvet....van a szeretetnek egy halovány szikrája Maulban Savage iránt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy érdekességre lettem figyelmes, bár lehet, mások is kiszúrták.

 

Amikor ObiWan levágja Savage karját, akkor Maul nem a megszokott sith hangján kiáltja a nevét. Egy pillanatra aggodalom ül az arcára és a megszokott mély hang helyett a jó énje hangja szólal meg. Tekerjétek vissza többször, egyértelmű, hogy Sam Winter utasításra változtatott a hanghordozásán. Ez sok érdekes kérdést felvet....van a szeretetnek egy halovány szikrája Maulban Savage iránt.

Én is figyeltem. Egy Sithnél nehéz eldönteni, hogy pontosan mi állt az érzelmes kirohanása mögött. Vagy az, hogy valamilyen szinten szereti Savage-t, mégiscsak a testvére, ráadásul ő volt az, aki megmentette őt és kihúzta őt a Lotho Minor mocskából. De akár az is lehet, hogy Savage-ban látja tervének kulcsát, elvégre ő a tanítvány az általuk alkotott Sith Rendben, amit meg akarnak alkotni. Savage gyakorlatilag Darth Maul művének örököse, aki tovább viszi a hagyatékát, amit majd hátrahagy. Érthető, ha ezt nem akarja veszni hagyni. De lehet, hogy egy kicsit mind a kettő közrejátszott a dologban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek kis évadkezdés volt, amely számomra több meglepetéssel is szolgált. Először is ott voltak a fivérek. Megvoltam győződve róla, hogy Maul nagy terve már itt elkezd formát ölteni, és embereket is szerez maga mellé. Hát nem....és még örülhettek, hogy élve megúszták! A bukásuk számomra nagy meglepetés volt. Pedig minden úgy kezdődött, ahogy vártam. Maul a fénykardja helyett végre az eszét is használta, így tudta mivel lehet elcsábítani pár mocskos zsoldost. Naná, hogy pénzzel. Rohadt sok pénzzel. A terve remek, csak apró szépséghiba, hogy az eléggé labilis természetű weequay kalózoknál ez nem működött igazán jól. Persze eleinte úgy tűnt a dolog, de a végén még is győzött a betyár becsület. :D Ebben nagy szerepet játszott Hondo, aki a rész egyértelmű sztárja! Mekkora szövegei vannak, Te jó ég. :cool::lol: Ő pont az a fajta Rózsa Sándor féle, "nép fia" stílusú bűnöző, akit annak ellenére, hogy bűnöző, még szeretni is lehet. Nem véreskezű gyilkos aki minden ok nélkül öl. Biztos vagyok benne, hogy a galaxis söpredéke között ő a legbecsületesebb. :) Tetszett az utalás a Dooku Captured utáni leszámolásra (érdekes, hogy a Bounty Hunters -ben erről nem esett szó), amibe nagyon illet Grievous feltűnése. Ő Dooku hentese, lásd. az Éjnővérek kiirtását. Az előzetes spoielerek alapján meg voltam róla győződve, hogy pár kalóz Maul -ékkal tart majd, de aztán mégis örömmel töltött el, hogy ez nem így lett.

És persze jött a Revenge béli párbaj visszavágója. De micsoda visszavágó volt ez? :o Obi rendesen összekapta magát! Úgy pörgött-forgott, hogy alig lehetett ráismerni. Bizony Maulék nagyon keményen megizzadtak most ellene. Savage karlevágása, majd ezt követően Obi ábrázata tette fel a koronát a párbajra. Az hatalmas volt! A Jedi minden mozdulatán látszott, hogy nagyon összeszedett és teljesen ura minden olyan érzésnek, ami ezzel a "hadjárattal" együtt jár. Nyilván elég régóta követték már Galliával a fivéreket. Apropó Gallia. A súlyához méltó halált halt. Ettől független mindig tragikus ha egy Jedi elhalálozik, így most sem volt ez másképp. Opress öklelése elég durva volt.... Láthatóan Gallia nem volt felkészülve arra a nyers erőre amivel szemben találta magát.

