Ugrás a kommentre

Könyvek és képregények


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az elmúlt pár napban sikeresen a végére értem a HP 3. és 4. részének. No, ezek már érdekesebbek voltak, főleg, hogy lényegesebben megváltoztatták a filmekre.

Az eddigiek közül a negyedik rész tetszik a legjobban. Izgalmas volt olvasni, attól függetlenül, hogy a filmverziót láttam (annyira nem bírtam abbahagyni, hogy addig olvastam, amíg a végére nem értem, kb. hajnali fél egykor, pedig már két órával előtte készültem arra, hogy végre lefekszem). Volt benne néhány olyan humoros szöveg, amin hangosan kellett nevetnem, még jó, hogy otthon olvastam :)

Néhány dolog, amit érdekesnek találtam. A Tekergők Térképe készítőit, az animágus társaságot :D A szarvas patrónust, amit a filmben lehet látni, de itt legalább van magyarázata.

Jó, hogy a tanárok, akik közben beléptek a sztoriba, folytatják a tanítást. Pl. Trelawney, akit ugye a negyedik rész filmjében nem látunk, mert nincs igazán jelentős szerepe, és Hagrid is tanárkodik. No meg ott vannak a házimanók. De aminek nagyon örültem, az Sirius felbukkanása. Ó, és megvan kedvenc Weasley-m is: Bill :)

 

Piton négy rész után: nem volt bajom vele, de a könyvbeli Pitont ellenszenvesebbnek találom a filmbelinél (talán az őt alakító színész lehet a ludas a dologban), ennek ellenére kezdek meggyőződni arról, hogy igazából a jó oldalon áll. Remélem, a hetedikben ez fog kiderülni, nagyon csalódnék, ha nem. Erre utal pl. Dumbledore feltétlen bizalma benne (bár ő Mógusban is bízott), kíváncsi vagyok, vajon miért. Ennek okáról csak ők tudnak (nem derül ki az ötödik vagy hatodik részben?). Nem hiszem, hogy D-t így át lehetne verni. Másodszor, mikor Voldemort a könyv végén sorolja, hogy hat Halálfaló hiányzik, mondja, hogy ki miért: három meghalt, egy gyáva (ez Karkarov lehet), egy örökre elfordult tőle és rá halál vár (ez szerintem Piton), egy pedig ott van a Roxfortban és őt segíti (szerintem itt ifj. Kuporra gondolt, aki akkor tényleg ott volt Roxfortban Mordon bőrében és segítette őt, érzésem szerint az éppen aktuális állapotot sorolta fel Voldemort). Amikor Harry a gyengélkedőn van, és ?összeül? a haditanács, meg is bízza valamivel, amit csak ők tudnak. Elég csak céloznia rá. Ezek ketten egymás között nagyon jól megértik egymást.

De vajon hogyan fog visszatérni mégis Voldemorthoz, hogy az vissza is fogadja? Talán erre kell majd Dumbledore halála? Érdekes. Remélem, a héten végzek a hátralévő kettővel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

J. K. Rowling jelen pillanatban New Yorkban tartózkodik, hogy részt vegyen egy jótékonysági felolvasóesten John Irving és Stephen King világhírű írókkal, amelynek bevételéből a Doctors Without Borders (Orvosok Határok Nélkül) és a The Haven Foundation nevű jótékonysági szervezeteket támogatják.Az esemény a Radio City Music Hall-ban kerül megrendezésre és ma reggel a három híres író már sajtótájékoztatót is adott az érdeklődő újságíróknak.

