Ugrás a kommentre

A Walt Disney megvette a Lucasfilmet!


Zééé

Ajánlott hozzászólás

Ő speciális eset. :) Egyébként ezt az egész tranzakciót szerintem már elég régóta készíthették elő. Csodálom, hogy egy deka infó morzsa se jutott ki róla.

 

Ami pedig az új filmet illeti, megnyílt a részlege, így ott tessék beszélgetni róla.

 

EP7

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem tartom azt jó ötletnek, hogy ugyan azt a karaktert más színész játsszon el. Nem, játssza csak az eredeti színész... lent is említettem (és linkeltem is) a TRON-os CGI fiatalítást, egy ilyen technológiát lehetne is használni, ha a történet megkívánja. Bár nem tudom ki mondta, hogy más színészek játszanák a már meglévő klasszikus karaktereket, szerintem itt még mindig csak a találgatás megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney a tulaj és ő nem fog engedni semmi olyat, ami nekik nem jön be. Biztos hallgatnak majd Lucas -ra, de egyben cenzúrázzák is ha kell, ebben biztos vagyok.

De ez nem igy működik: aki itt cenzúrázni fog az maximum Kathleen lesz az új Lucasfilm-es vezér. A Disney-nél nem ilyen régi trilógia fanos vérpistik ülnek akik azt hiszik hogy mindenkinél jobban tudják mi az SW: a kreativ döntések meghozását azokra bizzák akik értenek hozzá és az előitéletek ellenére nem szoktak grafikonok meg felmérések alapján beleirogatni a scriptekbe. Csak néhány korábbi Disney film: A tökéletes trükk (Prestige) - Nolan filmjén érezni bármi Disney-s ízt? Szerintem nem. Apocalypto - Mel Gibson filmje főleg arról hires hogy folyik a bél meg a vér. Nem sokat vettek vissza Gibson temperamentumából. Ed Wood - Ennél klasszikusabb és tökéletesebb Tim Burton film nem létezik. Nem gyerekbarát, de iszonyú jó.

 

A sor végtelen hosszú. A Disney nem attól vált a legnagyobb médiabirodalommá, hogy öltönyös üzletemberek állandóan filmkészitőnek hitték magukat és mindenbe beleszóltak, hanem tudták hogy mikor kibe érdemes fektetni. Fektettek rossz filmekbe, meg közepesekbe is persze. Nem garanciák ők, de én attól félnék a legkevésbé, hogy a Disney fejesek fognak keresztbe tenni a bejövő iróknak/rendezőknek... utóbbiakon fog múlni főleg hogy mennyire érdemes itt bármit is várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, kiegészítenélek. Sorozatok terén a LOST. Abban is sok Miki egér volt, zenés-táncos betét na meg Montana kisasszony. :)

 

Bizony, a LOST mögött a Beuna Vista állt, azt meg tudjuk kinek/minek az 'álneve'... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg megdöbbentő volt először látni azt a negatív hangulatot, ami a hozzászólók java részétől jött. Ráadásul olyanoktól, akik mindig a pozitív szemléletet hangsúlyozzák. Most miről is beszélünk? Egy olyan produkcióról, ami még el sem kezdődött. Ki fog majd jönni, elmegyünk, megnézzük és majd utána el lehet küldeni a halál f*szára, de addig minek?

Az, hogy lesz folytatás szerintem egyértelmű volt már évek óta. Túl sok lehetőség rejlik ebben ahhoz, hogy csak úgy lezárják. Az meglepetés lenne, hogy Lucas minél több pénzt akart belőle kihozni, hát akkor el kéne gondolkozni az EU műveken (nem mindegyiken), amik teljesen ötlettelelenül íródtak meg, mégis valahogy megjelenhetett a SW brand alatt! Az előzmények minőségben azért nagyban eltértek az eredeti koncepció remekművétől, úgyhogy Lucas már bizonyította, hogy tud nem feltétlenül bölcs döntéseket is hozni.

Dehát pénz beszél, ezúttal nem feltétlenül okosokat!!!

Ettől függetlenül az a gyászhangulat, ami itt uralkodik az már komolytalan. Jó nem túlságosan ad bizakodásra okot a Disney, de előbb azért várjuk már meg a filmeket. Az a lényeg, hogy kezeljük helyén a dolgot. Mindennek megvan a maga helye az SW univerzumban. Ahol nálam külön van a klasszikus trilógia, külön helyet foglal el az új is, egy külön helyen van a TCW is (ami nálam nem egyenrangú egyik trilógiával sem), és egy másik helyen vannak az EU művek. Az meg, hogy ez miként húzza keresztül az EU-t... sehogy! Mint ahogy nem húzza keresztül az eddigi filmeket sem, mindegyik ott élhet bennünk a rajongókba, ez egy más világ lesz, aminek ugyanúgy meglehetnek a szépségei.

