Ugrás a kommentre

5x04 - The Soft War


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egy hangyányit jobb volt mint az előző rész, de nem többet.

 

Jó volt a rajtaütés, meg Steela beszéde, tetszett Saw fogolyszöktetési kísérlete és az egyirányú lézerpajzs. Lux és Steela beszélgetése is bejött. Saw és a tábornok beszélgetése is nagyon jó volt. A lézer guillotine pofás volt.

 

Maga a kivégzés és a szöktetés viszont rémesen volt kivitelezve. Naná, vigyétek a mesterlövészt három lépésre a célpont elé. Mert bizony valamelyik háztetejéről nem csak ugyanígy leszedhette volna a droidokat, de fedezni is tudta volna azokat, akik a királyt mentik. Ja nem, az nem jó, akkor túl könnyű a szökés és a tábornoknak nincs oka átállni :facepalm: Ez a Kalani szupertaktikátlan droid is aztán megérte a programozásába fektetett pénzt, hogy még annyi "esze" sem volt, hogy egy pajzsgenerátort felállítson. :roll:

 

Maguk a karakterek és az építgetésük nagyon jó. Saw főleg nagyon bejött ebben a részben. A tábornok átállása egy fényévről előrelátható volt, de azért jó volt. Jó, hogy az ábrándos bámuláson túl is kapott egy kis figyelmet a románc-szál.

 

Sokkal többet vártam ennek az egész sztoriszálnak az íróitól. Egész egyszerűen nevetséges, hogy mennyire lebutított, gyenge történettel álltak elő. Csinálhattak volna egy nagyszerű szürke morálú szálat, ami egy kicsit árnyalja a Szepik=gonoszak Köztársaságiak=jók felállást a sorozatban, mint amilyen a Heroes on Both Sides volt, ehelyett kaptunk egy ilyen bárgyú, átgondolatlan trónharcot, amiben már megint a Szepik a zsarnokok, és akiket senki nem akar a bolygón látni. Most komolyan, ennél az egésznél sokkal hihetőbb lett volna, amiről már itt is többen is beszéltetek, hogy Mina halála után távolították el Dendup-ot, mert kiakart lépni a Konföderációból miután Lux megvitte neki az igazságot Mina halálának körülményeiről. Nem, ehelyett Dendup túl sokat vacilált, és Dooku gyorsan a helyére ültetett valakit. Az első-második évadban ez még el-elment volna, de most már sokkal jobban megerőltethetnék magukat. Pláne mivel ez a történet nem csak egy a számos Klónok háborúja sztori közül, hanem a Lázadás kezdetének története.

 

A másik, ami nem tetszik, hogy ez a szál szembe megy azzal, amilyen eddig a TCW volt: hogy minden epizód egy önmagában is helytálló történet volt. Ez a szál olyan, mint egy amatőr által szétvagdalt film, a részek önmagukban szinte értékelhetetlenek történetileg, és az eddigi három rész egyben sem valami nagy eresztés.

 

A látvány most is csodás volt, különösen az tetszett, ahogy az esőcseppek "szétpattogtak" Saw köpenyén :D

 

4,5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kivégzés nagyon tetszett, a többit viszont kicsit untam. Teljesen egyet értek KisKósával, csak annyi, hogy én nem szeretem annyira Luxot. Kalani nagyon király, remélem produkál majd egy kicsit többet a szálzáró részben. Jó ötlet volt, hogy nem egy újabb tábornokot (pl. Trench, Mr. Cápa, Osi Sobeck...), hanem egy kőkemény droidot küld Dooku.

Háát. 5/3,5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt rossz rész,de egy kicsit többet vártam....

Nem tudom,hogy miért kellett anno "összerakni" Lux-nak és Ahsokának egy szerelmi sztorit,ha most semmi sem történik vele.....Ha egyszer van,akkor legyen rendesen :D Ez így nem jó....

