Ugrás a kommentre
Ody Mandrell

Könyvek

Ajánlott hozzászólás

Ha valamelyik kötet kifogy, biztosan fognak még szállítani belőle. A Duna Plaza Libri boltjában rendszeresen hol az egyik, hol a másik, néha több kötet is hiányzik, aztán újra kaphatóak. De a kiadó honlapját is érdemes követni, szoktak akciózni.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az egri libriben is megesik, a készletet most karácsony körül tölthették fel. Ami pedig azt illeti, a fumax webshopját eddig nem nagyon nézegettem.:oops:

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Sokszor vásárolok közvetlenül a kiadóktól - főleg, ha van lehetőség könnyen megközelíthető helyen személyes átvenni a könyveket, vagy érték alapján ingyenes a kiszállítás -, így aztán nézegetem a kiadók honlapját is. Eger esetében persze a személyes átvétel nem igazán működik :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Legtöbbször nálunk úgy megy a dolog hogy ha lehet ráveszem apámat hogy rendeljünk már megint, aztán azt valaki aki itthon van átveszi. 60-65 százalékban amúgy rendelése úton szerzem a könyveket, viszont van hogy ünnepekre is kapok:D vagy kispórolom rá a pénzt mint ahogy már fentebb is írtam.

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Spawn 9. kötet

Újabb 6 szám. Ezúttal nagy előrelépést könyvelt el a sorozat. Olyat, amelyet régóta vártam. Talán ez volt az egyik legjobb Spawn kötet, szinte mindegyik szám nagyon ütős volt. Ráadásul az 56. számban Star Wars-os utalás is van.

Újabb 6 szám. Ezúttal nagy előrelépést könyvelt el a sorozat. Olyat, amelyet régóta vártam. Talán ez volt az egyik legjobb Spawn kötet, szinte mindegyik szám nagyon ütős volt.

51. szám Szabadesés

Spawn a negyedik szinten van, ahol újra át kell élnie múltjának bűneit, fájdalmait, hibáit. A keretek is kissé szürreálisak. A szembesítője, az a gennyes képű démon elég ötletes. Sam és Twitch esetében még mindig nincs előrelépés. Nem tudjuk ki az informátoruk. A fingós poén egész jó volt. Terry továbbra se tudja biztosan mi történt a gyógyulása hátterében.

52. szám Messiás

Egy újabb szinten Spawnt messiásként fogadják. Csakhogy ezen a szinten már van egy ilyen megváltó figura. Nem tudom pontosan ki ez a zöld tarajos, zöld bőrű alak, csak azt hallottam, hogy neki is van saját sorozata. Tetszett, hogy Spawn a végén Jézus szavaival cselezi ki az ittenieket.

53. szám Leszámolás

A cím valahogy nem fedi a dolgokat. Hiszen Spawn nem számol le végleg Malebolgiával. Viszont nagyon nagy kaliberű, régóta nem találkoztak. A Wanda démonokkal való lelki és testi harc nagyon ütős lett. A pokolfajzattá vált Kincaid ismét alulmaradt, aminek kifejezetten örültem. Valahogy a totális kitörlésbe kéne taszítani ezt a mocsokhalom démonfajzatot. Spawn megpróbál ellenállni. Malebolgia állítja, hogy minden a legjobban alakul és felajánlja Wanda sérthetetlenségét Spawn hűségéért. Ezt a részt nem igazán értettem. Ez azt jelenti, hogy Wandát soha semmilyen bántódás nem érheti? Malbolgia ügynökei vigyázni fognak rá, vagy mi? És mi szükség volt erre, ha Malebogia annyira biztosan állította, hogy Al már az övé? A végén Terry rájön, hogy Al él. Ez a fordulat nagyon tetszett.

54. szám Megbékélés

Talán ez tetszett a legjobban. Terry és Spawn újra találkoznak. Lehull a lepel. Végre Terry teljesen biztos Spawn kilétében. Nagyon drámai, feszült és izgalmas volt a köztük lévő párbeszéd. Terry viszont úgy véli, hogy Al nem is halt meg, csak megjátszotta a halálát. Úgy tűnik itt még nem esett le neki minden. Cog közvetítése jót tett a helyzetnek. A két barát végre megbékült, tisztázták, hogy Terry miért áll látszólag Wynn oldalán, és közösen összefognak ellenségük tönkretételére.

55. szám Szabotázs

Al és Terry együtt kovácsolnak terveket. A dokumentumok alapján megkezdik közös hadjáratukat Wynn árnyékbirodalmának felszámolására. Nos, az első lépések nagyon sikeresek. A helyszíneket lehetett volna pontosabban jelölni, mert csak utólag esett le, hogy Spawn nem Szerbiában, hanem Koreában akciózik. Mindenesetre jól odavágta Wynn-nek.

