Ugrás a kommentre

Sötét vs. Világos? Valójában melyik az erősebb?


jedi master yoda

Melyik az erősebb?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik az er?sebb?

    • Sötét oldal
      4
    • Világos oldal
      12
    • Döntetlen
      9


Ajánlott hozzászólás

  • 7 évvel később...

Hogy melyik erősebb? Én úgy gondolom, hogy egyik sem. Egyik sem lehet meg a másik nélkül. Csak annyira lehet erős a világos oldal, mint amennyire a sötét oldal. Időnként persze győz a világos oldal és a sötét oldal visszaszorul, de aztán ismét győz a sötét oldal és a világos oldal szorul vissza és így tovább. Ez egy örök körforgás... Sajnos. De képzeljük el milyen unalmas lenne a galaxis a világos és a sötét oldal örökös párharca nélkül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy melyik erősebb? Én úgy gondolom, hogy egyik sem. Egyik sem lehet meg a másik nélkül. Csak annyira lehet erős a világos oldal, mint amennyire a sötét oldal. Időnként persze győz a világos oldal és a sötét oldal visszaszorul, de aztán ismét győz a sötét oldal és a világos oldal szorul vissza és így tovább. Ez egy örök körforgás... Sajnos. De képzeljük el milyen unalmas lenne a galaxis a világos és a sötét oldal örökös párharca nélkül?

Igen, ebben van valami.

 

Sokan úgy gondolják, hogy a sötét oldal sokkal erősebb, hiszen a filmek alatt is bebizonyosodott, hogy a sithek mennyivel komolyabb képességekkel bírnak.

Az a helyzet, hogy a sithek titokban működtek, ill. csak ketten voltak. Évtizedeik voltak arra, hogy képességeiket minél tökéletesebbre fejlesszék és minél jobban kiismerjék a sötét oldalt. "Semmi dolguk" nem volt, csak tervezgetni és bujkálni. Békében ráértek fejlődni.

Ezzel szemben a Jedi Rendnek komoly szerepe volt a Köztársaság rendfenntartásában. Folyamatos diplomáciai és harci kötelességeik voltak, sokkal nagyobb létszámban éltek. Ennek megfelelően nyilván "hígabb" volt a mezőny. Egy átlagos jedi nem érhetett fel egy átlagos sith-tel. Ez azonban nem a sötét oldal dominanciája miatt volt, hanem az előbb vázolt helyzet okán.

Erre nagyon jó példa Yoda, aki látványosan erősebb volt mindenkinél, Sidious-t leszámítva. De szerintem nála is erősebb volt, csak nem volt olyan feltűnő a különbség.

 

A szűk EU ismeretemből pedig nekem úgy rémlik, hogy amikor még sithből is sokkal több volt, számuk közelítette a jedikét, akkor nem is volt meg az az erőviszonybeli fölényük 1-1-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Szerintem egyik oldal sem erősebb, nem is lehet ezt így szemlélni. Eleve valószínűsíthető, hogy az Erő egy egységes valami és csakis a használójától függ, hogy milyen célokra használja, milyen képességekre tesz szert a segítségével stb.. De még ha feltesszük, hogy van sötét és világos oldala az Erőnek, akkor se hasonlítható össze ezek erőssége. Nem a két pólus, hanem ezek képviselőinek erejét lehet firtatni. Azt pedig láttuk, hogy lényegében mindennek megvan a maga ellenszere, nincsenek megállíthatatlan és kezelhetetlen trükkök. Egy Yoda pl. simán felvette a harcot Sidious-szal, minden tekintetben.

 

Amit még érdemes figyelembe venni, hogy a sithek többnyire csak ketten vannak. Egyrészt megtehetik, hogy sokkal jobban megválogatják a tagjaikat, másrészt meg biztosra is kell menniük, hiszen ha nem elég erősek, akkor a jedik könnyen kiirthatják az egész Rendjüket. Ebből fakadóan egy tipikus sith alighanem erősebb egy átlagos jedinél. Ettől még persze a sötét oldal nem lesz erősebb a világosnál. A sithek eszméit és motivációit ráadásul könnyebb is lehet átérezni, a legtöbb lényre a negatív érzelmek (düh, gyűlölet, bosszúvágy, hataloméhség stb.) sokkal erősebben tudnak hatni, ezért is lehet ez a "könnyebben járható" ösvény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Luke: Sötét oldal erősebb?

Yoda:Nem, nem... nem, simább, könnyebben járható..."

