Ugrás a kommentre

Eredeti verzió


yoda99

Szereted-e az eredeti verziót?  

29 felhasználó szavazott

  1. 1. Szereted-e az eredeti verziót?

    • Igen, ez a legjobb, az eredeti!
    • Nem, utálom, a 97-es és a 2004-es verziót szeretem!
    • Nekem teljesen mindegy!
    • Elmegy ez is!
    • Mindegyik verziót szeretem!


Ajánlott hozzászólás

Én egyetlen egyszer láttam az eredeti verziót, a special edition (én ezen nőttem fel :)) után már eléggé elavultnak tűnt. Ekkor szembesültem először azzal, hogy a Han Solo és Jabba jelenet még nem szerepelt az eredeti verzióban, és a kivágott jelenetben is egy nagydarab emberként tűnt fel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én láttam mindegyiket, azért lett ekkora eposz a Star Wars, mert a lényeg, a karakterek és a jó történet CGI nélkül is remekül átjött és szórakoztató volt. A készítők remek munkát végeztek, egy-egy berepülő krumplit aszteroida helyett, meg el lehet nézni. Kár, hogy az EP I-ről nincsen ilyen változat! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokáig az eredetin "éltem" majd egyszer anya hazahozta az SE-t, de amint megláttam azt a förtelmes Jabbát, amit beleraktak, rögtön elküldtem, hogy "ezt a sz*rt vigye vissza, de azonnal". El sem tudom képzelni, hogy mit akartak azzal a Jabbával :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tesztnek jó volt. Egyébként ezzel az "eredetivel" is az a baj, ha mai kor adathordozóin nem lehet úgy megnézni, hogy az ember maradéktalanul élvezni tudja. Ráadásul ki se adták nagyobb felbontásban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szavazás eléggé csalóka, mert eléggé a két véglet között mozog. Vagy szeretem az egyiket, vagy utálom a másikat, vagy pont lesz*rom. Olyan miért nincs, hogy én mind a három verziót szeretem? Az más kérdés, hogy a legújabb jön be a legjobban, mert azért valljuk be, jót tett neki, hogy a mai igényekhez is igazították egy kicsit a látványvilágot. Az új CGI Jabba szerintem brutálisan jól néz ki. Az űrcsatát is kibővítették nagyon szép jelenetekkel, úgyhogy igazán remek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. 5 évesen láttam először a Star Wars, szüleim ekkor ruháztak be a THX felújított változatra 1995-96 tájékán. Ezt nagyon sokszor láttam, érdekessége, hogy mindhárom film előtt található rajta Lucas-szal egy gyors interjú. A Special Edition létezéséről csak akkor szereztem tudomást, amikor internetre csatlakoztunk (2001-ben). Ez mondhatni lázba hozott, mindenáron megakartam szerezni, de abban az időben ez nem volt egyszerű. Majd az egyik kereskedelmi csatorna leadta 2003-ban. Rögtön megtetszett, azelőtt pl. a Jabba-s jelenetről nem is tudtam. Igazán újításként hatott, megújult vele az egész film. És mivel sokszor láttam az eredetit, így minden apróbb újítást észrevettem. Egy szó, mint száz nekem jobban tetszik az SE és a DVD-s változat is, nagyon bejöttek az újítások, kellett ez a vérfrissítés. Szavaznom nehéz, mivel a régit nem utálom, szívesen megnézem azt is, ha az kerül kézhez. De az már kicsit elüt az új trilógiától és ez zavaró benne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy sajátos bája ennek a változatnak. Olyan, mint Star Trekben megnézni az eredeti TOS-t. Nosztalgia faktor magasan, de azért díjazom, hogy '97-ben átesett egy nagytatarozáson, és 2004-ben is újítottak rajta kicsit. A 2011-es szépítés meg már csak hab a tortán. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off: A TOS is átesett amúgy egy tatarozáson, szerintem az eléggé fogyasztható változat, bár én a régit is nagyon szerettem. Mindenesetre a TNG-nél jobb.

