Ugrás a kommentre

5x07 - A Test of Strength


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Embo, az ishi tib nem Filoniék "találmánya", hiszen már az EP6-ban is feltűnnek ugyanilyen ábrázattal... De láthattuk a faj szakadár szenátorát a Heroes on Both Sides-ban is. :)

 

Az világos, hogy az ishi tib-ek tiszteletüket tették már a filmekben és a sorozatban, de szerintem nem ugyanilyen ábrázattal, nem volt ilyen látványos papagáj csőrük. Ez a papgáj-szerű ishi tib pedig Filoniék agyából pattant és szerintem ritka nagy fantáziátlanság. :)

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jediknél viszont megismerhettünk egy fazont az előző évadban aki nem a világos oldalon játszik... ez pedig Krell :) Tudom elsőre kicsit meredek elképzelés, és azt nem tudom (világosítsatok fel), hogy ez szál az Umbara előtt v. után játszódik... de Krell benne van az ilyen belső dolgokba és róla el is tudom képzelni, hogy elköp egy ilyet :)

A 3x12 (Nightsisters) óta időrendben vannak a részek, egyedül a Revivalt tették be évad közepéről nyitánynak. Elméletileg mindössze ennyi a kavarás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy megnéztem a részt egyből felmerült bennem a kérdés, hogy nem sok már egy kicsit Hondo bandájából?

Nem. :D Legalábbis nekem. Még elnézném őket egy darabig. :)

 

Huyang az egyik legérdekesebb droid,

Szerintem a sorozat legérdekesebb és legegyedülállóbb droidja.

 

Ja és szerintem a Mortis zseni Taylor továbbra is remekül szerepel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt azért nem vártam volna Hondo-tól…. Tudom, hogy kalóz, de eddig ennél szimpatikusabb arcát láttatta – igaz, első találkozásunkkor, a Bounty Hunters-ben épp ugyanilyen gátlástalan figura volt, csak utána kezdték árnyalni róla a képet. Hát most jött a kiigazítás, nehogy nagyon a szívünkhöz nőjön. :D

 

A rész egyébként nagyon tetszett! Végre láthatjuk, hogyan is lesznek az ifjakból padawanok, mi a dolog rendes menete, ami azért nagyon jó, mert az SW-ből eddig hiányzott ez a téma (az EU-t nem tekintve, amit egyébként nem ismerek), hiszen az általunk ismert két jeles ifjú, akinek a Jedivé válását végigkísértük, rendhagyó módon vált azzá: Anakin és Luke koruknál fogva egyből padawanok lettek, a próbáknak ez a korai szakasza náluk és így nálunk is teljesen kimaradt.

 

A négyrészes történet eddig szépen követi a próbaidőszak feladatait: előző részben le kellett győzniük önmagukat, hogy megszerezzék a kristályokat, most pedig le kellett győzniük, ki kellett cselezniük az ellenséget, hogy megtarthassák azokat. Ahsoka és Huyang professzor segítsége nélkül persze nem mentek volna semmire, de próbának önmagában már az is megfelelt, hogy pánik nélkül tudtak engedelmeskedni. Persze Petro megint kilógott közülük (ez borítékolható volt), megerősítést nyert, hogy nála nem bátorság, hanem önfegyelem és belátás kell majd a végén.

Ahsoka megint kitett magáért, mint mindig, látszik, hogy maga is remek mester lesz/lehetne. Az itt szereplő ifjak annyival éretlenebbnek és egyébként fiatalabbnak is tűnnek annál, mint amilyen a lány volt, amikor Anakin tanítványa lett. :) Ahsoka nem akárki , ez már az első pillanatban látszott, amióta feltűnt a TCW-ben, és ezt azóta már sok cselekedete igazolja. Biztos, hogy ez a kvadrológia részben róla, az ő kvalitásairól is szól. Remélem, kapunk valami halvány utalást majd a jövőjéhez vezető útról is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A négyrészes történet eddig szépen követi a próbaidőszak feladatait: előző részben le kellett győzniük önmagukat, hogy megszerezzék a kristályokat, most pedig le kellett győzniük, ki kellett cselezniük az ellenséget, hogy megtarthassák azokat.

