Jump to content
Ody Mandrell

Könyvek és képregények

Recommended Posts

Most újabb infókat sikerült kisajtolnom a DV-től. David Farland Rúnalovagok sorozatáról sem mondtak le, de ez távlati projekt, így azt valószínűsítem, hogy az jövőre nem lesz. Viszont megerősítették, hogy jövőre lesz a kedvenc szerzőmtől, Salvatore-tól könyv. Valószínűleg több is.

A Harry Potter újraolvasás után - amiről majd holnap rittyentek egy kis összefoglalót a topikjába - úgy gondoltam, hogy egy számomra régen esedékes széria elolvasását kezdem el. Ez nem volt más, mint a Rick Riordan által íródott, Percy Jackson és az Olümposziak című 5 részes könyvsorozat. :)

A sztori röviden annyi, hogy van a főhősünk Percy Jackson, aki egy osztálykirándulás következtében rájön, hogy a görög mitológia létezik, az olümposzi istenek léteznek és Percy egy félvér. Vagyis egy isten és egy halandó szerelemgyereke. Amikor megtudja ezt, az egész sztori elkezd felpörögni, kiderül egy nagy prófécia, lesz egy főgonosz is, kalandok egész sora várja főhősünket és barátait.

Az 5 könyvből álló történet egyszerre újító és egyszerre ismerős is, hiszen rengeteg YA könyvben van egy kiválasztott főhős, akinek a világ megmentése a küldetése. Itt ez megfigyelhető, de közben mégis Rick valami pluszt ad az egészhez.

A sorozat E/1 személyben meséli el Percy kalandját, amely meglehetősen érdekes választás volt az író részéről. De nekem ez baromira tetszett. Ahogy megismerjük a főszereplő minden gondolatát, legyen szó a kezdetekről, az egyes görög mitológiai legendák életre keléséről, vagy például arról, hogy a fiú valahogy nagyon nem tud a nők nyelvén érteni. :D

A karakterek remekül fel vannak építve, mindenkinek megvan az erőssége és a gyengesége is. Bár van 1-2 olyan karakter, akik bár az első két kötetben "főszerepet" kapnak, később majdhogynem eltűntek a színről és csak elvétve tűntek fel, hol a történet közepén, hol a végén. Erre mondjuk fordíthatott volna nagyobb figyelmet az író, de ennyi baj legyen.

Ja és még egy negatívum: bár élveztem minden könyvet, a könyvek terjedelmével mégsem vagyok kibékülve. Az első résszel szerintem semmi probléma sincsen. És még szerintem az utolsó - vagy az utolsó 2 könyv - hossza se zavar annyira (kb. 350-360 oldalasak), de a 2. és a 3. könyv valami nagyon rövid - 250 és 280 oldal - és szerintem nyugodtan lehetett volna beletenni néhány nyugisabb eseményt is, mert sokszor éreztem úgy, hogy az események nagyon gyorsan történnek. Alig van pihenés.

Hogy melyik a kedvenc könyvem az 5 kötet közül? Most így gyorsan ilyen sorrendet tudok mondani:

1. hely: 4. kötet: Csata a Labirintusban

2. hely: 5. kötet: Az utolsó Olümposzi

3. hely: 3. kötet: A titán átka

4. hely: 1. kötet: A villámtolvaj

5. hely: 2. kötet: A szörnyek tengere

A 2. könyv azért van a legalsó helyen, mert egyrészt, rövid a könyv, nagyon pörög az esemény. A titán átkát sokan mondják a széria legjobbjának. Én az első 2-3 fejezet után kezdtem csak élvezni, mert az eleje valamiért nem szippantott be. Az utolsó könyvnél is leginkább az elején lévő dolgok miatt nem lett az első. A 4. kötet valami elképesztő volt, minden oldalát élveztem. :)

A sorozatnak van folytatása, az Olümposz hősei. Idén már nem, de jövőre mindenképpen elfogom azokat is olvasni. :)