Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

Ha Lucasnak, igen annak a Lucasnak, "mindennek atyjának", jó volt Williams, akkor pont most fog a Disney ezen változtatni? DE most pont olyan alapvetésen vitatkozunk, mint ami miatt én rendszeresen le lettem hurrogva itt a fórumon. Minden a saga, amit ott "hallunk" és látunk az mind Lucas akarata és elképzelése, és az úgy van jól, semmi más, egyéb elferdült gondolat nem vehető figyelembe. Akkor legyünk konzekvensek, akkor csak bizony Williams, és semmi kókler, hiszen Lucasnak is Ő kellet, még 16 év szünet után is, akkor valószínüleg nekünk is jó lesz még egy-két rész erejéig.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te most miről beszélsz, ember? Amit mi állítottunk, az a Star Wars univerzumra vonatkozik, nem a való világra, édes Jézus! :facepalm:

Meg eleve hibás a tézised, mert Lucasnak ugye még mindig van beleszólása, és nyilván rá bólint más zeneszerzőre is (ahogy azt már MEGTETTE egyszer a TCW-ben, sőt, anno a Jedi Rocksot sem éppen Williams, hanem egy Jerry Hey nevű úriember szerezte, míg az elődjét, a Lapti Neket és részben a Yub Nubot meg Joseph Williams), szóval akkor annak a másvalakinek is ugyanolyan jónak kell lennie, mint Williamsnak. És még egy kicsit tovább lépve, az ep7 már nem Lucas Star Warsa, hanem a Disney-é. Szóval ezt gondold egy picit át, talán kisül valami értelmes belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te most miről beszélsz, ember? Amit mi állítottunk, az a Star Wars univerzumra vonatkozik, nem a való világra, édes Jézus! :facepalm:

Meg eleve hibás a tézised, mert Lucasnak ugye még mindig van beleszólása, és nyilván rá bólint más zeneszerzőre is (ahogy azt már MEGTETTE egyszer a TCW-ben, sőt, anno a Jedi Rocksot sem éppen Williams, hanem egy Jerry Hey nevű úriember szerezte, míg az elődjét, a Lapti Neket meg Joseph Williams), szóval akkor annak a másvalakinek is ugyanolyan jónak kell lennie, mint Williamsnak. És még egy kicsit tovább lépve, az ep7 már nem Lucas Star Warsa, hanem a Disney-é. Szóval ezt gondold egy picit át, talán kisül valami értelmes belőle.

 

Köszönöm a tájékoztatást. Nyugodj meg, ne paprikázd fel magad ! A véleménnyilvánítás szabad. Ez csak az én véleményem volt, nem kell keresztben lenyelni ezért. Majd a Disney eldönti.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lenne probléma, ha nem John Williams írná a következő rész(ek) zenéjét. Az eddigieknek része volt, de mivel a következő film(ek) esetében nagyon sok minden változik, így a zene/zeneszerző miért volna kivétel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se lenne probléma, ha nem John Williams írná a következő rész(ek) zenéjét. Az eddigieknek része volt, de mivel a következő film(ek) esetében nagyon sok minden változik, így a zene/zeneszerző miért volna kivétel?

 

Ez sajnos előbb-utóbb ugyis bekövetkezik, a mester most volt 80 éves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Star Wars zenéjét illeti, igen nagy részben volt a film, a történet, az atmoszféra sajátja. Rendkívül sok múlik a zenén és Williams bácsi remekül oldotta meg a feladatot. Tulajdonképpen a SAGA-val legendássá vált a neve. Ám, ahogy már lent említve volt több ízben is, már tapasztalhatóak egy ideje annak jelei, hogy Williams elszakadni látszik az SW-től. pl: The Clone Wars.

 

Ha mindenképpen váltás kell zeneszerző terén is, akkor Michael Giacchino szerintem is remek választás lenne. Remélem, ha Williams nem vállalja, akkor J.J. ragaszkodni fog Giacchino-hoz, mert nagyszerű filmes/sorozatos zeneszerző a tag. A LOST óta a kedvenceim közt van, "örö bódottá" lenne, ha Williams 'esetleges távolmaradásában' ő vállalná el.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, többek között ő szerezte a LOST zenéjét, vagy J.J. Star Trek filmjeinek zenéjét és még sorolhatnám. J.J.-vel kifejezetten jó párost alkotnak. Kicsit olyan a felállásuk, mint Nolan és Hans Zimmer esetében... szeretnek együtt dolgozni.

