Jump to content

Könyvek és képregények

Ody Mandrell
 Share

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, Whill írta:

A Hachette következő sorozata a Marvel Legnagyobb Hősei lesz:

https://legnagyobbhoseikepregenygyujtemeny.hachette.hu/

Amikor a facebook kommentjükben kiemelték, hogy milyen jó ötletnek bizonyult belevágni a Marvel sorozatba, valahogy sejtettem, hogy az új sorozatuk is az lesz.

Így legalább már én is nyugodtabb szívvel folytathatom a fordítást.

1 órával korábban, HeirToGrievous írta:

Amikor a facebook kommentjükben kiemelték, hogy milyen jó ötletnek bizonyult belevágni a Marvel sorozatba, valahogy sejtettem, hogy az új sorozatuk is az lesz.

Így legalább már én is nyugodtabb szívvel folytathatom a fordítást.

Bennem fel sem merült, hogy Star Wars lesz. Az X-Men sorozatban reménykedtem még, ezt nem hiszem, hogy gyűjteni fogom a másik Hachette sor mellett.

48 perccel korábban, Whill írta:

Bennem fel sem merült, hogy Star Wars lesz. Az X-Men sorozatban reménykedtem még, ezt nem hiszem, hogy gyűjteni fogom a másik Hachette sor mellett.

Én a Legendás Batmant gyűjtöttem, de mivel ideje korán befejeződik kénytelen leszek az angol eaglemossról berendelni a hiányzó köteteket, ami nem lesz olcsó, de legalább a gerinc teljes lesz, a különszámokat meg a további részeket pedig majd meglátom.

Egy gyűjteményes sorozatom így is marad az R2-D2-s "személyében".

3 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Én a Legendás Batmant gyűjtöttem, de mivel ideje korán befejeződik kénytelen leszek az angol eaglemossról berendelni a hiányzó köteteket, ami nem lesz olcsó, de legalább a gerinc teljes lesz, a különszámokat meg a további részeket pedig majd meglátom.

Egy gyűjteményes sorozatom így is marad az R2-D2-s "személyében".

Na igen, az ilyen sorozatoknál bennem is megvan a félelem ezzel kapcsolatban. 120 rész kéthetente azért mégis csak egy kb. 4-5 éves elköteleződés. Az eredeti Hachette szerencsére már eljutott odáig, hogy ha ma véget vetnének neki, akkor is teljesen elégedett lennék vele. Az Eaglemoss DC és Batman sorozatokat gyűjtők rosszabb helyzetben vannak, és akkor még nem is beszéltünk az egyéb bakikról, mint a matricázott gerinc és társai.

Engem a képregények közül igazán már csak az SW érdekel. A szuperhős vonal nálam lezárult, legalábbis egyelőre. Most próbálok megszabadulni a felhalmozott képregényeimtől. Ha nem tiltja a szabályzat és valakit érdekelne hogy mit szeretnék eladni akkor nyugodtan rámírhat privátban.

• 2 weeks later...

Újra elkezdtem olvasni Az Idő Kereke sorozatot. Az első könyvvel, A Viálg Szemével indítottam. Ikonikus és meghatározó jelenettel indít a könyv, de kíváncsi vagyok vajon a sorozat is ezzel indít-e? El is felejtettem, hogy Lews mekkora pusztítást csinált.

Tegnap este végeztem a legújabb Andy Weir regénnyel, az A Hail Mary küldetéssel. Zseniális olvasmány volt, magasan a Marsi felett van. 10/10. A vége pedig külön örömteli lett, remek befejezést kapott a történet. 

Nemrég elkezdtem olvasni egy könyvet. Egy eléggé kiterjedt, harmadrangú ponyva sci-fi sorozat nyolcadik része, tévésorozat is készült belőle, most lesz azt hiszem a 6. évada, ami már önmagában is csoda, a csatorna helyében a harmadik évadnál elkaszáltam volna. Az első hét könyv sem tett rám túl nagy benyomást, de ha már elkezdtem... Na mindegy, szóval olvasva, az jutott eszembe, hogy (spoilerbe teszem, hátha más is belekezdett már):

Spoiler

Szóval a könyvet olvasva, amiben éppen egy neutroncsillag készül fekete lyukká alakulni, azon gondolkodom, hogy mi jelent nagyobb veszélyt Laconiára: az, hogy atombombával fenyítik be a kapuépítőket elpusztító entitást, vagy a kertben heverésző Holden kapitány? :D 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nemrég elkezdtem olvasni egy könyvet. Egy eléggé kiterjedt, harmadrangú ponyva sci-fi sorozat nyolcadik része, tévésorozat is készült belőle, most lesz azt hiszem a 6. évada, ami már önmagában is csoda, a csatorna helyében a harmadik évadnál elkaszáltam volna. Az első hét könyv sem tett rám túl nagy benyomást, de ha már elkezdtem... Na mindegy, szóval olvasva, az jutott eszembe, hogy (spoilerbe teszem, hátha más is belekezdett már):

Spoileres tartalom megtekintése

Hát ez attól függ, kap e kávét? :D 

29 minutes ago, NorbiLordi said:

Hát ez attól függ, kap e kávét? :D 

Holden ennyire nem egy Janeway kapitány. Ő akkor is pusztít ha kap kávét :D

58 perccel korábban, Iqvi írta:

Holden ennyire nem egy Janeway kapitány. Ő akkor is pusztít ha kap kávét :D

Ebben nem vagyok olyan biztos. Janeway kezét kötik a flotta szabályai, így csak a legénység terrorizálásáig szokott eljutni (magyarán: k*rva nyűgös :D ). Ellenben bizonyított tény, hogy ha Holden nem kap kávét és elérhető távolságra rádió is van, abból bizony bolygóközi háború lesz. :cool:

3 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Az utóbbi pár hónap során én is átrágtam magam a könyveken, hogy a jövőre érkező befejező részt naprakészen falhassam majd be :D

Én is ismétlek majd még a befejező rész előtt, mert egy-egy visszautalásra már baromira nem emlékszem. Főleg a Perszepolisz felemelkedéséből és a Babilon Hamvaiból vannak durva homályos foltjaim, mert azokat csak egyszer olvastam. Bár már az uccsó könyvet sem akartam megvenni és elolvasni a befejező rész előtt, de egy ismerősöm a kezembe nyomta azzal, hogy márpedig ezt most elolvasod. A jövőm érdekében nem ellenkeztem. :D 

Edited by Dzséjt