Ugrás a kommentre

Star Wars Celebration Europe - Essen 2013


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem értem mi dolga van ilyen állításnak a CelEu témájában, mert még hasonlítási tényezőnek is erős volt picit. Ha olyan a net, akkor olyan a net, hisz országa válogatja.

 

LeeLee, ha nagyon zavar a hőség, gondolj arra, milyen szerencsés, hogy nem két Napunk van. :D

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megérkeztem. Egyelöre nem sok jelentenivaló van. A városban nyomát se látni annak, hogy egy -vélhetöen - több ezer fös rendezvény kezdödik holnap. Kicsit csalódott vagyok, csuhás jedikre és guruló r2d2-kre számítottam. Vajon rossz városban lennék? :)

Nem vagy rossz városban, Londonban hasonló volt a helyzet. Sehol nem láttuk nyomát, hogy egy ilyen nagy rendezvénynek ad otthont London, ha jól rémlik, mindössze egy plakáttal sikerült összetalálkoznunk a városban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Míg Frenkie utá.anéz a tényeknek, szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérjem Esztert, hogy legyen kedves összegyüjteni és crossposztolni a bejegyzéseimet a jedirend FB oldaláról ide, hogy itteni barátaink se maradjanak infók nélkül.

 

Atlas, ha már te is itt vagy, dobd már át léci egy PÜ-ben a számod, h összefuthassunk! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunner is írt sebtiben egy kis élménybeszámolót, ám mivel főleg már német az anyanyelve, így kis koncentráció kell az értelmezéshez. :)

 

"Szia szoval a vilag vegen valahol egy felresikerult hotelfoglalas a kohir van meg jobb olcsobb Hotel s szebb is hajnali 3 chek in .reggelinel szebbnel szeb kosztumok Galts eszmecsere a vilag mindenseg jedijeivel nyalcsorgatas orom kiujjulo gyermekori laz az elmeny leirhatatlan. Ezrek vannak de a hejszini jegyvasarlas 2 perc Plastik Darth Vader kartya disain csucs . 5 Meter Befele s mar a remulet a bistonsagiakon a sok fegyver maszk s kosztumok latvanya kugeliges ad okot gyors fegyverellenorzes s mar atis jutottunk a nagyterembe a latvany lenyugozo az izgalom tetofokon a szavam elal re kesobb"

 

"Sziasztok hu tul vagyok a sokk okozta hatason hat Igen ez egy felejthetetlen elmeny csak az elso 2 terem amit bejartunk van ITT Minden Ami letezik kulso bar az ehezoknek regnete stand Hasznalt es Uj figurak ijen s olyan Arakon .rengeteg kezmuves festo rajzolo makettes es epito .nagyon Jo dolgok Uj tippek otletek .tetkostrand egy terem csak az autogramm gyujtoknek kulombozo dizeigne Sanat. Tervezesu s Profi oltozekek de a vegyes nyelvhasznalat kotelezo de boldogulsz udv kesobb kepek Este es a filmrol az elmenybeszamolo kesob "

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lelkesedése szerencsére így is érzékelhető. :) Most sajnálom csak igazán a tavaszi-nyár eleji rengeteg kiadásomat (nyelvvizsga, diploma, felvételi stb. stb.), szívesen mentem volna én is, ráadásul egy magamfajta magyar rajongónak egy németországi SWC még megfizethető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Míg Frenkie utá.anéz a tényeknek, szeretném megragadni az alkalmat, hogy megkérjem Esztert, hogy legyen kedves összegyüjteni és crossposztolni a bejegyzéseimet a jedirend FB oldaláról ide, hogy itteni barátaink se maradjanak infók nélkül.

Rajta vagyok az ügyön. :) És ezúton is szeretném megköszönni az eddigi posztokat!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor most következzenek LeeLee beszámolói, időrendben fentről lefelé érdemes haladni. :) Remélem, nem bánjátok, hogy a képeket úgy linkelem...

 

Gyülekeznek a rajongók, már most sok odabenn a jelmezes! Jedik, Amidala (ep1 kimonó verzió), rohamosztagosok, Boba Fett is volt!

 

Immár sokkal többen vagyunk. Rengeteg a család kis- és nagy gyerekekkel. Sorban állok, valami történik...

 

Hatalmas a tömeg. Az elöbb valaki híresség érkezett, mert kb. mindenki majd összepisilte magát az izgatottságtól, hogy lefotózza. Random jedik és rohamosztagosok városszerte, TIE-vadásszá alakított babakocsis fiatal szülök, már most nagyon színes minden. A staff lelkes és mindenkinek segít.

