Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Igen, olyan, mintha a Lucasfilm és a Disney között nem lenne teljes a kommunikáció. Amúgy megjegyzem, hasonló volt az említett rajongói játékkal, annyi különbséggel, hogy ott az EA és a LucasFilm állt az ellentétes oldalon (a Disney emlékeim szerint abba nem szólt bele), csak ott ugye az EA-nak van hatalma, mivel ők a videojátékos cég. Én viszont annyi következményt el tudok képzelni, hogy a Disney részéről valaki el lesz fenekelve a LucasFilmnél, de persze arról mi úgysem értesülünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem az merült fel hogy a LF és a Dizni a Star Wars-os dolgokhoz való  hozzáállás különbség miatt nincs egy hullámhosszon. Előbbinek Gyuri bátyánk vezetésével bőven volt ideje belejönni a dolgokba. Gondolom a cég eladása után Kata úgy lett vele hogy az öreg stílusában fogja vezetni a céget. Végül is úgy az igazi. Teszem azt a nagy mesemondó nem fütyül a rajongókra ezért az utódainak se kéne azt tenniük. Asszem Miki egérék a LF bezsákolása után ebbe a viszonyulásba még nem jöttek bele. Talán fontosabb nekik a suska mint kéne. Idővel majd eldől hogy változik-e a hozzáállásuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy a Disney elég sok pénzt tett bele ebbe az üzletbe ahhoz, hogy teljesen jogosan azt mondja: gyerekek, egyedül nekem van jogom SW filmet gyártani. Tehát nem csoda, hogy nem nagyon akarnak rajongói filmeket kiengedni szabadon a piacra. Csak akkor az a kérdés, hogy a Lucasfilmnél ezt miért gondolják másként?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem SWT egy kicsit túlreagálja a dolgot. A videójában kitűnik, hogy a Warner/Chappell music volt az, akik ráálltak a videójára a pár másodperces hang miatt. Ehhez a Disney -nek semmi köze tkp. Most nem tudom pontosan, de ha a Disney -é a W/C, akkor se értem, hogy SWT miért kelt ki előbbi ellen. :hmm:

 

Nameg ez a Lucasfilmes dolog is? Van hivatalos forrás SWT videóján kívül, ami hivatalosan kimutatja, hogy a LF tett egy ilyen lépést? Érdekes mindenesetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Rog írta:

Bennem az merült fel hogy a LF és a Dizni a Star Wars-os dolgokhoz való  hozzáállás különbség miatt nincs egy hullámhosszon. Előbbinek Gyuri bátyánk vezetésével bőven volt ideje belejönni a dolgokba. Gondolom a cég eladása után Kata úgy lett vele hogy az öreg stílusában fogja vezetni a céget. Végül is úgy az igazi. Teszem azt a nagy mesemondó nem fütyül a rajongókra ezért az utódainak se kéne azt tenniük. Asszem Miki egérék a LF bezsákolása után ebbe a viszonyulásba még nem jöttek bele. Talán fontosabb nekik a suska mint kéne. Idővel majd eldől hogy változik-e a hozzáállásuk

Ez az okfejtés ott hibádzik, hogy pont Lucas az, akit úgy alapvetően hidegen hagytak a rajongók, simán szembement mindennel. Ehhez képest a Disney szerintem jobban odafigyel, ha nem is szigorúan, de azért próbál eleget tenni nekik. Visszaemelnek közkedvelt EU dolgokat, rajongói igényeket is kiszolgáló filmeket szállítanak, stb.

