Ugrás a kommentre

Szükség van-e a VII. Epizód elkészítésére?


Nute Gunray

Szeretnél 7. részt?  

60 felhasználó szavazott

  1. 1. Szeretnél 7. részt?



Ajánlott hozzászólás

A legfontosabb hír okt. 30-án a Lucasfilm felvásárlásán túl az volt, hogy az új tulajdonos, a Disney bejelentette egy új filmtrilógia elkészítését Episode VII, VIII, IX címmel. Ez egyértelműen a saga folytatását jelenti. De vajon szükség van-e erre?

 

A hat rész teljes mértékben egységességet alkot, Anakinnal a központban. A saga lényegében az ő felemelkedését, bukását és tragédiáját meséli el. Az Episode VII nyilván már egy új történetet kezdene meg, hiszen Anakin/Vader az endori csatában meghalt. Az új trilógia sztorija felnőhet az eddigi sagához? A Disney nem csak a profitot tartotta szem előtt, amikor egy új rész készítését jelentette be 2015-re?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana hogy szeretnek csak ne kavarjak ossze a regieket es ne toroljenek el semmit 50 evvel ay endor utan na ott leheten alkotni vagz a TOR eraban huhuu de meg milyet

Az már biztos, hogy a cselekmény Endor után fog játszódni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy a bennem lakó Star Wars fan nem örül az új résznek/részeknek. Ahogy ülepedik le a dolog és az érzelem ködfelhőjén végre áttör a racionalitás, és tisztulnak a részletek az ügy körül (Lucas befolyása, pozíciója), úgy nő a lelkesedésem. De hát nem is attól féltem, hogy mi lesz az ep7-tel, vagy az ep8-9-cel (ezeknek vajon mi lesz a megnevezése, sequel trilogy?), hanem majd mi lesz később, évek múltán, Lucas halála után. De ez végül is részemről nem új keletű félelem, itt is vissza lehet keresni, hogy az évek folyamán hányszor fejeztem ki ilyen irányú aggódásom az élőszereplős sorozat vagy a Saga további sorsa kapcsán.

Hogy kell? Nos, mint rajongó azt mondom, naná! Újra várni a filmet, beszélgetések, kép és előzetes elemzések, elméletgyártások, éjféli premier, a csapból is a Star Wars folyik és persze ÚJ LEGOK!!!! :yeah::psycho: (Ami természetesen garantált, hiszen a Disney-nek már amúgy is van szerződése a Legoval, lásd Pirates of the Carribian szettek.)

A történet szempontjából kell? Nem, határozottan nem, a hat film elmesélt egy kerek egészt, a szálak lezárultak, ezeket nincs értelme felszakítani. De...

Egyáltalán fel akarják szakítani? Az ep7-8-9 nem feltétlen jelzi azt, hogy ez ugyanannak a sztorinak a folytatása, utalhat arra, hogy a világ történetének a folytatása. Mert a Star Wars nem Anakin történetével kezdődik és fejeződik be, már a hat filmben is utalnak számtalan eseményre. Simán nyithatnak egy új történetet, ami az eredeti hatos sztorijának utóhatása, de nem annak szerves folytatása. Talán legjobb példa erre a Star Trek, ahol a sorozatok és filmek kapcsolódnak egymáshoz, egymás nélkül nem léteznének, de mégsem egyik a másik közvetlen folytatása (kivétel persze a Star Trek 2-3-4, mert azok azok).

Szóval, folytatni nem kell, de azért egy új történetre kíváncsi vagyok, ami megmutatja, mi lett az ep1-2-3-4-5-6 utóhatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igenre szavaztam, és örülök, hogy a kezdeti szkepticizmus és gyászhangulat ellenére a szavazás állása jelenleg messze azt tükrözik, hogy mégis csak SW rajongók vagyunk, tehát belül örülni fogunk az új filmeknek. Végül is ki örüljön egy új Star Wars filmnek, ha nem mi? :D Na, viccet félretéve, persze vannak aggályaim, de tényleg úgy fest, hogy sutyiban - kb. azóta, hogy Lucas rájött szerintem, hogy a sorozat nem kivitelezhető jelenleg - már dolgoznak évek óta az ügyön, ami mindenképpen jó: csak így reális a 2015-ös céldátum. Nagyon kíváncsi lettem, mit is fognak mindebből kihozni, és ez jó: felkavarodik az SW álló(szerű)vize, megy tovább a legenda.

