Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Szerintem rosszul van beállítva Nálad a fórum órája. Hétkor vagyok gép előtt a melóhelyen (ugye itt ez munkaeszköz), ahol nem tudok ellenállni annak, hogy felnézzek ide egy-két percre :):peace:

Olvasni már nehézkes lenne közben. Vonaton szoktam olvasni én is, de ez nem sokszor fordul elő :D

Tényleg rosszul van beállítva. De azért szép lett volna... :D:pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te kérted mindkettőt :)

tudom:)

 

:) amúgy tök jó. Aranyos az eleje amikor Kalnak mondja a kaminói, hogy van hat selejt, és a pasas meg töpreng hogy milyen lehet az ha hadsereget rendelnek Jangóból és selejtes, nem elég agresszív vagy mi? Aztán persze kiderül hogy elég agresszív :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel tudomásomra jutott hogy mások is olvassák a Harry Pottert innen, gondoltam felhozom itt a tegnap hallottakat.

Először olvastam majd rögtön láttam a TVben is hogy mit nyilatkozott JKR.

Azt mondta hogy most már biztosan 2 főszereplő fog meghalni. És lesz egy rejtélyes feltámadás, visszatérés. Mindenáron megpróbálják elhitetni és elhinteni azt a lehetőséget hogy Harry fog meghalni /többek között/, de szerintem ez csak eg jó fogás a részükről.

Mindenesetre remélem Sirious tér vissza és Harry nem hal meg. Inkább Voldi és Piton! :)

Más hogy vélekedik erről? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vélekedéssel csak egy bajom van: láttam a filmeket, de nem olvastam (még ) a könyveket (a gépemen fenn vannak, hamarosan hozzákezdek). Ergó a történetet nagy vonalakban ismerem csak. Viszont néhány helyen követek fórumonkat, így tudom, hogy mik a legfontosabb történései az 5-6 részeknek :) Azért gondolok ezt-azt róla.

Pitonnal kapcsolatban sok találgatást olvastam, de akkor tudok róla majd valamilyen véleményt kialakítani, ha már olvastam mindent. Addig nem temetem, mert nem szívesen tenném :)

Remélem, nem Dumbledore fog feltámadni (amilyen nagy varázsló volt, még ez is lehetséges, esetleg így volt előre kikalkulálva, meghalt de mégsem), én is inkább Siriousra szavaznék (ha lehetne), valamiért bírom ezt a karaktert. Főszereplő halála? :) Az egyik kölyök (inkább nem Harry, hanem Hermione vagy Ron), és esetleg még egy tanár (talán McGalagony-hogy kell leírni a nevét? :)- bár ő talán nem főszereplő szintű. ) Nem is, az egyik kölyök és Voldemort. Ez valahogy reális lenne.

És mi volna, ha a rejtélyes feltámadó újra meghalna? :) (bár ez sem jó, mert főszereplőről van szó, abból meg nem sok halálozott el).

Egyébként azt is JKR nyilatkozta (ha jól tudom), hogy a neten eddig még nem sikerült eltalálni a befejezést. Ott pedig szó volt Harry haláláról, így ez alapján nem Harry halna meg.

Na, ez jó bonyolultra sikerült :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú, én nagy Harry Potter rajongó vagyok :rock:

 

Nemcsak olvasok, hanem írok is, bár mostanában hanyagolom (nálam ez olyan időszakos dolog).

 

Ami a HP7-t illeti! nagyon várom, tavaly ilyenkor iszonyatos Hype-ban voltam, angolul olvastam el a 6-ot, de már akkor is az volt a véleményem, hogy Piton a jó oldalon áll. Több minden utal erre, igazából újra el kellene olvasnom, ahhoz, hogy nyilatkozzak kész érvekkel, de számomra a Hagrid által kihallgatott Pitod - DD beszélgetés illetve a végén lévő Albus (Kérlek, Perselus) könyörgés a legmeggyőzőbb érvek Piton ártatlansága mellett.

 

Remélem, DD nem fog feltámadni, az olyan Gandalfos lenne. Akkor inkább már Sirius.

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú, én nagy Harry Potter rajongó vagyok :rock:

 

Nemcsak olvasok, hanem írok is, bár mostanában hanyagolom (nálam ez olyan időszakos dolog).