56. szám Kán

Itt egy eldugott börtönben raboskodik egy Forsberg nevű alak, aki Jason Wynn hadászati szakértője volt. A sztori Forsberg megbomlott elméjén keresztül mutatja meg a világot, de összeáll a kép. Wynn tönkretette Forsberget, megölette a feleségét és a kisfiát. Ezután a megbomlott elméjű szerencsétlent egy titkos helyre vitette. Szegényt eléggé megsajnáltam. Spawn kiszabadítja, mivel Terryvel együtt közösen úgy vélik, fontos infókat tudhat Wynn megbuktatásához. Star Wars-os utalás is van. Forsberg kisfiának kedvenc játéka egy Luke Skywlaker figura volt, melynek levágott feje ott van a dobozban.

Nagyon élvezetes volt, a folytatás pedig annál jobbnak tűnik. Ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Revan, azért kiírhatnád a spoiler kapcsolón túlra, hogy miről írsz spoiler alatt, mert ez azért így elég lutri. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Próbáltam többször is átszerkeszteni, de nem ment. Valami gond volt. Nem tudom mi.

Szerk. Most újra megpróbáltam a Spawn 9. kötet feliratot legalább a spoiler doboz elé rakni, de nem engedi.

Szerkesztve: - Darth Revan9

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Persze, hogy nem engedi mert nincs előtte hely. Vidd lejjebb egy sorral a spoileres dobozt, akkor engedni fogja. 

• Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Most már tudsz elé is írni. Ha nem tudod mozgatni a dobozt, akkor csak annyi a teendő, hogy rányomsz a "Forráskód" részre (ott van a szövegdoboz fejlécének legelején), és az egész elejére beírod ezt: <p></p>. Aztán, ha újra rákattintasz a "Forráskód"-ra, máris lesz egy sor előtte. Ugyanez működik, ha az egész végére írod a taget.

Amúgy a legegyszerűbb csak a legvégén spoiler mögé tenni azt, amit el akarsz rejteni, mert addig különösebb macera nélkül szerkeszthető az egész szöveg.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Tetszik 1

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Vaják: Varjak átka

Nem játszottam a Vaják játékokkal, de feltételezem, hogy a Varjak átka képregény már a harmadik játék eseményei után játszódnak. Meglepően karakterorientált volt a sztori. Több volt benne a meztelenkedés, mint a korábbi sztorikban. Ciri és Yennefer szereltetésének nagyon örültem, kár, hogy Kökörcsin kimaradt. A történet sokszor visszautal az első Vaják kötetben szereplő egyik novellára, a striga esetére. Nem kell ismerni hozzá szerencsére ezt a régi sztorit, mivel rengeteg visszaemlékezős jelenetsort kapunk. Gondolom itt azokra az olvasókra gondoltak, akik nem olvasták Az utolsó kívánság című könyvet. Azoknak, akik ismerik a strigás sztorit nem jelent túl sok újdonságot a sok visszaemlékezés. Nekem se jelentett, de jó volt látni az eseményeket képregényben is.

Ciri és Geralt együtt járják a világot vajákként. Kapnának egy újabb megbízatást egy striga levadászására Novigradban. Útközben kerül felelevenítésre Foltest vérfertőző kapcsolata testvérével, Addával, akitől megszületett az elátkozott hercegnő. Annak idején Ostrit, az udvaronc volt az, aki megátkozta a gyermeket, mivel szerelmes volt Addába. Ostrit szála fontos, mivel kiderül, hogy neki is gyerekei születtek egy Maerlina nevű papnőtől. Ez a Maerlina egy fürdőházat vezet most és ő bízza meg Geraltékat, hogy bánjanak el egy elátkozott teremtménnyel, vélhetően egy strigával. Az elátkozottak egyike egy Elisa nevű lány, ő valami szörnyű, hullazabáló teremtmény, és az öccse, Elid, aki viszont csak varjúvá alakul át. A végén kiderül, hogy mindketten Ostrit gyermekei. Yennefer félti Cirit, nem akarja, hogy szembenézzen egy veszélyes szörnyeteggel. Ciri viszont mindenáron bizonyítani akar, hogy ő is ér valamit, Ezért saját maga akarja levadászni a szörnyet. Erre ráfázik, épphogy túléli Az Elisával való találkozást. Elid, a hollóvá alakuló fiú inkább Ciri oldalára áll, mert megkedveli a lányt. Elid nagyon szimpatikus lett, inkább a körülmények áldozata. Elisa sokkal jobban elsüllyed a gonoszság mocsarában, az eredetüket feldolgozó képsorok is ezt támasztják alá. Viszont valamennyire Elisát is áldozatnak tartottam, a háború, a szegénység és a nyomor áldozatának, mely a végső kétségbeesésbe sodorta a lányt. Szegény Maerlinát a végén nagyon sajnáltam. Elisa végzete pedig valahogy tragikus és törvényszerű.

