Ugrás a kommentre

5x06 - The Gathering


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gondolj csak bele, hogy már önmagában az, hogy mindenki csak a saját kristályát láthatja ragyogni, és a többiek számára az csak olyan kő, mint a többi, ez jelzi, hogy a hely különleges. Nem hiszem, hogy magukhoz a kristályokhoz Yodának köze lenne. És ahogy Petro is csak akkor láthatta meg a sajátját, amikor képes volt legyőzni az önzőségét, ez számomra azt jelzi, hogy a hely inspirálta őt ebben.

Byph félelmeit saját képzelete táplálta, szerintem ő akármilyen sötét helyen képes lett volna egyedül szörnyeket látni. A kis vuki máshol is türelmetlen lett volna, a lánynak meg kevés lett volna az önbizalma első körben ahhoz, hogy a magasba másszon. Ezeket az akadályokat nem Yoda támasztotta, hanem a szereplők maguk. :)

Azt én se állítottam, hogy egy szimpla barlangról van szó, hiszen a Jedik szent helye. A dagobah-i esetet vettem alapul, amit már ismerünk. Yoda ott hasonlóan meg akart értetni valamit Luke-al az Erőn keresztül, mint jelen esetben az ifjoncokkal. Dagobah-n egyértelműen ő okozta a látottakat, pedig elmondása szerint az sem hétköznapi barlang.

Ettől függetlenül van abban valami, amit írsz, főleg a kristályos dolog kapcsán. Nem zárnám ki azt a lehetőséget sem, hogy a hely különlegessége Yoda irányításával együtt állította próba elé a gyerekeket az Erő segítségével, akiknek szintén az Erőhöz folyamodva kellett átmenni rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amiket én kérdeztem az sem viccnek szántam. Miért kell ez a kristály ennyire és mindig reszelni kell belőle, ha új kardot készítenek? Mi van, ha elfogy? Illetve, miért van szükség rá egy mechanikus eszközben, ha az erőt úgyis a használó birtokolja? A dupla pengésbe kettő kell, vagy több? Miért van rá egyáltalán szükség, mit erősít fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként Yoda hogy a fenébe került oda? Engem meglepett, hogy egyszer csak ott ült azon a sziklán... Én azt gondoltam volna, hogy a többiekkel együtt megy oda. :hmm:

 

Korábban ment..vagy egy komppal elhagyta a hajót és előre sietett.

De szerintem ez nem is fontos a rész esszenciáját illetően..

Mit szólsz, milyen laza vagyok? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amiket én kérdeztem az sem viccnek szántam. Miért kell ez a kristály ennyire és mindig reszelni kell belőle, ha új kardot készítenek? Mi van, ha elfogy? Illetve, miért van szükség rá egy mechanikus eszközben, ha az erőt úgyis a használó birtokolja? A dupla pengésbe kettő kell, vagy több? Miért van rá egyáltalán szükség, mit erősít fel?

Flóri, szerintem az a része az epizódnak, amikor lézersugárral megolvasztják a jeget, az elég jó választ ad az első kérdésedre: a kristály kreálja a "lézert" ami kijön a kardból. Szerintem reszelni nem kell belőle, egyszer összeállítják a kardot, és utána úgy marad. Ha új kardot csinálnak, nem feltétlenül kell talán új kristály, ha az előzőből ki tudják még venni a magját. De talán ez határozza meg a színt is, szóval ha Vader a régi kéket le akarta cserélni pirosra, akkor ahhoz gondolom én, új kristály is kellett.

 

Az meg, hogy miért van rá szükség: a Jedik járműveiben is van kormány, pedig ilyen logika alapján azokba se kéne, úgyis elirányítják az Erővel, nem? :) A duplapengésbe szerintem kettő kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon vártam ezt az epizódot és nekem nagyon tetszett :clap: Az elején a kis Ahsoka nagyon aranyos volt és még Tera Sinube is befigyelt egy jelenet erejéig :D

A Köztársaságiaknak az a gépe amivel mentek remekül nézett ki, bár ha csak ők voltak rajta, akkor Ahsoka vezette a hajót? Jó tudom, hogy vezette már Twighlight-ot is, de ez azért nagyobb hajó :)

Egyébként érdekes volt az látni, ahogy Ahsoka magyarázott az ifjoncoknak, pedig nem is olyan régen (mikor indult a sorozat) még ő is olyan "kicsi"-nek tűnt nekem. Látszik azóta sok csatát megélt már, meg sok mindent tapasztalt :)

Ahogy bejutnak a barlangokhoz az nagyon ötletesen volt megcsinálva, de az egész Ilum is nagyon jól lett megalkotva, hasonló ahhoz a képhez, amit az EU-ban megtudhattunk róla. Amúgy Yoda szerintetek mióta várt rájuk ott bent ülve? Nem fagyott össze :D ?