Ez nagyon tetszik. :clap: Valóban erről lehet itt nagyban szó. A Jedivé válás lépései szépen nyomon követhető, ráadásul nincs tolakodóan az arcunkba tolva, csupán finoman. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amatőrizmus a fenét, drámai lenne az. Egy ilyen húzással, hogy a jövendőbeli gyilkosuk segít nekik iszonyú mély érzelmeket megpendítő sztorit lehetne írni. Arról nem beszélve, hogy árnyalná az Anakin és Vader közötti különbséget és láthatnánk, hogy Anakin milyen apa lett volna. Amatőrizmus... :facepalm:

Eleve ott lebeg az egész sztoriban, hogy ezek a gyerekek már nem érik meg, hogy Jedik, de azt sem biztos, hogy padawanok lehessenek. Az univerzumon belül hónapokon belül Vader vagy a klónok végeznek velük. A fénykardok, amiket építenek, fogják az utolsó védvonalat képezni köztük és az őket meggyilkolni szándékozó 501-es légió között. És ezt a készítők is tudják, azért írtak a droidnak olyan szöveget, amiben kifejti, utánuk is ő fogja a növendékeket fénykardépítésre okítani. Holott tudjuk, nem lesz már utánuk. Talán az egyikük pont az, akin Yoda meglátta Vader kardjának nyomát, aki láttán még a Nagy Harcosnál is majdnem eltört a mécses.

Jobban jártak volna, ha Hondo fogságába kerülnek, legalább több esélyük lett volna felnőni. Szomorú történet ez nagyon. :( Az előző történeti szálban a felszabadított bolygók, most a növendékek tragédiájával szembesülhetünk. Öröm a felszínen, borzalom a háttérben.

Ennél drámaibb fordulat nem is lehetne. Épp az előbb gondoltam végig, milyen jó lesz látni, hogy mennek végig az ifjak a tanulás útján csak ezen a szinten, de mit érhet ebben bármilyen eredmény, ha utána úgyis csak a pusztulás vár rájuk, és épp annak mesterétől, akitől ők csak a legjobbakat tanulhatják... :(

 

Szerk: bár most belegondoltam, hogy Qui-Gonn is milyen nagyszerű Jedi volt, noha Dooku volt a mestere...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerk: bár most belegondoltam, hogy Qui-Gonn is milyen nagyszerű Jedi volt, noha Dooku volt a mestere...

 

Qui-gon önfejű volt. Dooku is remélte, hogy talán mellé állt volna. És nekem sem volt soha túl szimpatikus figura.(ez magánügy, bocs)

De neki köszönheti a galaxis Anakint/Vadert ami jellemhibáinál még megbocsáthatatlanabb... :lol: (ezt bár viccnek szántam, mert a sagara nézve gyakorlatilag nonszensz, mégiscsak van benne valami.)

 

De a lényeg, hogy ezen nem múlik a dolog...nézd a fordítottjait: Dooku meg Yoda padawanja volt, és Anakin meg Obi-wané, pedig milyen nagyszerű Jedi ez a két mester.

Szóval Ahsoka jellemét Anakin sem tudja kifordítani a négy sarkából, max hatással van rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Ahsoka jellemét Anakin sem tudja kifordítani a négy sarkából, max hatással van rá.

Persze, nem is így értettem, hanem inkább úgy, hogy ez ismét az életnek egy furcsa fintora.

