Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Ezt nem tudom beírta-e már valaki, de Amerikában lesznek mozik amik december 17-én egy hét filmes maratont tartanak. A nézők egybe ledarálhatják az első hat filmet éjfélig amikor is megnézhetik az ep.7-et.

Ez nagyon kemény! Mivel én szabin leszek, ha itthon lenne ilyen, lehet, hogy meg kellene lépni.

Bár lehet, hogy jobb rápihenni a 7-re, mint előtte "maratont futni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A prequel és az original trilogy-t külön már ledaráltam egyszer, az is kemény volt azért. :) 6 részt is bevállalnék, ha úgy adódik, de biztos, nem 17-én, egy nappal az EP7 premier előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Olvasd vissza az első pár oldalt.

Húúú visszaolvasgattam az első pár oldalt. Durva hogy a többség mennyire pesszimista volt most meg ezek az emberek nyál csorgatva várja a filmet.

Nem tudom de nekem teljesen egyértelmű volt hogy nem lesz Disney-es a film mert ők se hülyék tudják hogy nem valami bóvli franchise jogait vették meg. És mivel a pénz nem akadály ezért a lehető legjobb szakembereket fogja felkérni ezért tudtam hogy szar filmet nem fognak csinálni ahogy azt is h nem fogják elrontani a SAGA-t maximum nem lesznek extra jó filmek de egy átlagos jó filmbe biztos voltam ahogy most is. Ugye még semmit nem láttunk de úgy gondolom a SAGA jövő egyáltalán nincs nagyobb veszélybe minta ha Lucas csinálná sőt.

 

És ez volt a másik amit furcsálltam hogy sokan írták hogy Lucas a garancia meg stb. Én mint PT rajongó azt mondom hogy a PT után Lucas egyáltalán nem garancia pont inkább az volt a baj hogy teljes egyed uralma volt az SW felett. Ha lenne olyan lehetőség választani egy Lucas új trilógia és ez a mostani Disney között egy értelműen utóbbit választanám Azért mert akkor van esély látni olyan kiváló szakemberek által készíttet filmket nézni mint J.J vagy a többi film rendezői akik még nem akkora nagy nevek de mind jó rendezők.

 

Szóval én nagyon örülök hogy létrejött ez az üzlet mert most olyan elkövetkezendő évek jönnek amire a legtöbb SW rajongó csak álmodni mert. És még nem tudjuk mit hozz ez a Disney korszak de az biztos rosszat nem maximum csak nem annyira jót. És amiket az elején íratok hogy ez a SW halála, meg rajongás világvége meg a hasonló lesújtó vélemények elégé elvakult, ostoba és szánalmas gondolatok voltak úgy hogy akkor még egy betűt nem lehetett tudni a tervekről és ez mind csak azért mert Disney lett a főnök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai fejjel elég megrázó visszaolvasni az akkori véleményeket. Belőlem a Star Wars jövőjével kapcsolatos természetes félelmek beszéltek (de ezek a filmig aligha múlnak el maradéktalanul). A hír felfoghatatlansága és hordereje sokunknál felnagyította a reakció vehemenciáját. Emészteni kellett a dolgot, ez tény... számomra kissé még mindig irreális egy új trilógia gondolata, pedig kevesebb, mint 50 napra vagyunk a premiertől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú visszaolvasgattam az első pár oldalt. Durva hogy a többség mennyire pesszimista volt most meg ezek az emberek nyál csorgatva várja a filmet.

Csak a magam nevében beszélhetek, de hogy én nem csorgatom a nyálam az biztos. Persze nagyon várom, de azért voltak és vannak kétségeim is. Persze ha tetszeni fog a film akkor leszek igazán boldog.

 

És még nem tudjuk mit hozz ez a Disney korszak de az biztos rosszat nem maximum csak nem annyira jót. És amiket az elején íratok hogy ez a SW halála, meg rajongás világvége meg a hasonló lesújtó vélemények elégé elvakult, ostoba és szánalmas gondolatok voltak úgy hogy akkor még egy betűt nem lehetett tudni a tervekről és ez mind csak azért mert Disney lett a főnök.

Könnyű okoskodni ennyi év után de abban a pillanatban nem hiszem el, hogy Te tisztán láttad előre mi fog történni. Lucas maga az SW így ha eladja másnak azért szerintem egyáltalán nem szánalmas ha valaki parázik. Én vállalom amit akkor írtam, max. jól jövünk ki belőle és majd leírhatom, hogy alaptalanul féltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én vállalom amit akkor írtam, max. jól jövünk ki belőle és majd leírhatom, hogy alaptalanul féltem.

Csatlakozom, sőt, én még a film után is tartani fogom:

Mert beindul a rókabőr effektus. Jönnek a folytatások, aztán az előzmények, aztán amikor ezekkel már a béka ülepe alá rugdosták a címet (ala Star Trek, Alien), jöhetnek a remake-k és rebootok. A f*szomnak sem kell, mert tízből egy, ami sikerül (Star Trek, és ugye kérdés, hogy a tizenkettedik résszel sikerül-e megismételni a Főnix feltámadását, vagy végleg a hamvaiba hal). És persze, ha már remake-eltük/rebootoltuk, jöhetnek azok folytatásai.

Összességében nem a hetedik filmtől félek. Mert annak elképzelhetetlen elvárásoknak kell megfelelnie, szóval tuti odateszik magukat, pláne a befektetés méretét elnézve (mellesleg ezeket az elvárásokat így sem fogják tudni megugrani, de rossz nem lesz). Hanem ami utána jön, engem az aggaszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könnyű okoskodni ennyi év után de abban a pillanatban nem hiszem el, hogy Te tisztán láttad előre mi fog történni.