 

Az epizód vége tartogatott még egy zseniális jelenetet. Egyrészt, a Jedik Palpatine előszobájában beszélgetnek a kancellárral. Az EPII -ben még bent az irodájában diskuráltak, közvetlen az íróasztalnál. Mára azonban már kiszorultak onnan! Pedig Maul visszatérése k*rva nagy horderejű esemény, és mindezt a "folyosón" kell megbeszélni? Obi egyébként nagyon jól látja a dolgot, mert nagy gáz van ha egy kettévágott sith lovag a "halálból" is vissza tud térni (nem mellesleg Anakin kicsi fejecskéjében ez milyen gondolatokká érhet majd később?). Nekem a Jedik helyében felettébb gyanús lett volna, hogy Palpatine ezt a Maul ügyet ennyire semmibe veszi. Láthatóan annyira ledegradálja az egészet, mintha csak egy légy zümmögéséről lenne szó. Persze az epizód végén látható sátáni vigyor egészen másról árulkodik...

 

Mindent egybevetve az egyik legjobb évadkezdet volt a mostani, bár ezúttal szakítottak a hagyománnyal, és egy részesre redukálták a nyitányt. A dupla nyilván nagyobb élvezetet okozott volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a zöld füst, ami a levágott végtagokból szivárog, gondolom Talzin mágiájának maradványa.

A zöld füst nagyszerű volt! Jól mutatja, hogy Maul és Opress nem természetes lények, ráadásul Talzin anya befolyását is mutatják. A vén banya remélem előkerül még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, szerintem is remek rész volt én nagyon élveztem, de tényleg jó lett volna a duplpremier :) Mondjuk én Galliatól többet vártam, mármint számítottam rá, hogy ő itt meg fog halni, de Savage öklelésén kívül nem sok emlékezetes maradt a párbajából, ha mondjuk úgy harcolt volna mint Obi és a végén veszít és úgy hal meg akkor azt mondom, hogy ez már valami, de így... mondjuk az egész TCW-be egy kissé elkótyavetyélték a karakterét, többet is ki lehetett volna hozni belőle...

Palpi meg ezt gondolatba már le is játszotta, hogy mi lesz Maulék sorsa :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Gallia derekasan helytállt. Gondoljunk csak arra, hogy Savage Halsey-t úgy zúzta le egy vibrobárddal és mindenféle előképzés nélkül, mintha csak egy hutt bérenc lenne. Gallia pedig a már Sith képzésen átesett, dupla pengéjű fénykardot forgató Opress-szel akasztotta össze a pengéjét, és sokkal tovább bírta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egyszer láttuk a háttérben harcolni Grievous -al, de ennyi.

Azért ez egy kicsit túlzás annak fényében, hogy a Grievous Intrigue című epizódban Anakin oldalán harcol a kommandós droidok ellen, aktívan részt vesz Eath Koth megmentésében és még Obi-Wan életét is megmenti. :)

 

Amúgy ahogy árnyalódik Maul karaktere, úgy tudom egyre jobban elképzelni őt Dooku helyében a Szeparatisták élén. Ez a cselszövő, szervező képesség új, és pont ilyenre lenne szüksége, ha még mindig ő lenne Sidious tanítványa. Szóval ha valamit a feltámadása mellé pozitívként feljegyezhetek, akkor az ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nohát essünk neki!

 

Kezdjük a feketelevessel: nagyon szerencsétlen döntés volt a Revenge és e közé az epizód közé időzíteni a nyári szünetet. Ez a rész sokkal ütősebb lehetett volna az évadzáró-szál fináléjaként, mint a Revenge volt, és mint amilyen így stand alone évad premierként lett. Nagyon olyan levegőben lógós volt így az egész. Például kihagyhatták volna a Shadow Warrior-t, és akkor befért volna az előző évadba.

 

Mindent összevetve egész jó rész volt.

 

Tetszett Savage és Maul összetűzése, jól bemutatták, hogy mennyire más értékrendjük van: Savage ugye arra számított, hogy majd olyan lesz a kapcsolata Maul-al mint annak idején Feral-al és a többi Éjfivérrel, azaz egyenrangú partnerségre. Maul viszont Sith nevelést kapott, és ennek megfelelően mester-tanítvány viszonyt akar, amiből Savage-nak viszont érthető módon elege van.