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy filmes zeneszerzők, nem szoktak tv sorozatok epizódjaihoz zenét szerezni. Arra ott vannak a középkategóriás zeneszerzők, akik jól elcincognak, szinvonalas, vagy kevésbé szinvonalas tv projectekben. Maximum tv sorozatok főcímzenéjét komponálják, lást Star Trek Jerry Goldsmith. És ez így van jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem inkább hallgasd meg Giacchino munkásságát, mielőtt véleményezed. Nem az határozza meg a zeneszerzőt, hogy filmeket vagy sorozatokat jegyez-e. 6 évadnyi Lost zenét sokkal nehezebb megkomponálni, mint néhány 2 órás filmet.

 

Tévedés ne essék én nem utálom Giacchino-t, mert a Star Trek film zenéje kiválló. Tehetséges ehhez kétség sem férhet. De hát én Williams párti vagyok. Csak ennyi. A másik, hogy szerintem tv sorozat epizódjaihoz, amik akár 10-12 évadot is megélnek, neves zeneszerzőt leszerződtetni drága mulatság lenne. Egyébként az 50-es, 60-as években Williams is tv sorozat zeneszerzéssel kezdte. Majdnem mindenki így kezdi. Giacchino is így kezdte, és most már kinötte. Ami a Clone Warst illeti nem tudom mi a helyzet. Lucas szemében ez hivatalos sorozat, egyenértékű a SAGA-val, vagy csak egy újabb Lucasfilmes project, csak hogy történjen valami a SW háza táján?

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja Ody, ezt nem tudom... biztos úgy van, ahogy mondod. De ha meg is keresték volna vele, mi lett volna a garancia, hogy vállalja? Egyáltalán miért nem keresték meg egy moziba szánt SW animációs film zenéje kapcsán?** Ha már akkor "mellőzhető" volt Williams, akkor itt sem fognak a vezetők a kardjukba dőlni, ha nem vállalja az Öreg a melót (már ha felkérik, bár sanszos, hogy fel fogják.)

 

** Igen, tudom, hogy ennek költségvetési akadályai is lehettek...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszerűen mást akartak. És ugye egy sorozat zenéje egész embert kíván, ráadásul rengeteg melóval jár. Williams ilyet sose csinált, és nem is akart volna. Kinner jó választás volt, mert amellett, hogy újított, megmaradt az SW hangulat is. Én szívesen látnám a mozifilm zeneszerzőjeként is. Erre azonban szinte 0% az esély.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, de pontosan ezért működhet egy másik zeneszerzőtől is a dolog az új Trilógiánál... pont, ahogy a TCW-nél is működik. Ha az új zeneszerző tehetséges és kellő alázattal tud az eredeti zene felé viszonyulni, akkor az ég világon semmi gond nem lesz itt zeneileg... szvsz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nagy filmes zeneszerzők, nem szoktak tv sorozatok epizódjaihoz zenét szerezni. Arra ott vannak a középkategóriás zeneszerzők, akik jól elcincognak, szinvonalas, vagy kevésbé szinvonalas tv projectekben. Maximum tv sorozatok főcímzenéjét komponálják, lást Star Trek Jerry Goldsmith. És ez így van jól.

Kicsi később már az ellenkezőjét is írtad. Egyébként meg nincs jól, nem kell kőbe vésni, hogy ki mit csinálhat, és mit nem.

 

Egyszerűen mást akartak. És ugye egy sorozat zenéje egész embert kíván, ráadásul rengeteg melóval jár. Williams ilyet sose csinált, és nem is akart volna.

Nem sose, mert írt zenét sorozathoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsi később már az ellenkezőjét is írtad. Egyébként meg nincs jól, nem kell kőbe vésni, hogy ki mit csinálhat, és mit nem.

