Ugrás a kommentre

A szereplők


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az lenne vicc, ha kiderülne, hogy már annak idején tisztában voltak vele, hogy nagy valószínűséggel lesz 7. rész, ezért cserélték le Shaw-t Hayden-re a 6. rész végén.

Én ennek örülnék, de azért szerintem 8 évig eltitkolni folyamatosan egy film készültét... hát nehéz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: persze, én se komolyan írtam, hogy le kéne cserélni Alecet, ez nem opció. Csak nekem így megtörné a dolgot. Hiába kényszer meg minden. Jó példa erre Kulka és Szakácsi cseréje a House-ban. Tudom, hogy muszáj volt, de attól még kizökkentő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Kulka előtte nem adta sokkal több időn át House hangját, ellenben McGregor több, mint tíz évvel ezelőtt egybeforrt már Obi-Wannal. Nem egy kényszerhelyzet miatt váratlanul beesett szinkronszínészről van szó, hanem olyanról, aki sokkal több játékidőn át, a karakter életét jobban átölelő, sokkal aktívabb idejében játszott és játékával végig arra törekedett (sikeresen!), hogy az elődjét hűen hozza. Sminkkel, és mivel szellemként kéne szerepelnie, valószínűleg CG rásegítéssel simán jöhet, elvégre, ő ugyanúgy Obi-Wan Kenobi. A csere 1999-ben volt, nem 2015-ben lesz, ha egyáltalán lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hiába több időt töltött a vásznon, ő a fiatal Kenobi volt, nem az öreg. Tehát ennyiben sérül a folytonosság, hiszen először ő alakítja Obi-want (élete fiatalabb szakaszában), aztán Alec (élete későbbi szakaszában), ráadásul szellemként is Alec. Ha most ezek után McGregor alakítja szellemként (természetesen öregként, de hiába lenne kisminkelve/CGI-zve, akkor is látszik, hogy az nem ugyanaz a szellemalak), arra az univerzumon belül nincs racionális magyarázat, csak filmkészítési szempontból. Ezért mondom, hogy inkább hagyják a fenébe, ott van Yoda, meg Anakin, szerencsére Anakin szelleme Hayden alakban jelent meg Luke-nak, így ebből később sincs probléma, hisz Hayden elérhető most is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt nem is kéne megmagyarázni univerzumon belül... :facepalm: Miért kéne? Hahó, volt már színészcsere, sőt, vannak karakterek, akiket hat-hét színész alakít, olykor ugyanabban a részben ketten is (Mas Amedda ep3), és sosem magyarázták meg, pedig néha elég szembetűnő. McGregornál sincs magyarázat arra, hogy lett belőle húsz év alatt Guiness, pedig eléggé máshogy néz ki az öreg Ben, mint a fiatal Obi-Wan. Ha csak az nem magyarázat, hogy közben átplasztikáztatta magát az öreg Obi-Wan, mert ilyen totális átalakulásra az öregedés nem képes. Ez egy idétlen kifogás, pláne egy olyan szériával kapcsolatban, ahol rengeteg szereplőt, köztük a főbb szereplőket, alakít más és más, olykor kényszer helyzetből, olykor a fene tudja miért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt nem is kéne megmagyarázni univerzumon belül... :facepalm: Miért kéne? Hahó, volt már színészcsere, sőt, vannak karakterek, akiket hat-hét színész alakít, olykor ugyanabban a részben ketten is (Mas Amedda ep3), és sosem magyarázták meg, pedig néha elég szembetűnő. McGregornál sincs magyarázat arra, hogy lett belőle húsz év alatt Guiness, pedig eléggé máshogy néz ki az öreg Ben, mint a fiatal Obi-Wan. Ha csak az nem magyarázat, hogy közben átplasztikáztatta magát az öreg Obi-Wan, mert ilyen totális átalakulásra az öregedés nem képes. Ez egy idétlen kifogás, pláne egy olyan szériával kapcsolatban, ahol rengeteg szereplőt, köztük a főbb szereplőket, alakít más és más, olykor kényszer helyzetből, olykor a fene tudja miért.