 

On: Azért a 2011-es felújításokra szerintem nem lett volna szükség. Már így is annyi verzió van, hogy összezavarodik az ember. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma 28 éve - szintén kedden - adta először a magyar tv a Csillagok háborúját. Star Wars az MTV1 megbízásából a Pannónia által készített szinkronnal kerül bemutatásra. Nagy pillanat volt, máig emlékszem rá. Isten éltessen magyar tv ősbemutató.

Bennem is élénken él! hihetetlen milyen rég volt már. :o

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a vicc, hogy én már előtte láttam videón. Legalább egyszer asszem. De lehetséges ez?

 

Lehetséges, de bizonyosan nem a Pannóniás szinkronnal! :D

 

Németektől ömlöttek a VHS kazetták, szóval láthattad korábban is kazettán. Én a tesóm születése előtt valamivel (1987) kaptam meg az MTV változatot VHS kazettán a család egy közeli barátjától, azóta is itt pihen a polcon. A Jedi Visszatért moziban láttam 85 elején, vagy 84 végén, már nem emlékszem pontosan, de 1984 szeptember 13-án volt a hivatalos bemutató, mi pedig egy szombat reggeli napon néztük meg, 10 óra környékén. A Kőbánya moziban láttam, 3 éves voltam és a filmet feliratosan vetítették. Az elejéről lekéstünk, mert apám túl sokáig vacakolt otthon. Anyum nem jött el, helyette főzött valamit, akkor költöztünk be a panelba, volt dolga elég. Szóval lekéstük a film elejét, Jabba pofázmányára léptünk a rogyásig tömött mozi terembe. Oldalt, bal szélen volt 2 szabad hely, ráadásul a 3 - 4. sor környékén, közvetlenül a vászon előtt. A pénztáros néni nagyon rázta a fejét, hogy nem időben érkeztünk, aztán a korommal hadakozott, mert alig látszottam ki a talajból, de már folyékonyan beszéltem 1 éves koromban is, így szépen odamondtam, hogy nem vagyok már kicsi, ne nézzen le, elvégre voltam vagy 3 éves. :) Kértem apumat, hogy fordítsa a filmet, de Ő fél óránként fordított 1 mondatot, amiért folyton noszogattam, hogy mondja már el, ki mint mondott. Arra emlékszem, hogy a császáros jelenetektől borsódzott a hátam és mérges is voltam, hogy egy szót nem értettem belőle. Nehéz ezt leírni, de abban az időben a Jedi Visszatér olyan dózis volt, amit manapság senki fel nem foghat. 84-ben a legtöbb embernek maximum fekete-fehér tévéje volt, amiben szovjet szarokat sugároztak és még 8 órás adás sem volt, csak ilyen fél napokat sugárzott a TV. A mozikban is szupertré filmeket vetítettek, tehát itt a Star Wars bőven felért egy atomrobbanással. Egyébként annyira tele volt a terem, hogy oldalt is álltak emberek. Régen több teremőr is volt és kis lámpával kísérték az embereket a székekhez. A Jedi esetébe annyira emlékszem, hogy egy kisebb csoport ácsorgott a fal mellett, mert ülőhely már nem volt szabadon. Katartikus élmény volt, az Avatar és társai meg sem közelítették, de még csak karcolni sem karcolták az élményt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, de bizonyosan nem a Pannóniás szinkronnal! :D

 

