Ugrás a kommentre

Sötét vs. Világos? Valójában melyik az erősebb?


jedi master yoda

Melyik az erősebb?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik az er?sebb?

    • Sötét oldal
      4
    • Világos oldal
      12
    • Döntetlen
      9


Ajánlott hozzászólás

mindennek két oldala van. Mi van, ha valaki azt mondaná, hogy a halál utáni lét tök szupi, meg sokkal jobb, mint az itteni élet. Kicsit más megvilágításba kerülnének a gyilkosok, nem?

 

Donát.

 

A gyilkos akkor is gyilkos marad, végtére is fölöslegesen hozott előre egy amúgy elkerülhetetlen eseményt, és elvette a lehetőséget, hogy az életet is kihasználja az áldozat. A halál meg ugye amúgy sem "maradt volna ki"...

 

Elmenjünk eutanázia- irányba, vagy visszazökkenünk a "mit tettek a Jedik rosszul" témához?:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, csak próbáltam egy világi példát hozni. És még egy reakció erre: És ha az illető tök szar életet él? Jó, tudom, a természeti törvények értelmében joga van az élethez, de ha az illető tök szar körülmények között él, és mondjuk a halál meg tök király állapot lenne, akkor a gyilkos más megvilágításba helyeződne. Szerintem. De igazad van, ebbe nem együnk bele, mert nagyon off :lol:

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Jó, csak próbáltam egy világi példát hozni. És még egy reakció erre: És ha az illető tök szar életet él? De igazad van, ebbe nem együnk bele, mert nagyon off :lol:

 

Donát.

 

 

Akkor mégiscsak belementünk az eutanáziába. Amikor az illető eldönti hogy tényleg örülne a halálnak... de a gyilkosság témakör az, ha nem kérdezik meg előtte!

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igen csak spekuláció szintjén mozog, hogy kiket és miért zártak ki anno a Jedi rendből (ha kizárták őket egyáltalán). Elvileg ha egy Jedi betartja a nevelése során felszedett normákat, nagy baj nem lehet. Qui-Gon példája ott sántít, hogy ő lojális volt a Jedikhez, csak más volt a véleménye egy-két dologban. Szerintem ő nem a tanácstagi címre hajtott. Persze van itt egyfajta rugalmatlanság is a Jedik részéről, de azért Qui-Gon korántsem volt elnyomva, és lenézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon Jinn az egyik legnagyobb becsben álló Jedi mester (megkapta a mester címet Donát) volt. Mi sem bizonyítja jobban, hogy őt küldték a nabooi blokád rendezésére. És egyáltalán nem vágyott a Tanácsságra (szvsz elég rosz, hogy ha a Jedik azt hiszik, hogy az valami érdem, márpedig még Obi-Wan is ezt hiszi az ep1-ben). Mikor a padawanja felrója neki ezt, ő egy vállrándítással annyit mond, hogy teszi, amit tennie kell. Ennek ellenére nem volt kizárva, elnyomva, különben nem küldik a Sithek titkának kiderítésére, és a kiválasztott kérdését is semmibe vették volna (azonnal alutasítják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem azt mondtam, hogy Qui-gonnt lenézik, csak kirekesztik a TAnácsból. Pont azt mondtam, hogy ha egy ekkora Jedit ilyen kis eltérés miatt kirekesztik a tanácsból, akkor mi lehet azokkal, akik szintén a jó utat képviselik, csak nagyobb eltéréssel???

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De miért akkora gond, ha nem a Tanács tagja? Senki nem mondja, hogy ki van rekesztve, és soha nem is lehet az. Kenobi méltatlankodik, dehát mit tudhat erről egy padawan? Obi-Wan nagyon hasonlít Qui-Gonra az ep3-ban, mégis Tanácstag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán nem is az a baj, amit Obi-wan mond, hanem az, ahogy Yodáék helytelenítik Qui-Gonn módszereit. MErt helytelenítik. Kicsit azt érzem, hogy: "Miért kell már megint külön utakon járnia?"

Én meg inkább azt kérdezném: miért ne forradalmasíthatna?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helytelenítés viszont nem vezethet olyan dolgokhoz (kirekesztés, elnyomás), amiért valakinek a Sötét Oldalhoz kéne fordulni. Példáúl a apám helytelenítette, hogy különböző SW-s "vacakokra" költöm a pénzem nagy részét még az ep1 idején, mégsem éreztem magam kirekesztve, elnyomva mondjuk a húgomhoz képest, aki sokkal inkább hétköznapibb dolgokra költ, mert ennek ellenére hagyta, hogy SW-s "vacakokra" szórjam el a pénzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De én nem azt mondom, hogy Qui-Gonn emmiatt a sötét oldalhoz fordult, hanem azt, hogy ha valaki Qui-Gonnál is jobban eltért a dogmáktól, azt könnyen kitagadhatták, az pedig vezethetett ahhoz, hogy az illető a sötét oldalhoz fordult, nem?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, aki már jobban eltér, az egyértelműen szabályszegő. A szabályok direkt megszabnak néhány normát, nem csak hecc kedvéért születtek. Eltérni ezektől nem jó. A szabály- illetve törvényszegőket pedig valóban bűntetni kell.