Steela remek vezető,jól tették,hogy őt választották meg :)

Tetszett,hogy esett az eső,az animációban nagyon jól festett :)

Dono....szegény....nem vártam,hogy elpatkol :/

A kivégzéses jelenet szerintem jóra sikeredett,tökre jól nézett ki,mikor Ahsoka előjött a tömegből :)

Kalani nekem annyira nem jön be....

Igen,mostmár tudják,hogy Jedik is vannak a gerillákkal....Dooku elég nagy sereget fog küldeni az Onderon-ra.

10/6

 

A jövő heti az utolsó rész ebből a kvadrológiából,remélem nem fogják összecsapni....pedig valahogy a szerelmi szálat is el kellene simítani + a csata...

Kíváncsian várom :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt! Nyilvánvaló, hogy ebben a szálban az akció másodlagos, sokkal nagyobb hangsúly van a mondanivalón és a karaktereken. Ezekben most sem volt hiány. Dendup jól ki lett bontva, és eközben új kedvencet avattam, Saw Gerrera személyében. :D Eszméletlen a pali. Úgy harcol, mint a legjobbak (ahogy a tankot elintézte az nagyon hatásos jelenet volt), ráadásul igen vakmerő is. Amikor Dendup börtönébe lopódzott, arra gondoltam, hogy ő lehetne Onderon Batman –e. :D De térjünk vissza Dendup -ra. Végre kiderül hogyan is történt az a szeparatistákhoz való csatlakozás. A sztoriról rögtön Mandalore jutott eszembe… Dooku módszerét meg már jól ismerjük. Aki nem akar beállni a sorba, azt „leváltja” egy olyannal, aki szívesen lesz a bábja. Meg kell még emlékezni az újonnan feltűnt Tandin tábornokról, akit láthatóan már régóta kétségek gyötörtek, de valamiért becsapta magát. A Saw –val történt beszélgetése aztán ráébresztette arra mi is lenne a helyes út. Néha elég egy ilyen kis löket, hogy az ember rátaláljon a helyes ösvényre. Főleg ha valaki amúgy is ingatag valamilyen kérdésben. Dono halálát sajnáltam, és azt is, hogy ebbe már jóval előbb belefutottam a neten. :roll: Az Ahsoka-Lux-Steela háromszög is haladt valamelyest, ami utána az a gyanúm, hogy a fiú Steela –ba szerelmes. Szerintem a következő részben ez tisztázódni fog, és mint barátok válnak majd el Ahsokával. Tiszta és fájdalommentes megoldás, ráadásul mindenki jól jár. :) Apropó Ahsoka. Sikerült azért beleavatkoznia a dolgokba, és ahogy megindul a tömegben az nagyon jó jelenet. :) Feltűnése nagy meglepetést váltott ki, és főleg Ranjah –ból félelmet is. Azért azt jó látni, hogy a galaxisban van respektjük a lovagoknak, és a reakciókból az is lejön, hogy nem átlagemberekként vannak kezelve, hanem valami felsőbb erő zálogosaiként.

 