A sajtótájékozatatón Irving és Stephen King arra kérték Jo-t , hogy ne ölje meg Harry-t a hetedik könyv végén, ám Rowling nem ígért semmit. Viszont azt elmondta, hogy már jócskán bennejár a hetedik könyv lejegyzésében és meg fogja ?gyászolni? a kötet befejezését. Az utolsó részben várható halálesetekről azt nyilatkozta: ?lesznek, akiknek tetszeni fog és lesznek, akiknek nem.?.Az írónő arról is beszélt, milyen fontos szerepet töltött be életének ebben a mozgalmas szakaszában a fiatal varázsló, aki az állandóságot jelentette. Ugyanakkor elismerte, hogy a népszerűség nagy nyomásként nehezedik rá és a történet befejezése után megkönnyebbül majd, bár hatalmas örömét lelte a könyvek megírásában.

 

Én már nem tudom h mit gondoljak... :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :D Már majdnem a közepén járok. Ha nem lettem volna az elmúlt egy hétben programokkal telezsúfolva (egész héten rohangáltam össze-vissza, mint mynock a Falconon), akkor már a hatodikat nyúznám.

No de mától aztán gőzerővel folytatom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, csak nem az okklumencia órákra gondoltál? És a merengőre is esetleg? :hmm:

Érdekes dolog ez a merengővel. Vajon Dumbledore gondolatai benne maradtak, mielőtt kölcsönadta?

Szóval hétfő és kedd este sikerült elolvasnom a maradék félkötetnyi ötödik részt. Kissé hosszúra sikeredett, az első felében lehetett volna egy kicsit ?vágni? belőle, pl. a párbeszédeket néhol túl terjengősnek éreztem. Nem elég feszes a sztori tempó. A második felénél már kevésbé éreztem ezt. A végét abból a szempontból nem vártam, hogy megsirathattam kedvenc szereplőmet. A mocsok Bellatrixnak csúf véget kívánok (egyébként ma olvastam, hogy őt Helena Bonham Carter fogja alakítani, és a filmet jövő július 19-én mutatják be nálunk). Jobban kellett volna igyekeznem, hogy ne pont tegnapra jusson ez a szomorú rész, de hát ez van. Sejthető volt, hogy H valamelyik álma nem lesz igazi, nem hiába erősködtek a többiek, hogy tanulja az okklumenciát. Kiszámítható volt. A SVK szakkör nagyon tetszett :yeah: Ez egy jó ötlet volt Hermionétól, bár ezt is egy kicsit túlspilázva írta meg Rowling. Jóslat: mi van, ha mégsem Harryre vonatkozik? Benne van a lehetőség? Nem igazán hiszem, de azért tegyük fel, hátha mégis. Lehet, hogy a két kölyök közül bármelyik lehetett volna, és a végén tényleg csak választás kérdése, hogy H-re vonatkozik, és nem Neville-re. Bár ebben az esetben befolyással lehetne bírni a jövőre (a jövő mindig mozgásban van :)) Vagy az egész annyira ködbe burkolózik (már megint ez az ismerős szófordulat), hogy pont azért nem is lehetett előre konkrétabbat jósolni. Aztán majd a végén kiderül, hogy valójában kire vonatkozott. Na kezdek hülyeségeket írni, abba is hagyom. Azért bírnám, ha ez egy csavar lenne a végén :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is Sirius volt a kedvencem... :):):hmm:

De lehet hogy Ő lesz a titokzatos visszatérés a 7ben. :) Én legalábbis joban szeretném, minthogy Dumbit hozzák vissza a halottak közül.

Én szerintem biztos hogy Harryre vonatkozott a jóslat, de még ha nem is rá vonatkozott, Voldi elintézte hogy már róla szóljon. Mindenesetre "szép" lenne Neville nyírná ki Voldit!... :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy másnak is kedvence Sirius :)

Én is nagyon remélem, hogy ő jön majd vissza :yeah:

Pont arra céloztam azzal, hogy választás kérdése, hogy ki Voldemort ellenfele, az ő választásáé :)

Miért ne sikerülne Neville-nek? Valami átka félremenne, aztán pont azzal ölné meg V-t :hmm: Ilyesmire biztos nem lenne felkészülve a Nagyúr. Na jó, ez már tényleg csak humorizálás :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért, mert erre egyszerűen nem lehet mérget venni. A jövő nincs előre megírva. Ha Harry nem olyan jó szívű, akkor Peter sem menekült volna el, tehát ez csak is a szereplők döntésén múlik, nem valami hülye jóslaton...

