Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Jó, de ez mindenképp benne lett volna. Akkor is, ha másnak adják el a franchise-t, vagy ha maradnak a Lucas-nál a jogok, akkor is. Ennyi év után semmi garancia nem volt arra, hogy bárki kellően jól fog hozzányúlni a Saga-hoz.

 

Ezzel azért vitába szállnék. Ha Lucasnál maradnak a jogok az garancia lett volna arra nézve hogy nincs elbaltázva semmi. Lsd prequel. Azaz ha nem adja el a Disneynek a céget, és bejelenti hogy jön az új trilógia, sokkal kevésbé lett volna ellenséges a fogadtatás.. Mert itt mindannyian életkortól függetlenül, a lucasi sw-be szerettünk bele. Ki a klasszikusba ki a prequelbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Lucas után mi lett volna? A lánya veszi át a stafétát? A TCW-ban láthattunk példát rá, hogy milyen irányba vitte el a sztorit, és ugyan voltak jó történetei (a Jedi Crash és Fives-os részek elég jók lettek), de voltak olyan irányultságai is, amelyek megosztóak voltak (pl. nekem a mai napig nem tetszik, hogy visszahozta Mault, se a voodoo-zás, se a zombi éjnővérek). Összehasonlítva a Disney és Katie Lucas eddigi munkásságát, én jobban örülök, hogy a jogok a Disney-hez kerültek, de ezt már akkor is kifejtettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Lucas után mi lett volna? A lánya veszi át a stafétát? A TCW-ban láthattunk példát rá, hogy milyen irányba vitte el a sztorit, és ugyan voltak jó történetei (a Jedi Crash és Fives-os részek elég jók lettek), de voltak olyan irányultságai is, amelyek megosztóak voltak (pl. nekem a mai napig nem tetszik, hogy visszahozta Mault, se a voodoo-zás, se a zombi éjnővérek). Összehasonlítva a Disney és Katie Lucas eddigi munkásságát, én jobban örülök, hogy a jogok a Disney-hez kerültek, de ezt már akkor is kifejtettem.

Egyetértek. A PT a legcsodálatosabb filmélményem, de az se tökéletes, persze ez irreális elvárás is lenne. Ugyanakkor azóta már sok idő telt el, semmi garancia nincs arra, hogy Lucas kezéből csak minőség kerülne ki. Elég megnézni pár korábbi játékot, melyeknél ugyan nyilván nem tőle jöttek az ötletek, de valamilyen szinten csak az ő égisze alatt dobhatták piacra ezeket. De a legfőbb érv valóban a TCW, ahol azért számomra pont az ő ötletei voltak erősen túlzóak és vészjóslóak. Ennyi erővel azt is feltételezhetnénk, hogy a 7-ben visszatért volna valami korábbi SW gonosz, élőhalott sereget élesztettek volna fel, ment volna a boszorkánykodós mágia stb.. Ennek is kb. annyi alapja lenne, mint kijelenteni, hogy Lucas személye önmagában garancia a remek folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé, Darth Maul visszahozását ne Katie Lucas, hanem az apuci nyakába varrjuk. ;) Lehet, hogy ő írta meg a sztorit, de nem ő találta ki, hogy támasszák fel Mault. Ez George Lucas hatalmas ötlete volt. Az emberé, akinek a neve garancia a sikerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már a felvásárláskor is így voltam vele, amikor még azt se lehetett tudni mi lesz: imádom, hogy nem Katie-hez kerültek a jogok. Nagyon túlértékelt.

A Jedi Crush tetszett tőle és egész addig tiszteltem is érte, mig el nem kezdtem nézni a Stargate-et és kiderül hogy egy epizódot szinte egy az egyben lemásolt. Úgy hogy az eredeti volt a jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé, Darth Maul visszahozását ne Katie Lucas, hanem az apuci nyakába varrjuk. ;) Lehet, hogy ő írta meg a sztorit, de nem ő találta ki, hogy támasszák fel Mault. Ez George Lucas hatalmas ötlete volt. Az emberé, akinek a neve garancia a sikerre.

Talán még el is fogadnám a visszahozását, ha rendesen meg lenne csinálva. Mert az, hogy egy mára már nem is kánon képregényben volt egy izzadságszagú magyarázat a túlélésére, nekem édeskevés. De akkor legyen igazad: apuci 75%-ban hibás azért a szálért, a lánya már csak 25%-ban (azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy az erővel feltuningolás sem volt túl bejövős, amikor mágiával varázsolt neki robotlábakat). Azonban ettől még nem lett sokkal jobb a megítélése a szememben.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Bomarr az 1x08 The Noxra gondol. A konklúziót leszámítva az egy az egyben olyan, mint a Jedi Crash.