Azért kifejezetten igaz, hogy a Jediknek ezt a szabályzatot ezer év alatt módosítaniuk kellett volna. Rugalmasabbnak kellett volna lenni, és akkor nem használhatják fel a Gonosz oldal erői ellenük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... de a Jedi szabályok nem mindig jók. mi van, ha volt egy ember, aki ugyanúgy a világos oldalnak akart élni, de egy kicsivel másabb szabályokkal. Miért csak a Jedik szabálya a jó? Miért ne élhetnének mások is a világos oldalon? Szerzetesrendekből is több volt, pedig néhányuk célja megegyezik, csak a szabályok mások. Mégis megtűrték anno egy mást. Lehet, hogy a Jedik azzal kényszerítettek rá néhány embert a sötét oldalra, hogy elnyomták őket. Nem lehetséges?

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan sok embert nem kényszerítettek a sötét oldalra, hisz nem ismerünk olyan sok sithet.

Tehát konkrétan csak Dookut ismerjük, aki ebbe a kategóriába sorolható, hisz Anakint átcsábították, ő nem teljesen ez a kategória. Ő áruló volt, abban a szerepkörben, Dooku lezárta a Jedi múltját és aztán gonoszkodott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen... de a Jedi szabályok nem mindig jók. mi van, ha volt egy ember, aki ugyanúgy a világos oldalnak akart élni, de egy kicsivel másabb szabályokkal. Miért csak a Jedik szabálya a jó? Miért ne élhetnének mások is a világos oldalon? Szerzetesrendekből is több volt, pedig néhányuk célja megegyezik, csak a szabályok mások. Mégis megtűrték anno egy mást. Lehet, hogy a Jedik azzal kényszerítettek rá néhány embert a sötét oldalra, hogy elnyomták őket. Nem lehetséges?

De ezzel egycsapásra azt is feltételezed, hogy a Jedik már akkor is olyanok voltak, mint a klón háborúk idején, holott szerintem akkoriban sem nyomogattak el valakit. Hogy a kérdésedre válaszoljak: szerintem nem lehetséges. Ha valaki a jót akarja szolgálni, nem fog a rossz felé fordulni pusztán azért, mert más ezzel nem ért egyett. Egyszerűen otthagyja a Rendet és máshogy él a jónak. Ezeket pedig sohasem üldöztette a Jedi, ilyet még az EU-ból sem tudsz felhozni (ha most Modi megcáfol, megeszem a létező kalapom :evil:). Ha pedig szabad vagy a Jedik szabályai alól, máris elveszti a felvetés a jelentősségét, hiszen semmi ok sincsen már a Sötét Oldalra. Megszűnt az elnyomás, élheted a szabad életed, úgy szolgálod a jót, ahogy kedved tartja. Minden szép és jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy én is hasonlóan gondolom. Ha nem tetszett valakinek a Jedik begyöpösödött szabályrendszere, kilépett a Rendből, és élte tovább az életét, csak sokkal szabadabb volt. És úgy is szolgálhatta a jó ügyét. Szerintem a Rendbe tartozni nem olyan kötelezettség, ahonnan nem lehet elmenni, mint pl. a börtön. Rossz hasonlat, de azért érthető, mit akarok mondani vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az a kérdés, hogy egy 'volt ' Jedi a civil életben hogy boldogult? Mert az Erő érzékenysége nem veszett el, így jogtalan előnyökhöz is juttathatta magát és családját. De ez már sodródás a sötét oldal felé. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nekem nagyon tetsző EU sztoriból többet megtudhatunk mi lesz a nem Jedi erőhasználókból.

Jedi-Növendék sorozat első kötetében Obi-Wan nagy nehézségek árán lehetett csak növendék.

Obi-Wan is olyan csoportnak volt még tagja, mint amit Yoda tanít az ep2-ben. Akiket nem választanak ki a mesterek Padawannak, azokat elküldik valami missziós munkára, és befejeztettet a tanításuk. Mivel nem tanítják őket tovább nem tudják, használni az erőt tudatosan. Mivel se apjuk, se anyjuk elmennek a "misszózni" és nem lépnek ki, pedig ki lehet. A Jedi templom egyik tornyába szolgál ezeknek a tevékenységeknel a koordinálására. Szóval senki nem megy kárba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Dooku a kilépése előtt Sith körökbe került és azért lépett ki, mert Sith lett. Esze ágába sem volt a jót szolgálni, hatalmat akart, ezért lett Sith.

Nem kell gyűlölni a Jedit, mert azok nem értenek egyett veled. Ha a jónak kötelezed el magad, akkor nem számít, hogy Jedi vagy vagy sem. Ha a Jediknek, akkor meg tartsd magad a szabályaikhoz, és csak kicsit ingázz, mint példáúl Qui-Gon. Ne lépj át határokat. Ha átléped, viseld a következményeket. És ha gyűlölni kezded a Jediket, amiért nem egyezik a véleményed velük, akkor meg miért akarsz Jedi lenni? És ha gyűlölsz valamit, hogyan akarod a jót szolgálni, amikor azzal a valamivel kivételeznél, mert gyűlölöd?

Ez olyan, mintha rendőr lennél, de nem tetszik a rendőrök szabályzata és Piszkos Harry módjára kezded írtani a bűnűzőket. Ebben az esetben téged is bűntetnek, hiába tettél jót. Vagy, szabályokat áthágva szerzel bizonyítétkokat. Te viszed el a balhét. De kiléphetsz és lehetsz esetleg magánnyomozó és dolgozhatsz, ahogy tetszik. De nincs okod emiatt a rendőröket gyűlölni. Mert most a jót akardo szolgálni, vagy a Jedi rang érdekel? Az előbbit lehet bármivel, bárhogy, az utóbbi viszont öncélúság lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.