Németektől ömlöttek a VHS kazetták, szóval láthattad korábban is kazettán. Én a tesóm születése előtt valamivel (1987) kaptam meg az MTV változatot VHS kazettán a család egy közeli barátjától, azóta is itt pihen a polcon. A Jedi Visszatért moziban láttam 85 elején, vagy 84 végén, már nem emlékszem pontosan, de 1984 szeptember 13-án volt a hivatalos bemutató, mi pedig egy szombat reggeli napon néztük meg, 10 óra környékén. A Kőbánya moziban láttam, 3 éves voltam és a filmet feliratosan vetítették. Az elejéről lekéstünk, mert apám túl sokáig vacakolt otthon. Anyum nem jött el, helyette főzött valamit, akkor költöztünk be a panelba, volt dolga elég. Szóval lekéstük a film elejét, Jabba pofázmányára léptünk a rogyásig tömött mozi terembe. Oldalt, bal szélen volt 2 szabad hely, ráadásul a 3 - 4. sor környékén, közvetlenül a vászon előtt. A pénztáros néni nagyon rázta a fejét, hogy nem időben érkeztünk, aztán a korommal hadakozott, mert alig látszottam ki a talajból, de már folyékonyan beszéltem 1 éves koromban is, így szépen odamondtam, hogy nem vagyok már kicsi, ne nézzen le, elvégre voltam vagy 3 éves. :) Kértem apumat, hogy fordítsa a filmet, de Ő fél óránként fordított 1 mondatot, amiért folyton noszogattam, hogy mondja már el, ki mint mondott. Arra emlékszem, hogy a császáros jelenetektől borsódzott a hátam és mérges is voltam, hogy egy szót nem értettem belőle. Nehéz ezt leírni, de abban az időben a Jedi Visszatér olyan dózis volt, amit manapság senki fel nem foghat. 84-ben a legtöbb embernek maximum fekete-fehér tévéje volt, amiben szovjet szarokat sugároztak és még 8 órás adás sem volt, csak ilyen fél napokat sugárzott a TV. A mozikban is szupertré filmeket vetítettek, tehát itt a Star Wars bőven felért egy atomrobbanással. Egyébként annyira tele volt a terem, hogy oldalt is álltak emberek. Régen több teremőr is volt és kis lámpával kísérték az embereket a székekhez. A Jedi esetébe annyira emlékszem, hogy egy kisebb csoport ácsorgott a fal mellett, mert ülőhely már nem volt szabadon. Katartikus élmény volt, az Avatar és társai meg sem közelítették, de még csak karcolni sem karcolták az élményt.

 

 

Ismét jól leírtad az érzést. Sosem felejtem el én sem 1984-et. Akkor 12 éves voltam és szeptember 12.-én(bizony a premier elött 1 nappal) megnéztük az évek óta várt Jedi Visszatért a Vörösmarty kertmoziban(akkoriban itt voltak a premier elötti előadások) este 8-kor a húgommal meg baráti testvérpárral. Délelött még a vetitőterembe is sikerült bemenni az egyik osztálytársam anyukája ott dolgozott. Már a tekercsek megpillantása is katartikus élmény volt. Jegyet csak üzértől kaptunk 40 ft-ért ami iszonyú drága volt anyám majdnem infarktust kapott mikor meghallotta de rendes volt adott pénzt. Aztán jött a csoda, úgy ahogy írod még a fán is lógtak emberek, elképesztően fantasztikus élmény volt átélni, pedig akkor már baromi hideg volt este.

Aztán jött december 25. Az hogy leadták a Csillagok Háborúját a tv-ben akkora élmény volt az embereknek hogy szerintem az utcák is kiürültek akkor és megint jól írtad semmi sem volt fogható abban az időben ehhez. Még csak meg sem közelítették az akkori tv-ben látott filmek sorozatok ezt a filmet. Mi abban az évben vettünk színes tv-t és pár osztálytársam át is jött hozzánk. Arra is emlékszem hogy Vader Onedin hangján szólalt meg.

Komolyan mondom hogy nagyon szerencsésnek érzem magam hogy megéltem az a fantasztikus korszakot.

 

Ody: Egy esetben láthattad elötte videón ha volt akkoriban készüléketek. Viszont abban az időben itthon nem árultak videómagnót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetséges, de bizonyosan nem a Pannóniás szinkronnal! :D

Pedig pannóniás szinkronnal láttam, és emlékszem, hogy anyámék mindig kérdezgettek alatta, hogy ez meg az kicsoda. Nagyon Bermuda háromszög nekem ez a dolog már. :D

 

Ody: Egy esetben láthattad elötte videón ha volt akkoriban készüléketek. Viszont abban az időben itthon nem árultak videómagnót.

Nekünk nem volt videónk, de a szomszédnak igen. Mindig ott néztük a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Egy esetben láthattad elötte videón ha volt akkoriban készüléketek. Viszont abban az időben itthon nem árultak videómagnót.