 

Na akkor majd meglesem mindkét részt, mert így előttem vannak nagyjából, de ami rémlik belőlük ott nem érzek hasonlóságot. Na de nem is irok többet ezzel kapcsolatban, mert szétoffolom a topicot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Jen Muro a Lucasfilm főhadiszállásán járt, ahol a nő célzásai szerint egy jövőbeni új animációs sorozatról beszélhettek.

 

http://twitter.com/JENmuro/status/760636662242168833/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Egy álom valósulna meg ha ez egyszer összejönne.

Egy Star Wars Old Republic sorozat Netflixen. Netflix sorozatok minőségét nem kell taglalni ahogy egy Old Republic sorozatban rejlő lehetőségeket sem.

Marvel/ Disney - Netflix kapcsolatából és a Marvel sorozatok népszerűségből kiindulva elég esélyes hogy egyszer összefog jönni egy Star Wars sorozat a Netflixen.

De így évi egy film és a Rebels mellett még sztem is ráér a dolog. Majd olyan 2020 körül mikorra a filmek kifutnak és a Netflix Marvel sorozatok is plusz addig a technika is még fejlődik egy kicsit. Akkor jönne el az ideje.

dzKXgAXEnpmoKuy-800x450-noPad.jpg?1471449229

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Netflixel annyi a probléma, hogy -legalábbis az alapján amiket eddig láttam tőlük - egész addig amig a CGI csak tupiroz, addig nincs gond de ha például CGI lényre van szükség már bajban vannak.

 

Az Old Republic korszakot inkább egy újabb mozifilmes Saga-ban látnám szivesen, mondjuk azután hogy a mostani már lecsengett (lehet hogy erre egész az ep.12 bemutatójáig várni kell). Élőszereplős sorozatban pedig inkább jöhetne valami kisebb léptékű sztori.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Old Republic korszakot inkább egy újabb mozifilmes Saga-ban látnám szivesen, mondjuk azután hogy a mostani már lecsengett (lehet hogy erre egész az ep.12 bemutatójáig várni kell). Élőszereplős sorozatban pedig inkább jöhetne valami kisebb léptékű sztori.

Filmként se lenne rossz lehetnének nagy epic sith vs jedi csaták mivel akkor voltak bőven mind két oldalon.

 

De azért lenne jó sorozatban is mert kiváló alap anyag lehetne egy ilyen GoT-s szerű sorozatnak. Ahol lehetne politikai szál (Szenátorok, kancenlár) misztikum (pl sithek hasonlóan mint mondjuk a mások), Jedi szál, (hasonlóan mint az Éjjeli Őrség), Háború, Alvilág.Több főszereplő lenen és folyamatosan több szállón futna a történet amik persze végén összefutnának. És ezt csak nagy vonalakban mondtam el egy csomó mindent belehetne még hozni az évadok során és mivel távol lenne minden filmtől így szabadon lehetne alakítania dolgokat. Ráadásul nem kéne a PG-13-ra se figyelni kicsit lehet véresebb keményebb mint bármelyik film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, két valami ne legyen soha a büdös életben a Star Wars: véresebb és keményebb.

Hát engem nem zavarna. Én most nem a GoT szintűre gondoltam csak egyszerűen Star Wars világ is ugyan olyan kegyetlen világ ha nem kegyetlenebb mint a miénk és lehetne még ezen a szintem emelni mint ahogy VII. emelet is már. Egyik SW filmbe se volt annyi vér mint a VII-ben

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nemi erőszak bemutatását én sem tudnám elképzelni a Star Wars világán belül (ha már GoT), de például a Birodalom brutalitását vagy a rabszolgaság intézményét akár keményebben is be lehet mutatni egyes spin-off történetekben.

 

A GoT mondjuk elég szélsőséges példa, mert az a sorozatok körében is különösen brutálisnak számít, mind témájában, mind ábrázolásában, de a dedós kifestőkönyvek mellett ez nyilván a másik végletet jelentené, a kettő között pedig elég nagy sávban lavírozhat a Star Wars is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, két valami ne legyen soha a büdös életben a Star Wars: véresebb és keményebb.

Dettó!

 

Hát engem nem zavarna. Én most nem a GoT szintűre gondoltam csak egyszerűen Star Wars világ is ugyan olyan kegyetlen világ ha nem kegyetlenebb mint a miénk és lehetne még ezen a szintem emelni mint ahogy VII. emelet is már. Egyik SW filmbe se volt annyi vér mint a VII-ben

Lehet, de ennek ellenére egy cseppet sem érzem erőszakosabbnak vagy brutálisabbnak a korábbi részeknél.