Az ifjoncok közül Zatt már eleve a kedvencem volt, valamiért nekem első ránézésre ő volt a legszimpatikusabb (azt hiszem Filoni fogalmazott úgy vele kapcsolatban, hogy "Baby Kit Fisto" :lol: ), de Byph és Gungi is nagyon tetszettek, mondjuk a többiek is jók voltak. Mindenki tanult valami hasznosat és bár mondtátok, hogy kissé közhelyes meg sablonos tanításokat hallhattunk, de attól még szerintem ezek is fontosak és ez nem vett el az én szememben a rész értékéből...

Ahogy Filoni is mondta Petro az a fajta fiatal, aki azt hiszi, hogy mindent jobban és gyorsabban tud a többieknél, kicsit engem az Ep. II-ben látott Anakinra emlékeztetett :)

Az is jó volt, ahogy feszültség érzékeltetése/fokozása végett a rész során többször isbejátszották, hogy hogy halad a jég lefelé elzárva a kijáratot. Abban a jelenetben mondjuk amikor Zatt kitalálta, hogy mindenki mutasson egy átjáróra, amerre a megérzése vezeti és arra felé fog majd haladni... hát ott úgy vettem észre, hogy mindenki arra az átjáróra mutatott amelyikhez a legközelebb állt :D Azt meg, hogy a jégcsap miért világított - amit Petro elvett, illetve, hogy miért pont akkor olvadt el amikor elővette megmutatni Yodának... ezeket mondjuk nem értem :hmm:

Jól volt bemutatva, ahogy legyőzik a félelmeiket, talán ez a legszembetűnőbb és egyben a legaranyosabb Byph-nél volt :) bár az én szemembe a rész egyik legjobb és legviccesebb jelenete az volt, ahogy Gungi átevickél a jégen :D, Zatt-ről meg annyit, hogy amikor elkezdte ütni a falat én már sejtettem, hogy ott lesz mögötte a kristály...

A végén gondoltam, hogy nem lesz dráma és Petro visszamegy megmenteni Katoonit, egyébként Katooni azért került csapdába, mert nem akart visszafelé lemászni a falon... itt is a félelem kavart be! Az viszont remekül nézett ki, ahogy Petro áttört a jég-falon :yeah:

Összességében nagyon jó rész volt, nekem nagyon tetszett. :clap: :clap: :clap: Várom a folytatást és már így látatlanban is nagyon tetszik ez a szál :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...és még Tera Sinube is befigyelt egy jelenet erejéig :D

... kissé közhelyes meg sablonos tanításokat hallhattunk, de attól még ...

 

1. inkább képkocka volt, de feltűnt!

2. Palpi is megmondta, hogy a Jediknek dogmatikus és elfogult tanaik vannak. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amiket én kérdeztem az sem viccnek szántam. Miért kell ez a kristály ennyire és mindig reszelni kell belőle, ha új kardot készítenek? Mi van, ha elfogy? Illetve, miért van szükség rá egy mechanikus eszközben, ha az erőt úgyis a használó birtokolja? A dupla pengésbe kettő kell, vagy több? Miért van rá egyáltalán szükség, mit erősít fel?

nyah. :)

 

A kristály a kard lelke, abból éled fel a fénykard pengéje. Szerintem ha új kardot készítenek, akkor szerezhetnek új kristály is, bár ezt azért félve mondom. :D Dupla pengés kardba biztos, hogy kettő kell. Bár Maul kardjának van valahol keresztmetszete a neten, talán érdemes lenne megkeresni.

 

Nagyon vártam ezt az epizódot és nekem nagyon tetszett :clap:

Bravo, végre. :P;)

 

Korábban ment..vagy egy komppal elhagyta a hajót és előre sietett.

De szerintem ez nem is fontos a rész esszenciáját illetően..