 

várakozás még10 percig. Figyelem a tömeget, mindenhonnan érkeztek rajongók. Írek, britek, hollandok, spanyolok, egy maroknyi magyar is (remélhetöleg). Páran emlegetik az árakat, hogy pl. Mark Hamillnek milyen tisztes "órabére" lesz. Egy aláíráskupon hozzá 120 euró, ha fényképezkedni akarnánk, az még +70 euró. Sokan elborzadtak ennek hallatán.

 

az autogramksztás már zajlik. Mark, Anthony és Ian már a helyén, Carrie még nincs itt. Óriási a sor. A magyar csapat szétvált vásárolni, keresem az 501-es légiósok magyar standját. Egy kis útbaigazítás nem ártana.

 

eddig panaszra semmi ok. A szervezés remek, kapunyitáskor a bejutás kb. 5 perc alatt megvolt, pedig szemre már akkor lehettünk vagy 2000-ren. Megtaláltam a magyar légiósokat, örültek, hogy magyar beszédet hallanak. Mindenki keresse fel öket! Kalocsai mintás rohamosztagos sisakot fognak vasárnap kisorsolni, a pénzösszeg jótékony célra fordíttatik!

 

Csodaszép jelmez és fejdísz. Nem csak rajongókon látni jelmezt, sok ki is van àllítva.

 

Amy Allen (Aayla Secura) várja a rajongóit.

 

A magyar légiósok.

 

A kalocsai mintás sisak. Cool!

 

még mindig Pablo Hidalgoék vannak a színpadon, élöben rajzolás megy néhány képregény-rajzoló segítségével, mi kivetítön nézzük. Nagyon meggyözö!

 

Körbejárkáltak a büféudvaron, emberlábakon. Majd lefordultam a székröl. XD Azt hiszem, az internet be is zárhat mára.

 

Ha jól látom, Ben Burt van a színpadon, Q&A van a hangkészítésröl. Közben megkajáltunk. A hotdog fantasztikus, a pizzáshoz kb. 300 m-es sor állt, a fagyist pedig mindenkinek ki kell próbálnia. *___*

 

Ben azt mondta, a buckalakók hangja szamárbögés, a TIE-fighterek pedig elefánthangon süvítenek el.

 

Monumentális.

 

a BTS pavilonban vagyunk, hamarosan kezdödik a The Secrets of Clone Wars panel elöadása. Itt is hatalmas sorban kellett várakozni, de csodával határos módon a színpad elötti 2. sorba kerültünk. Lehet, h nem is volna szabad itt ülnünk?

 

Dave Filoni a színpadon, többen állva tapsolták. Azt mondta, nincs még teljesen magánál, mert kb. 1 órája szállt le a gépe, és "fennáll annak a veszélye, hogy olyasmit mond, amit nem volna szabad". Hajrá!

 

na, ez nagyon érdekes. Mellözött, sosem látott vázlatokat nézünk, Dave kommentál. Tervezett egy olyat, h Satine hercegnöt belekényszerítik egh tipikus mandalori harci jelmezbe a megszállás alatt, de végül "jött Darth Maul és összekuszálta a dolgokat". Satine harci ruhája kék-fehér lett volna, Cate Blanchett inspirálta.

 

volt egy olyan elképzelés is, ahol Padmé aktív, harcos szerepet kapott volna Ahsokával, h bizonyos zzavazatokat megszerezzen, mert rájött, h szép szavakkal nem ment volna. Dave szabadkozott, de...

 

Ahsoka tervezéskor nagy hatással volt Miyazaki "Mononoke hercegnö"-je. Az imént egy Sith templom képét láttuk, Dave utalt rá, h ez benne lesz azokban a történetekben, melyeket tényleg befejeznek. (bonus material?)

 

Dave sokszor zavarban van, mert Pablo Hidalgo olyan képeket (con ept artokat) mutat, melyekröl alig hiszi, h a Lucasfilm engedélyezte. fotózni nem merünk, mert a staff szekrényméretü emberekkel zargatja a kameràsokat...

 

Q&A. Hatalmas sorokban àllnak az emberek. a Clone Wars hivatalos ost kiadása nincs tervben, de Dave mindenkit bíztat, h jelezzük a felelösök felé, h volna rá igény.

 

egy újabb Zillósárkányos sztorit nem terveztek, de Dave nevetve elismerte, h eljátszott a gondolattal, mi lett volna, ha Palpi odaadta volna a kaminóiaknak, és ott lebegnének klónozó edényekben, meg minden.

 

a 66- parancsról látni fogunk a bónusz anyagban.