 

Ami a HP7-t illeti! nagyon várom, tavaly ilyenkor iszonyatos Hype-ban voltam, angolul olvastam el a 6-ot, de már akkor is az volt a véleményem, hogy Piton a jó oldalon áll. Több minden utal erre, igazából újra el kellene olvasnom, ahhoz, hogy nyilatkozzak kész érvekkel, de számomra a Hagrid által kihallgatott Pitod - DD beszélgetés illetve a végén lévő Albus (Kérlek, Perselus) könyörgés a legmeggyőzőbb érvek Piton ártatlansága mellett.

 

Remélem, DD nem fog feltámadni, az olyan Gandalfos lenne. Akkor inkább már Sirius.

 

 

Donát.

Szerintem is Piton a jó oldalon áll, de az nem lehet hogy Harry meghal, Piton meg nem...legalábbis én így látom. ÉS hát Voldinak mindenképp meg kell halnia, szóval már csak egy marad... :rock:

Sirius remélem visszatér és ha Harry életben marad akkor full happy end a vége!! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dumbledore-t minek visszahozni? Azért csinálták azt a rengeteg emléknézegetést, hogy ne kelljen utána a sírjából előrángatni... OK hogy kedvelt szereplő, de pont ezért, haddd legyen már súlya annak hogy megölték!

 

Ami meg a 7 halálos áldozatát illeti: Voldi nem eléggé főszereplő?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piton szerintem is jó.

A gyerekek közül szerintem senki sem fog meghalni, elvégre alapvetően egy meséről van szó. Voldemort biztos meg fog halni. Úgy gondolom, Harrynek végül egyedül, mármint a barátai nélkül kell szembenéznie Voldemorttal, és ekkor ott lesz Piton is. Aki az életét áldozza majd Potterért Voldemort ellen, hogy a fiút győzelemre segítse. (Hmmm, valahol már láttam ilyesmit... :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, Piton szerintem mindenképpen meghal, ezt vállalta magára DD megölésével. És ezért kapta fel a vizet, amikor Harry legyávázta...

Szerintem nem a jövőbeli tetteiért kapta fel a vizet, hanem azért, amit eddig tett: a Rendből egyesek gyűlölik, mások elfogadják, de bízni nehezen tudnak benne, inkább csak Dumbledore-ra hagyatkoznak. Piton csak Dumbledore-nak jelent, és senki más nem tudja, mit csinál pontosan. Közben ő a bőrét kockáztatja minden alkalommal, amikor a legjobb legilimentort átveri. Magára vállalja, hogy megöli a Rend vezetőjét, hogy ezzel örök időkre biztosítja Voldemortot a hűségéről. Vonakodva bár, de hajlandó megtenni, tudva, hogy ezzel a Rend egyetlen olyan tagját öli meg, aki tisztában van azzal, hogy Piton a jó oldalon áll. És azt is tudja, hogy innentől fogva mindenki gyűlölni fogja, és a halálát kívánják majd. Megvetett ember lesz mindaddig, amíg be nem fejezi, amivel Dumbledore megbízta.

És ekkor jön egy mitugrász gyerek, és legyávázza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a barátai nélkül kell szembenéznie Voldemorttal, és ekkor ott lesz Piton is.

Szerintem meg Pettigrew. Ahhoz képest h az életével tartozik Harrynek, az elmúlt pár könyvben nagyon a háttérben lappangódzik. Rowling készül vele valamire, legalábbis remélem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Pettigrew. Ahhoz képest h az életével tartozik Harrynek, az elmúlt pár könyvben nagyon a háttérben lappangódzik. Rowling készül vele valamire, legalábbis remélem.

Hopp, igazad van! Róla teljesen elfeledkeztem.

 

Donát: igazad van neked is, de én inkább a múltra fókuszáltam, nem a jövőre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

El is hiszem. Csattogtatta már patkány a fogait a fülem mellett :) Egyébként duplán patkány Pettigrew :D

??????? Nincs benne semmi patkány... sehol a patik kíváncsisága, pofátlansága, nem rágott szét egy darab könyvet, füzetet, házit sem, nem rágott léket a Kövér Dámán meg másokon, nem tisztelt oda Piton orra elé (főzetébe) és egyszer sem rángatták elő valami képtelennél képtelenebb helyről. Hol itt a patkány?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.