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valószinű hogyha Harry nem tudta volna a jóslatot, akkor is elszökött volna. Mondjuk ebbe a témába sok mindent bele lehet magyarázni. Pl hogy csak azért teljesült be a dolog, mert tudott a jóslatról...és mi lett volna ha nem tudja? Akkor másképp történtek volna? :hmm: Majd csak kiderül a 7.ből. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 4 héttel később...

Csak néhány dolog, ami elsőre megragadta a fantáziám, vagy valami hasonló:

 

Mivé változik Pitonnak a mumus, és milyen alakban jelenik meg a patrónusa?

Na erre igazán kíváncsi lennék.

 

Megértjük miért kellett meghalnia Siriusnak

De jó, Siriust továbbra is téma (de ezt írhatnám a többi vele kapcsolatos gondolatra is) :D

 

Grópnak még fontos szerepe lesz

Ez valahogy nem lepne meg.

 

Valaha valaki szerette Pitont

Elvégre ő is csak ember :)

 

Valakiből tanár lesz, akire nem is gondolnál

Mrs. Weasley, vagy nem jó gondolat? :D

 

A szemüveg a kulcs Harry sebezhetőségéhez

:yeah:

 

Nem a sebhely alakja a legfontosabb szempont

Akkor vajon mi?

 

R.A.V.A.SZ. vizsgák

Ha nem mennek vissza a suliba, mint ahogy a 6.könyv végén mondták, akkor hogy fognak vizsgázni?

 

Ki őrizte meg Voldemort pálcáját?

Hoppá, ez egy nagyon jó kérdés, eddig eszembe sem jutott :o

 

Miért próbálta Voldemort megkímélni Lilyt?

Vajon miért?

 

Miért "villant meg Dumbledore szeme diadalmasan", amikor megtudta, hogy Voldemort Harry vérét használta, hogy visszanyerje testi alakját?

No igen, a vérnek van szerepe a sztoriban. Ugyebár Harrynak is azért kell Petunia néninél laknia, mert vérrokon, és az védi őt a 18.szülinapig. Érdekes :D Talán Harry vérével valami belekerült Voldiba, amitől az sebezhető(bb) lesz? Mindenesetre az fix, hogy valami Harry szempontjából pozítiv változás lehet.

 

Miért gondolta Sirius, hogy Lupin, és nem Pettigrew, volt a kém?

Jé, tényleg, miért is? Lupinnál sok a rejtély.

 

Miért volt olyan különleges Lily Lumpsluck számára?

Úgy látszik, Lily körül is több a rejtély. És miért lehet fontos, hogy H a szemét örökölte? Valami bűverő van benne? Ja, és Voldi Lilyt kímélni akarta. Szem dolog is lehet?

 

"Van egy szereplő, akinek nagy nyomás alatt már eléggé éltes korban sikerül végre varázsolnia , de az ilyen nagyon ritka..."

Talán Frinch mégis? Na hogy is kell írni rendesen?

 

"Kulcsfontosságú dolgok történtek a második könyvben. Senki nem tudja mennyire fontosak... még. Nehéz volt ennyi rengeteg dolgot elrejteni anélkül, hogy ráirányítsam a figyelmeteket. De minden fontos dolog bekerült a filmbe."

Hopsz, másokik rész újra olvasás jön. Mondjuk nem ártana az egészet, hátha találok valahol valamit

:D

 

Egek, jó sok mindent kell belepaszírozni egy könybe.