 

sorry, jedik, ennyit sikerült elkapnom Markból. Jöttek a szekrényemberek, h tilos fényképezni, úgyhogy menekülöre fogtam a dolgot... http://www.facebook.com/photo.php?fbid=558249234210756&set=a.114559035246447.8040.111729672196050&type=1

 

hamarosan megyünk mind az öten a Maul-os Clone Wars vetítésre, ami Dave ígérete szerint director's cut lesz, akárcsak az októberben megjelenö season 5 dvd gyüjtemény epizódjai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon köszi! Jók a képek is!

 

Ez kedvet hozott ahhoz, hogy újraolvassam az első CelEu-s beszámolónkat, ami azután készült hogy hat éve öten kimentünk a londoni eseményre. Remélem nem veszitek rossz néven és sorry az OFF-ért, de beszúrnám ide a linkjüket. (minden linkelt topiknál az első bejegyzésben van a beszámoló... ja és az első kép nap beszámolója sima turistáskodás. A harmadik nap volt az első CelEu. Ahogy látom egyébként azóta néhány pontból/vesszőből a motor kérdőjelt csinált :D).

 

I. nap, II. nap, III. nap, IV.nap, V. nap

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az esti RotJ vetítés valami eszméletlen volt. Rögtön előtte volt egy profik által előadott kb. 15 perces fénykardpárbaj, majd jött egy kis dokumentum film, ahol hírességek mondták el, hogy mit gondolnak a film egyes részeiről. A szabadéges vetítés csak ezután kezdődött, de hogy milyen eszméletlen volt azt nehéz szavakba önteni. Kezdjük ott, hogy a film minden fontosabbik momentumára (metálbikinis Leia, "I's a trap!", az Uralkodó halála stb.) hatalmas hangzavarral reagált a nézősereg. Nem is tudok többet írni, az a hangulat ami ott volt egyszerűen leírhatatlan. Amint lement a film a fénykardpárbalyozók tartottak egy ismétlést (ennek az elejéről van egy kb. fél perces nem túl jó minőségű videóm, de ha érdekel felrakhatom YouTube-ra). A hazaút is félelmetes volt, mert a fele társaság a frissen beszerzett fénykardjaival világított magának

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb beszámoló Hunner -től.

 

"Sziasztok hat igen kicsit akadozom az irassal .bocs .huh rengeteg az irnivalo de a latvany leirhatatlan remelem at fog menni . varazslatos elmeny a hotelbe visszaterve is borsozik a hatam. igen hat a filmrol hat mi is helyet kellet cserelnunk mert iszonyat hangero tulsagosan is zavaro voltt s mindent torzitott de miutan jo 100 meterel hatrebb mentunk elvezheto volt de hatranyban maradt a kep . s a szunyogpkrol nem is beszelek . szoval kezdenem ott ahol a tobbiek de kihagyom inkabb a makettekrol . R2D2 elethu nagysagu taviranyitas speci dolgok 5-15000 euro a gyujtok es tervezok egycsomoban csak ugy izzot a zsenik tehetsege tokeletesen kidolgozott dizein hu ott elotted gyartottak mindent rengeteg felszereles komplyuterizalt szerszamkeszlet hat igen a penz nagyur . tovabbi erdekessegek a fenykard gyujtemenyek egyedi tervezesek en sem tudtam megallni hogy ne vegyek egyett aruk a 130-2000 euroig terjed . kosztumok hat igen a hazi keszitesu egesszen a minosegi kivitelezesekig tarsitva a szeseggel mamorito ,Maya szerint 3 oraig le sem lehetett vakarni avigyort az arcomrol,fenykepezesek mindenkivel vegen sajnaltam a sracokat mert iszonyat meleguk lehetett pedig ment a klima bent .szervezes jeles es mindenki irto kedves . ma ennyi kicsit kiutott a tegnapi hajnalii 3 nade kepeket kuldok most sziasztok"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a beszámolókat és a képeket! :)

 

Ez kedvet hozott ahhoz, hogy újraolvassam az első CelEu-s beszámolónkat, ami azután készült hogy hat éve öten kimentünk a londoni eseményre. Remélem nem veszitek rossz néven és sorry az OFF-ért, de beszúrnám ide a linkjüket. (minden linkelt topiknál az első bejegyzésben van a beszámoló... ja és az első kép nap beszámolója sima turistáskodás. A harmadik nap volt az első CelEu. Ahogy látom egyébként azóta néhány pontból/vesszőből a motor kérdőjelt csinált :D).