Kicsit nagyobb távolságból vizsgálva, a felkelők egyre hatékonyabbak, új fegyvereket is kapnak, szóval igen csak fejlődőképesek. Ezt az egy dolgot jól látja Ranjah is, aki joggal aggódik a dolgok folyása miatt. A kivégzés remekül kivitelezett lett, az a fény gijotine nagyon hatásosan nézett ki. :o A nép megnyerése is jól halad, a rész végén már kisebbfajta tüntetés alakul ki Dendup mellett. A szeparatista tábornok és Dooku sajnos továbbra se veszi komolyan a lázadókat (miért is nem lepődök meg?), mert igaz, hogy küld erősítést a városba, de a gerillaharcosok ellen ez nem sokat ér. Kalani –t meg egy üresfejű droidnak nézem, nem többnek. Nem láttam semmi jelét annak, hogy valami nagy stratéga lenne. Bár a harc, szerintem majd csak a következő részben fog tetőzni. Most már nem engedhetik meg maguknak a szepik a pepecselést, meg az óvatoskodást. Oda kell csapni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett, Ody. :) Nekem az is tetszett, hogy Dendup mennyire örült annak, hogy a Jedik is segítenek nekik az Onderonért vívott harcban. Saw Onderon Batmanje, ez jó, de találó. :lol: Egyébként szerintem Kalani azért nem brillírozott még, mert gyakorlatilag alá volt rendelve Sanjay Rash-nak és Tandinnal kb. egy szinten volt a ranglétrán. Ha Dooku gróf félreállítja a parancsnokságból Rash-t, akkor valószínűleg kő kövön nem marad. Mégiscsak egy szuper taktikai droid, akinek ráadásul saját neve van és nem sorszáma, ami azért a droidok világában nem mindennapi dolog. Bár, ahogy elnézem, Kalani nem fogja figyelembe venni az emberi tényezőt és ha kell, a földig lebombázza az adott területet, hogy ha lázadókat talál ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Steelát is meg lehet érteni, ő nem az a fajta lány, aki szeret gyengének, törékenynek tűnni, pláne most, hogy ő lett a lázadás vezetője

Azért ott volt a szája sarkában az a félmosoly ami azt mutatta, hogy örült a fiú közeledésének. :)

 

A MagnaGuardok még mindig sárga energiabotokkal harcolnak

Azok nem olyan energiabotoknak néztek ki mint amikkel az EPIII -ban harcolnak. Ezek teljesen mások. Annyia hasonlóság, hogy bot formájuk van. :)

 

A "nagy" szerelmi szál inkább csak Steela és Lux között haladt tovább. Ahsoka és Lux között a dolog... Ugyanott van, ahol eddig, fikarcnyit sem haladt előre. A végén egymásra mosolyogtak ugyan, meg váltottak néhány szót, de... Lux nem szerelmes Ahsokába, ez tisztán látszik. Vagy csak olyannyira elfedi az érzéseit, hogy megtévesztő. Ha kettejük történetének vége az lesz, hogy végül egymásra találnak... Nincs bajom vele, csak ha három rész alatt nem történt közöttük semmi, csak az ilyen Alkonyatra jellemző egymásra nézések, akkor remélem, hogy nem az utolsó részben akarják bepótolni azokat a lépcsőfokokat, amiket az előző kettőben kihagytak, mert akkor ez így nem fog működni. De szerintem az lesz a vége, hogy Lux és Steela egymásra talál, Ahsoka pedig félig csalódottan elsétál, de közben félig örül neki, hogy a srác otthonra lelt végül. És akkor jöhet a tanmese a Jedik életének nehézségéről.

Többet vártunk ettől a száltól mint ami végül lett belőle. A végén megfogtad a lényeget. Mint írtam, szerintem is ez lesz a "megoldás" a problémára. :)

 

Á, sztem Steela halála lesz a vége. Így fog Lux egymásra találni a nagy szomorúság közepette Ahsokával

Remélem nem így lesz. Lux nem lehet ekkora gyökér. :)

 

A guillotine megjelenése egyszerre ötvözte Onderon "középkori" hagyományait és a modern időket, és ez szerintem tök jó.

Pont ez tetszik Onderonban. Meg van a technikájuk, de valahogy mégis inkább szimbiózisban próbálnak élni a természettel, nem nyomják azt el technokrata eszközökkel. Kicsit olyanok mint a Naboo -iak.

 

Ez sajnos igaz, a MagnaGuardok elég csúnyán leszerepeltek. A füstben vártam pár akciót tőlük, de még csak fel sem vették a harcot.

De most komolyan. A magna guardok mitől is félelmetesek? Annak a bohóc Grievousnak lennének elvileg a testőrei, de általában csak dísznek jók. Anakin és Obi is fél kézzel elintézte őket az Invisible Hand -en. Nem értem ezt a MG fétist, de komolyan.