Mit szólsz, milyen laza vagyok? ;)

Fejlődsz. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Bravo, végre. :P;)

 

 

Miért :? Nekem az Onderonnal se volt már nagy bajom a szál második felére :D

 

De ezt a részt tényleg bizakodva vártam... és nekem az Ep. 7 bejelentése csak jobban meghozta a kedvem a TCW-hez, nem pedig lelombozott, úgyhogy most hatalmas Clone Wars -hangulatom van (kb. mint a Revival előtt :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez érdekes egy olyan fejlett korban, amikor tele van minden lézerfegyverrel és lézeres dolgokkal nem képesek egy természetes anyag nélkül előállítani egy fénykardot? Lehet a kristály inkább azért kell, hogy úgy tudják irányítani, mint a játékokban, tehát eldobja és forgatja a levegőben, a kristály pedig érzékeli az Erőt és sokkal kisebb behatással el lehet így érni a szükséges támadási módot.

Azért nem látom értelmét ennek a kristályos dolognak, mert a kard maga, nélküle is működik és használható, ha olyan lenne, mint egy ujjlenyomat leolvasó, azt mondom, oké, elveszed az egyik Jediét és a te kezedben nem aktiválódik.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi rend egy végletekig ortodox és tradicionális társaság, szóval ezek olyan mozzanatok a felnőtté válás folyamatában, amit technológiai lépésekkel nem lehet eltörölni. És persze a személyiség fejlesztés is fontos amint láttuk. :) Szerintem a kristály megtalálása, majd annak beépítése a kardba ezáltal válik bensőséges és emlékezetes momentummá. Ezután a padawan ha ránéz, vagy megfogja azt a kardot, akkor emlékezni fog a leckére amit akkor kapott. Jó esetben interpretálni is tudja a jövőjére nézve. Pl. itt van Byph. Szerintem amint megragadja a kardját, egyből eszébe jut még egy jó darabig, hogy a félelmét leküzdve szerezte meg annak lelkét. Ez egyúttal erőt és önbizalmat is adhat neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi rend egy végletekig ortodox és tradicionális társaság, szóval ezek olyan mozzanatok a felnőtté válás folyamatában, amit technológiai lépésekkel nem lehet eltörölni. És persze a személyiség fejlesztés is fontos amint láttuk. :) Szerintem a kristály megtalálása, majd annak beépítése a kardba ezáltal válik bensőséges és emlékezetes momentummá. Ezután a padawan ha ránéz, vagy megfogja azt a kardot, akkor emlékezni fog a leckére amit akkor kapott. Jó esetben interpretálni is tudja a jövőjére nézve. Pl. itt van Byph. Szerintem amint megragadja a kardját, egyből eszébe jut még egy jó darabig, hogy a félelmét leküzdve szerezte meg annak lelkét. Ez egyúttal erőt és önbizalmat is adhat neki.

 

:clap: Nagyon jól összefoglaltad! Szerintem is itt nem is igazából a kristály (ami azért, mint láthattuk úgymond "személyre szabott"), hanem a tanulás, a lecke volt a lényeg, amiért az ifjoncoknak nagyon hasznos volt az ilumi kaland :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, Grivi legyőzheti őket, de nem mindegy, hogy ezt miként teszi majd meg? :) Avagy miként végzi bármelyik Jedi is közülük? Remélhetőleg méltósággal, és becsülettel mehet majd az örök vadászmezőkre.

 

Azt meg, hogy a jégcsap miért világított - amit Petro elvett, illetve, hogy miért pont akkor olvadt el amikor elővette megmutatni Yodának... ezeket mondjuk nem értem

Petro túl magabiztos volt, fellengzős. Őt megtévesztették érzékei, így elsőre nyilvánvaló volt, hogy el fog bukni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Petro túl magabiztos volt, fellengzős. Őt megtévesztették érzékei, így elsőre nyilvánvaló volt, hogy el fog bukni.