 

Valószínű volt, hogy ez előbb-utóbb bekövetkezik, én örülök, hogy Lucas még halála előtt megtette ezt a lépést, hiszen így van befolyása a dolgok felett. Hajrá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összetett kérdés... az 1-6. rész kereksége, befejezettsége abszolút nem igényli a Saga folytatását. De SW fanként természetesen baromi kíváncsi vagyok, mi sül ki az Episode VII-ből, így egyfajta gyermeki várakozás is van bennem a folytatás iránt.

Történet szempontjából nincs szükség 7. részre... ugyanakkor, ha színvonalas, a korábbi alkotásokhoz minden téren hű művek születnek, azzal is tovább bővül az SW univerzuma, így a legenda tovább él, remélhetőleg olyan formában, ahogy azt az alkotója megálmodta. Ha pedig ez megvalósul, akkor naná, hogy szükség van 7. részre.

 

De sajnos a 7. rész szükségessége mellett szóló érvek javarészt feltételességre épülnek, így egyelőre nem szavaznék... jelenleg vegyesek az érzéseim a kérdést illetően.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összetett kérdés... az 1-6. rész kereksége, befejezettsége abszolút nem igényli a Saga folytatását. De SW fanként természetesen baromi kíváncsi vagyok, mi sül ki az Episode VII-ből, így egyfajta gyermeki várakozás is van bennem a folytatás iránt.

Történet szempontjából nincs szükség 7. részre... ugyanakkor, ha színvonalas, a korábbi alkotásokhoz minden téren hű művek születnek, azzal is tovább bővül az SW univerzuma, így a legenda tovább él, remélhetőleg olyan formában, ahogy azt az alkotója megálmodta. Ha pedig ez megvalósul, akkor naná, hogy szükség van 7. részre.

 

De sajnos a 7. rész szükségessége mellett szóló érvek javarészt feltételességre épülnek, így egyelőre nem szavaznék... jelenleg vegyesek az érzéseim a kérdést illetően.

 

Szakasztott így érzek én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen meglennék Episode VII nélkül, viszont ha van valami jó ötletük, akkor hajrá, de ha csak a pénz miatt van minden, akkor inkább hagyják a fenébe. Ezen logikából kiindulva én majd csak a megtekintés után szavazok

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lesz/lenne újra jó SW filmet látni, szóval a lényeg, hogy jó legyen. :) Nekem sem hiányzik egy folytatás, de az az érzésem, hogy az Ep7 névvel csupán a Saga utáni korszakot, valamint az akarják jelezni, hogy lesznek kapcsolódások az Ep1-6 történetével, felbukkanó régi ismerősök személyében. Ha Lucas tette meg az előkészületeket, akkor ez nagy eséllyel így lesz. És ez így nem hangzik rosszul. :)

 

Az pedig, hogy pénzt akarnak vele keresni, nem tudom, miért gond. Csak jó legyen mellette, a többi kit érdekel? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, a Disney eléggé lelombozó hír. Pénzük az van, de sokszor a kreativitás helyett a pénzt vetik be. Én jobban örülnék egy klón időszak beli résznek, de ebből sem lesz semmi. Persze, ha kész lesz majd moziban megnézem, de már előre látom a marketing áradatot, még a müzli is SW-s lesz, valahogy ez nálam mindig visszavesz egy film értékéből, olyanok számára eladatja magát, aki lehet a többi 6-ot nem látta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy az első 3 részt szénné reklámozták volna. Abban az időben még nem árultak ennyi szemetet. Most már van Optimus Prime hangtorzítós sisak is 5000, meg láttam pl. Grivi babát szintén 5.000. A másik, hogy mindenki nagyon fogja várni és ha rossz lesz sem mondja majd rá, hogy rossz, mert teljesen be lesz mindenki indulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkoriban a többi filmhez képest kéne nézni, hogy mennyi volt a reklám. Biztos nem volt az SW-é kevesebb, mint másoké.

Egyébként meg nem tudom, mi a baj azzal, ha lehet kapni játékot, pólót, meg egyéb reklámdolgot SW logoval. Bár 1980-ban is lehetett volna (mármint nálunk)...

