Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hétvégén elolvastam az Utas és holdvilágot.

A végén egy kicsit olyan érzésem volt mint mikor felébresztenek egy álomból és nem tudom mi történik utána.

Azaz inkább fordítva, aludjunk tovább, egye fene, kényelmes meleg ágyikó. A halálvárásnak ez egy érdekes motívuma, a kizökkenés. Készülsz a halálodra, látod magad meghalni, aztán "meg kéne még fürödni/ le kéne ágyazni, hopp minek hisz meghalok" na ez a biztos jele, hogy még nem jött el az idő. Azon kapod magad, hogy élsz :P

Ezt amúgy is csak a japánok tudják, megtisztítom a kardom, tökéletesen helyénvaló előtte, ez hozzátartozhat a halálhoz, de ha kommentálod magadban és megkérdezed, hogy "minek hisz meghalok", akkor jó úton vagy az életben maradás felé.

:P

 

A vége nekem olyan felemás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvasom MC-től A gömböt, a harmadánál járok, most rekedtek a víz alatt. Miért van az, hogy MC-nél nem is egyszer a matematikus tudja, hogy gáz lesz? Mert az Őslényparkban is ez a helyzet. Lehet, hogy gyakorlatilag ismer néhányat, és több eszük van a realitásokhoz, mint gondolnánk, ezért a regényeiben is ők tudnak többet. Vagy a matekos agy valami különleges. Hát nem tudom, ez csak egy érdekesség nála. Egyébként jó a könyv, olvasom tovább :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vége nekem olyan felemás.

 

Valahogy sejtettem... elöszőr én is úgy gondoltam, hogy furcsa lett, mert annyira egyértelműen tobzodni "kellett" volna a drámában/halálban a végén... ugyanakkor jobban meggondolva, nekem jobban tetszik ez a Madách-os befejezés :P

 

Egyébként összességében, azért tetszett?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maupassant: egy asszony élete című örökbecsűjét olvasom. Egyenlőre az elején tartok, de beszúrnék egy részlete a miheztartás végett.

 

"...Jeanne a víz finom ábrájú, hatalmas, messzi felületét nézte - a tenger mintha csak aludt volna a csillagok alatt. A nap távol járt, és ebben az elcsendesedésben a föld minden illata szétáradt.Jázmin kúszott a földszinti ablakok köré, szünet nélkül lehelte átható szagát, mely elkeveredett a kibomlott rügyek könnyebb illatával. Lassú szélfuvallatok támadtak, a sós levegő erős zamatát és a tengeri hínár nyúlós verejtékszagát hozták magukkal.

Az esti sötétben ébredő s ismeretlen létüket az éjszaka nyugalmába rejtő állatok hangtalan izgalommal töltötték meg a félhomályt. Nagy madarak kiáltás nélkül suhantak át a levegőn - foltok, árnyékok. Láthatatlan rovarok zümmögése horzsolta fülét; a harmatos füvön és az elhagyott utak porában néma futkosás."

 

Szerintem gyönyörű leírás. Mintha egy vers lenne. Romantikus regényről van szó, de én azokat is olvasok néha. 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maupassant: egy asszony élete című örökbecsűjét olvasom. Egyenlőre az elején tartok, de beszúrnék egy részlete a miheztartás végett.

 

"...Jeanne a víz finom ábrájú, hatalmas, messzi felületét nézte - a tenger mintha csak aludt volna a csillagok alatt. A nap távol járt, és ebben az elcsendesedésben a föld minden illata szétáradt.Jázmin kúszott a földszinti ablakok köré, szünet nélkül lehelte átható szagát, mely elkeveredett a kibomlott rügyek könnyebb illatával. Lassú szélfuvallatok támadtak, a sós levegő erős zamatát és a tengeri hínár nyúlós verejtékszagát hozták magukkal.

Az esti sötétben ébredő s ismeretlen létüket az éjszaka nyugalmába rejtő állatok hangtalan izgalommal töltötték meg a félhomályt. Nagy madarak kiáltás nélkül suhantak át a levegőn - foltok, árnyékok. Láthatatlan rovarok zümmögése horzsolta fülét; a harmatos füvön és az elhagyott utak porában néma futkosás."  