 

Szakadtam amikor felbérelték a kalózokat, és Maul kijelentette magukról, hogy „We are lords…Crime Lords.” :lol:

 

Érdekes volt, hogy Maul panaszkodott, hogy Obi-Wan túl korán érte őt utol. Tényleg úgy tűnik, hogy a tökéletes bosszúra gyúr, és nem akarja elkapkodni :D

 

Hondo most is zseniális volt :D Ahogy kijelentette, hogy büszke az áruló embereire, hát az valami oltári volt. Az sem volt rossz, ahogy beszólt Maul-nak, hogy nem ő az első fénykard forgató őrült, akivel meggyűlt a baja. Jó volt, hogy megemlítették, hogy Dooku nem felejtette el a visszafizetni a kölcsönt, és első dolga volt szétbombáztatni a bázisukat Griveoussel, miután megszerezték a szektort. Sajnos ezzel azt is kimondták, hogy a szepik ismét off-screen arattak győzelmet a háborúban :|

 

Adi Gallia halála brutális volt :o Viszont sajnos én is úgy vagyok vele, hogy nem nagyon tudott érdekelni azon kívül, hogy mennyire durva volt. Bár engem a legkevésbé sem érdekel, hogy az Obsession képregény ezzel „mehet a kukába”, azért talán jobb lett volna ha pl Eeth Koth hal meg ebben a részben, és akkor egyrészt végre kiderült volna, miért kellett Agen Kolar-nak átvennie a helyét, másrészt a képregény rajongókat sem dühítették volna fel.

 

Obi-Wan hatalmas volt, most végre megmutathatta Maul-nak miért is hívják már „mester”-nek. A meglepetés ereje nélkül bizony meglátszott, hogy Maul tíz éve nem forgatott fénykardot illetve, hogy Savage még nagyon kezdő. Durva volt Savage levágott karja, meg a zöld szmötyi, ami szivárgott belőle. Apropó, ez volt az első alkalom, hogy magát a levágott végtagot is mutatták, nem csak a csonkot, igaz?

 

Hondo-éknak nagy szerencséjük, hogy Savage megsérült, máskülönben Maul csúnyán lekaszabolta volna őket. Tuti csak azért menekült, mert tudta egyedül esélye sincs egyszerre védeni a tanítványát, levágni a kalózokat, és közben úgy küzdeni Kenobi-val, hogy ne öljék meg egymást.

 

Azért azt furcsállom, hogy még csak nem is próbálták előásni a holttesteket, azt mégis elkönyvelték Maulékat halottnak. Jó, hogy Obi-Wan biztos benne, hogy túlélték, Yodának meg iagza van: „felesleges” üldözni őket, előbb-utóbb úgyis lépni fognak.

 

Palpatine ördögi vigyora mindent vitt :D

 

8/10

 

OFF

 

No csak elértem én is az 1000 hsz-t :D:yeah:

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez egy kicsit túlzás annak fényében, hogy a Grievous Intrigue című epizódban Anakin oldalán harcol a kommandós droidok ellen, aktívan részt vesz Eath Koth megmentésében és még Obi-Wan életét is megmenti. :)

Basszus tényleg. :roll::facepalm: Akkor így már megrendítőbb az esemény, bár nekem Piell mester halála megrázóbb volt. :)

 

Amúgy ahogy árnyalódik Maul karaktere, úgy tudom egyre jobban elképzelni őt Dooku helyében a Szeparatisták élén. Ez a cselszövő, szervező képesség új, és pont ilyenre lenne szüksége, ha még mindig ő lenne Sidious tanítványa. Szóval ha valamit a feltámadása mellé pozitívként feljegyezhetek, akkor az ez.

Pontosan erre a kérdésre adhat választ ez az évad. Milyen lett volna Maul Dooku helyett.

 

Nohát essünk neki!