Még nem okoskodom mert még nem láttuk a filmeket szóval még nekem is vissza nyalhat a fagyi de pont ahogy írtad még nem láttunk tisztán előre ezért úgy voltam vele hogy örülök de várjuk ki mi fog kisülni de kevést esélyt láttam rá h elcseszik és ezért nem kezdtem el megidézni a világvégét csak mert a Disney megvette. Csodálom hogy senki nem lett öngyilkos közületek akkor :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt azért meglepne ha az első beírásaidat tartanád a bemutató után. Nem, nem az alábbi idézett írásra gondoltam :)

 

A magam részéről szinte ugyanazt gondolom amit akkor: örülök, hogy van ez a lehetőség. Ha nincs a Disney akkor valszeg már ide se nagyon irkálnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nincs a Disney akkor valszeg már ide se nagyon irkálnék.

 

Azért ez elég furcsa kijelentés. Tehát ha nincs a Disney akkor már nem is érdekelne a fórum? Mostanában volt már olyan sugallatod, hogy a régi SW már lefutott nálad de most a fórum is? :hmm: Azért az elég mellbevágó lenne. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem félreérthető: a fórumos társaságot egyáltalán nem hanyagolnám, hisz az ember a barátait nem kezdi el hanyagolni csak azért mert egy franchise már nem annyira érdekes. Ha esetleg az ep.7 és minden új Disney termék egy katasztrófa a talikra akkoris úgyanúgy járnék/járni fogok ahogy eddig is és mindegyikre mennék amelyikre tudok. De pont a Disney felvásárlás előtt bennem nagyon erősödött a gondolat, hogy az SW egyre kevésbé érdekel. Szép volt, jó volt de picit már a múlt és úgy éreztem mindent leírtam, átbeszéltem velük kapcsán amit lehet. Nehéz megmondani mi lett volna ha, de egy idő után valszeg a Külvilág részlegbe szorultam volna vissza. Viszont csak azért feljönni hogy arról beszéljünk aminek semmi köze az SW-hez... ez nem tudom meddig és mennyire működött volna. Most úgy tűnik van rá esély hogy ez nagyon sokáig nem is fog kiderülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt azért meglepne ha az első beírásaidat tartanád a bemutató után. Nem, nem az alábbi idézett írásra gondoltam :)

A legelső beírásom érzelemközpontú volt, de az érzelmeimet az idézettben taglaltak váltották ki. Persze azt a szó legszorosabb értelmében nyilván nem tartom, hiszen akkor azt írtam, hogy ott és akkor vége lett a rajongásomnak, de azt hiszem, mivel most is éppen ide írok, és talán aktívabb vagyok, mint valaha, ez erőteljesen cáfolva van. :D De az érzelmeket úgy feltüzelő mögöttes gondolatokat tartom. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az akkori aggodalmak jogosak voltak. Aznap nem is bírtam aludni, megmondom őszintén. Azok a félelmek, amiket Dzséjt akkor jól megfogalmazott, továbbra is élnek, és ez így is van rendjén. Egy igazi rajongónak vannak elvárásai, így természetes, ha a hurráoptimizmus nem minden esetben érvényesül.

 

Visszaolvasva, Abrams-t, mint lehetséges rendezőt már én is írtam rögtön a bejelentés után. Örülök, hogy ő lett, az EP7 irányába nagy részt akkor megnyugodtam. Az anthology filmek minőségétől már sokkal inkább tartok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem ami megnyugtatott az pont a Disney stúdió. Biztos voltam benne, hogy mindent meg fognak tenni, hogy egy jó film legyen ebből (ettől még nem biztos hogy tényleg jó lesz amit csinálnak, de ez egy kifejezetten igéretes indulás). És nem úgy hogy kézivezérléssel valami habos-babos éneklős musicalt csinálnak a franchise-ból hanem úgy hogy hagyják hogy a megfelelő helyen a megfelelő tehetségek csinálják a dolgukat. Volt egyébként itt a fórumon az a hír, hogy JJ elmondása szerint az utolsó vágás jogát is megkapta?

Általában ha a nagy stúdió filmek elkészülnek akkor a "rendező változatát" átküldik a stúdió-fejeseknek, akik néha még itt-ott igazitanak a filmen. Az ep.7-nál ilyen például nem lesz.

Tudom sokan szkeptikusak az ilyen hírek hallatán, de engem az elmúlt évek meggyőztek. És nem arról van szó, hogy minden ami Disney az jó lenne. Simán lehetne sorolni a tőlük kikerült rossz filmeket. Viszont ami rossz volt az nem azért mert a stúdió belekontárkodott. Itt nincsenek a Fox-hoz hasonló rémtörténetek.

Ehhez hozzá lehet venni azt, hogy az elejétől tudni lehetett: a Disney-nek máris van egy embere, akit hagyhatnak dolgozni: Kathleen Kennedy, akit maga Lucas választott ki. Irreálisnak tűnt, hogy az évekig betanított Kennedy, aki tucatnyi remek film fölött bábáskodott, majd hányavetien szétcseszi a franchise-t.

 

És hogy magamat ismételjem: ettől még az ep.7 lehet rossz. De biztos vagyok benne hogy sokan (Kennedy, Abrams stb.) szivüket-lelküket beletették hogy jó legyen. Majd meglátjuk hogy ez mire elég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.