 

Anyukám egy volt kolléganője segítségével szerezte 86-ban a család első készülékét, ami egy török Dimasz videó készülék volt. A Skála Nagyáruházban lehetett kapni először hivatalos magyar forgalmazásban ilyen videókat. Anyum elmondása alapján egy kolléganője segítségével kerültünk fel a vásárlói listára (!) és vehettük meg a készüléket, majd nem sokkal rá már kapható volt Siemens és ITT is. A török videóval az volt a baj, hogy rossz volt a tunerja, így pocsék minőségben rögzített felvételeket a TV-ből. Apum eladta a török videót és a Skálából hozott egy Siemenset, ami a mai napig működik, és a padláson pihen egy dobozba rejtve. Ez mind 1986-ban történt, akkortól kezdődött nálunk a videó korszak. Szóval a Skála volt az első áruház, ami akkor hivatalosan kezdte meg a VHS készülékek hazai forgalmazását, már elérhető fogyasztói áron (30 - 40 ezer forintért), mert előtte csak méregdrágán lehetett beszerezni külföldi csempészárúként ilyen 180 000 Ft körüli értékben. Abban az időben 3 - 4 ezer forint volt az átlagkereset, tehát 86-ban a 30 ezer forintos VHS magnó is nagyon drága volt, de már lehetett rá spórolni. Az MTV-s Star Wars felvételt a család egy barátjától kaptam meg. Este átmentünk beszélgetni, persze én halálra untam magamat, míg a felnőttek számomra érdektelen dolgokról diskuráltak, ezért elkezdtem nézni kazettán az Új Reményt. Mivel nekünk akkor még nem volt készülékünk, számomra ez teljesen új technika volt. Persze rögtön megtetszett, hogy nem kell várni a TV műsorra, azt nézhetek, amit akarok. Ma már nehéz ezt megérteni, de abban az időben a videó egy brutálisan fejlett és újszerű technika volt, mai szemmel mérve az Iphone 4 lenne 1 pont, a videó pedig 1000 pont de inkább több. A tévéken nem volt euroscart csatlakozó, így az antenna bemenetre kötötték az emberek a készüléket és a videón keresztül tévéztek. Szóval miközben apum beszélgetett a Gyuri bácsival, nekem betették a Star Warst, amit akkor láttam először videón és teljesen ledöbbentem. Nem az újszerűségén, mert én is láttam korábban, hanem, hogy ez így meg van valakinek videón. Annyira odáig voltam, hogy este amikor mentünk haza, megkaptam a kazettát ajándékba. Ez történt 1986-ban, egy esti napon a Kinizsi utcában, és egészen sokáig csak ezt a verziót bámultam, míg az Örsön meg nem nyitottak az első videó kölcsönzők.

 