Egyet azért remélek, hogy a TCW nem kerül át a Disney Channel-re és lefut a sorozat a jelenlegi formájában (remélhetőleg 6 évaddal és nem 7el) és a 3D-s project is megy tovább :)

 

May the Force be with you...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem igazad lesz. Lucas mindig a stúdió rendszer ellen volt, erre maga is odaadta az élete művét nekik. Persze tudom, ma már nem a 70-es 80-as éveket írjuk, de azért ugye még ettől lehet benne némi rossz szájíz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem kis hidegzuhany ért amikor megláttam ezt a topicot, viszont az hogy ez itt nem vicc csak akkor tudatosult bennem, amikor megláttam, hogy már 8 oldalt (!!!) beszéltetek róka nem egészen 24 óra alatt.

Igazából nem bánom, hogy lesz folytatás trilógia, ugyanakkor meglettem volna nélküle, ha jó lesz akkor majd dicsérem, ha meg nem... na a TCW-s topicot figyelemmel követők már sejtik a várható reakciómat.

Az egyetlen dolog ami aggaszt, hogy mi lesz utána? LEgjobban annak örülnék, hogy semmi, bár ez nem reális elvárás a Disney-től.

Viszont annak felettébb örülök, hogy így nem Katie kezébe száll a franchise - valahogy nem jöttek be azok a dolgok amikben benne volt a keze.

Spielbergnek mint rendező nem örülnék, van egy két jó filmje, de szerintem eléggé túlértékelt egy hapsi. Annak örülnék, ha a Cameron, Whedon duóból kapná meg valaki.

Új vagy régi színészek? Én azt mondom mindegy, mert mindkettőből kisülhetne egy jó sztori.

Én azt mondom, hogy majd meglátjuk, mi lesz mert most egyenlőre csak sötben tapogatózunk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ma este olvastam a hírt, és elsőre teljesen megdöbbentem rajta, mivel valahogy ez az eshetőség sose jutott eszembe. Agyaltam egy kicsit rajta, és arra jutottam, hogy ebből még nagyon jól is kijöhet a SW, és persze a rajongók is. Mindenesetre bízom benne :)

Attól még az SW múltját, az eddigi történetét senki nem veheti el, az mindig ott fog maradni, ahol volt, a jelentőségét nem fogja semmi kisebbíteni. A többit meglátjuk 2015-ben :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, Barta Zoli most mondta a híradóban, hogy nem 2015-ben lesz a hetedik rész, mert az lehetetlen, eddig minden filmhez három év kellett (2015-2012 az nem három?), hanem 2017-ben lesz, mert akkor lesz negyven éves az ep4. Nem semmi ez az ember. Jobban tudja, mint a Disney és Lucas. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bele gondoltam, mi lett volna itt ha már 1980 előtt is van net.

 

Miért nem Lucas rendezi a második SW filmet?

 

Ki az az Irvin Kershner?

 

Biztos gagyi lesz az új film! stb.

 

És az ESB a mai napig az eredeti trilógia talán legjobb része.

Hú az mekkorát szólt volna, pláne '78-ban a Holiday Special bemutatásakor. Biztos valami közös fórumtalin néztük volna meg aztán zavartan néztünk volna körbe, hogy ki fogja először kimondani hogy ez borzalmas volt... aztán nyilván ez alapján lettek volna külön brancsok akik emiatt el is ássák az SW jövőjét, "ez már sose lesz olyan mint régen" vagy ilyesmi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hú az mekkorát szólt volna, pláne '78-ban a Holiday Special bemutatásakor. Biztos valami közös fórumtalin néztük volna meg aztán zavartan néztünk volna körbe, hogy ki fogja először kimondani hogy ez borzalmas volt... aztán nyilván ez alapján lettek volna külön brancsok akik emiatt el is ássák az SW jövőjét, "ez már sose lesz olyan mint régen" vagy ilyesmi :)