Azért az EpIII-as Obi-wanból simán lehet egy EpIV-es Obi-wan öregedéssel, ez nem gond. Mas Amedda meg a háttérben elvonul, sokan még a nevét sem tudják, szinte semmi jelentősége nincs. Egyes egyedül az EpIII-ban játszotta két színész egyszerre, ahol is egy "skype" hívásban cserélték ki, és távolról avatatlan szemnek fel sem tűnik a különbség. Azért ne hasonlítsuk már Mas Ameddát az SW egyik legnagyobb kultikus személyéhez, Obi-wan Kenobihoz, és annak szellemalakjához.

 

Az idősödés igenis univerzumon belül jő magyarázat, így nincs probléma, hogy a korai McGreggort egy későbbi Alec váltott, mert el tudom képzelni, hogy ilyenné öregedett meg, ahogy Anakin esetében sincs gond a Jake - Hayden váltással. Viszont a szellemalakjának a megváltozására nincs ilyen univerzumon belüli magyarázat. Az a probléma, hogy egyrészről nincs időbeli eltérés a szellemalakok világában, másrészről pedig, ha egyszer a szellemalak így, másszor úgy jelenne meg (epIV-VI Alec, EpVII - IX McGregor), akkor az elég snassz volna. Te hogy fogadtad volna az EpII-ben, ha Anakinként egyszer Hayden egyszer pedig Leonardo di Caprio jelenik meg ugyanolyan idősen?

 

Tudom, hogy nincs mód Alec játékára, de kérdezem én, akkor minek kéne erőltetni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az EpIII-as Obi-wanból simán lehet egy EpIV-es Obi-wan öregedéssel, ez nem gond. Mas Amedda meg a háttérben elvonul, sokan még a nevét sem tudják, szinte semmi jelentősége nincs. Egyes egyedül az EpIII-ban játszotta két színész egyszerre, ahol is egy "skype" hívásban cserélték ki, és távolról avatatlan szemnek fel sem tűnik a különbség. Azért ne hasonlítsuk már Mas Ameddát az SW egyik legnagyobb kultikus személyéhez, Obi-wan Kenobihoz, és annak szellemalakjához.

Te egy magyar szinkronhanghoz hasonlítottad, hékás. :P

 

Te hogy fogadtad volna az EpII-ben, ha Anakinként egyszer Hayden egyszer pedig Leonardo di Caprio jelenik meg ugyanolyan idősen?

Roszúl, de remélem érzed, hogy ez a példa csont hülyeség, mivel A) ez egy epizódon belül történt volna korban, nemben, fajban, szerepben egyező karakter esetén, B) Hayden nem halt meg félúton (mint teszem azt a Hollóban Brandon Lee), C) rövid az eszem, mikor nekiálltam gépelni, még volt C... :pfff: Na majd eszembe jut... Ja meg van, nem lett volna rá szükség a történetben sem, bár mint tudjuk, azért a hangját a végén csak lecserélték. Pedig ha már egyszer Hayden játszotta a fiatal Anakin kétharmadát, és a Darth Vader gúnyába is ő bújt bele, a kontinuitás és lelki törések elkerülése végett igazán felmondhatta volna azt a három sort. Végül is, az ep5-ben sem tűnik fel senkinek, hogy Vader egyszer más ember hangján szuszog (éljen a technika!).

De pont Anakin Skywalker az akit ugye egy részben alakított David Prowes, Hayden Christensen, James Earl Jones és Sebastian Shaw (plusz a kaszkadőr). És a példádhoz nagyon passzol, amikor az egyik jelenetben még az öreg Shaw van, aztán meg a következőben az ifjú és a jelenethez totál nem illően pillogó Hayden, és őszintén szólva, én ezt elég jól fogadtam, pedig erre a cserére aztán tényleg semmi ok nem volt. :)

 

Tudom, hogy nincs mód Alec játékára, de kérdezem én, akkor minek kéne erőltetni?

Mert Obi-Wan mindig ott volt Luke-nak, mert a szellemesdi elidegeníthetetlen része a Star Wars moziknak, hiszen ez a végső jutalma a három fő-Jedinek a sok szenvedésért, mert ez az, amit Sith és Jedi egyaránt keresett, mert Obi-Wan volt az első, aki száz százalék elérte, és mert ha Luke-nak nem manifesztálódik, én és a hozzám hasonló szőrözők azt fogják kérdezni: hová lett? És baromira nem elégszem meg az EU nyújtotta "túl messze vagy" válasszal. :) Egy szó, mint száz: kontinuitás. Ha van Skywalker, kell lennie Kenobinak is. Mint ahogy R2-nak és C-3PO-nak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már várom nagyon, hogy mikor fog kiderülni, hogy mely karakterek lesznek benne tényleg a filmben, kik fogják őket játszani (azért mekkora lenne Harrison Fordot, Mark Hamillt, Ewan McGragort és Hayden Cristensent egy SW filmben látni!!! :)), és hogy mi lesz a történet (legalábbis körül-belül). ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan Kenobi, mint szellemalak szerepeltetésére, már nincs szükség. Luke legyőzte az Uralkodót, Vader is megszűnt létezni, ezután már új kihívások jönnek, amihez Bennek nincsen semmi köze. Szerintem Yodánál is hasonló a felállás.