Egyébként jó az oldal :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figyelembe véve az indokokat, inkább a későbbi megjelenésre számítok, még akkor is, ha nagyon jó így ez a dátum :yeah:

Ellenben most már tényleg jó lesz, ha rendesen rákattanok az angolra, mert én ugyan meg nem várom a magyar fordítást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HÁt ez szép összefoglaló volt. És tényleg igaz mind amiket írtak, és írtál. :yeah:

Tisztességesen összeszedték ezeket a dolgokat, szép munka volt tőlük :) Van egy rakat olyan közöttük, ami nekem még soha nem jutott eszembe, de ezek után már ezek is kattogni fognak az agyamban :D

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ellenben most már tényleg jó lesz, ha rendesen rákattanok az angolra, mert én ugyan meg nem várom a magyar fordítást.

Én angol kéttangyelvűbe jártam, de mégsem akarom angolul olvasni. Magyarul sokkal élvezetesebb. Nem tudom hogy fogom kibírni addig, főleg hogy ne tudjam meg a részleteket, de meg kell próbálnom... :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a GyU-t olvasom angolul.

Egyszer az is sorra fog kerülni :yeah: Főleg ha túlestem olyan SW könyveken, amiket nagyon el szeretnék olvasni, de ki tudja, valaha lesz-e magyarul. Szóval ez még erősen a jövő zenéje :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a 6 már volt angolul és magyarul még nem, mindenki azon spoilerelt hogy ki kit öl meg. Mintha az egész könyvben az lenne az egyetlen történés. :yeah:

Igen ezért is félek attól h mikor megjelenik a 7, minden újság, híradóban benne lesz h ki hal meg, ki tér vissza stb. Volt már rá példa... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én 2005-ben nyelvizsgáztam, és akkor nyáron nyelvizsgaajándékként kértem meg a HP6-t angolul. A lényeget értettem, és aztán a magyar verzió is nagy élvezetet nyújtott. :D

 

Na nézzük, íme egy teória, amit anno egy másik fórumon ötlöttek, ötlöttünk ki:

 

Az előző könyvből tudhatjuk, hogy Piton hallott részleteket a jóslatból, majd ezt követően kidobták a szárnyas vadkanból. Könnyen lehet, hogy Piton összerakta a dolgokat, és rájött, hogy az egész prófécia Potterékről szólt. Ezt elmondta Voldemortnak, azzal a kikötéssel, hogy Lilyt kímélje meg. Ez talán magyarázat lehetne arra, hogy miért nem akarta megölni Voldemort Lilyt. Amikor viszont megtette, akkor Piton olyan szinten csalódott benne, hogy DD embere lett.

 

És hogy miért kérte ezt Piton Voldemorttól? Mert Lily szerette anno őt. (nem mint pasit, csak mint embert sztem).

 

Ellenérvek:

 

-->Piton túl naiv lett volna, ha elhitte volna, hogy Voldemort szava biztosíték arra, hogy nem öli meg Lilyt.

-->Piton lesárvérűzi Lilyt. (Ugyanakkor nem mellékes, hogy a lány megvédi őt Jamesszel szemben, ennek oka lehet!)

-->Voldemort nem az a fajta, aki hagyja, hogy feltételekhez kössenek bizonyos dolgokat.

 

 

A ki vigyázott Voldemort pálcájára kérdés szerintem elég egyértelmű. Vegyük azt, hogy az első részben szellemként kószált, és amikor Harryvel találkozott, nem vette elő a pálcáját. Szóval feltételezhetjük, hogy a Bölcsek kövében nem volt nála a pálcája. Aztán a második harmadik részben semmi, a negyedik részben pedig már ott van nála a pálcája, s a negyedik rész végén kiderül, hogy ez a pálca ugyanaz, ami mindig is vele volt, tehát nem egy másik.

 

Tehát két lehetőség van: a) vagy Albániában megtalálta a pálcáját valahogy (eléggé esélytelen vagy b) Pettigrew szolgáltatta vissza neki (eléggé sanszos).

 

Ez pedig azt jelentené, hogy Pettigrew járt Godrick Hollowban a gyilkosság után, az is lehet, hogy Voldemorttal együtt mentek...