 

26 perccel korábban, Bence1997 írta:

Szerintem SWT egy kicsit túlreagálja a dolgot. A videójában kitűnik, hogy a Warner/Chappell music volt az, akik ráálltak a videójára a pár másodperces hang miatt. Ehhez a Disney -nek semmi köze tkp. Most nem tudom pontosan, de ha a Disney -é a W/C, akkor se értem, hogy SWT miért kelt ki előbbi ellen. :hmm:

Egy kis guglizás után úgy tűnik, hogy ez a Warner/Chappell Publishing kapott jogot a Disney-től arra, hogy kiadjon Disney illetőségű zenéket Európában és Észak-Amerikában. Legalábbis 2005-ig, addig ezen a téren monopol helyzetben volt, aztán a Disney a szerződés lejártával másnak is adott már jogot. Tippre azt mondom, a Star Wars zenék kiadásának jogai ott maradtak a WCP-nél. Vagyis tényleg jó kérdés, miért lett ebbe a Disney belekeverve, amikor egy tőlük független zenei kiadó kezdte el verni a tamtam dobot.

Esetleg megeshet, hogy a WCP hisztizett egy kicsit a Disney-nél, akik azt sem tudták, miről van szó, és csak egy "rutin jogi eljárás" került kilátásba, és csak utána derült fény a további részletekre. Ugye itt figyelembe kell venni, hogy a WCP azért valószínűleg nem két centet fizet ki azért, hogy ők adhassanak ki Star Wars zenei albumokat, a LucasFilmnek meg nem feltétlen kell tudnia a Disney és a WCP közt köttetett szerződés részleteiről. Az más kérdés, hogy a WCP a semmi miatt pattogott, hiszen nem a Star Wars hivatalos zenéjéről van szó, és elvileg non-profit jellegű a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez az okfejtés ott hibádzik, hogy pont Lucas az, akit úgy alapvetően hidegen hagytak a rajongók, simán szembement mindennel. Ehhez képest a Disney szerintem jobban odafigyel, ha nem is szigorúan, de azért próbál eleget tenni nekik. Visszaemelnek közkedvelt EU dolgokat, rajongói igényeket is kiszolgáló filmeket szállítanak, stb.

 

Végül is logikus. Mondjuk a cikkben emlegetett "rajongókat az alkotásra biztatós" dologból indultam ki. Úgy voltam vele hogy ha az öreg ilyenformán törődik a fanokkal akkor csak nem tesz tán rájuk. Gyuri bá' rajongókhoz való viszonyulását illetően se vagyok igazán képben. Most már azért valamivel jobban.
Dizniék rajongókhoz való viszonyán már nem volt eszemben gondolkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Hollywood Reporter készített a Disney filmes főnökével Alan Hornnal egy interjút. Sok-sok mindenről van benne szó: Fox egyesülésről, Disney+-ról, esetleges R kategóriás Disney filmekről. Az SW-t illetően nagy dolgok nincsenek benne. De elmondja például, hogy a Mandalori sorozat ötletével a Lucasfilm és Kennedy állt elő (ez nem nagy meglepetés persze. Tudjuk hogy a Disney maga ritkán szól bele a kreativ munkába). 

 

Ennél érdekesebb, hogy beszél a Solo fogadtatásáról:

 

"It's always a challenge because — and I say this with love and respect for media — the thing about these big movies is they get a lot of attention, whether positive or negative. So when they don't work, like Solo, the media says it's a failure. I think it was a pretty good movie. It didn't resonate as much as we'd hoped it would, but the press writes it up in a more negative way than I would."

 

Enne kapcsán rákérdeztek persze, hogy mit várnak az ep.9-től:

Will Episode IX get Star Wars back on track?

I just got back from the United Kingdom, which is not so united. (Laughs.) I went to the set, and was with J.J. [Abrams], Kathy and the cast. I watched a couple of scenes being shot and then we all had dinner. I have not seen a cut of it yet, but I watch dailies every weekend and send J.J. and Kathy a note every weekend. It's a big deal, and it's going to be terrific.

 

Nyilván itt sincs nagy meglepetés. Ki gondolta volna hogy tetszik neki :) Ettől függetlenül maga az interjú a maga módján érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, Kenobi tábornok írta:

Állítólag Párizsban is lesz egy ilyen vagy egy hasonló!

 

https://ziggyknowsdisney.com/disneyland-paris-expansion-marvel-star-wars-frozen-lands/

 

Mondjuk az már közelebb van így megtudjuk oldani az utazást összedobjuk amink van, és go :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.