 

Anakin megjelenésében viszont nem látnék semmi kivetni valót, hiszen komoly mentor lehetne abban, hogy Luke megfelelően kezelje a Jedi- és Skywalker-örökséget (igaz, az EP7 elvileg 40 évvel az EP6 után fog játszódni, nem hiszem, hogy Luke még mindig a saját identitását keresné akkorra). Na de majd az írók ezt tudni fogják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te egy magyar szinkronhanghoz hasonlítottad, hékás. :P

:P

 

Rosszul, de remélem érzed, hogy ez a példa csont hülyeség, mivel A) ez egy epizódon belül történt volna korban, nemben, fajban, szerepben egyező karakter esetén, B) Hayden nem halt meg félúton (mint teszem azt a Hollóban Brandon Lee), C) rövid az eszem, mikor nekiálltam gépelni, még volt C... :pfff: Na majd eszembe jut... Ja meg van, nem lett volna rá szükség a történetben sem, bár mint tudjuk, azért a hangját a végén csak lecserélték. Pedig ha már egyszer Hayden játszotta a fiatal Anakin kétharmadát, és a Darth Vader gúnyába is ő bújt bele, a kontinuitás és lelki törések elkerülése végett igazán felmondhatta volna azt a három sort. Végül is, az ep5-ben sem tűnik fel senkinek, hogy Vader egyszer más ember hangján szuszog (éljen a technika!).

De pont Anakin Skywalker az akit ugye egy részben alakított David Prowes, Hayden Christensen, James Earl Jones és Sebastian Shaw (plusz a kaszkadőr). És a példádhoz nagyon passzol, amikor az egyik jelenetben még az öreg Shaw van, aztán meg a következőben az ifjú és a jelenethez totál nem illően pillogó Hayden, és őszintén szólva, én ezt elég jól fogadtam, pedig erre a cserére aztán tényleg semmi ok nem volt. :)

 

Szerintem nem hülyeség a példa, megint csak érzékeltetésként hoztam fel, hogy miért gondolom, hogy a kontinuitás sérülne. Mert (a) igaz, hogy a példában egy epizódon belül történne a csere, de mivel a SAGA és nem egy adott rész kontinuitásáról beszélgetünk, ezért én nem érzek különbséget aközött hogy egy epizódban két ember játszaná az ugyanolyan korú és szellem formában leledző Bent, vagy hogy két külön epizódban játszaná két ember. Az univerzumon belül számomra erre csak az jelenthet okot, ha öregedik vagy fiatalodik a karakter.

 

B) Mivel univerzumon belüli okokról beszélgetünk most, így a példa független attól, hogy indokolja-e valami a cserét, avagy sem. Most vonatkoztass el attól, hogy miért cserélnék ki egy-egy jelenetre Haydent Di Caprióra. Egyszerűen csak, valami külső ok miatt egyik jelenetben ő lenne a 19 éves Anakin, a másik jelenetben meg Hayden. Ugyanúgy nem lenne rá univerzumon belül logikus magyarázat, mint ahogy arra se lenne, ha az egyik részben az Alec által megformált 70 éves korú Obi szellemet látnánk, a másikban meg egy McGregor által alakítottat. Erre mondod te: oké, de Alec halott, nincs más választás. Erre mondom én: de van, nem kell Obi-wan a részbe. :P

 

C) A hangcsere megint csak más kategória, szerintem ugyanúgy tradíció, mint Baker R2-ként történt szerepeltetése az EpII-ben. Ha Vaderes szuszogássá avanzsál a hangja, akkor JEJ a megszólaltatója, és pont. Hasonló akkor lenne a helyzet, ha Vadert akkortól szólaltatná meg JEJ, amikor letérdel Palpi előtt az irodában. Univerzumon belül ugyanúgy megindokolhatatlan lenne a hangjának a megváltozása ott, mint Obi szellemalakjának cseréje itt.