 

Az oké, hogy a tankot leszedték, rendben van. Az is oké, hogy pár roham droidot. De most már senki sem jöhet azzal, hogy béna, régi szériás egységek, akik még azt sem tudják mi az a droidgránát és ezért voltak ilyen bénák...

Nem is droidgránátot kaptak, hanem igazi robbanót. :P Az ellen meg semmi se használ... A lázadók ereje a meglepetésben van. Nézz meg egy tipikus klónháborús csatát. Általában szemtől szemben egymásnak ugranak a felek, nem sokat cicóznak. Ezeknek a droidoknak fogalmuk sincs erről a bujkálós taktikáról, láthatóan borzalmasan is reagálják le.

 

Az is szomorú, hogy Ash jelenléte teljesen felesleges, hiszen egyedül most tett egy fontos dolgot, az eddigi két rész folyamán, ettől függetlenül, itt is a jelenléte csak a helyzeten rosszabbított, hiszen még erősebb egységek bevetésére sarkallja az ellenséget, amit majd a városlakók sínylenek meg...

Viszont muszáj volt közbelépnie, különben kinyírják Tandint.

 

Ami valóban nem nyerő, az a könnyedén felnyitható tank. Így kiszolgáltatottá válnak egy egyszerű gránát ellen, amit a lázadók (és nyilván köztársaságiak is) előszeretettel bevetnek. Az ember okkal gondolná, hogy a CIS ezt igyekszik kiküszöbölni.

Szerintem azért nem foglalkoztak ezzel, mert egy nagy csatában nincs arra lehetősége az ellenségnek, hogy beugráljon a tankokba. El se jutna addig, mert szétlőnék. Gerilla hadviselésben már jelentkezik ez a gyenge pont.

 

Szépen, még ha nem is kiszámíthatatlan fordulatokkal dúsítva haladt tovább a lázadás vonala. Nem okozott meglepetést, hogy Dendup mentőakcióját végül siker koronázta. Kenobi gyakorlatilag kimondta a lényeget, miszerint ő testesíti meg a reményt a lázadók számára. De Dendup eszmefuttatása is tetszett a Köztársaság - Konföderáció korruptságáról. Innen már célegyenesben van a csapat, pontosabban Onderon népe, "csupán" Dooku nyilvánvalóan hamarosan megérkező seregét kell lenyomniuk, így az akcióért siránkozóknak is kedvére tesznek. Különben épp az ilyen részek teszik sokszínűvé a sorozatot. Én legalábbis baromira unnám, ha évadonként 22 részen keresztül kellett volna csatázó droidokat, klónokat, űrhajókat és Jediket néznem. Ez nem csak erről szól, hanem egy korszak részletének bemutatásáról, amiben ne adj isten szerepet kap egy bolygó minimális harccal való felszabadítása, némi politikai töltet, esetleg karakterfejlődés.

Ezt magam se írhattam volna szebben. :clap: Pontosan erről van szó. A sok csim-bumm jani meg várjon szombatig. :P

 

Steela remek vezetőnek tűnik, a csapat jól járt vele a forrófejű testvére helyett. Tandin pálfordulása volt még baromi szimpatikus, ahogy a nép valós érzelmeinek kihangsúlyozása is. Ettől az új taktikai droidtól nem tudom, miért kellett volna hanyatt esnem (Dooku előző részbeli beharangozója alapján), semmi érdekeset nem tett, tipikus megfélemlítéssel és fájdalommal manipuláló programozást kapott.

Azért Saw kínzása elég meredek volt. Egy pillanatra az is felmerült bennem, hogy esetleg meghal.