 

 

És aki játszott a KotOR 1-2-vel mindkét oldalon tuti egyet ért :D

 

Én nem játszottam az említett játékokkal, nem is tudom, hogy kanonizálva lettek-e. Egyébként meg ott a pont, Yoda mondatai fejezik ki leginkább a mondanivalóm. :D

Szerkesztve: - M.Laci
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, hogy mit jelent az, hogy erősebb. Szerintem a világos oldal annyiban "erősebb" a sötétnél, hogy az a természettel összhangban van, ezért a sötét fölé tud kerekedni, még ha a sötét oldalnak lehetnek is rövid távú "győzelmei". Inkább nevezhetjük erősségnek, előnynek, mint ténylegesen akár számokkal kifejezhető erősnek. Ezen túl egyébként pedig hasonlóan gondolom, mint pb :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdés, hogy mit jelent az, hogy erősebb. Szerintem a világos oldal annyiban "erősebb" a sötétnél, hogy az a természettel összhangban van, ezért a sötét fölé tud kerekedni, még ha a sötét oldalnak lehetnek is rövid távú "győzelmei". Inkább nevezhetjük erősségnek, előnynek, mint ténylegesen akár számokkal kifejezhető erősnek. Ezen túl egyébként pedig hasonlóan gondolom, mint pb :)

A Világos Oldal erősebb szellemi szinten, gyengébb fizikai valójában, a Sötét Oldal gyengébb szellemi szinten, erősebb a fizikai valójában. Szerintem pont így egyenlítik ki egymást. Egymás ellenpólusai. Ami az egyiknek erőssége, a másiknak gyengéje. A Világos Oldal nehezen járható, de szellemi szinten oly erőt adhat, amit sokan el sem tudnak képzelni. A Sötét Oldal könnyebben járható, ott a fizikai manifesztáció mutatkozik meg. A többi meg a kinek mi számít. Nyilván, egy Sith erősebbnek hiszi a fizikai oldalt, a Jedi meg a szellemi fejlődés híveként azt fogja erősebbnek gondolni, már ha nem sikerült felfognia Yoda szavait, hogy a kettő között nincs erőbeli különbség.

Plusz, a Jedi lehet erősebb egy Sith-nél, ha jobban tanult, és persze vica versa. Szóval a Jedi és a Sith között lehetnek erőbeli különbségek, de attól még nem az Erő két pólusa között van különbség. Attól, hogy az egyik fénykard zöld a másik meg vörös, még egyforma erősek, csak attól függ, melyik kerül végül fölénybe, hogy melyiket tanulta meg a gazdája jobban forgatni.

 

Szerintem egyik oldal sem erősebb, nem is lehet ezt így szemlélni. Eleve valószínűsíthető, hogy az Erő egy egységes valami és csakis a használójától függ, hogy milyen célokra használja, milyen képességekre tesz szert a segítségével stb..

Ebben viszont nem vagyok annyira biztos, mert ha egységes valami lenne, akkor nem hatna egyik a másikra. Márpedig Yoda szavai az ep2-ben egyértelműen arra utalnak, hogy a Sötét Oldal nagyobb teret nyert. Ez lehet az egyensúly felbomlása. Inkább úgy mondanám, hogy az Erő egységes ugyan, de a Sötét és Világos oldal ennek az egységnek két pólusa - és ezek léte, nem léte nem a használóktól függ. Durván leegyszerűsítve, mint ahogy egy embernek vannak jó és rossz tulajdonságai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem játszottam az említett játékokkal, nem is tudom, hogy kanonizálva lettek-e. Egyébként meg ott a pont, Yoda mondatai fejezik ki leginkább a mondanivalóm. :D

 

Nem lettek kanonizálva, de attól még a Yoda által említett könnyebben járhatóságot, pontosan tükrözi pl.: egy fejvadász küldetés alkalmával, Világos oldali befejezésnél, ugye nem lehet megölni a delikvenst :) helyette még el kell futkozni pár helyre ez ugye + idővel jár, Sötét oldalon egyszerűen levágom és kész Xp ugyanannyi, sőt azt hiszem több is mert a futkozásért nem, de a harcért jár. De akár egy Jedi Knight játék is tükrözi a dolgot pl. berontok egy terembe, erővillám, megöl mindenkit úgy hogy ők nem tudnak lőni rám, míg csak a Világos oldali Erőket használva lökdösni meg lekardozni őket hosszabb idő. :) Ja meg a kedvencem a magas helyekről egy laza elegáns Erő fojtással lehajigálni az ellent a mélységbe miközben az halálsikolyát hallatja Muhahahaa :evil: :evil: :)

 

Ebben viszont nem vagyok annyira biztos, mert ha egységes valami lenne, akkor nem hatna egyik a másikra. Márpedig Yoda szavai az ep2-ben egyértelműen arra utalnak, hogy a Sötét Oldal nagyobb teret nyert. Ez lehet az egyensúly felbomlása. Inkább úgy mondanám, hogy az Erő egységes ugyan, de a Sötét és Világos oldal ennek az egységnek két pólusa - és ezek léte, nem léte nem a használóktól függ. Durván leegyszerűsítve, mint ahogy egy embernek vannak jó és rossz tulajdonságai.

 

Én az Erő Sötét/Világos oldalát úgy képzelem el, hogy van egy kör amit egy függőleges vonal pontosan ketté szel ekkor van a Világos és Sötét oldal egyenlő arányban és ez vonal tolódik el adott irányba, pl. Ep III idején a Sötét oldalnak nagyobb rész jutott a körből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.