Mert a vér sem mindegy, hogy hóra csepeg, vagy egy cseppet sem látunk, de tudjuk, hogy az ajtó mögött hullanak a gyermek fejek.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát engem nem zavarna. Én most nem a GoT szintűre gondoltam csak egyszerűen Star Wars világ is ugyan olyan kegyetlen világ ha nem kegyetlenebb mint a miénk és lehetne még ezen a szintem emelni mint ahogy VII. emelet is már. Egyik SW filmbe se volt annyi vér mint a VII-ben

Az EP IV szerintem a legbrutálisabb volt mind közül. Pl.: Lars házaspár sorsa, Ponda Baba levágott karja, látványosan szétégő pilóták a HCS megtámadásakor. Miért van olyan érzésem, hogy a Rogue One sem lesz egy leányálom? Persze Disney, olyan sokat ne várjunk. De mégis.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az EP IV szerintem a legbrutálisabb volt mind közül. Pl.: Lars házaspár sorsa, Ponda Baba levágott karja, látványosan szétégő pilóták a HCS megtámadásakor. Miért van olyan érzésem, hogy a Rogue One sem lesz egy leányálom? Persze Disney, olyan sokat ne várjunk. De mégis.

Csak ismételni tudom, hogy ep3.. Anakin lávaparti fetrengése, jedik sorsa, ikerszülés-Padmé.. Mindez konkrét vér nélkül is a legkorhatárosabb résszé teszi szerintem a 7 közül.

Az, hogy Poe és Kylo vérzett, semmiség a felsoroltakhoz képest. Disney ide vagy oda...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, de ennek ellenére egy cseppet sem érzem erőszakosabbnak vagy brutálisabbnak a korábbi részeknél.

Tehát az erőszakosság ugyanazon a szinten van mint a Baljósnál vagy a Jedinél? Mert az oké, hogy az ep.3 durvább, de attól még az ep.7 explicitásban szerintem mindenképp az élvonalban van az SW-n belül. A kezdő jelenetben kiirtanak egy falut és egy rohamosztagos a véres ujjait végighúzza a másik sisakján, hogy mást ne mondjak. Emlékszem amikor ezutóbbiról kijött az első leírás a többség egyszerüen nem akarta elhinni, hogy ilyesmi szerepelni fog a filmben. És állítólag az ep.8-al akarnak majd "darkosodni".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát az erőszakosság ugyanazon a szinten van mint a Baljósnál vagy a Jedinél? Mert az oké, hogy az ep.3 durvább, de attól még az ep.7 explicitásban szerintem mindenképp az élvonalban van az SW-n belül. A kezdő jelenetben kiirtanak egy falut és egy rohamosztagos a véres ujjait végighúzza a másik sisakján, hogy mást ne mondjak. Emlékszem amikor ezutóbbiról kijött az első leírás a többség egyszerüen nem akarta elhinni, hogy ilyesmi szerepelni fog a filmben. És állítólag az ep.8-al akarnak majd "darkosodni".

Oké, akkor a vér mutogatásában aranyérmes. És ez csak azért van mert a Disney keményebb? Szerintem semmi köze ehhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is, eleddig az ep3 a legbrutálisabb, és valóban, vér nélkül éri ezt el. Viszont azzal is egyetértek, hogy az ep7 sincs sokkal lemaradva tőle, tulajdonképpen szerintem ez a második legsötétebb Star Wars-film. És ez sem a vér miatt, hanem mert falvakat mészárolnak le, embereket kínoznak, levágják a főhősöket, stb. Az a pár csepp vér, amit mutatnak, elég kevéske, ennyi durvulás az ep4-ben is volt. Valóban, nem a legmegszokottabb jelenség, de nem is egyedi eset.

Éppen ezért, én az ep7-et sem mondanám véresnek. Összevetve az év másik nosztalgiafolytatásával, a Jurassic Worlddel, ott sokkal durvább a különbség vér és durvulás terén. Míg az első három JP-ben gondosan ügyeltek arra, hogy vér egy csepp, annyi ne csöppenjen ki (még akkor sem, amikor valakit ketté téptek - erre is csak egyszer volt példa), a JW-ben szabályosan végignézhettük a levelek között, amint egy embert cafatokra tépnek, miközben a kamerára ömlött a vér. És a JW-ben több ember szétmarcangolását közvetítették, mint a másik három filmben együtt véve, csak emlékezzünk a totálplánba széttépett munkásra, vagy az úszásra engedett nőre, aki amúgy kiérdemelte a JP-széria legbrutálisabb halála címet.

Ehhez képest igen kicsi a vér és brutalitás mutogatása az ep7 és a korábbi filmek között. Sötétebb, mint öt korábbi film, de érzésem szerint, még így sem közelíti meg az ep3-at, a sorból meg egyáltalán nem lóg ki.

 

A Disney-nek meg ehhez semmi köze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.