 

Ezzel a HSZ -el értek a legjobban egyet. A droidokat itt kb. tényleg konzervként használják, se reakció idő, sem fejlődés, egyszerűen tök mindegy, hogy Battle Droid, vagy legjobban félt Testőrök, két lövés és elhullanak. Jó, persze az új vezető tele van szép rajzokkal és jól néz ki. De ettől függetlenül, úgy lekaszáltatta volna a tömeget és a lázadó tábornokot, hogy csak úgy fütyül, szerintem 3-4méterről azok a droidok simán fejbe lövik a királyt fogva tartó lázadót.... Zavaró, hogy ilyen butának állítják be az ellenséget és ezáltal teszik számomra érdemtelenné a harcokat és az emberi veszteségeket. Láttuk már pár részben, hogy azért a droidok is képesek nagy károkat és nagyon sok klónt kiirtani. Erre kaptunk 4db impotens magna guard-ot, akik ezen rész alapján nem, hogy testőrnek, de még nehezéknek sem valók....

Nem érted. Szerintem... Szóval mi is volt itt a helyzet? A legitim király, akit a NÉP is elismer (hisz ha nem, akkor már rég megbukott volna), példát akar mutatni a lázadóknak. A hangsúly a többi emberen van, ott a téren. Na most lövessen szét mindent ami a környezetében van? Embereket, kutyákat, macskákat? Azonnal letépik a fejét... Épp az lett volna a célja Rash -nak, hogy megmaradjon a NÉP kegyeiben, mint erőskezű uralkodó. Szerintem ki van adva a droidoknak, hogy vaktában ne lövöldözzenek, vagy legalább is óvják a lakosságot. Láthattuk már korábban is, hogy sokan átpártoltak a lázadókhoz, így még több baklövést nem követhet el. Onderonon nincs polgárháború, egyelőre béke van. Egy ilyen vérengzős incidens után akkora lázadás törne ki, mint egy ház. Nem véletlen, hogy a super battle droidok se lőttek a tömegre, csak egyszerűen sorfalat álltak a király előtt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás lett, Ody. :) Nekem az is tetszett, hogy Dendup mennyire örült annak, hogy a Jedik is segítenek nekik az Onderonért vívott harcban. Saw Onderon Batmanje, ez jó, de találó. :lol: Egyébként szerintem Kalani azért nem brillírozott még, mert gyakorlatilag alá volt rendelve Sanjay Rash-nak és Tandinnal kb. egy szinten volt a ranglétrán. Ha Dooku gróf félreállítja a parancsnokságból Rash-t, akkor valószínűleg kő kövön nem marad. Mégiscsak egy szuper taktikai droid, akinek ráadásul saját neve van és nem sorszáma, ami azért a droidok világában nem mindennapi dolog. Bár, ahogy elnézem, Kalani nem fogja figyelembe venni az emberi tényezőt és ha kell, a földig lebombázza az adott területet, hogy ha lázadókat talál ott.

Köszi. :)

 

Igen, a következő részben valószínűleg nem fognak már finomkodni senkivel. Aki az útjukba kerül azt szétlövik. Én valami olyasmire számítok, hogy rövid ám de véres harcok lesznek. Persze a végén győzni fognak Dendup -ék.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész. Ez egy olyan sztori, ami részről részre lesz egyre jobb, egyre drámaibb. Bár a tábornok elég kiszámítható volt (olyan tipikus Star Wars karakter), de a kivégzés (kicsit a Stargate filmre hajazott), Ahsoka gyötrődése, majd későbbi beavatkozása, Dendup vallomása, hogy mindezt ő okozta, nagyon jó epizóddá tették. És akkor jöhet a végső elszámolás. Vajon Dooku hogyan rendezi az ügyet? Küld még pár száz droidot (a Magnáknak már megint besárgult a lándzsája...), vagy esetleg beugrik maga Grievous? Kíváncsi vagyok, nagyon úgy festették le, hogy nem kis megtorlásra számíthatnak (végül is csírájában kell elfojtani az ilyesmit).

 

Viszont, az azért durva dolgokat szülhet, hogy Ahsoka így felfedte, hogy a Jedik támogatják a "terroristákat". Ezt Sidious olyan csúnyán kihasználhatja először a Konföderációs oldalon, majd a Köztársaság oldalán is, hogy ihaj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, az azért durva dolgokat szülhet, hogy Ahsoka így felfedte, hogy a Jedik támogatják a "terroristákat". Ezt Sidious olyan csúnyán kihasználhatja először a Konföderációs oldalon, majd a Köztársaság oldalán is, hogy ihaj.