 

Az Anakin szellem pedig más kategória. Szerintem univerzumon kívüli okból azért cserélték le, mert az egyszeri nézőnek lövése se lett volna, ki az a fickó ott Yoda mellett, hiszen ha együtt nézed a 6 részt, Anakin sose létezett ilyen formában, tehát annak a fickónak az ottléte hatalmas kérdőjelet hagyott volna maga után, továbbá szintén a kontinuitást sértette volna. Univerzumon belüli okként pedig azzal magyarázom, magyaráztuk, hogy Anakin Skywalker, mint kiválasztott, ezt a formát választotta, és nem az égett, gyerek riogatóst, amit én személy szerint mélyen megértek. :D Másrészről Anakin mielőtt átváltott Sithre, így nézett ki, tehát a Jediként történő visszatérése jobban érezhető így, mintha égett Shawként látnánk szellemként.

 

Látom egyébként, hogy teljesen máshogy gondolkodsz ez ügyben, mint én, de nekem az Obi csere a fenti példával ezen érvek miatt ugyanaz a kategória. Amit itt taglaltam, az szerintem már erősen szubjektív, de nálam sérülne vele a folytonosság. Elmondom, hogyan tudnám elképzelni McGregort: ha a szellemalakok is tudnának öregedni, és akkor egy megfelelően öregre sminkelt Obi-wan pl. beleférne. De erről nyilván nem lehet szó.

 

Mert Obi-Wan mindig ott volt Luke-nak, mert a szellemesdi elidegeníthetetlen része a Star Wars moziknak, hiszen ez a végső jutalma a három fő-Jedinek a sok szenvedésért, mert ez az, amit Sith és Jedi egyaránt keresett, mert Obi-Wan volt az első, aki száz százalék elérte, és mert ha Luke-nak nem manifesztálódik, én és a hozzám hasonló szőrözők azt fogják kérdezni: hová lett? És baromira nem elégszem meg az EU nyújtotta "túl messze vagy" válasszal. :) Egy szó, mint száz: kontinuitás. Ha van Skywalker, kell lennie Kenobinak is. Mint ahogy R2-nak és C-3PO-nak is.

Ezt elfogadom, és most mondanám, hogy ne légy ilyen földhöz ragadt, de ezzel a kontinuitás dologgal épp most bizonyítom be, hogy magam is az vagyok. :D Másrészről: szerintem nem lenne kötelező megjelenniük; az örök élet nem azt jelenti, hogy örökké produkálják magukat Luke előtt. Egyébként Obi-wan már a Bespinre se követhette Luke-ot (megmagyarázatlan okokból kifolyólag), szóval ha a szőrözők azt kérdeznék tőlem, hol van Obi, azt válaszolnám, hogy ugyanott, ahol akkor volt, mikor Luke Vaderrel párbajozott: amőbázott Qui-Gonn hangjával Dexter kocsmájában. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Obi-Wan nem kell a folytatásokba. Az ő története, szerepe véget ért a 6. részben, ettől fogva már erőltetett lenne. Anakin sokkal kevésbé, sőt, őt indokoltnak is tartom, már csak azért is, mert meglenne az elengedhetetlen kapocs az 1-6. résszel (ami az ő története). Persze ne legyen főszereplő (érdekes is lenne), de jó lenne újfent a világos oldalon látni, amint a halált áthidalva tanítja fiát, hogy felélessze (vagy legalábbis helyes útra terelje, segítse) a jórészt saját hibájából kipusztult Jedi Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben már Sebastian Shaw lecserélése is elég visszás lépés volt, nem kéne ugyanezt megtenni Obi-Wan esetében az új filmben. Az ő szerepeltetésére, ismétlem, egyszerűen már nincs szükség, ahogy nyilván Qui-Gonn visszatérésének sem lenne semmi értelme.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én szememben már Sebastian Shaw lecserélése is elég visszás lépés volt, nem kéne ugyanezt megtenni Obi-Wan esetében az új filmben. Az ő szerepeltetésére, ismétlem, egyszerűen már nincs szükség, ahogy nyilván Qui-Gonn visszatérésének sem lenne semmi értelme.

