Ugrás a kommentre

A buckalakók mészárlása


Donát

Anakin mészárlásának megítélése  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Egyetértesz Anakin tettével?

    • Igen, maximálisan jogos volt, amit csinált.
      0
    • Jediként helytelen volt, amit tett, de emberként én is hasonlóan cselekedtem volna.
      9
    • Nem. Sem emberileg, sem pedig Jediként nem tudom elfogadni a tettét.
      18
    • Nem érzem magam erkölcsileg eléggé kiforrottnak ahhoz, hogy megítéljem a kérdést.
      2


Ajánlott hozzászólás

+ szükséges volt a jelenet a drámai hatás miatt. Darth Vader "szenvedéstörténete" igazából itt kezdődik, itt csillan meg első alkalommal az a sötétség és düh, ami benne van.

 

A büntetése, amennyiben az eset napvilágra kerül valószínűleg nem csak annyi lett volna, hogy kizárják a Rendből.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Se emberileg se sehogy nem vállalható.

 

Mit akarnak Shmi-től? Nos én pont erről irtam egy novellát, ami itt a fórumra is fel van rakva, amiben kidolgoztam egy elméletet viszont abban olyan sok a saját elem, hogy valszeg nem állja meg a helyét. De ott igy néz ki: a buckalakók alapvetően nem mernek a telepesek/farmerek közelébe menni. Shmi-ékkel azért tettek kivételt, mert nem sokkal az eset előtt egy vadászgép véletlenül lemészárolta a fél törzsüket. Azokon álltak bosszút akik kézre estek és akikre azt hitték hogy bünősök. Shmi-t eredetileg azért kapták el, mert tudták hogy utána fognak jönni a farmerek. Tőrbe csalták őket és lemészárolták azt a huszonhatot, akik a filmben is emlitve vannak. Ezután már nem lett volna szükség Shmi-re, de itt bejött az amit az elején irtam, vagyis ők még nem igazán raboltak el embert ezért ha már volt egy kéznél kicsit jobban megismerték. Például a fájdalomküszöbét és hogy mi az amit még elbir viselni. Shmi pedig jól birta a legdurvább kinzásokat is mert tartotta benne a lelket, hogy még látnia kell egyszer a fiát. És amikor eljött ez a pillanat meghalt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször is láttuk, hogy ebben a világban is létezik bíróság és fegyház

Én még nem nagyon láttam se bíróságot se tárgyalást a Tatooine-on. Itt a huttok döntenek mindenről, és azt nem hiszem, hogy őket különösebben érdekelné, hogy egy törzs buckalakóval több vagy kevesebb rohangál a sivatagban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki egy ilyen bosszútervet képes kieszelni és megvalósítani, az nem ösztönlény, hanem gondolkodó elme, tehát a buckalakók nem idióta véglények: Mint tudjuk libasorban támadnak, hogy ne lehessen látni, hányan érkeznek. Én sosem értettem, hogy miért nézik őket le ennyire, nekem a sátraik és a kutyáik, no meg az állatok, amin lovagoltak a IV részben, a felszereléseik, igenis praktikusnak tűntek.

A fegyházat meg nem a Tatooine-ra értettem, hanem ahol a Jedi tanács székhelye is található, ennek lenne értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyha Padmé helyében lettem volna és ilyeneket hallok felőlük: "Those Tuskens walk like men, but they're vicious, mindless monsters." "They're like animals, and I slaughtered them like animals." nem hiszem hogy sok jót gondoltam volna róluk, pláne azt nem hogy ezek civilizáltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Padmé honnan ismerhette volna annak a porgolyónak a bennszülötteit? Nem hiszem, hogy a galaktikus tankönyvekben sok minden lenne róluk.

Így van, Padmé már az EP1 alatt is nagyban csodálkozott a rabszolgaság intézményén, ez jól mutatja tudatlanságát. Pedig a Tatooine nem esik messze a Naboo-tól. Persze, sokat látott szenátorként, tíz évvel később, már nyilván szélesebb látókörű lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tipikusan az Ork szindróma... buta faj, ami ösztönösen cselekszik és azért öl, mert a vérében van, így a lemészárlása inkább hősies tett, mintsem gonosz dolog. Bomarr elmélete pedig 0-ra redukálja a mindless monsters részt, mivel szerintem egy kifejezetten jó bosszúálló terv volt.

 

Padméval kapcsolatban sem az zavar, hogy azért viselkedik így, mert nem ismeri őket, hanem inkább az a rész, amikor kiderül, hogy ÁRTATLAN nőket és gyerekeket is kiirtott a pasija. Akármilyen agyatlan is a buckalakó közösség, azért eszközöket használnak, sátrakat építenek, állatokat fognak be, gyerekeket nevelnek fel, ismerik a tüzet és használják, lopnak és kezelik a rabolt cuccokat. Köztünk is élnek ilyen fajok, mégsem mészárolja le őket senki büntetés nélkül, inkább pont fordítva... Jah és ez most irónia volt. Egy kicsit! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padméval kapcsolatban sem az zavar, hogy azért viselkedik így, mert nem ismeri őket, hanem inkább az a rész, amikor kiderül, hogy ÁRTATLAN nőket és gyerekeket is kiirtott a pasija. Akármilyen agyatlan is a buckalakó közösség, azért eszközöket használnak, sátrakat építenek, állatokat fognak be, gyerekeket nevelnek fel, ismerik a tüzet és használják, lopnak és kezelik a rabolt cuccokat. Köztünk is élnek ilyen fajok, mégsem mészárolja le őket senki büntetés nélkül, inkább pont fordítva... Jah és ez most irónia volt. Egy kicsit! :)

 

Ugyanez nekem is a bajom az egésszel. Ha Anakin nem vallotta volna be a nőket és a gyerekeket, azt mondom ok, de így?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Itt mondjuk megjegyezném, hogy Anakin számára az anyja elvesztése is fontos lépcsőfok volt a sötét oldal felé vezető úton, és érdekes volt az is, hogy az ezt követő tömeggyilkosságot Padme, hogy kezelte... bár az már nem ide tartozik.

Kifejtenéd kicsit bővebben, kíváncsi vagyok konkrétan mire gondolsz. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.