 

Kezdjük a feketelevessel: nagyon szerencsétlen döntés volt a Revenge és e közé az epizód közé időzíteni a nyári szünetet. Ez a rész sokkal ütősebb lehetett volna az évadzáró-szál fináléjaként, mint a Revenge volt, és mint amilyen így stand alone évad premierként lett. Nagyon olyan levegőben lógós volt így az egész.

Szerintem az volt a lényege, hogy az legyen. Láthattuk Mault, és a szándékait.

 

Tetszett Savage és Maul összetűzése, jól bemutatták, hogy mennyire más értékrendjük van: Savage ugye arra számított, hogy majd olyan lesz a kapcsolata Maul-al mint annak idején Feral-al és a többi Éjfivérrel, azaz egyenrangú partnerségre. Maul viszont Sith nevelést kapott, és ennek megfelelően mester-tanítvány viszonyt akar, amiből Savage-nak viszont érthető módon elege van.

Savage talán most megérti mi az a sith út. Eddig fogalma se volt ezekről a dolgokról. Tetszett a végén is amikor fel akarta adni, de Maul nem hagyta.

 

 

Obi-Wan hatalmas volt, most végre megmutathatta Maul-nak miért is hívják már „mester”-nek. A meglepetés ereje nélkül bizony meglátszott, hogy Maul tíz éve nem forgatott fénykardot illetve, hogy Savage még nagyon kezdő. Durva volt Savage levágott karja, meg a zöld szmötyi, ami szivárgott belőle. Apropó, ez volt az első alkalom, hogy magát a levágott végtagot is mutatták, nem csak a csonkot, igaz?

Az EPIII -ban Dooku levágott feje és csuklóit is lehet látni. :)

 

Hondo-éknak nagy szerencséjük, hogy Savage megsérült, máskülönben Maul csúnyán lekaszabolta volna őket. Tuti csak azért menekült, mert tudta egyedül esélye sincs egyszerre védeni a tanítványát, levágni a kalózokat, és közben úgy küzdeni Kenobi-val, hogy ne öljék meg egymást.

És legalább szereztek egy újabb bosszú szomjas ellenséget, aki majd egy nap megint feltűnhet egy sereggel és lebombázhatja őket. :|

 

No csak elértem én is az 1000 hsz-t :D:yeah:

Gratulálok, csak így tovább.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon erős kezdés volt, és nagy ötlet volt egy részesre készíteni a szezonnyitót. Hadd nyalogassák csak a sebeiket Maulék. :cool:

 

Rendkívül érdekes volt látni ahogy a két sith néha testvériesen viselkedik egymással, nem gondoltam volna, hogy Maul-ban még van ilyenfajta érzés. Azt vártam, hogy a rész elejétől a végéig hasonlóan bánik majd Opressel, mint Dooku. Ám nem így történt, a kézlevágás után Maul tiszta szívből féltette testvérét, ami sok mindent elárul.

 

A kalózok nem okoztak csalódást, sőt! Végre vannak egyedi ismertetőjeleik, egyesek kövérek másoknak kendő van a száján, netán ezeknek a kombinációja. Sokáig sírtam a másodrangú karakterek sablonossága miatt, de most imáim meghallgattattak. Hondo tökösebb, mint anno, gond nélkül beáll a kalóz hajók zárótüze elé, stukkert vesz a kezébe, sőt néhány frankó kis fülbevalót is felszerelt magára. :)

A dumái eddig is elsőosztályúak voltak, miért is változtatott volna ezen. A rezidenciáját viszont megváltoztatták, nem is kicsit. :D

A párbajok, kimerem mondani a sorozat eddigi legjobbjai voltak, Obi ügyesen forgolódott a két zabrak között, Gallia sajnos már nem annyira. Azt mondom sajnos, pedig hát nagyon nem tudtam sajnálni, nem sok mindenki halálát néztem ilyen pofátlan közönnyel, mint az övét. Még egy kicsit súlytalan is volt ez a halál.

Bónuszként volt itt snivviai biztonsági őr vagy micsoda, egy láda fűszer, amit végre láttunk is és levágott végtag.