De ezt sose tudtam megérteni. Áruljátok már el, miért volt visszás? A prequel fényében mondd már meg nekem, ki a jó ég volt az a szellemalak Obi-wan mellett? Mert hogy Anakin Skywalker nem így nézett ki az fix. De Darth Vader se!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülnék Anakinnak és Hayden Christensennek, nem arról van szó... De most komolyan, nem nézne ki egy kicsit hülyén? A 60-as éveiben járó Mark Hamill játssza Luke Skywalkert és beszél az apjával, akit Hayden Christensen játszik, aki most 31 éves? Hamill apja lehetne Christensennek és pont az ellenkezőjét kéne elhitetni a nézőkkel. Furcsa lenne. Szerintem csak kacsa az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Erő- szellem akármilyen formát, alakot felölthet, nem?

De, ez természetesen így van, de azért mégis furán festene. Ennyi erővel Obi-Wan is visszatérhetne, mint Ewan McGregor, holott Alec Guinness játszotta el utoljára.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt sose tudtam megérteni. Áruljátok már el, miért volt visszás?

Sebastian Shaw-val szemben volt szerintem tiszteletlen húzás. Meg eleve nem szeretem, ha ennyire belenyúlnak utólag egy filmbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nehogy Vader visszatérését úgy intézzék, ahogy Maulét... Mármint valami idióta ötlettel hús-vér valójában.

 

Akkora misztikumot kreáltak korábban köré - mint a filmtörténelem legnagyobb gonosza - hogy marketing szempontból kinézek a Disneyből valami címeres ökörséget... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De, ez természetesen így van, de azért mégis furán festene. Ennyi erővel Obi-Wan is visszatérhetne, mint Ewan McGregor, holott Alec Guinness játszotta el utoljára.

Kissé más tészta a kettő. Haydenre van hivatalos magyarázat. Mellesleg én se értem a szájhúzást Shaw lecserélését illetően. Inkább az általunk is ismert Anakin mosolyogjon a végén (még világos oldali hős formájában), mint egy ismeretlen öreg, aki maximum Vader maszkja alól lehet ismerős... mondjuk ott sem volt olyan egészséges kinézete, mint szellemként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt sose tudtam megérteni. Áruljátok már el, miért volt visszás? A prequel fényében mondd már meg nekem, ki a jó ég volt az a szellemalak Obi-wan mellett? Mert hogy Anakin Skywalker nem így nézett ki az fix. De Darth Vader se!

 

 

Ugye most viccelsz? Én már 84'ben tudtam hogy az Anakin Skywalker öregen. Ha ezt valaki nem vette le az akkori 3 rész alapján hát annak sok ilyet: :facepalm: Tudnillik ha Luke kb 20 éves akkor az apja kb 40-50 közötti fószer tehát evidens hogy a páncél mögött egy ilyen korú fazon van, elvégre Anakin nem lehet 20 éves. Ez volt a koncepció a Jedi Visszatér idején.

Persze azóta jött a prequel és indokolt volt a csere, mert Anakin Skywalker meghalt és Darth Vader lett majd visszatért és újra jó emberként indokolt hogy szellemként is a Jedi formájában legyen jelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze azóta jött a prequel és indokolt volt a csere, mert Anakin Skywalker meghalt és Darth Vader lett majd visszatért és újra jó emberként indokolt hogy szellemként is a Jedi formájában legyen jelen.

Félreérthettél, mert erre céloztam én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezt sose tudtam megérteni. Áruljátok már el, miért volt visszás? A prequel fényében mondd már meg nekem, ki a jó ég volt az a szellemalak Obi-wan mellett? Mert hogy Anakin Skywalker nem így nézett ki az fix. De Darth Vader se!

Pontosan az az öregember, akiről levették a sisakot (mivel onnantól kezdve játszotta Shaw). Teljesen logikus volt 2004-ig, hogy a szellemek legalább a korukat megtartják, hiszen Obi-Wan sem fiatalodott vissza. Igazság szerint azzal, hogy Haydent berakták, még logikátlanabbá tették ezt az amúgy sem kidolgozott és minden következetességet mellőző szálat.