 

Értem, bár akkor elég nagy láma volt, ha nem tudott megkülönböztetni egy jégdarabot meg egy kristályt... én nem vagyok erő érzékeny, de ennyi még nekem is menne :D Meg ez mondjuk még nem magyarázat arra, hogy miért nem olvadt meg a kabátja zsebében :hmm: Bár az tény, hogy így sokkal hatásosabb volt, hogy akkor olvadt meg amikor elővette :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, bár akkor elég nagy láma volt, ha nem tudott megkülönböztetni egy jégdarabot meg egy kristályt... én nem vagyok erő érzékeny, de ennyi még nekem is menne :D Meg ez mondjuk még nem magyarázat arra, hogy miért nem olvadt meg a kabátja zsebében :hmm: Bár az tény, hogy így sokkal hatásosabb volt, hogy akkor olvadt meg amikor elővette :)

 

Ez végül is lehet egy magyarázat :) Meg az külön öröm, ha egy résznél csak egy ilyen kis hibát kell kiemelni ;)

 

Ez nem hiba! Többedszerre írsz erről, így már azt mondom, kicsit földhöz ragadtan kezeled ezt a kérdést.

Nyilvánvaló, hogy Yoda trükkje volt az egész.

A jégdarab eleinte a -kristály szerepben- még kristályként ragyogott ahogy azt kell egy alagút végén a barlangban. Tutira csali volt.

Én úgy képzelem, hogy akkor még egy hősugárzó sem olvasztotta volna meg.

De mikor büszkén visszatért, a leckével együtt jött az olvadás.

Szóval Petro nálam a rejélyes Ilum-templom+Yoda kombó áldozata lett.

A Dagobah-barlang elmélettel értek egyet. Ott is csak addig tűnt az ellenség Vadernek, míg kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi rend egy végletekig ortodox és tradicionális társaság, szóval ezek olyan mozzanatok a felnőtté válás folyamatában, amit technológiai lépésekkel nem lehet eltörölni. És persze a személyiség fejlesztés is fontos amint láttuk. :) Szerintem a kristály megtalálása, majd annak beépítése a kardba ezáltal válik bensőséges és emlékezetes momentummá. Ezután a padawan ha ránéz, vagy megfogja azt a kardot, akkor emlékezni fog a leckére amit akkor kapott. Jó esetben interpretálni is tudja a jövőjére nézve. Pl. itt van Byph. Szerintem amint megragadja a kardját, egyből eszébe jut még egy jó darabig, hogy a félelmét leküzdve szerezte meg annak lelkét. Ez egyúttal erőt és önbizalmat is adhat neki.

Ez nekem is tetszik.

 

Egyébként, ha technikai oldalról közelítjük meg a dolgot, semmi gond nincs azzal, hogy kizárólagosan ezekkel a kristályokkal működtethetők a fénykardok. A való életben is van számos eszköz, ami csak bizonyos anyaggal működtethető, melyet nem lehet mesterségesen előállítani.

Ezen kívül a fénykard a Jedik (és Sith-ek) fegyvere, nem egy futószalagon gyártandó tömegcikk, amit az első jött ment kalóz vagy fejvadász beszerezhet. Így kiveszne az egész varázsa, értéke, egyedisége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kapkodós sráchoz: Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy maga az Erő tréfálta meg, és tanította meg a leckére, mint Luke-kal tette a Dagobah-n.

A fénykardkristály nem az energiát adja, hanem csak fókuszálja azt, így kialakítva a pengét. Mivel az Erőhöz is közük van valahogy (legalábbis a legtöbbnek), ezért fontos hogy minden erőhasználó arra törekedjen, hogy megtalálja a számára legalkalmasabb kristályt (és ha ifjoncok közben még leckéket is tanulhatnak az már csak hab a tortán)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nekem Ganodi módszere tetszett legjobban a kristály megszerzéséhez.

Az volt a leginkább jedihez méltó.

És nekem is eszembe jutott, hogy elég lenne, talán ennyit csinálni, és a kezünkbe szökken a kristály.

Ügye kis rodiai! :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem hiba! Többedszerre írsz erről, így már azt mondom, kicsit földhöz ragadtan kezeled ezt a kérdést.

Nyilvánvaló, hogy Yoda trükkje volt az egész.

A jégdarab eleinte a -kristály szerepben- még kristályként ragyogott ahogy azt kell egy alagút végén a barlangban. Tutira csali volt.

Én úgy képzelem, hogy akkor még egy hősugárzó sem olvasztotta volna meg.

De mikor büszkén visszatért, a leckével együtt jött az olvadás.

Szóval Petro nálam a rejélyes Ilum-templom+Yoda kombó áldozata lett.

A Dagobah-barlang elmélettel értek egyet. Ott is csak addig tűnt az ellenség Vadernek, míg kellett.

