Ugrás a kommentre

Zene


Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

Nyomják csak. Akkor Williamsék már nézik a filmet a szokásos nagy kivetítőn! :cool:

 

szerk.:

Én elsőre azt hittem,hogy egy nyugdíjas klub szombat délutáni teázásáról készült a kép:)

Viccet félretéve mindig ilyen későre hagyják a filmzene felvételét? Két hónap és prömier.

Williams kizárólag kész filmre komponál, ha jól tudom. szerintem tervszerű a dolog.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, a zenéket általában már az összevágott filmhez veszik fel - Lucas mondjuk ezzel is sokszor szembe ment, ezért is lett olyan az ep2 zenei része a végén, amilyen. Már kész volt a zene, amikor komplett új jeleneteket vett fel, illetve vágta újra emiatt alaposan a mozit. De vannak olyan extrém esetek, mint az Aliens, ahol két héttel a premier előtt (négy nap alatt) vették fel a zenei anyag (és Horner hat héttel a premier előtt kezdte meg a munkát, vagyis addig még megírva sem volt!). És ez is azért történt, mert Cameron szöszölt a vágással, így Horner nem láthatta a kész filmet, nem tudta elkezdeni az írást, rögzíteni meg aztán pláne nem tudta.

Most ugye Williams azért már egy éve dolgozik a zenén, a rögzítés meg a mai technikával szerintem még négy napot sem vesz igénybe ('86-ban az internet és a digitális technika hiányában más volt a helyzet).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos klassz lesz. Sőt kimondottam zseniális témákat is várok.

Kell az új filmnek is egy nagy téma, ahogy a prequeleknek is megvan a sajátjuk.

Duel of the Fates, Love Theme, vagy a Battle of the Heroes-ra gondolok. Nagyon szeretnék egy hasonlóan ütős számot a 7-nek is. Amiről csak ez a film jut majd eszembe a 9-ből!

kieg: az OT-nek is megvannak, csak végig kellett gondolnom; Binary Sunset, Imperial March, Emperor's Room..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindig a kész filmre komponálnak. Hobbit esetében Peter Jackson több darabban küldte el Howard Shore-nek a filmet. A mikor filmnek az első harmadát megvágta küldte is tovább miközben a ő vágta tovább a filmet.

Nyilván! Én Williams-ről állítottam, hogy úgy szeret igazán. Érthető okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Állítólag már az utolsó simításokat végzik a zenén. Jani Boy oda meg vissza van tőle.

 

 

"The man himself John Williams! I watched him make magic today. The music is EPIC!"

 

rua6RcC.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy még mindig dolgozik! Reméljük, hogy a korábbi zenék minőségét fogja hozni az új trilógia is. :)

Szerintem a név garancia még az Ő korában is. Én abban reménykedem nagyon, hogy lesz egy igazi úttörő új dallam vagy téma, ami csak a 7re lesz jellemző!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Úgy hírlik hogy mégiscsak fellelhető az új spot-ban a film zenéjének a részlete:

"The new TV spot includes a portion of the films score from composer John Williams, who could earn his 50th Oscar nomination in the original score race." - Variety

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy hírlik hogy mégiscsak fellelhető az új spot-ban a film zenéjének a részlete:

"The new TV spot includes a portion of the films score from composer John Williams, who could earn his 50th Oscar nomination in the original score race." - Varie

Éreztem én, hogy nem csal a fülem, és valami igazit hallok! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről csak az EW-n levő leírásban találtam infót:

"First we seem to be hearing some pieces from the upcoming John Williams score."

 

Reméljük nem kamu a hír.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első felében? Mert az nem SW -s.

Az eleje szerintem sem illik az SW zenei világába. Másrészről a Rog által írtakat úgy is lehet értelmezni, hogy "Most először hallhatjuk...", ebben az esetben nincs utalás a mondatban arra, hogy melyik része a zenének érkezett közvetlenül Williamstől. Bár tény az, hogy ez az értelmezés kicsit megerőszakolása lenne a mondatnak

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.