 

Szerintem nem hülyeség a példa, megint csak érzékeltetésként hoztam fel, hogy miért gondolom, hogy a kontinuitás sérülne. Mert (a) igaz, hogy a példában egy epizódon belül történne a csere, de mivel a SAGA és nem egy adott rész kontinuitásáról beszélgetünk, ezért én nem érzek különbséget aközött hogy egy epizódban két ember játszaná az ugyanolyan korú és szellem formában leledző Bent, vagy hogy két külön epizódban játszaná két ember. Az univerzumon belül számomra erre csak az jelenthet okot, ha öregedik vagy fiatalodik a karakter.

Oké, így még rosszabb a példád... Már hogy a túróba ne lenne aközött különbség, hogy SAGA vagy epizód? :roll: Utolsó megtekintésekkor nálam még önállóan is működő epizódokból állt ez a SAGA, és istenemre mondom, még mindig áll, hogy a SAGA alatt több szereplő (köztük főszereplők) is cserélődtek. Az öregedés pedig nem szokta az emberek arcát lecserélni, ezt akárhogy csűröd-csavarod, nem állja meg a helyét! Obi-Wan nem megöregedett, hanem átváltozott, in és out universe egyaránt, ha a valóság szemüvegén át nézed. Csak te éppen két szemüveget viselsz, a már elkészült epizódokat a fantáziáén keresztül, a másikakat meg a valóságon át. Csak sajnos ez a kettő baromira nem fér össze.

 

C) A hangcsere megint csak más kategória, szerintem ugyanúgy tradíció, mint Baker R2-ként történt szerepeltetése az EpII-ben. Ha Vaderes szuszogássá avanzsál a hangja, akkor JEJ a megszólaltatója, és pont.

Igen? És mi a véleményed C. Andrew Nelsonról?

 

Az Anakin szellem pedig más kategória. Szerintem univerzumon kívüli okból azért cserélték le, mert az egyszeri nézőnek lövése se lett volna, ki az a fickó ott Yoda mellett

Ne hidd, hogy ennyire hülye az egyszerű néző. 1983-tól 2004-ig mindenki vágta, hogy az ott Anakin Skywalker, márpedig tuti, hogy addig látta pár százezer egyszerű néző, még olyanok is, akik az ep1-2-vel kezdték. Nekem például hét évesen is leesett, pedig tuti nem vagyok lángelme. Vagy téged tán külön fel kellett homályosítani?

 

Anakin sose létezett ilyen formában

De, amikor leveszik a sisakot, ott pont ez az öregember néz vissza rád.

 

Elmondom, hogyan tudnám elképzelni McGregort: ha a szellemalakok is tudnának öregedni, és akkor egy megfelelően öregre sminkelt Obi-wan pl. beleférne. De erről nyilván nem lehet szó.

A szelemalakok - Anakinos megegyezésünk szerint - maguk választják az alakjukat, szóval... :) Obi-Wan az ep6 végén ránéz Anakinra, látja, hogy fiatal, erre: Ja, hogy ilyet is lehet? MMmmmmm - ez a meditáció zöngéje, és jé, máris ep1-es fiatal Obi-Wan. :D

 

Egyébként Obi-wan már a Bespinre se követhette Luke-ot

Mivel szellem, így tanácsadó, nem harcostárs. Nem követni nem tudta, segíteni nem tudott. Max kibickedhetett volna.

 

Mert hogy Anakin Skywalker nem így nézett ki az fix. De Darth Vader se!

Makacson ragaszkodsz az öregedéstől alakváltó Obi-Wanhoz, akkor miért is ágálsz az ellen, hogy Anakin is ott állhatott öregségtől alakot váltva? :P

 

Nem gáz, hogy ott van, de amit belemagyarázunk, az nem teszi indokolttá a cserét. A jelenet huszonegy éven át működött tökéletesen Shaw-val és senki sem tette fel azt a kérdést, amit szerinted minden átlagnéző feltesz. Ráadásul '99-ig teljesen logikus volt, hogy egy Jedi a halálakor eltűnik, majd utolsó ismert alakjában manifesztálódik. Ezt aztán először jól felrúgták Qui-Gonnal, majd megkeverték a hangjával, aztán még rátapostak Haydennel, mostanra egy olyan katyvasz lett az egész szellemesdi, aminek se füle, se farka, de hát ki akar logikát a szellemek világába? :) Persze, az egészet együtt nézve jobb Haydent látni, de semmi probléma nem volt Shaw-val sem, pedig mire megtörtént a csere, már öt rész készen volt.