 

Ha ilyen lesz minden rész, akkor megint új legjobb évadnak nézünk elébe. :D

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes:

A Trivia szerint "Grievous valóban megtámadta Florrumot egy történetben amiről még szó fog esni (bár a szerencsés nézők már belepillanthattak a Celebration VI-n)"

Ez áll a trivia 5. képkockáján. Szerintetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra itt vagyunk, a jó öreg értékelések. :D

 

Nem volt rossz rész, bár számomra akadt már jobb évadnyitány is a sorozatban. Ennek ellenére élvezetes 22 perc volt, még ha akadtak is negatív elemek.

 

Meglepett a testvérek galaxisbéli kóborlása, gyakorlatilag szimpla űraklózokként tengődtek, konkrét tervek nélkül, a Jedik elől üldöztetve. Egyértelműen nem volt céljuk felfedni magukat a Jedik előtt (még nem), ezt Maul ki is jelenti, ennek ellenére nyugodt szívvel fosztogattak rendszerről rendszerre, sőt, még Jedi-gyilkosságokat is bevállaltak. Nem a legideálisabb módszere a meghúzódásnak. A kalózok megszerzésével körvonalazódni kezdett valamiféle terv, bár a testvérek célja továbbra sem teljesen egyértelmű.

 

Palpatine szépen rávilágított arra, hogy két Sith (akikkel láttuk, mit tett egy Jedi és maréknyi kalóz, nemhogy a Köztársaság elit harcosai), néhány alvilági alakkal karöltve nem minősül komoly fenyegetésnek akkor sem, ha a köztársasági erők megosztva harcolnak a galaxisban. Úgyhogy kíváncsian várom Maul célját, ahogy további terveit Kenobival. Ugyanis feltűnően nem pusztán megölni szeretné, hiszen erre a fojtogatásnál kiváló alkalma volt, de ő inkább falhoz vágta a Jedit. A Revenge alapján kínhalált szán neki, mivel ott is játszadozott vele a számtalan alkalom ellenére, de a "feltámadása" utáni két találkozásukból kiindulva ezzel csak magát és öccsét sodorja veszélybe.

 

A másik dolog a Kettő szabálya: Maul is felidézte a jól ismert dogmát, így világos, hogy miután magát és Savage-t tartja a 2 Sith-nek (Savage Sith nevére kíváncsi lennék, ha kap majd egyáltalán), valami módon ki akarja iktatni Sidious-t és Tyranus-t. Kenobi megölése után valószínűleg ez a következő a fontossági listáján. De hogy ezekhez kevés pár pénzéhes, a legkevésbé sem megbízható, gyáva kalózocska, az tuti. Bár már ismerem a sztori folytatását, a tesók ezen próbálkozását fölösleges zsákutcának érzem.

 

Adi Gallia: szegény csajt nagyon elpazarolták, azon kívül, hogy látványilag meglepően morbid jelenet volt a halála, egyáltalán nem éreztem drámainak, sajnos jelentéktelennek hatott. Pedig ő azon kevés karakterek egyike volt, aki ismert filmszereplő, és mivel nincs benne a 3. részben, a sorsa kötetlen, remek drámai halált lehetett volna írni neki. Ehhez az kellett volna, hogy kicsit jobban megismerjük (nem feltétlen ebben a részben), legalább annyira, mint a Lola Sayun Piellt és máris hatásosabban működött volna a végzete. Főleg, ha egy "Nooo!"-n kívül más megemlékezést is kap, legalább szavak szintjén. Persze Savage nimbuszát valamennyire sikerült megnövelni ezzel a gyilkossággal, hogy nem csak egy anonym Jedit ölt meg.

 

Kedvenc filmes karakterem (oké, a TCW-ben is előkelő helyen van) viszont valami eszméletlenül nyomta. :o Szabályosan megdöbbentem, milyen határozott, céltudatos, elszánt, mégis higgadt és megfontolt volt az egész epizód alatt. Amikor egyedül párbajozott a két "tetovált szarvas"-al (Hondo rulez :lol: ), az talán a TCW eddigi legjobb párbaja címére is pályázhat. Ebből is szépen látszik, mennyire nincsenek kőbe vésett erőviszonyok és milyen gyorsan változhatnak azok, számos tényezőtől függően. Ez pedig egyáltalán hiba a készítők részéről, ellenkezőleg: igenis reális és logikus. Ráadásul Kenobi hírnevének is nagyon kellett már egy ilyen epizód, az utóbbi évadban meglehetősen peches éve volt.