 

Szerinted nem hiba, szerintem az ;) (bár azt, hogy azért olvadt meg mert kitette a napra, azt még reális magyarázatnak gondolom)... Az meg, hogy Yoda milyen szerepet vállalt az egészbe az már szerintem sok... nem kell ilyeneket belemagyarázni! Petro is a saját hülyesége miatt nézte be a kristályt, mert annyira elvakult volt és a többieknek is saját magukat kellett legyőzniük! Úgyhogy szerintem ezek a gyengeségeik/félelmeik egy másik helyszínen is ugyanúgy előjöttek volna, amíg nem győzik le őket :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez végül is lehet egy magyarázat :) Meg az külön öröm, ha egy résznél csak egy ilyen kis hibát kell kiemelni ;)

Az lett volna hiba, ha Petro, mint a legönteltebb padawan, csak végig fut egy folyosón és "leszakítja" a maga kristályát aztán kirohan a barlangból. Ebből vajon mit tanult volna? :) A többiek mind megizzadtak így neki is egyértelmű, hogy ez lett a sorsa. Ezen szerintem is kár rugózni. Ahol nincs hiba oda nem kell bemagyarázni, hogy van. :)

 

Egyébként nekem Ganodi módszere tetszett legjobban a kristály megszerzéséhez.

Az volt a leginkább jedihez méltó.

És nekem is eszembe jutott, hogy elég lenne, talán ennyit csinálni, és a kezünkbe szökken a kristály.

Ügye kis rodiai! :clap:

Nekem Katooni próbája tetszett a legjobban. Szerintem az volt a legnehezebb.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted nem hiba, szerintem az ;) (bár azt, hogy azért olvadt meg mert kitette a napra, azt még reális magyarázatnak gondolom)... Az meg, hogy Yoda milyen szerepet vállalt az egészbe az már szerintem sok... nem kell ilyeneket belemagyarázni!

 

Akkor hogy vélekedsz a Dagobah-barlangról? Ott sem Yoda volt, hanem a barlang manifesztálta Luke-nak amit látott?

Ez nem belemagyarázás. Egyértelmű párhuzam.

Egy jégdarab nem ragyogott volna úgy egy alagút végén. Kristály volt az egy ideig Petro szemének! Petro így tanulta meg a leckét, Luke meg úgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, Yodának nem volt ahhoz köze, hogy Luke mit látott a barlangban.

Azért ez ennyire nem egyértelmű. Vannak érvek, pro és kontra, a filmből és a TCW-ből pedig nem derül ki konkrétan. Ki hogy gondolja. Én a köztes verzióra szavazok, miszerint a hely különlegessége (mind Dagobah, mind Illum esetében) és Yoda együttesen terelték helyes útra a Jedi-tanulókat.

 

Szerk.: a másik topikban olvasott verzió tetszik, így valóban elképzelhető, hogy Yodának nem volt köze a dologhoz. Nem semmi, hogy 14 év múltán jövök rá, hogy valamiről hülyeséget hittem, na de sebaj.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lett volna hiba, ha Petro, mint a legönteltebb padawan, csak végig fut egy folyosón és "leszakítja" a maga kristályát aztán kirohan a barlangból. Ebből vajon mit tanult volna? :) A többiek mind megizzadtak így neki is egyértelmű, hogy ez lett a sorsa. Ezen szerintem is kár rugózni. Ahol nincs hiba oda nem kell bemagyarázni, hogy van. :)

 

Nem azzal volt a bajom, hogy Petro nem elsőre a kristályt találta meg, hanem hogy csak a végén jött rá, hogy az jég és, hogy pont akkor olvadt meg amikor elővette. Azt már korábban is írtam, hogy ő az a fajta volt, aki mindent gyorsabban és jobban akar csinálni a többieknél, pedig, ha kicsit higgadtabb lett volna és jobban odafigyel, akkor elsőre is sikerrel járhatott volna...

 

Akkor hogy vélekedsz a Dagobah-barlangról? Ott sem Yoda volt, hanem a barlang manifesztálta Luke-nak amit látott?

 

Így gondolom :) Ott a hely különlegességgé adta...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez megelep. Rá kell döbbenjek, hogy éveken át eddig, és ezt az újat is benéztem?

Ez konkrétan sohasem derült ki. :) Mindenesetre én a barlangban történteket soha nem tulajdonítottam Yodának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.