Egyéb érdekességek:

-->Rowling időzavarban van, ami azt illeti, ugyanis: A prófécia elhangzása és Harry merénylete között több, mint 1 év van. Na most, ha Piton ezt a próféciát kiszagolta, és egyből tolmácsolta Voldemortnak, akkor minek várt volna Voldi amíg a kis Harry már 1 éves? Értelmetlen. Régebben jobban képbe voltam ezzel kapcsolatban, de akárhogyan is, itt valami nem stimmel, itt valamit manipulálnak DD-ék a jóslattal kapcsolatban. Még nem tudjuk mit, de ez itt érdekes lesz, reméljük kapunk magyarázatot Rowlingtól.

 

-->Mi történt a kis Harryvel egy napon keresztül? Gondoljunk csak bele: A varázslók reggel óta ünnepelnek (1.könyv), míg Harry csak este érkezik. Godrick Hollow repülő motorral ilyen messze lenne? Aztán: Ha Voldemort, Lily és James meghalt, s egyedül Harry maradt életben (aki ebben a korban nem túl közlékeny), akkor mégis hogy szivárgott ki az információ, hogy mi történt Hollowban? (PETTIGREW TEÓRIA!)

 

-->Ha a házat Fidelius bűbáj védte, hogy találta meg Sirius és Hadrig a házat? És Hadrig hogy tudta elhozni Harryt?

 

A teóriák közül pár

 

Nem a sebhely alakja a fontos: Ez arra utal, hogy tök mindegy, hogy villámalakú-e a seb, vagy sem, inkább az a fontos, hogy hogyan szerezte. Ehhez megint van egy teóriá(m). Voldemort horcruxai ugyebár: 1. Valami Griffendéltől / Hugrabugtól, 2. Hollóháti Hedvig kupája 3. A gyűrű 4. A napló 5. Nagini 6. A locket 7. A saját magában maradt lélekdarab.

 

Na már most. Azt ugyebár tudjuk, vagy legalábbis Dumbledore úgy sejti, hogy Voldemort akkor tette Naginit horcruxá, amikor megölte Franket. Ez esetben felvetődik a kérdés: MIÉRT? Miért volt olyan szükséges Voldemortnak, hogy kockáztassa egyik lélekdarabkáját azáltal, hogy egy szeszélyes és halandó élőlénybe helyezi?

 

A teória: Voldemort azért ment oda Harryékhez, mert a próféciával való leszámolást, és a hatodik horcrux létrehozását egy gyilkossággal, Harry megölésével akarta megtenni. Ez, mivel nem ölte meg Harryt, a) nem sikerült b) lehet, hogy véletlenül Harrybe helyezte a lelkének egy darabját. Ez magyarázatot jelentene arra, hogy, idézek DD-től: "Úgy tűnik Voldemort nagyúr rád ruházta tulajdonságai egy részét, Harry".

 

Viszont ha Voldemort át is helyezte lelkének egy darabját Harrybe, erről biztos, hogy nem tudott, szóval az ő szemszögéből mindenképpen szükség volt még egy horcrux megkreálására, és mint tudjuk, Voldemort nem épp türelmes típus, így aztán sebtiben megtette Naginit (amint volt elég ereje, hogy megöljön egy embert) annak.

 

 

Így tehát nem a sebhely alakja, hanem keletkezésének körülménye lehet a fontos!

 

Miért volt olyan különleges Lily Lumpsluck számára?

 

Amiért Ginny Weasley: agilis volt, remek bájitalos és szép. Szerintem emögött csak ezek a dolgok álltak. Nézd meg, Ginny is azért került be a Slug-club ba, mert remek denevérrontása volt...

 

"Van egy szereplő, akinek nagy nyomás alatt már eléggé éltes korban sikerül végre varázsolnia , de az ilyen nagyon ritka..."

 

Ez inkább Petunia lesz... ha lehet hinni a pletykáknak :yeah: (akire te gondolsz, ő Frich)

 

Most hirtelen ennyi.

 

 

Donát

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.