 

I. nap, II. nap, III. nap, IV.nap, V. nap

Bomarr, ezek nagyon jó beszámolók voltak, nagy érdeklődéssel olvastam őket még külsősként, és sajnáltam, hogy nem veletek voltam kint, hanem egyedül. Aztán ez is jelentősen hozzájárult ama döntésemhez, hogy nincs mese, ide regisztrálnom kell. :D

 

Az esti RotJ vetítés valami eszméletlen volt. Rögtön előtte volt egy profik által előadott kb. 15 perces fénykardpárbaj, majd jött egy kis dokumentum film, ahol hírességek mondták el, hogy mit gondolnak a film egyes részeiről. A szabadéges vetítés csak ezután kezdődött, de hogy milyen eszméletlen volt azt nehéz szavakba önteni. Kezdjük ott, hogy a film minden fontosabbik momentumára (metálbikinis Leia, "I's a trap!", az Uralkodó halála stb.) hatalmas hangzavarral reagált a nézősereg. Nem is tudok többet írni, az a hangulat ami ott volt egyszerűen leírhatatlan. Amint lement a film a fénykardpárbalyozók tartottak egy ismétlést (ennek az elejéről van egy kb. fél perces nem túl jó minőségű videóm, de ha érdekel felrakhatom YouTube-ra). A hazaút is félelmetes volt, mert a fele társaság a frissen beszerzett fénykardjaival világított magának

Ha valamiért, akkor ilyen élményekért sajnálom igazán, hogy végül nem mentem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

na ma mar tobb kepet fogok kuldeni estefele . Csalodott vagyok azona teren hogy sem a rebels rol sem a VII reszrol ezidaig semmit nem tudunk semmi kep kiveve a Gosth hajorol egy kep jol tudjak hergelni vele a nepet ez a legjobb reklam . nade holnap mar vegre megnezzuk 3D ben a II reszt

 

Na ja megkerdeztem hogy miert itt snem valahol elerhetobb helyen van ez az egesz hat igen 1 a comik con oktoberben van ugyanitt minden evben

2 Lucas Ltd a servezo tehat az amerikaiak de a nemet fan klubbnak is itt a szekhelye ezis belejatszott

3 nem sok helyen lehetett volna megvalositani a kulso vetitest tehat munchenben pl csak az olimpiapark johetett volna szoba hiaba van ottis Messe ahol az ImoT tartjak de ott nincs park.

re kesobb

Szerkesztve: - Hunner
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az epVII-es hírzárlat valóban egy kissé csalódást keltő volt, ahogy a Rebels-es hallgatás is, de a jelmezverseny nagyon király volt, és én a nap végén beültem egy előadásra, ahol Filoni, Chee és Hidalgo válaszolgattak kérdésekre, és minden kérdezőnek adtak valami ajándékot. Én Maulról kérdeztem, és azt mondták, hogy voltak vele tervek, de amíg nem dől el, hogy mi lesz a ki nem adott/el nem készült részekkel, addig nem tudnak semmi biztosat mondani, de pl. az "epVII vs. RotJ utáni EU" dologról is kérdezték őket (amire azt válaszolták, hogy igyekeznek minél többet megtartani, de biztos rendszert még nem tudtak mondani). Miután vége volt a kérdezgetésnek lehetett menni autogramokért, és fotózkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Carrie Fisheres elöadàssal zártam a napot, és öszintén megvallom, eddig ez tetszett a legjobban, pedig (ismerve sajnos Carrie alkohol- és drogproblémáit és utóbbi idöben tanusított fura viselkedését) nagyon tartottam töle. Nagyon szép emlékeket idézett fel, voltak köztük roppant viccesek, de nagyon bensöségesek is, szóval igazán élmény volt hallani. A SW-jellegü poénokat is jól vette, együtt nevetett velünk. Mikor megkérdezték, Luke vagy Han csókolt-e jobban, sokat sejttetöen ránk nézett: "(Az egyikük) a fivérem, szóval a válasz egyértelmü...". Felidézte azt is, mi volt a legszürreálisabb SW-élménye. "Egy alkalommal épp vásárolni voltam, a pénztáros pali meg felismert:

Pénztáros: ó, maga volt az elsö szerelmem! 12 és koromtól 22-ig minden nap csak magára gondoltam!

Carrie: ... minden nap? De édes!

P: igen, napjában négyszer!"

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a Carrie Fisheres elöadàssal zártam a napot, és öszintén megvallom, eddig ez tetszett a legjobban, pedig (ismerve sajnos Carrie alkohol- és drogproblémáit és utóbbi idöben tanusított fura viselkedését) nagyon tartottam töle.

Szerintem annak fele Blikk szintű bulvár kacsa. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem annak fele Blikk szintű bulvár kacsa. :)

Nem mindig, sajnos. :(

 

Nabolopasszar és húga egyébként útnak indult hazafelé Hunner és kedvese segítségével, Atlas kolléga szerintem holnap indul, akárcsak én. Szomorú vagyok, h vége, rég volt, h egy nagyszabású rendezvényen ilyen jól éreztem magam. Örök emlék marad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.