 

 

Nem sose, mert írt zenét sorozathoz.

 

Ezt azért írtam így, mert amikor sorozatzenéket írt Williams,(50-es, 60-as évek) akkoriban nem tartozott még a legnagyobbak közé. Mint ahogy kezdőként senki sem tartozik a legnagyobbak kőzé kezdő létére. Williams azzá vált az évtizedek, a rengeteg jó film,jó rendező, az akadémia, és persze saját tehetsége által. Én csak azért kardoskodok mellette, mert mindenben ragaszkodni kell Lucas korábbi elképzeléséhez szerintem - függetlenűl attól hogy más zeneszerzővel is jol működhetne a dolog - mert ez hagyomány, olyan amihez Lucas 30 éve ragaszkodik (most a Clone Warst, ne hozzátok példának, "bezzeg ott szakított a hagyománnyal", mert én nem vagyok benne biztos hogy az Lucas személyes projectje, a sagag viszont az). Szerintem a Disney Williams-et fogja választani , minden eddigi lépése a hagyományok, a minőség megörzése irányában mutat. Abrams a legjobb példa rá, nem éri be a középszerüvel, Lucast is megkérdezte, aki rá is bólintott szerintem, és természetesen a pénzt nem sajnálva meggyőzte Abramst, beengedte a Bad Robot produkciós cégét a projectbe (valószínű hogy a fix direktori fizetése mellet, százalékos részesedést is ajánlottak neki). Szóval Oscar Díjas író, egy kiválló rendező, Lucas jováhagyásával, hagyományos, magas szinvonalat képviselő képzőművész a plakát terén. Mindenben a minőség és hagyomány. Itt egyedül Williamsen múlik.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem lenne öreg Williams, én is ragaszkodnék hozzá. Még akkor is, ha sokaknál az EpIII zenéje nem igazán williamsi kategória.

 

Sajnos Williams már öreg, én ezért vagyok a váltás mellett. A konzisztencia híve vagyok, úgyhogy azt szeretném, ha a következő 3 film zenéjét ugyanaz a zeneszerző jegyezné, és ez valószínűleg nem lehet Williams, hiszen már 81 éves, azaz rendre 83, 86, 89 éves lenne a trilógiánál (már ha 3 évenként jönnének, ha két évente akkor meg 83, 85, 87.) Nem hinném, hogy ilyen korban ezt már lehet bírni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És valljuk meg, sajnos már kockázati tényező is, bármikor meghalhat. Szomorú és rideg ezt írni, de ezzel is számolni kell, még ha jó egészségi állapotnak örvend, akkor is. De akár le is betegedhet úgy, hogy hetekig nem tud dolgozni, ami egy ilyen projekt közepén nagy baj. Kevesebb rizikóval jár, ha egy fiatalabb tehetséget bíznak meg, aki nem mellesleg, képes lesz tartani Abrams lendületét, mert szvsz Abrams és Williams nem illik össze ezen a téren. Williams klasszikus, régi vágású zeneszerző, Abrams új hullámos, lendületes, fiatalos rendező. A két ember eddigi munkássága egyszerűen nem egyeztethető össze, Williams pedig már öreg ahhoz, hogy valami teljesen újba kezdjen.

Arra viszont még mernék fogadni, hogy egy-egy témát még szerez Williams a filmeknek vagy csak az ep7-nek, valóban tiszteletadásként, mint ahogy Kenny Bakert is odaengedték még az ep2-ben R2-jelmezben (aztán kivágták a jelenetét), de ezzel le is köszön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erről van szó. Vicces is lenne, hogy pont mi nem örülnénk Williams munkásságának (hát már hogy a fenébe ne örülnénk) de ahogy Donát is mondja, szegény már öreg, semmi nem garantálja, hogy a teljes új Trilógiára tudná vállalni a munkát és szerintem is rosszabb lenne, egy menet közbeni váltás (időskori betegségek, ne adj Isten, halál miatt). Akkor már inkább az egész Trilógia zenéjének megkomponálását vállalja el valaki más, aki szintén kiemelkedő a szakmában, hogy egységes legyen.

