Ugrás a kommentre

5x06 - The Gathering


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6. rész - The Gathering / A Gyűlés

 

epguide506.jpg

 

Írta: Christian Taylor

Rendezte: Kyle Dunlevy

 

Helyszín: Ilum, Coruscant

 

Szereplők:

Byph - Dee Bradley Baker

Petro - Jeff Fischer

Ganodi - Georgina Cordova

Zatt - Greg Cipes

Katooni - Olivia Hack

Yoda – Tom Kane

Ahsoka Tano - Ashley Eckstein

Kit Fisto - Phil LaMarr

Gungi - ???

R2-D2

 

Történet

Ahsoka egy csapat Jedi növendékkel az Ilumra indul, ahol Yoda mester már várja őket. A tanoncoknak a bolygó egyik misztikus jégbarlangjában kell megtalálniuk saját fénykardkristályaikat, ám ehhez előbb saját maguk félelmeivel és gyengeségeivel kell szembenézniük.

 

Előzetes

 

 

Érdekességek

- A nyitójelenetek között láthatjuk, ahogy a gyerek Ahsoka Tanot megtalálja Plo Koon egy ismeretlen bolygón, majd a Jedi Rendbe viszi.

- Hogy a fénykardokat misztikus kristályok működtetik, azt a „Kyber kristály” nevű korai tervezet ihlette. Ilum először a 2001-es Jedi Quest képregényben tűnt fel.

- A szimbólumok a világos és sötét oldal egyensúlyát ábrázolják, amiket először a Mortison láthattunk, de feltűnnek itt az Ilumon is.

- A tanulók téli felszerelésén felismerhető a Növendék szimbólum

- A kristályok színtelenek egészen addig, amíg az ifjú jedi az Erőre hangolva meg nem érinti azt. Ez szabályozza a fénykard színét.

- Gungi hallja a kristály hívását, ez Chewbacca-ra utal, aki hasonló zavaró hangot volt kénytelen elviselni, mikor fogoly volt Cloud Cityben, az EP V-ben.

 

Concept Art galéria

 

tg01.jpg

katooni karakter dizájnja

 

tg02.jpg

Byph karakter dizájnja

 

tg03.jpg

Byph meleg öltözéke

 

tg04.jpg

Ganodi karakter dizájnja

 

tg05.jpg

Gungi karakter dizájnja

 

tg06.jpg

Petro karakter dizájnja

 

tg07.jpg

Zatt karakter dizájnja

 

tg08.jpg

A fiatal Ahsoka

 

tg09.jpg

Az Ilumi Jedi templom

 

tg10.jpg

Ilumi tájkép

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel és a felirattal kapcsolatban itt találsz információt. Ezt a topikot ne erre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jé, én vagyok első, ilyen se volt még :D

 

Jó rész volt, kicsit lightos, néha elkél az ilyen. A Clone Wars sorozatban már volt ilyen rész, csak ott növendékek nélkül, de folytatás gondolom hasonló lesz. Sok mindent nem lehet írni hozzá, a bejárata szép volt a jedi szobrokkal, a leckét a növendékek megtanulták, várom a következő epizódot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az epizód csúcspontja a kis Ahsoka volt :D

Tényleg nem nagyon van mit írni az epizódról, jópofa és érdekes volt, és nagyon jól nézett ki, de ennyi. A leckék, amiket a Jedi növendékeknek meg kellett tanulniuk egy kissé túl klisések voltak, de fogjuk rá arra, hogy ezeket mindenkinek meg kell tanulnia.

A rész végén meg a padlón lévő szimbólum nem Mortis-ról való?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész végén meg a padlón lévő szimbólum nem Mortis-ról való?

De onnan. :)

 

Én sem tudok miként vélekedni az epizódról, valahogy nem megy. Jó volt, aranyos volt és talán egy kicsit lightos. A látványra nem lehet panasz, a kis leckék is helytállóak voltak a végén, főleg a kicsi Ahsoka tetszett. Többet egyszerűen nem tudok hozzáfűzni, ez olyan rész, amit látni kell. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az epizód olyan szinten zseniális volt, hogy még most se hiszem el. Chris megint alkotott. Egyszerűen csodálatosan volt megírva, na és a látvány.... Talán a sorozatban eddig a leginkább magával ragadóbb. Az SW feeling mérő is kiakadt a rész megtekintése közben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló rész volt, az egyik legjobb a sorozatból. Élvezetes volt látni, ahogy a kis Jedik keresik a kristályt. Az Ilum mindig is nagyon hangulatos hely volt számomra. A belső design eszembe juttatta az EU-t. Azon művek alapján is ilyennek képzelem el körülbelül. Aranyosra sikeredtek a karakterek, mindegyikük tanult valami fontosat. Várom a folytatást.

