Ugrás a kommentre

Luke vs. Vader


Szisz

Ajánlott hozzászólás

Lokatelli: hát nekem nagyon úgy tűnt, mintha a kard egyszerűen csak visszapattant volna a páncéljáról... :)

 

Dzséjt: Hmm... végül is lehetséges, csak nem látok rá okot. Elvégre amikor Vader páncélja készült akkor a Jedik már sehol sem voltak. Akkor meg minek egy fénykardálló páncél? Csak nehezíti - szó szerint - Vader dolgát.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor is felsértette, sőt Vader oda is kapott, Luke ott még gyenge volt, hogy átvágja az egész karját. A Jedire megerőssödik, ott le bírja vágni.

Lucas pont mesélte egyszer, hogy neki kell megmondania min megy át a fénykard és min nem. (2002 ben az ep2 premierje környékén adta azt a Dokumentum filmet ) pont ezek a képek voltak, hogy indokolt-e nem emlékszem, majd megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Hmm... végül is lehetséges, csak nem látok rá okot. Elvégre amikor Vader páncélja készült akkor a Jedik már sehol sem voltak. Akkor meg minek egy fénykardálló páncél? Csak nehezíti - szó szerint - Vader dolgát.

Már miért lennének a Jedik sehol? Tudtommal Palpatine maga is azt mondja, hogy az életben maradt Jediket felkutatják és kiírtják. És Obi-Wan és Yoda is azért megy vissza a Templomba, hogy átállítsák a jeladót. Tehát joggal feltételezhető, hogy élnek még Jedik, és azokat Vadernek kell felkutatni és elpusztítani majd.

És miért nehezíti Vader dolgát? Az nehezítés, hogy nem csapták - már megint - le a karját? Meg miért lenne nehezebb fénykardálló páncélt viselni sima páncélnál. A teste nagyrésze gép, hát nem mindegy neki, mit hord?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS akkor miért tették bele Luke mozdulatát? Hogy ne tűnjön olyan bénának...

 

Donát.

 

Megjegyzem Luke hatalmas érzékkel ott vágott bele, ahol egészen addig még mindig emberből volt... (Pár centivel Dooku vágása fölött)

 

A könyvben meg asszem mellkason szúrja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mert odakapott... :?

 

Donát.

 

Úgy értem fájt neki. 8) Egyébként az nagyon tetszik, ahogy játszadozik Luke-al. Néha mintha tesztelné mire is képes. Legeslegbelül, a lelke legmélyén biztos örül, hogy ilyen ügyes fia van. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom... szerintem kicsit csalódott. Ezt ki is fejti, amikor Luke könnyen beleesik abba a fagyasztóba. Igaz, utána megdícséri, de nekem valahogy végig az jön le az egészből, hogy Vader arra számít, hogy Luke majd egy olyan vívással rukkol ki, mint ő és Obi-wan anno Dooku ellen, másodíziglen. Ne kérdezd miért, fogalmam sincs miért érzem ezt, talán a játszadozása miatt.

Persze Luke-nak esélye sincs erre pár hétnyi kiképzés után...

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader remek kis sith szöveget nyom le. "Engem csak a gyűlöleted pusztíthat el". :D

 

Jó kis taktika Vadertől: a fiú még nem igazi jedi, ezért magamra uszítom, mivel még nem kell különösen tartanom tőle. Egy megfelelő pillanatban pedig frozen. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke-ot csak azért szidja, hogy elbizonytalanitja. A fizikai mellett egy kis szellemi párviadal is megy, persze föleg Vader részéről, aki még Obi-Wanba vetett hitét is megakarja birizgálni ("Obi-Wan tudta, hogy igy lesz").

 

De mintha egy kicsikét magának is mondaná... Mintha saját magával szeretné tisztázni, hogy akkor most hányadán is áll Obival. Azon túl, hogy megölte... vagyis megölték egymást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

hát szerintem ez a tartás a fiától elszállt akkor, amikor Luke beleesett a fagyasztóba. Hiába dícséri ott meg. Azért ő is érzi, hogy Luke messze van még tőle, mind a mostani, mind a régi formájától...

 

Donát.

 

Legalább volt min meglepődnie az Ep6-ban... amkor 4szemközt beszél Luke és Vader az az egyik legnagyobb jelenet... Talán még annál is jobb mint amikor Palpi is bekerül a képbe... ott annyira mélyen megy egy "viadal", és sokkal sokkal komolyabb mint az a "You were the Chosen One" című fejmosás...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. Luke padawannak tekinthető (vagy talán még annak se nagyon). Ehhez képest elég szépen helytállt. Nem hinném, hogy Vader olyan sokat várt volna tőle. Persze, hogy pár másodperc után beleesik a fagyasztóba az nem egy jó pont, de ez csak látszat gyengeség. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fia, de nem fénykarddal a kezében született és Vader úgy tudja, hogy Obi-Wan három éve halott, sejtheti, hogy nem sokat tanult a fiú... bár ki tudja, akár azt is hiheti, hogy a születésétől fogva tanította Ben, akkor viszont van oka a csalódásra. De a lényeg, Luke nemcsak, hogy harcol és túléli ráadásul egyszer-kétszer nyerő pozícióba kerül, de képes megvágni magát Anakin Skywalkert, azaz Darth Vadert, a Kiválasztottat. Ez azért nem kis teljesítmény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, mármint, hogy nem kis teljesítmény. De Vader csak játszott vele, azért sikerült neki, legalábbis szerintem. :)

 

Egyébként valamelyik könyvben azt a hülyeséget olvastam, képzeljétek, hogy Vader azért árulta el a valódi kilétét a fiúnak, mert vert helyzetben volt, és félt, hogy másképpen Luke megöli :D:D:D

 

Ezt nem tudom, honnan vették :D

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest h Obi végig Luke közelében volt, és hogy a Jediket elvileg 1 éves kor alat elkezdik tanítani... hhoz képest csalódás. Viszont ha leesett neki h csajk nemrég került Obi keze alá a fia, onantól kezdve inkább... nem is tudom, eléggé olyan a benyomás mintha tanítgatná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy Vader nem kutakodott az agyában úgy, mint az EpVI-ban Leia után. Akkor Vadernek nem volt más esélye, így kellett megtalálnia Luke-ot, azaz úgy, hogy az agyában kutakodik. Itt most erre nem volt szükség, ezért nem árulták el a gondolatok Yodát.

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 10 hónappal később...

én szerintem Luke és Vader első fénykardpárbaja a Bespinen a legjobb Obi-van és Vader mustafari párbaja után.

A helyszín, ahol fénykardoznak, nekem nagyon tetszik, az is igen jó, hogy Vader a végén bedurvul, és elég agresszívan kezdi támadni Luke-ot.

látszik, hogy Vader nem akarta megölni Luke-ot, de szerintem mintha a fia képességeit is tesztelte volna, hiszen a végén olyan agresszívan támadja Luke-ot, hogy ha Luke nem lett volna elég jó harcos, akkor Vader akár meg is ölhette volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.