Amikor 1983-ban levélben kértem autogrammot Mark Hamill-től, és megjött postán a dedikált lap, mellékeltek hozzá egy prospektust, hogy mi minden rendelhetnék dollárért, ha lenne és egyébként is kiszállítanák a vasfüggönyön túlra, na akkor piszkosul fájt a szívem... :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkoriban a többi filmhez képest kéne nézni, hogy mennyi volt a reklám. Biztos nem volt az SW-é kevesebb, mint másoké.

Egyébként meg nem tudom, mi a baj azzal, ha lehet kapni játékot, pólót, meg egyéb reklámdolgot SW logoval. Bár 1980-ban is lehetett volna (mármint nálunk)...

Amikor 1983-ban levélben kértem autogrammot Mark Hamill-től, és megjött postán a dedikált lap, mellékeltek hozzá egy prospektust, hogy mi minden rendelhetnék dollárért, ha lenne és egyébként is kiszállítanák a vasfüggönyön túlra, na akkor piszkosul fájt a szívem... :)

A szívtelenek. :nana:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert Te rajongó vagy. Érdekel a dolog és keresed, figyeled. De, az 5 éves értelmi fogyatékos Pistike kihisztizi az SW-s játékot aputól, mert már mindenkinek van az osztályban. Ebben pedig a Disney profi, rengeteg filmje előtt szeméttel árasztja el a piacot és a filmre nem is költ annyit, mint kéne, mert úgyis tele lesz a mozi, a jegyeket eladja a beharangozó termékekkel. Én pedig sajnálnám, ha ezt az új rész minősége sínylené meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, hogy az első 3 részt szénné reklámozták volna. Abban az időben még nem árultak ennyi szemetet. Most már van Optimus Prime hangtorzítós sisak is 5000, meg láttam pl. Grivi babát szintén 5.000. A másik, hogy mindenki nagyon fogja várni és ha rossz lesz sem mondja majd rá, hogy rossz, mert teljesen be lesz mindenki indulva.

 

 

Pedig totálisan volt reklámozva a nyolcvanas évek elején. Bárhol bármely moziban a Star Wars akármelyik része ment tömegek voltak ott jegyért sorba állni. Amikor '84 december 25.-én tv-ben leadták az EP 4-et baromi sokan néztük együtt. A Star Wars már akkor is legenda volt úgy hogy szinte semmi nem szivárgott be Nyugatról ahogy Pildi írta. Évekig azon ment a vita hogy vajon Luke tényleg Vader fia-e.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, mert Te rajongó vagy. Érdekel a dolog és keresed, figyeled. De, az 5 éves értelmi fogyatékos Pistike kihisztizi az SW-s játékot aputól, mert már mindenkinek van az osztályban. Ebben pedig a Disney profi, rengeteg filmje előtt szeméttel árasztja el a piacot és a filmre nem is költ annyit, mint kéne, mert úgyis tele lesz a mozi, a jegyeket eladja a beharangozó termékekkel. Én pedig sajnálnám, ha ezt az új rész minősége sínylené meg.

Fogadok veled egy csaladi mozijegy araba hogy jolesz a film a Lucas Ltd kesziti el s nem a Disney

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben én nemre szavaztam. Mai azon agyaltam hogy milyen story lehet ebből és csak a rosszak jöttek elő. Egyszerűen nem lehet jó storyt kitalálni hetedik résznek. Az EP 6-ból következik hogy Luke A fő Jedi Mester lett Leia pedig a főszenátor és újjáépítik a demokráciát. Eljött a tökéletes béke. Minek erről filmet csinálni? Borzasztóan nem hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben én nemre szavaztam. Mai azon agyaltam hogy milyen story lehet ebből és csak a rosszak jöttek elő. Egyszerűen nem lehet jó storyt kitalálni hetedik résznek. Az EP 6-ból következik hogy Luke A fő Jedi Mester lett Leia pedig a főszenátor és újjáépítik a demokráciát. Eljött a tökéletes béke. Minek erről filmet csinálni? Borzasztóan nem hiányzik.

Én már olvastam ilyen fejtegetést tőled Maulról is :D Ha valakinél biztos vagyok hogy imádni fogja az te leszel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már olvastam ilyen fejtegetést tőled Maulról is :D Ha valakinél biztos vagyok hogy imádni fogja az te leszel.

 

 

Remélem igazad lesz. De most totál ötlettelen vagyok hogyan lehet ezt jól megcsinálni. Még galaxisméretű konfliktus sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.