Illetve, meg van még annak az előnye, hogy beletehetik az ep7-8-9-be, amit Shaw-val már nem lehetne megjátszani, nem mintha nem játszhatná más az öreg Anakint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan az az öregember, akiről levették a sisakot (mivel onnantól kezdve játszotta Shaw). Teljesen logikus volt 2004-ig, hogy a szellemek legalább a korukat megtartják, hiszen Obi-Wan sem fiatalodott vissza. Igazság szerint azzal, hogy Haydent berakták, még logikátlanabbá tették ezt az amúgy sem kidolgozott és minden következetességet mellőző szálat.

Azt írtam: a prequelek fényében már logikátlan volt, hiszen Anakin sosem létezett olyan formában, mint ahogy a végén szellemalakként megjelent. Amikor Shawt szellemalakként betették, és még nem volt kész a prequel, hihette azt a néző, hogy igen, anno így nézett ki Anakin Skywalker, mikor még nem égett meg. Na de a prequelek után erre már nyilván nem volt mód, és ezért kellett a csere.

 

Oké, így még rosszabb a példád... Már hogy a túróba ne lenne aközött különbség, hogy SAGA vagy epizód? :roll: Utolsó megtekintésekkor nálam még önállóan is működő epizódokból állt ez a SAGA, és istenemre mondom, még mindig áll, hogy a SAGA alatt több szereplő (köztük főszereplők) is cserélődtek. Az öregedés pedig nem szokta az emberek arcát lecserélni, ezt akárhogy csűröd-csavarod, nem állja meg a helyét! Obi-Wan nem megöregedett, hanem átváltozott, in és out universe egyaránt, ha a valóság szemüvegén át nézed. Csak te éppen két szemüveget viselsz, a már elkészült epizódokat a fantáziáén keresztül, a másikakat meg a valóságon át. Csak sajnos ez a kettő baromira nem fér össze.

Nincs különbség, méghozzá azért, mert számomra a színész cserét csak az idő megfelelő ütemű telése magyarázhatja úgy, hogy ne zökkentsen ki. A szellemvilágban pedig nem telik az idő. Számomra ugyanaz a kategória, ha az EpV-ben egyszer Alec egyszer McGregor lenne a szellem, mint ha az EpV-ben Alec, az EpVI-ban meg McGregor: mivel a szellemvilágban nem telik az idő, ezért az univerzumon belül mindkét esetben logikátlan lenne a csere.

 

Ami pedig az arc eltérést illeti: mivel jelentős idő telik el a két különböző színész formálta karakter életében, ezért ez számomra nem okoz fennakadást. Ha viszont nincs időbeli eltérés, akkor viszont okoz. Ezért is hoztam a Hayden - Leonardo példát, ahol szintén nem lenne időbeli eltérés, ha egy adott epizódon belül váltogatnák egymást...

 

Igen? És mi a véleményed C. Andrew Nelsonról?

Vader teljesen más kategória etekintetben. Nem tudtam, hogy ő is adta hozzá a hangját, de ez egyáltalán nem zavaró. Az arcát láttad? Nem. Egy elektronikusan eleve torzított hang egy jelenetben történő kicseréléséről beszélünk. Ez meg pláne más kategória, mint a kultikus Obi-wan csere.

 

Ne hidd, hogy ennyire hülye az egyszerű néző. 1983-tól 2004-ig mindenki vágta, hogy az ott Anakin Skywalker, márpedig tuti, hogy addig látta pár százezer egyszerű néző, még olyanok is, akik az ep1-2-vel kezdték. Nekem például hét évesen is leesett, pedig tuti nem vagyok lángelme. Vagy téged tán külön fel kellett homályosítani?

 

Nem hiszem. De itt most nem 2004-ről van szó, ahogy írtam is, a prequel fényében annak az embernek semmi keresnivalója ott szellemalakként. Anakin sosem nézett ki úgy, így a néző nem tud azonosulni a szellemalakkal, és csak kérdőjeleket hagy maga után, a prequel ÓTA (szóval ne írd nekem, hogy 83 és 2004 között mi volt. :) ). A csere teljesen logikus. Vagy az összeégett Shawnak kéne ott lenni (nem túl gyerekbarát és jól kinéző), vagy Haydennek. Én utóbbira szavazok, mert mint Jedi, ehhez az alakhoz köthető.

 

De, amikor leveszik a sisakot, ott pont ez az öregember néz vissza rád.