Bizony! Nem hiába voltak óvatosak a tanácsban, erre tessék. Ahsoka egyelőre nem kapott komolyabb lecseszést...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érted. Szerintem... Szóval mi is volt itt a helyzet? A legitim király, akit a NÉP is elismer (hisz ha nem, akkor már rég megbukott volna), példát akar mutatni a lázadóknak. A hangsúly a többi emberen van, ott a téren. Na most lövessen szét mindent ami a környezetében van? Embereket, kutyákat, macskákat? Azonnal letépik a fejét... Épp az lett volna a célja Rash -nak, hogy megmaradjon a NÉP kegyeiben, mint erőskezű uralkodó. Szerintem ki van adva a droidoknak, hogy vaktában ne lövöldözzenek, vagy legalább is óvják a lakosságot. Láthattuk már korábban is, hogy sokan átpártoltak a lázadókhoz, így még több baklövést nem követhet el. Onderonon nincs polgárháború, egyelőre béke van. Egy ilyen vérengzős incidens után akkora lázadás törne ki, mint egy ház. Nem véletlen, hogy a super battle droidok se lőttek a tömegre, csak egyszerűen sorfalat álltak a király előtt.

Addig még oké, hogy a király nem lövet bele a tömegbe (bár amennyi sütnivalója, van kinéznék belőle egy ilyen húzást), viszont a taktikai droid többször is hangoztatta, hogy csokizik arra mi van a néppel, és ő azért van itt, hogy helyre tegye a lázadókat, erre mit csinál ? - Nézi ahogy a lázadás vezetői, 2 áruló és egy jedi csak úgy elsétáljon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez az, hogy nem Kalani parancsol. Ez teljesen jól lejön a részből. A lázadóknak meg volt annyi sütnivalójuk, hogy a tömegben vegyültek el.

 

Egyébként felkerült a full epizód guide. Köszönet Norbinak a segítségért!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ez az, hogy nem Kalani parancsol. Ez teljesen jól lejön a részből. A lázadóknak meg volt annyi sütnivalójuk, hogy a tömegben vegyültek el.

Épp ez az amit nem értek: ideküldi, hogy tegyen rendet, és annyira nem kap szabad kezet, hogy még ketten parancsolgathatnak is neki. Na nemár, ez annyira nem jellemző a CIS-re

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt még nem kapott teljhatalmat. Lentebb is írtam, miszerint Dooku alábecsülte a lázadókat. Lehet, hogy Kalani próbált rendet tenni, de a finom módszerek kudarcot vallottak. Sőt még a durvának szánt is (lefejezés). Nem sok opció marad... Főleg akkor nem, ha a lakosság végképp a szeparatisták távozását követeli majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám tanácsadónak. Itt egyszerűen a puha módszer már nem működik, de ennek felismeréséhez el kellett jutni. Lehet, hogy megkettőzték a járőröket és az őrségeket. Jobban figyeltek az apród dolgokra. Ennyiben is kimerülhetett az első fázis. Dooku -nak nyilván nem volt érdeke, hogy a lakosságot csesztessék. A részekből is ez jön le, hogy a lázadók és a droidok között egy miniháború zajlik, amit a lakosok kívülről néznek. Kulcsfontosságú kiket támogatnak, így hát értük is, a támogatásukért is zajlik a "verseny". :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondanám tanácsadónak. Itt egyszerűen a puha módszer már nem működik, de ennek felismeréséhez el kellett jutni.