:lol: Én már vizualizáltam is magamban. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bőven több kell egy új trilógia első részéhez mint 3 év. 1995-ben kezdte el írni Lucas az EPI scriptet és tette ezt úgy, hogy a vázlatok a fiókban pihentek és a film csak 99-ben jött ki. Nem mondott butaságot Bartha Zoli, mert ha egy tisztes trilógiát akarnak készíteni, ahhoz pont, hogy nem elég a 3 év. És nem mind a 3 részről beszélek, csak az alapok és az első rész lefektetéséről. Ne támadjátok le Bartha Zolit, ismeri Ő jól a Star Wars filmek metodikáját. Ha már kijött az első film, utána bőven elég lesz 2-3 év egy új részt kihozni, mert meg lettek teremtve a szükséges technikai és szervezeti alapok. Most nem arra gondolok, hogy újra fel kell találni a számítástechnikát, jól tudom, hogy az EPI ebben is úttörő volt, és azóta nem kis fejlődés történt, de bőven jó példa az Avatar....vagy éppen a Hobbit filmek. Brutális szervezettség kell, akkor is, ha minőségi stúdió áll a filmek mögött. A probléma az, hogy a Disney gyorsan ráígért a rajongók lelkesedésére, 2015...kitűzte a nagy semmire a zászlót. És pont ez a szellemiség jellemzi Hollywoodot. Például az Alien 3 esetében is 20th Fox már kihozta a teasert is (..this time on Earth), de film még sehol nem volt. És persze a stúdió ilyenkor sürgeti az alkotókat ezerrel...dolgozni, dolgozni, hogy az ígéretet tartani lehessen és így születik a foskalács. Szerintem nagyon el vannak tájolva....illetve nincsenek, csak éppen a Disney metodika igazi hollywoodi gondolkodást tükröz. Nem a film a lényeg, hanem, hogy jó korán be legyen harangozva, hogy jó korán értékkel legyen felvértezve a megfoghatatlan, hogy bele lehessen gyömöszölni a szatyorba és felcimkézve lehessen árulni a nemlétező ürességet. Ez a marketingguruk első szabálya és ebben igazán profi a Disney. Elhinteni a magot a még fagyott talajba és felépíteni egy brandet, úgy, hogy mögötte valójában még semmi nincs. (szándékosan torzítok, nyilván a Star Wars önmagában is eladható)

 

Ha most példát kéne keresnem a tisztességes buktára, akkor a Jona Hex jutna az eszembe. Ott is a hollywoodi guruk ültek rá a produkcióra, mert a kitűzött céldátumnak eleget kell tenni, míg Lucas érlelte a filmjeit és magasról tett az elvárásokra...kész lesz, ha kész lesz, szólt az öreg bölcs...legyen kész, legyen kész, 2015-re legyen kész, szólt Hollywood.

 

Bartha Zoli személyéről pedig annyit, hogy nem azért Ő nyilatkozott, mert jobban ért hozzá minden magyar rajongónál, hanem azért Ő nyilatkozott, mert mikor csak 5-en mennek el egy Star Wars rendezvényre, Ő akkor is konferál a színpadon és szervez a háttérben. Ez az elhivatottság, ami önmagában is többet ér, mint ha valaki az összes EU művet kívülről fújná arámi nyelven ritmusokba szedve. Ő pontosan az a személy (és ebben nem kis közössége van Odyval), aki akkor is mindent megtesz rajongása tárgyáért, amikor a többség sunyi módon a háttérben röhög rajta, mert 40 évesen is JEdi köntösben parolázik a színpadon. Magam részéről Bartha Zolinak akkor is több joga van nyilatkozni, ha életében egy Star Wars könyvet el nem olvasott...mert Ő tett valamit a hazai rajongói bázisért, míg más csak a száját tépi és a háttérben elemezget. Egyébként Odyt is Bartha Zoli mellé sorolom és még néhány embert, de megmondom az őszintét, nem olyan nagy a lista. Ez is azt mutatja, hogy Magyarország a szájmenek országa és kevés a cselekvő, tenni akaró. Tisztelet azoknak, akik szerveznek, tesznek, fórumokat építenek.... :peace:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már magyar felirattal is elérhető a Lucas videó. Nézd meg. Abból most már tényleg mindenkinek egyértelmű kell legyen: nem a Disney, hanem a Lucasfilm dolgozik a Star Warson hiába irjátok le ezerszer az ellenkezőjét és Lucas kezdett el dolgozni most is az előkészületeken. Nincs dátum hogy mikor kezdték el. Lucas pedig rettenet lassú filmes. Egyáltalán nem mérce az ő munkatempója ahhoz, hogy mennyi idő alatt készül el egy "tisztes film". Nem attól lesz valami jó hogy lassan dolgoznak rajta. Spielberg fél évek alatt forgat le néha mesterműveket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a 2015-ös dátum elég tág. Május, ahogy eddig volt? Akkor is két és fél év, ez azért nem is olyan kevés egy filmhez, de ha év vége, akkor az mindjárt három év. Persze ha gyorsan le szeretnének forgatni 3 filmre való anyagot (mint a LOTR esetén), akkor persze szűkösebb, de akkor is csak egy film utómunkáját kellene elvégezni ennyi idő alatt. Marad a Lucasfilm, de nem biztos, hogy a munkamenet is teljesen úgy marad, ahogy eddig volt.