Lehet nem ugyanazt a filmet néztük az UE előtt, de nálam a sisak alól egy sápadt fehér bőrű, vágott fejű, haj nélküli ember kukucskált ki, a szellemalakként pedig egy jól szituált, hajjal és a szellemes kék aurától eltekintve normális bőrrel rendelkező férfi mosolygott...

 

A szellemalakok - Anakinos megegyezésünk szerint - maguk választják az alakjukat, szóval... :) Obi-Wan az ep6 végén ránéz Anakinra, látja, hogy fiatal, erre: Ja, hogy ilyet is lehet? MMmmmmm - ez a meditáció zöngéje, és jé, máris ep1-es fiatal Obi-Wan. :D

Viszont Anakin a kiválasztott, ez mindig ütőkártya. Annyi csak jár neki hányatott sorsa után, hogy ne egy összeégett öregemberként jelenjen meg, hanem Jediként.

 

Mivel szellem, így tanácsadó, nem harcostárs. Nem követni nem tudta, segíteni nem tudott. Max kibickedhetett volna.

 

Tény ami tény: Luke a párharc után is többször hívja, és sosem jelenik meg neki, se mint tanácsadó, se mint harcostárs, se mint kutyafüle.

 

Makacson ragaszkodsz az öregedéstől alakváltó Obi-Wanhoz, akkor miért is ágálsz az ellen, hogy Anakin is ott állhatott öregségtől alakot váltva? :P

 

Azért, mert Anakin a SAGA jelenlegi formájában mindig is Haydenként nézett ki szellemként. Ha Anakin szelleme az EpVII-ben nem Hayden lenne, hanem mondjuk Jake akkor ugyanúgy ágálnék érte, mint ahogy az ellen ágálok, hogy McGregor lenne Obi-wan szelleme. Anakin cseréje viszont logikus volt a prequel fényében, sőt: elkerülhetetlen. Ez egyértelmű, mert így van meg a koherencia a régi és az új részek között. Obi-wan szellemalakjának beráncigálása McGregor alakításával ezt a koherenciát csak rombolná, mivel a szellemalakok nem öregszenek, nem változnak (ne gyere nekem Shaw cseréjével, mert a SAGA jelenlegi 6 részét nézem!), ezért Obi új kinézetére nincs univerzumon belüli ok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Félreérthettél, mert erre céloztam én is.

 

 

Akkor én kérek elnézést. Erre viszont válaszolnék.

 

Amikor Shawt szellemalakként betették, és még nem volt kész a prequel, hihette azt a néző, hogy igen, anno így nézett ki Anakin Skywalker, mikor még nem égett meg.

 

Úgy gondoltuk anno hogy a szellemalak Yoda mellett az Anakin Skywalker úgy kinézve manapság(tehát nem az jött le hogy a megégés elött lett volna ilyen Anakin hisz akkor egy fiatal srácot láttunk volna) mintha nem égett volna meg anno és Jedi maradt volna. Azaz a rossz ember Darth Vader eltünt mintha nem is létezett volna. Nekem akkoriban is tök megható volt hogy ha nem lép a múltban rossz útra akkor ilyen Jedi lett volna.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondoltuk anno hogy a szellemalak Yoda mellett az Anakin Skywalker úgy kinézve manapság(tehát nem az jött le hogy a megégés elött lett volna ilyen Anakin hisz akkor egy fiatal srácot láttunk volna) mintha nem égett volna meg anno és Jedi maradt volna. Azaz a rossz ember Darth Vader eltünt mintha nem is létezett volna. Nekem akkoriban is tök megható volt hogy ha nem lép a múltban rossz útra akkor ilyen Jedi lett volna.

Értem. Szerintem ez összezavaró lett volna, hiszen előtte egyszer sem láttuk Anakint ilyennek, szóval célszerűbb szellemalakként olyan megjelenést biztosítani neki, amiről a nézők felismerik. Én legalábbis biztos összezavarodnék, ha Shaw lenne a végén Anakin, akit korábban ilyen formában nem láttunk, hiszen a maszk alatt teljesen el volt maszkírozva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondasz valamit. Tényleg hasonlít.

 

Amúgy David is elvállalna szerepet a folytatásban. :) (oké én sem teszek be több ilyen, nyilván mindenki benne akarna lenni.:D)

http://www.youtube.com/watch?v=D2oYaAOIne8

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.