Ugrás a kommentre

Akik eggyé váltak az Erővel


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nyugodjon békében! :(

Akár Dooku grófot, akár Szarumánt nézzük, emlékezetes alakítás volt mindkettő. Egyébként én nem is sejtettem, hogy már ennyire idős volt, nem látszott rajta még a Hobbit filmekben sem. Hihetetlen, hogy A Sith-ek bosszújában is már 80 év fölött járt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz egyébként, hogy Lee több esetben is kifejezetten ragaszkodott ahhoz, hogy bizonyos fénykardpárbajhoz vagy harchoz kapcsolódó jeleneteket vele rögzítsenek, ne pedig dublőrrel? Több helyen olvastam/hallottam már erről és ha tényleg így volt, akkor nem semmi abban a korban.

Volt pár egyszerűbb jelenet az ep2 idején, de az ep3-ban a párbajokban már végig dublőr játszotta a vívás jeleneteiben. McDiarmid volt az, aki majdnem végig maga játszotta a párbajokban is Palpatine-t, csak az ő párbaját meg alaposan megkurtította Lucas.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik ez a kép. A '60-as '70-es évek négy szinészóriása: Christopher Lee, Vincent Price, John Carradine és Peter Cushing

 

a9Lon3K_700b.jpg

 

Egy érdekes anekdota Lee-ről:

 

Amikor a Gyűrűk Uránál a haláljelenetét vették fel, ahol Gríma hátbadöfi, Peter Jackson elkezdte magyarázni neki, hogy fel kéne kiáltania a döfésnél. Lee-ről tudni kell, hogy néhány háborús bevetése mai napig titkosítva van, de azt biztosan tudni, hogy pár német katonát a saját kezével ölt meg. El is kezdte magyarázni Jacksonnak, hogy amikor egy embert hátbadöfnek nem kezd el ordibálni, mivel a kés az esetek túlnyomó többségében belefúrodik a tüdőbe, ezért az áldozat csak egy erőteljes nyögést hallatt, ahogy hirtelen feltör belőle a levegő. Mire Jackson: Oké látom tudod mit csinálsz, akkor legyen így.

 

És bár ez elég közismert de hátha valaki még nem hallotta: a Gyűrűk Ura szinészek közül ő az egyetlen aki személyesen is találkozott Tolkiennel.

 

Illetve amit nagyon tudok ajánlani tőle -ha esetleg valaki nem látta- az a Három testőr (1973). Ő játsza Rochefortot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy érdekes anekdota Lee-ről:

 

Amikor a Gyűrűk Uránál a haláljelenetét vették fel, ahol Gríma hátbadöfi, Peter Jackson elkezdte magyarázni neki, hogy fel kéne kiáltania a döfésnél. Lee-ről tudni kell, hogy néhány háborús bevetése mai napig titkosítva van, de azt biztosan tudni, hogy pár német katonát a saját kezével ölt meg. El is kezdte magyarázni Jacksonnak, hogy amikor egy embert hátbadöfnek nem kezd el ordibálni, mivel a kés az esetek túlnyomó többségében belefúrodik a tüdőbe, ezért az áldozat csak egy erőteljes nyögést hallatt, ahogy hirtelen feltör belőle a levegő. Mire Jackson: Oké látom tudod mit csinálsz, akkor legyen így.

 

Ez a story nagyon ott van, nem is hallottam még, szóval igazi "BADASS" figura volt szegény, nyugodjék békében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút lesokkolt Mr. Lee halálának híre... :( Isten nyugosztalja! Az Erő vele lesz... mindig!

 

Véleményem szerint Dooku gróf karakterében rengeteg kiaknázatlan lehetőség volt. Sajnálom, hogy a kánonban milyen keveset tudtunk meg róla és a múltjáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszik ez a kép. A '60-as '70-es évek négy szinészóriása: Christopher Lee, Vincent Price, John Carradine és Peter Cushing

 

És bár ez elég közismert de hátha valaki még nem hallotta: a Gyűrűk Ura szinészek közül ő az egyetlen aki személyesen is találkozott Tolkiennel.

Nekem is nagyon tetszik a kép, köszi.

 

És minden évben elolvasta A Gyűrűk Urát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Rochefort, azt se felejtsük, hogy valamelyik Roger Moore-féle James Bond filmben ő volt a főgonosz. :) No és a mi Lugosi Bélánk mellett ő volt a filmtörténelem legjobb Drakulája. A metálzenét már nem is említem. :)

 

Sokoldalú tehetség volt, hiányozni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Rochefort, azt se felejtsük, hogy valamelyik Roger Moore-féle James Bond filmben ő volt a főgonosz. :)

 

Bizony ő volt "Az arany pisztolyos férfi" az azonos című Bond filmben.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először nem akartam elhinni, hogy ilyen egyáltalán lehetséges, de legnagyobb sajnálatunkra, ez is megtörtént. Pedig Lee egy olyan ember volt, akiről még ilyen korban sem tudtam volna elképzelni, hogy ne legyen az élők között, annyira életrevaló volt. Vigasztaló dolog, hogy bizony rendesen leélte az életét, mindenből volt része. Nagyon hiányozni fog. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 hónappal később...
  • 3 hónappal később...

Nyugodjék békében!

 

Egyébként pont a napokban jutott az eszembe, hogy milyen szerencsések vagyunk, hogy James Earl Jones még köztünk van és Vader az igazi hangján szólalhat meg az új produkciókban is (a szinész már 85 éves!). Most hogy megláttam, hogy frissült a topik megijedtem hogy elhamarkodottan örültem és szegény eltávozott. Kicsit random ez a gondolat ide de remélem James Earl Jones még sokáig jó egészségnek fog örvendeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom. De még életében elkezdett hiányozni.

Nagyra tartom Szacsvay Lászlót, de Yodának nem az igazi.

És persze, ha lesz Tarkin a Rouge One-ban, hát oda sem mindegy, hogy ki lesz a magyar hang. (persze az angol sem..)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
  • 4 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.