szerk.: 1986-előtt is lehetett kapni (szerezni) VHS magnókat hazánkban, de azok mind seftelős lerakatokból származtak. A hivatalos hazai forgalmazás csak 86-ban a Skála által indult meg. Odynak bőven lehetett 86-előtt is VHS magnója, ha a szülei tudtak egyet szerezni, de azoknak az ára 180 000 ezer körül mozgott, viszont ha kijutottak külföldre, akkor bőven a hazai seftes ár alatt tudtak behozni, vagy behozatni...ha volt kapcsolata az embernek.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Anyukám egy volt kolléganője segítségével szerezte 86-ban a család első készülékét, ami egy török Dimasz videó készülék volt. A Skála Nagyáruházban lehetett kapni először hivatalos magyar forgalmazásban ilyen videókat. Anyum elmondása alapján egy kolléganője segítségével kerültünk fel a vásárlói listára (!) és vehettük meg a készüléket, majd nem sokkal rá már kapható volt Siemens és ITT is. A török videóval az volt a baj, hogy rossz volt a tunerja, így pocsék minőségben rögzített felvételeket a TV-ből. Apum eladta a török videót és a Skálából hozott egy Siemenset, ami a mai napig működik, és a padláson pihen egy dobozba rejtve. Ez mind 1986-ban történt, akkortól kezdődött nálunk a videó korszak. Szóval a Skála volt az első áruház, ami akkor hivatalosan kezdte meg a VHS készülékek hazai forgalmazását, már elérhető fogyasztói áron (30 - 40 ezer forintért), mert előtte csak méregdrágán lehetett beszerezni külföldi csempészárúként ilyen 180 000 Ft körüli értékben. Abban az időben 3 - 4 ezer forint volt az átlagkereset, tehát 86-ban a 30 ezer forintos VHS magnó is nagyon drága volt, de már lehetett rá spórolni. Az MTV-s Star Wars felvételt a család egy barátjától kaptam meg. Este átmentünk beszélgetni, persze én halálra untam magamat, míg a felnőttek számomra érdektelen dolgokról diskuráltak, ezért elkezdtem nézni kazettán az Új Reményt. Mivel nekünk akkor még nem volt készülékünk, számomra ez teljesen új technika volt. Persze rögtön megtetszett, hogy nem kell várni a TV műsorra, azt nézhetek, amit akarok. Ma már nehéz ezt megérteni, de abban az időben a videó egy brutálisan fejlett és újszerű technika volt, mai szemmel mérve az Iphone 4 lenne 1 pont, a videó pedig 1000 pont de inkább több. A tévéken nem volt euroscart csatlakozó, így az antenna bemenetre kötötték az emberek a készüléket és a videón keresztül tévéztek. Szóval miközben apum beszélgetett a Gyuri bácsival, nekem betették a Star Warst, amit akkor láttam először videón és teljesen ledöbbentem. Nem az újszerűségén, mert én is láttam korábban, hanem, hogy ez így meg van valakinek videón. Annyira odáig voltam, hogy este amikor mentünk haza, megkaptam a kazettát ajándékba. Ez történt 1986-ban, egy esti napon a Kinizsi utcában, és egészen sokáig csak ezt a verziót bámultam, míg az Örsön meg nem nyitottak az első videó kölcsönzők.

 

szerk.: 1986-előtt is lehetett kapni (szerezni) VHS magnókat hazánkban, de azok mind seftelős lerakatokból származtak. A hivatalos hazai forgalmazás csak 86-ban a Skála által indult meg. Odynak bőven lehetett 86-előtt is VHS magnója, ha a szülei tudtak egyet szerezni, de azoknak az ára 180 000 ezer körül mozgott, viszont ha kijutottak külföldre, akkor bőven a hazai seftes ár alatt tudtak behozni, vagy behozatni...ha volt kapcsolata az embernek.

 

Szerencsések vagytok, én a 84-es tv premierkor, csak a hangot tudtam rögzíteni a tv-ből 2 db 1 órás Polymer kazettára, azt hallgattuk a lépcsőházban lakó kölyöktársaimmal évekig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsések vagytok, én a 84-es tv premierkor, csak a hangot tudtam rögzíteni a tv-ből 2 db 1 órás Polymer kazettára, azt hallgattuk a lépcsőházban lakó kölyöktársaimmal évekig.

 

Én ugyanezt megtettem az Üzenet az űrből című "klasszikussal" is... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 évvel később...

Talán tudjátok, talán nem, hogy a Team Negative 1 csapata 35mm-es eredeti kópiák felhasználásával beszkennelte kedvenc trilógiánkat (ROTJ 35mm BR megjelenése még várat magára, a csapat ugyanis feloszlott, de Harmy már készített egy saját szkennelést, a megfelelő topikban megtaláljátok a linket).

Aki le szeretné tölteni, erre tessék:

 

 

New Hope (Team negative1 - Silver Screen Edition) 

https://mega.nz/#F!4B1BBIDC!NcrZlK2VzZ21_J4sUs6VuA

 

Be kell jelentkezni hozzá, tehát létre kell hoznotok egy fiókot! Nem tudom, hogy meddig lesz elérhető, igyekezzetek letölteni! 

 

 

 

 

 

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

A napokban beszélgettem anyámmal nagymamámról, aki már 4 éve elhunyt. Tudtam róla hogy a 70-es években járt Amerikában a bátyjánál. De azt most tudtam meg, hogy élete első moziélménye is ott történt, és történetesen ezt a filmet látta először. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.