 

Ez az epizód olyan szinten zseniális volt, hogy még most se hiszem el. Chris megint alkotott. Egyszerűen csodálatosan volt megírva, na és a látvány.... Talán a sorozatban eddig a leginkább magával ragadóbb. Az SW feeling mérő is kiakadt a rész megtekintése közben. :D

Egyetértek, a látvány, most különösen megdöbbentő volt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom senki sem ír sokat egyelőre, de nekem is csak rövid jellemzések ugranak be, mint például:

Zseniális volt! Egy klassz mese és persze tanmese.

Örülök, hogy foglalkozik a sorozat a témával.

És szerintem nem Ahsoka van az elején. Nem stimmelnek az arcfoltok egyeltalán, de tegyetek helyre, ha tévedek..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PloKoon van ott, ő viszi el. Bár most nem igazán rémlik mit mondott Ahsoka a megtalálásáról a Rising Malevolence -ben.

 

Ez stimmel ,meg láttam a 4.0-ban is, amit dobtál, hogy a concepten is annak nevezik, de akkor mi van az arcfoltokkal?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez stimmel ,meg láttam a 4.0-ban is, amit dobtál, hogy a concepten is annak nevezik, de akkor mi van az arcfoltokkal?

Pedig ő valóban Ahsoka. Plo épp így talált rá a Shilin. Egy fanok körében elég népszerű képen is szerepel (ha jól tudom, maga Filoni rajzolta), szinte egy az egyben átültettek az epizódba a jelenetet, amiért megy a piros pont:

Ahsoka_Tano_Plo_Koon_-_TCW.JPG

 

Az arcfoltok a kor előrehaladtával változnak, ahogy a lekkun illetve montrálon lévő csíkok is szaporodnak. Elég, ha a két Ahsoka modelt nézzük, amin szintén megfigyelhető minimális változás a szemöldökénél lévő csíkoknál.

 

A rész hangulata egyébként nekem is tetszett, bár egyelőre csak belenéztem. Felirat után írok bővebben is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem írok sokkal többet nálatok, osztom a véleményeteket. Remekmű lett ez a rész, a látványvilággal és a karakterekkel együtt. Tetszett, ahogy Yoda a végén mindegyik ifjoncnak mondott egy tulajdonságot, ami megváltozott nála. Ez kicsit olyan, mintha egy-egy ifjú egy-egy Jedi erényt képviselne :) A Mortis-ról való jelkép egyből szemet szúrt nekem. Egyébként a hajó amivel elmentek az Ilumra kicsit hasonlított egy Régi Köztársaság korabeli Defender-cirkálóra nem? :) Ja és a három éves Ahsoka mondjatok akármit én csak egy szóval jellemezném: cukorfalat :D Lehet, hogy minden ifjú togruta ilyesmi, de ilyet most láttunk először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj én még csak most töltöm le. Mobilnet olyan lassú hogy 32 kb/s :S

Az eltarthat egy darabig, főleg, hogy ha a 720p-s verziót szeded. Egyébként üdv a fórumon. Hogyhogy ezt a felhasználónevet választottad? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valami eszméletlen volt!!! Mindegyik lurkó nagyon szimpatikus, kivéve, aki utoljára jött ki, ám az epizód végére őt is megkedveltem. A kedvencem a kis vuki :D Mindegyikőjük tanult valamit. A kis Ahsoka nagyon édes. Nagyszerű nyitány, várom a folytatást. Ez a rész bebizonyította, hogy akció nélkül is lehet egy rész remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj én még csak most töltöm le. Mobilnet olyan lassú hogy 32 kb/s :S

Nem tom csak úgy. :D Na végre lejött xd meek is nézni

A letöltéssel kapcsolatos információkat általában itt szoktuk megvitatni.