 

Szerintem gyönyörű leírás. Mintha egy vers lenne. Romantikus regényről van szó, de én azokat is olvasok néha. 8)

 

Jól sejtem, kapcsolatban állsz a Népszabadsággal? 8)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Láttam egy-két A Nagy Könyv 12-es listáján szereplő könyv bemutató kisfilmjét. Hát.... Nekem elég furák. Tegnap volt ismétlésben az 1984 és a GYU. Az első úgy ahogy elment, de a második nekem vacak volt. 20 perc alatt nem lehet átfogó ismertetést adni egy könyvről, pláne, ha hosszú is, de akkor sem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam egy-két A Nagy Könyv 12-es listáján szereplő könyv bemutató kisfilmjét. Hát.... Nekem elég furák. Tegnap volt ismétlésben az 1984 és a GYU. Az első úgy ahogy elment, de a második nekem vacak volt. 20 perc alatt nem lehet átfogó ismertetést adni egy könyvről, pláne, ha hosszú is, de akkor sem tetszett.

 

Nagyon finoman fogalmaztál szerintem. Én az Egri csillagok promóját láttam és szerintem maga a megtestesült borzalom. Az elején a Star Warsos poén nem rossz, de utána a hir a pedofil Jumurdzsákról, meg a fél-szemes divatbemutató meg ilyen marhaságok... alig birtam végignézni. És ez került 25 millió Ft-ba... hát nem semmi :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akartam nagyon szidni, hátha valakinek bejön.

Szörnyűek azok a kisfilmek. Eredetit akartak kitalálni, csak éppen félresikerült az egész. Még jó, hogy nem láttam az Egri csillagosat, mert amit írsz, az borzasztó :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na láttam a következő Nagy Könyv remeket, a HP-t :roll:

Ha kiesik, azon egy cseppet sem fogok csodálkozni. Ismét sikerült egy sz** kisfilmet összehozni. Az Abigél tűrhető volt, legalább nagyjából megismertették a jónépet a könyvvel, miről szól, stb. Nem azt mondom, hogy remekmű, de a többihez képest kész főnyeremény.

A GYU kiesett, szerintem a kisfilmnek köszönhetően, mert az a tendencia, hogy a kisfilmek tartalma, stb. erősen befolyásolja a nézőket :x

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítség kellene nekem fiúk,lányok.Ha tudnátok egy üzletet vagy egy internetes címet ahol lehet még kapni a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér regényeket,akkor azt nagyon megköszönném :roll:  :60:

 

Az aquila kiadta őket, talán náluk lehetne érdeklődni, hátha van még nekik raktáron.

 

http://www.aquila.hu

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítség kellene nekem fiúk,lányok.Ha tudnátok egy üzletet vagy egy internetes címet ahol lehet még kapni a Birodalom visszavág és a Jedi visszatér regényeket,akkor azt nagyon megköszönném :)  :60:

 

Az aquila kiadta őket, talán náluk lehetne érdeklődni, hátha van még nekik raktáron.

 

http://www.aquila.hu

 

Nagyon :P nagyon :P nagyon :P szépen köszönöm!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Megérdemled!

Félre ne értsd :wink:  :(

 

Köszi! Nem értem félre, reméljük más se. :) Egyébként sikerült valami haladást elérned az ügyben?

 

Igen :)

Előgyeztem,és már a Jediről küldték is az értesítést,hogy meg tudták szerezni :57: :) .Remélem,hogy a birodalom is ilyen hamar fog menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előgyeztem,és már a Jediről küldték is az értesítést,hogy meg tudták szerezni :57:  :( .Remélem,hogy a birodalom is ilyen hamar fog menni.

 

Kinél jegyezted elő? Mert ha nem az Aquila-nál, akkor nem illet meg a puszi. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előgyeztem,és már a Jediről küldték is az értesítést,hogy meg tudták szerezni :57:  :( .Remélem,hogy a birodalom is ilyen hamar fog menni.

 

Kinél jegyezted elő? Mert ha nem az Aquila-nál, akkor nem illet meg a puszi. :)

 

Az Aquilanál a Booklinenál és az Antikváriumnál is.Neked is és Lokatellinek is jár a köszönet! :) :57:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.