Sajnos a sok jogi hercehurca miatt nem tudni, hogy A Hobbit-filmek előkészületei mennyi időbe teltek valójában, de a forgatás tavaly lement (3 részé, a plusz kiegészítő forgatást ne vegyük ide), és már jön az első rész a moziba, és ez azért jó példa, mert ezeknél a filmeknél monumentálisabb forgatás nem igazán akad a környéken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már magyar felirattal is elérhető a Lucas videó. Nézd meg. Abból most már tényleg mindenkinek egyértelmű kell legyen: nem a Disney, hanem a Lucasfilm dolgozik a Star Warson hiába irjátok le ezerszer az ellenkezőjét és Lucas kezdett el dolgozni most is az előkészületeken. Nincs dátum hogy mikor kezdték el.

Ez meg a másik, ami eszembe jutott. Olyannak tűnik az egész, mintha már lenne benne munkájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé elég ügyesen leírtad, hogy aki nem jár találkozóra, illetve aki eljár, de nem szervezőként az nem is rajongó. :clap:

Akkor ezek szerint ezen az oldalon nem is sok rajongó van igaz?

 

Nem...nem :pfff: Azt írtam, hogy Bartha Zoli akkor is rajongó, amikor más nem az mert éppen olyanja van. Ez abból látszik, hogy a 10 emberes SW napokon is ugyan olyan lelkes, mint amikor 500-an vannak egy rendezvényen. Akkor is szervez ha szar az idő és akkor is, ha süt a nap. Tehát azzal, hogy tényleges energiát fektet valaki a rajongásába, például klubbot üzemeltet, ami azért nem kis erőfeszítés, ha valaki mellette családot tart fönn, vagy mondjuk fórumot üzemeltet, az több joggal nyilatkozhat, mint az a személy, aki ugyan mindent tud az SW-ről, de megmarad a szájmenek szintjén. Például én is szájmen vagyok, mert mondjuk semmi közösségi élményhez nem járulok hozzá, nem szervezek klubbot, nem építek közösséget semmilyen formában, stb. Itt sokan rajonganak, közöttük én is, és sok okos, jobban mondva az SW keretein belül kiművelt ember van a fórumon, de azzal még semmit nem tett a hazai SW élet felvirágoztatásáért.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barta Zolinál nagyobb antirajongót elképzelni se tudok. Ez az ember kiment az SW Celebration Europe-ra amin mi is ott voltunk és végig fanyalgott. Ott helyben is állandóan húzta a száját, panaszkodott aztán hazajött és elmondta hogy egy nagy bénaság volt az egész (nem volt jó logisztikailag, nem lehetett hozzáférni semmihez!! akkor mi hogy csináltuk?). Aki azt az elképesztő atmoszférát és mindazt amit ott elénk hoztak nem tudta kiélvezni (Ian McDiarmid élőben!) az nálam nem rajongó, szervezhet 1000 rendezvényt mellette, akkor se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Barta Zolinál nagyobb antirajongót elképzelni se tudok. Ez az ember kiment az SW Celebration Europe-ra amin mi is ott voltunk és végig fanyalgott. Ott helyben is állandóan húzta a száját, panaszkodott aztán hazajött és elmondta hogy egy nagy bénaság volt az egész (nem volt jó logisztikailag, nem lehetett hozzáférni semmihez!! akkor mi hogy csináltuk?). Aki azt az elképesztő atmoszférát és mindazt amit ott elénk hoztak nem tudta kiélvezni (Ian McDiarmid élőben!) az nálam nem rajongó, szervezhet 1000 rendezvényt mellette, akkor se.

 

Elfogadom, amit írsz, mert én nem ismerem csak futólag....amit írtam általánosságban akkor is érvényes. :cool:

(Azért Bartha Zoli többet tett a hazai klubéletért mint én! :nana: Elég hülyén nézett volna ki, ha én nyilatkozom....Varga Zoltán netes nímand és szájmen véleményét hallották! ) :lol:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos ez érdekes. Valóban nem járultam hozzá magam sem többszázas rendezvényekhez, sem semmi hasonlóhoz, de nem egy ember lett a környezetemben a hatásomra SW rajongó. Az évente/vagy kétévente - mikor hogy sikerül - megrendezésre kerülő házi Star Wars maratonról nem is beszélve. De ezen szemüvegen keresztül nézve én is egy "szájmen" vagyok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mind szájmenek vagyunk, nincs ezzel semmi probléma...! :yeah::hehe: Bartha Zoli meg azért mégis egy ismert valaki, köthető hozzá a Star Wars, évek óta parádézik a Jedi köntösében, viszi a klubot és mi legyünk annyira kultúremberek, hogy elismerjük ezt az erőbefektetést. Ettől persze még nem kell imádni....bár én tisztelem amit összehozott!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.