 

A csonkítás az évadelőzetes alapján nem ért váratlanul, mégis hatásos jelenet lett. Talzin zöld cucca meglepett, ezek szerint a korábban használt mágia nem csak átmeneti volt, folyamatosan áthatja a testvéreket. Kíváncsi vagyok, mi lenne, ha a varázslat hirtelen megszűnne... Opress összezsugorodik, Maul meg újra őrült, félbevágott alak lesz? :hmm: Nagyon örülnék neki, ha Talzint konkrétabban összefüggésbe hoznák ezzel a szállal, tényleg sok potenciál van benne, kár lenne veszni hagyni.

 

A megnyomorodott testvérek menekülése is érdekes volt... szemmel láthatóan egyelőre még nem elég erősek ketten a nagyratörőbb célok elérése érdekében, ha egy Jedi (jó, nem hétköznapi, de akkor is) és néhány kalóz majdnem sikeresen végez velük. Arra egyébként kíváncsi vagyok, mihez kezdenek a mentőkabinban? Hiperhajtóművel aligha van felszerelve, a kalózokén kívül meg nincs más hajó a közelben, amivel elmenekülhetnek.

 

Hondo hatalmas figura, ezen nincs mit cifrázni. :D Minden mondata és beszólása a helyén van. És hiába kalóz (ebből kifolyólag nem egy szent), nem az az erkölcstelen, hidegvérű és kegyetlen fajta. Épp ezért nem nehéz kedvelni. Remélem, még visszatér minnél több alkalommal.

 

A végén Palpatine jelenete kiváló volt. Ahogy a hattérből irányítja zseniális tervét, miközben annak minden egyes részlete napról napra valósul meg... :clap: Egyértelműen személyessé vált számára a trónkövetelők ügye: ő maga akarja kivégezni a két alakot, akik közül az egyik egyértelműen Sith, így megsérti a Szabályt. Máskülönben nem vonta volna vissza ennyire határozottan a Jediket (nyilván nem a háború állása miatt aggódott). Ami még baromira érdekel, az Dooku... mit tud az egészről? Ha tudja, hogy reagál? Mik a tervei? Nagyon remélem, ezzel foglalkoznak még később.

 

A következő szál várós. Valójában jobban vártam/várom Mauléknál, remélem, csalódni csak pozitívan fogok. Az biztos, hogy körvonalazódni fog, merre viszik tovább Ahsokát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepett a testvérek galaxisbéli kóborlása, gyakorlatilag szimpla űraklózokként tengődtek, konkrét tervek nélkül, a Jedik elől üldöztetve. Egyértelműen nem volt céljuk felfedni magukat a Jedik előtt (még nem), ezt Maul ki is jelenti, ennek ellenére nyugodt szívvel fosztogattak rendszerről rendszerre, sőt, még Jedi-gyilkosságokat is bevállaltak. Nem a legideálisabb módszere a meghúzódásnak. A kalózok megszerzésével körvonalazódni kezdett valamiféle terv, bár a testvérek célja továbbra sem teljesen egyértelmű.

Az világosan látszik, hogy fel akarják építeni magukat anyagilag. A fenyegetésen túl a pénz az, amivel tartósan maguk mellé állíthatnak bárkit is. Ezért rabolhatták végig a külső területeket. Maul is mondja, hogy még nem állnak készen a terve megvalósítására (ami már nyilván megvan a fejében).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a rablás a probléma. Várhatóan nem állnak be dolgozni sehova. :P

 

A feltűnés elkerülése érdekében célszerű:

- Technikailag fejletlenebb célpont (ahol mondjuk nincsenek kamerák, hasonlók)

- Minden ott lévőt elhallgattatni, hogy ne számolhassanak be a támadókról.

- Fénykard helyett más fegyvert használni, hogy a Jediknek előbb jussanak eszébe kalózok/fejvadászok, mint önjelölt Sith-ek.

 

Tudom, most szőrszálhasogató vagyok. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.