A droid megnyilvánulásaiból nekem inkább az jön le, hogy ő előszeretettel durvulna, azonban a tábornok "megköti a kezét" e téren, csak ezt nem értem miért hagyja/hagyta, hogy beleszóljanak a módszereibe

Dooku -nak nyilván nem volt érdeke, hogy a lakosságot csesztessék. A részekből is ez jön le, hogy a lázadók és a droidok között egy miniháború zajlik, amit a lakosok kívülről néznek. Kulcsfontosságú kiket támogatnak, így hát értük is, a támogatásukért is zajlik a "verseny". :)

A droid mentalitásából megintcsak az jön le, hogy mindegy milyen áron, de a fenyegetéstől mielőbb meg kell szabadulni, és az ember azt hinné egy droid, amit személyesen Dooku küld, legalább nagyjából tükrözi a gróf álláspontját

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, csak az a helyzet, hogy nem Dooku parancsol. :) Legalább is nagyon úgy tűnik. Szerintem úgy küldte oda Kalani -t, hogy akkor durvuljon igazán, amikor már nincs más lehetőség. Ne feledjük, továbbra is egy békés bolygóról beszélünk. Nem lett volna jó, ha túl agresszíven lép fel a droid sereg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Saw kínzása elég meredek volt. Egy pillanatra az is felmerült bennem, hogy esetleg meghal.

Bennem is megfordult a gondolat, mivel Bolla Ropal is így halt meg. Ha Tandin nem állítja meg Kalanit, valószínűleg így is történik. Érdekes lett volna látni Steela ezt követő viselkedését, hogy miként reagál vezető létére. Hagyja, hogy magával ragadják az érzelmei, vagy a mentőakció előtt látott módon képes megőrizni a hidegfejűségét. Tény, hogy Saw halála megrázóbb lett volna, mint Dono-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem is megfordult a gondolat, mivel Bolla Ropal is így halt meg. Ha Tandin nem állítja meg Kalanit, valószínűleg így is történik. Érdekes lett volna látni Steela ezt követő viselkedését, hogy miként reagál vezető létére. Hagyja, hogy magával ragadják az érzelmei, vagy a mentőakció előtt látott módon képes megőrizni a hidegfejűségét. Tény, hogy Saw halála megrázóbb lett volna, mint Dono-é.

Sokkal. Ráadásul mérhetetlen bűntudatot is érezhetett volna, hisz ő nem akarta megmenteni a bátyját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, csak az a helyzet, hogy nem Dooku parancsol. :) Legalább is nagyon úgy tűnik. Szerintem úgy küldte oda Kalani -t, hogy akkor durvuljon igazán, amikor már nincs más lehetőség. Ne feledjük, továbbra is egy békés bolygóról beszélünk. Nem lett volna jó, ha túl agresszíven lép fel a droid sereg.

Én inkább egy írói hibát valószínűsítek: akkor hozták be a durvulós karaktert, amikor még nem kellett a durvulás, és így ez szerintem eléggé hülyén jött ki

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most egyet kell értenem Flórival. Ez egy eléggé összecsapott rész lett számomra. A kivégzős jelenet pedig vicces volt mint izgalmas vagy bármi más. Ez inkább egy átvezető rész volt az eddigi történet és a nagy vége akció között. Remélem a végével helyre tudják tenni, mert ez olyan semmilyen lett. Voltak benne persze jó részek, de nekem kezd szétesni. Ha egyben nézem lehet fel sem tűnne, de így külön zavaró. 5/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is valamiféle összecsapottságot éreztem ebben a részben. Kalani ott van, de semmi jelentősége. A tábornok egyetlen párbeszédet követően átáll. A királyt simán foglyul ejthetnék a lázadók, és élő pajzsként használhatnák, de ez eszükbe se jut, ehelyett csak megbubolják. A Magna Guardok semmit sem érnek, a testvér konfliktus valamint a Lux~Steela~Ashoka háromszög szinte végig parkoló pályán. Ashokának ezedjére elmondja Obi ugyanazt a szöveget, a végén pedig még csak le se cseszi az ellenkezőjéért ... nekem tehát eléggé keszekuszának és logikátlannak tűnt ez az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kalani ott van, de semmi jelentősége.

Nem egy mondatot írtunk róla alább.