 

Dzséjt, egyszerre :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És valljuk meg, sajnos már kockázati tényező is, bármikor meghalhat. Szomorú és rideg ezt írni, de ezzel is számolni kell, még ha jó egészségi állapotnak örvend, akkor is. De akár le is betegedhet úgy, hogy hetekig nem tud dolgozni, ami egy ilyen projekt közepén nagy baj. Kevesebb rizikóval jár, ha egy fiatalabb tehetséget bíznak meg, aki nem mellesleg, képes lesz tartani Abrams lendületét, mert szvsz Abrams és Williams nem illik össze ezen a téren. Williams klasszikus, régi vágású zeneszerző, Abrams új hullámos, lendületes, fiatalos rendező. A két ember eddigi munkássága egyszerűen nem egyeztethető össze, Williams pedig már öreg ahhoz, hogy valami teljesen újba kezdjen.

Arra viszont még mernék fogadni, hogy egy-egy témát még szerez Williams a filmeknek vagy csak az ep7-nek, valóban tiszteletadásként, mint ahogy Kenny Bakert is odaengedték még az ep2-ben R2-jelmezben (aztán kivágták a jelenetét), de ezzel le is köszön.

Én is erre gondoltam, mikor írtam hogy az EpVII-t még jegyezhetnék közösen, Giacchino (ha ő lesz) is tanulhatna az öregtől, másrészről tisztelet adásnak is szép gesztus lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is erre gondoltam, mikor írtam hogy az EpVII-t még jegyezhetnék közösen, Giacchino (ha ő lesz) is tanulhatna az öregtől, másrészről tisztelet adásnak is szép gesztus lenne.

 

Giacchinót se sértsük meg azért, nem kell felette bábáskodni, a ST-hez zseniális zenét szerzett, ami mellesleg egyáltalán nem idézi a ST hagyományokat, talán csak a 60-as évekbeli tv sorozat kezdő taktusait tartotta meg. Mondhatni a lelassult unalmas ST hagyományokkal, amiket maguk a filmek képviseltek teljesen szakított, mint ahogy maga Abrams is szakított azzal. Giacchino egy rendkívül lendületes, dinamikus, mondhatni egy új életérzést sugalló zenét szerzet, mint ahogy Abrams is az előbb emlitett erényekkel rendelkező vadonatúj felfogású ST filmet tett le az asztalra. Szerintem a trekiknek ez nem tetszett, de nekem nagyon tetszett. De én nem vagyok ST rajongó, nekem könnyű a dolgom. Majd meglátom az EP 7 kapcsán mit fogok ősszekinlódni. Egyébként azt is gondolom mindamellet a miket korábban leírtam, hogy ha Abrams Giacchino-val érzi jol magát, hát legyen Ő. Úgyenez jellemzó volt a Lucasra is, Ő Williams-sal érezte jol magát. Egyébként a generáció váltás elkerülhetetlen, csak legyenek konzekvensek. Ne legyen részenként új rendező, és zeneszerző. Egyébként sok tehetséges zenész van még hollywoodban, sok oscar díjas is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is bábáskodás lenne egy ilyen közös projekt, hanem tiszteletadás az elődnek, lehetőség az elköszönésre, képletes és valós stafétabot, ez esetben karmesteri pálca átadás. Milyen szép is lenne, ha a London Symphony Orchestra pódiumán Williams levezényelné még egyszer mondjuk a nyitótémát, esetleg az aktuális film főtémáját, aztán lelépve tapsvihar közepette átadná a pálcát az új embernek. Szerintem már ez önmagában egy megindító pillanat lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is bábáskodás lenne egy ilyen közös projekt, hanem tiszteletadás az elődnek, lehetőség az elköszönésre, képletes és valós stafétabot, ez esetben karmesteri pálca átadás. Milyen szép is lenne, ha a London Symphony Orchestra pódiumán Williams levezényelné még egyszer mondjuk a nyitótémát, esetleg az aktuális film főtémáját, aztán lelépve tapsvihar közepette átadná a pálcát az új embernek. Szerintem már ez önmagában egy megindító pillanat lenne.

Abszolút! Kizárt dolog, hogy Giacchino sértésnek venné.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.