Ide már csak magáról a részről és a hozzá kapcsolódó dolgokról írunk. Kösz a megértést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt. :) Végre láthattunk igazi Jedi-próbákat. nagyon ötletes volt, hogy mindegyik tanonc feladata önmaga legyőzése volt. :) Bátorság, önzetlenség, remény, önbizalom... mind-mind meg kellett találniuk azt a tulajdonságot, amely mélyen bennük rejtőzött. Nagyszerű volt. Mindegyik ifjú szimpatikus lett számomra. :) Éppen ezért is ráz meg a sorsuk, hisz talán maga Vader végez velük a Templom ostroma idején. :(

 

Ilum a Galaxis egyik legcsodálatosabb bolygója, már a Tartakowsky-féle sorozatban is nagyon tetszett. :) Ahsoka szerepeltetését annyira nem értettem, de azért ő sem lógott ki, furcsa, hogy ilyenre a háború kellős közepén van ideje. Mint ahogy Yodának is, bár az ő személye szinte egybeforrt az Ilummal. Talán Barriss Offee jobban illett volna Ahsoka helyére, de ez végülis csak mellékes. :) Plo Koon és Ahsoka első találkozása... felejthetetlen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eddigi legjobb rész az évadban. Végre voltak sokszínű és kedves karakterek. A tanoncokat egy rész alatt jobban megkedveltem, mint az előző szál bármelyik karakterét. Mondjuk a Grivis : "It's impossible!" párszor ismét elhangzott, én azt hittem ennél jóval több Jedis sablon dumát hallunk majd, de nem. Most először éreztem azt, hogy összeszedett és jól megalkotott volt maga a történet.

 

Egy gondom volt az egésszel, ez pedig Ahsoka maga. Ezt a feladatot, amit rá szabtak szerintem még C-3PO is elvégezte volna. Zsinórban a 4. rész, ahol szerepe és jelentősége szinte alig. Gondolom pár szerelmes rajongó felkereste Lucas-ékat, hogy többet kérnek belőle és ők örömmel teljesítik. De, nekem, mint egy iránta átlagosan érző embernek, inkább degradáló a jelentéktelensége, sem mint imponáló a szerepeltetése.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt az elején Disney logó. :hmm:

 

Esküszöm, hogy ennek az egy résznek több értelme volt, mint az előtte lévő négy résznek összesen. :rock: Vajon 1-2 Jedi megmarad majd az élőszereplős sorozatra is? :D

Szerkesztve: - Platschu
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egész jó volt. A látvány tetszett, és az is, ahogy az Erő kijelölte a tanoncoknak azt az utat, amellyel végül is saját korlátaikat kellett ledönteniük. Mondjuk azt nem értem, hogy vehették komolyan, hogy két Jedi a kapu előtt majd hagyja őket sz/rrá fagyni odabent... a másik, ami még nem tetszett: ha Yoda mester Anakinben "sok félelmet érzett" az EpI-ben, vajon mi lehet a véleménye az Ithori barátunkról?! :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt nem értem, hogy vehették komolyan, hogy két Jedi a kapu előtt majd hagyja őket sz/rrá fagyni odabent... a másik, ami még nem tetszett: ha Yoda mester Anakinben "sok félelmet érzett" az EpI-ben, vajon mi lehet a véleménye az Ithori barátunkról?! :roll:

Az elsőre a válasz, hogy gyerekek. A Jediket pedig nem fondorlatoskodó figuráknak látják valószínűleg, akik mindenféle fúrmánnyal okítják őket. Ráadásul, az a bazi jégfal az egész körítéssel igen riasztó lehet egy gyerek számára. Valószínűleg nem véletlen viszik oda ilyen fiatalon őket, amikor még mindent elhisznek. Egy Ahsoka korú padawan már nem venné be a dolgot.

A másik kérdés megint nem bonyolult. Anakinban nem olyan félelem volt, mint Byph-ben. Anakin attól félt, hogy elveszti az anyját, valamit, amihez ragaszkodik, amit birtokolni akar (ahogy azt később láttuk, hogy félte Padmé elvesztésétől). Byth pedig a környezettől félt, az események rá nézve rossz fordulatától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.