 

A tábornok egyetlen párbeszédet követően átáll

Erről is írtunk, konkrétan én. Nyilván nem egyetlen párbeszédet követően állt át. Olvasd el lentebb nekem mi jött át elsőre.

 

A királyt simán foglyul ejthetnék a lázadók, és élő pajzsként használhatnák, de ez eszükbe se jut, ehelyett csak megbubolják.

Persze. Miért nem belezték ki? :D Még mindig ő a legitim király. Azokat pedig nem szokás elrabolni. Persze a terroristáknak igen...

 

A Magna Guardok semmit sem érnek

Sose értek semmit, csak látványelemek.

 

a testvér konfliktus valamint a Lux~Steela~Ashoka háromszög szinte végig parkoló pályán.

De abból a kicsiből is egyértelmű mi lesz a vége.

 

Ashokának ezedjére elmondja Obi ugyanazt a szöveget, a végén pedig még csak le se cseszi az ellenkezőjéért ...

Ahsokának azt mondja, hogy CSAK AKKOR avatkozzon közbe amikor már nincs más lehetősége. Magyarán a lányra bízta annak eldöntését, mikor lép be.

 

Kár, hogy nem olvastad mit írtunk alább. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A királyt simán foglyul ejthetnék a lázadók, és élő pajzsként használhatnák, de ez eszükbe se jut, ehelyett csak megbubolják.

Ez az egy speciel engem sem zavart, mert az egyetlen dolog, amiben következetes maradt ez a szál, az pont az, hogy Steeláék nem terroristák. Egy államfő elrablása és fogva tartása pedig terrorizmus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy nem olvastad mit írtunk alább. :(

Nem hiszem hogy el kell ahhoz olvasnia mások véleményét és belemagyarázását, hogy véleményt tudjon alkotni. Nekem is teljesen ugyanez volt a véleményem, amit Donát leírt.

Amúgy a lázadók nem ölték meg az Uralkodót? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eszmecsere lenne a lényeg... Persze jobb elbeszélni egymás mellett, meg se látva az esetleges ellenérveket. Én legalább veszem a fáradságot, és válaszolok érdemben. Ja de van egy kényelmesebb dolog is. Mindenre ráhúzni, hogy bele van magyarázva ez meg az és kész. Ennyi.

 

Amúgy a lázadók nem ölték meg az Uralkodót?

:facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a lázadók nem ölték meg az Uralkodót? :D

Szerintem nézd meg a Star Wars Episode 6: Return of the Jedi című filmet, de előtt, mint egy belerázódásképpen az első három részt is, cím szerint The Phantome Menace, Attack of the Clones és Revenge of the Sith. Ezekből lejöhet az a kép, hogy az Uralkodó nem, hogy nem volt törvényes uralkodó és a Birodalom legitim kormány (hiszen választási csalással, lefizetéssel, zsarolással, gyilkossággal, háborúval és háborús bűnökkel teremtődött meg és lett megkoronázva a császára), még csak nem is egy Lázadó hajította le a jó Palpatine-t az aknába, hanem az Első Galaktikus Birodalom második embere, a Sith Rend tanítványa és Darth Sidious jobbkeze. Szóval a hülye kérdésre hülye válasszal lehet szolgálni: de, Darth Vader, a lázadók legfőbb vezére ölte meg az Uralkodót, aki mellesleg a nép akaratából, teljesen legálisan és morálisan jutott a trónra egy demokratikus, utópisztikus, békére és együttértésre épülő Birodalomban. A mocskos terroristák!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze. Miért nem belezték ki? :D Még mindig ő a legitim király. Azokat pedig nem szokás elrabolni. Persze a terroristáknak igen...

Ha nem is kibelezni, de elnémítani megpróbálták. Merényletet is kíséreltek meg a királyi trón ellen, és gondolom, hogy nem a királyi szakácsot sejtették a járműben. Okalin mondja a War on two Fronts-ban. Ehhez képest az elrablása nem nagy dolog.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.