Paul Tobin szépen ráment Geralt, Yennefer és Ciri kapcsolatára. Amolyan családként ábrázolta őket, pont úgy, ahogy az utolsó Vaják könyvekben is így festette le őket Sapkowki. A sztori nem túl pörgős, de drámai, szemléletes és nagyszerű a karakterábrázolás. Hangulatos történet lett. Ötös.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Warhammer 40.000 Vasakarat képregény

Képregényben még nem olvastam Warhammer 40.000 történetet, csak regényekben. Kíváncsi voltam, mennyire sikerül visszaadni a hangulatot képkockákban. A Vasakarat ezt egész jól teljesítette, bár van néhány negatívum is.

A történet középpontjában a Sötét Angyalok állnak akik vissza akarnak térni. a Calaphrax-csillaghalmaz világaiba, melyek a Hórusz Eretnekség kora óta el vannak zárva a hipertérviharok miatt. Most újra elérhetővé válnak ezek a rendszerek. Kapunk több, hősies és harcias űrgárdista főszereplőt, valamint egy inkvizítort és a csapatát. A története erősen érződik, hogy ez csak egy felvezető történet, a java még csak ezután következik.

Azrael nagyúr indítja el a küldetésükre az Angyalokat. Seraphus és Altheous vezetik a döntő fontosságú expedíciót. Az Angyaloknak van valami titkolni valójuk, amit nem akarnak, hogy napvilágra kerüljön. Sajnos erről nem sok minden derül ki, és mivel a Hórusz Eretnekség sorozat ezzel foglalkozó részeit nem olvastam, ezért ezek az információk előttem is homályban vannak. Sabbathiel inkvizítor és csapata már több tudnak, ők is a térségbe érkeznek. Baltus, Phaedus és Calidus Sötét Angyalok, akik aktívan kiveszik a részüket az Exyrionon lezajló ütközetekből. Először csak káoszfattyakra bukkannak, később már megjelennek a Káosz fertőzte Vasharcosok, akik káoszgárdistaként az Angyalok méltó ellenfelei. Altheous igyekszik erősítést hozni a rendszer egy másik világáról, a Tintaroth-ról, de az itt lakók bizalmatlanok az űrgárdistákkal szemben. Calidus, Balus, Phaedus pedig rábukkannak egy földalatti bolyvárosra, mely eddig rejtve maradt. A Vasharcosok csúnyán szétcsapnak az Istencsászár harcosai között. A föld alatt rejlik egy fényes gömb, ami egy fegyver és ez volt felelős a hipertérviharokért. Ezt a fegyvert végül el kellett pusztítaniuk, nehogy az ellenség kezére kerüljön. Sajnos ez rengeteg áldozattal, köztük civilek életével jár, ráadásul óriási pusztítással. Sabbathiel és csapata nem kapnak túl sok szerepet, csak nyomozgatnak egy elhagyatott állomáson.

A rajzok szépek, szemléletesek. Nagyon jól visszaadják e zord jövőkép gótikus hangulatát és remekül ábrázolják a világ különleges szépségű hajóit és épületeit. Ki kell emelnem, hogy sajnos nem minden képkockán tudtam követni az űrgárdista figurákat. A végén kifejezetten kaotikus lett, pl. nem tudom megállapítani ki mászott elő a föld alól a robbanás után. Ettől függetlenül Tazio Bettin és Jed Dougherty szép munkát végeztek. George Mann jó párbeszédeket írt, az archaikus szövegek nagyon felemelők. A sztori viszont túl gyorsan pereg, egy kicsit összecsapottnak érzem. Nem tudtam mindig elmerülni a szereplőkben. A kötet elején található szereplőlista nagyon jó, segíti az eligazodást.

Jó lett, de olvastam jobbat is. Négyes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez

Regisztrálj, vagy jelentkezz be a hozzászóláshoz

Regisztrálni kell a hozzászólási jogosultsághoz

Regisztráció

Egyszerűen regisztrálhatsz közösségünkbe.

Regisztráció új felhasználóként

Bejelentkezés

Már regisztráltál? Lépj be!

Belépés

• Jelenlévő felhasználók:   0 tag

Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.

Fontos információ: A webhely használatával elfogadod és betartod a fórumszabályzatot.