 

Qui-Gon kapcsán meg tényleg egyéni, hogy kinek ki szimpatikus avagy sem. Nekem az. :) Ahogy egyébként Obi-wan is az, viszont mindketten hoztak Anakin kapcsán rossz döntéseket, és nem biztos, hogy Qui-Goné nagyobb hiba volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint későn de azért írok a részről. Ekkorát nem csalódtam karakterben mint Hondóban. Eddig egy korrekt "tisztességes" bűnöző volt akit egyfajta betyárbecsület vértezett fel. Hát most nálam vége mégpedig a gyerekgyilkolászás miatt. Aki erre képe az nálam a legalja. Úgyhogy mihamarabb bűnhödjön meg emiatt. Nem vagyok naiv ,egy kalóz nem szentéletü de az hogy képes kinyírni a gyerekeket úgy hogy még az egyik embere mondja is neki hogy ők még csak gyerekek és még ekkor sem gondolja át na az nagyon gázos nálam. Simán elvihette volna a kristályokat pl úgy hogy elkábítja a kicsiket.

A professzor robot óriási. :D Baromi bölcs és rengeteg információt is tárol magában. Jó lenne egyszer meghallgatni őt a régi Jedikről. Ahsoka számomra már rég igazi lovag és nem padawan. Ezt a helyzetet is nagyon jól oldja meg. Nyugtatja a kicsiket és megszivatja a kalózokat.

Sajnos a kalózhajóra kerül a végére. Hondó szerintem rabszolgának akarja majd eladni. Úgy érzem itt fog valami történni Ahsoka személyíségével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is eddig úgy tűnt, hogy Hondo tartja rövid pórázon az ölebeit, akik bármit elkövetnének, ha nem lenne ott a főnökük.

Igen...nem hiszem, hogy azok a kristályok annyira értékesek lettek volna, hogy minden áldozatot megérnének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán elvihette volna a kristályokat pl úgy hogy elkábítja a kicsiket.

Azért akarta megölni őket, hogy ne maradjon hírmondó a Tanácsnak, nem heccből.

 

Igen...nem hiszem, hogy azok a kristályok annyira értékesek lettek volna, hogy minden áldozatot megérnének.

Pedig eléggé kihangsúlyozta, mennyire értékesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen...nem hiszem, hogy azok a kristályok annyira értékesek lettek volna, hogy minden áldozatot megérnének.

Egy gyermekgyilkosság a szemében nem hiszem hogy túl nagy "áldozatot" jelentene. Azok a kristályok meg nagyon értékesek, ezt konkrétan ő maga is mondta, hogy már egy db megszerzésével soha többé nem kellene kalózkodnia (vagy valami ilyesmit).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig eléggé kihangsúlyozta, mennyire értékesek.

Ez igaz, nyilván számára megmagyarázható volt, miért zsongott be. Még a fűszerre se izgult rá ennyire. Az egyébként nagyon nagy jelenet, amikor még az elején az Ishi-Tib .-et pofozgatja hajón és magyaráz neki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy gyermekgyilkosság a szemében nem hiszem hogy túl nagy "áldozatot" jelentene. Azok a kristályok meg nagyon értékesek, ezt konkrétan ő maga is mondta, hogy már egy db megszerzésével soha többé nem kellene kalózkodnia (vagy valami ilyesmit).

Azt mondta hogy egy ember bőven dúsgazdag lesz egy darabból :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért akarta megölni őket, hogy ne maradjon hírmondó a Tanácsnak, nem heccből.

 

De ahogy írtam el is kábíthatta volna őket és akkor nem tudják hogy Hondo volt.

 

Különben kinek adhatta volna el a kristályokat Hondo? Ki vesz ilyet? Ez csak fénykardba jó nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ahogy írtam el is kábíthatta volna őket és akkor nem tudják hogy Hondo volt.

Ez csak akkor lenne igaz, ha Hondót érdekelné a kölykök sorsa. De mivel őt nem érdekli, mert vérbeli bűnöző, akkor meg minek vesződjön ilyen humánus megoldásokkal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez csak akkor lenne igaz, ha Hondót érdekelné a kölykök sorsa. De mivel őt nem érdekli, mert vérbeli bűnöző, akkor meg minek vesződjön ilyen humánus megoldásokkal?

Az biztos, hogy egyszerűbb kinyírni mindenkit, mint kábítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor világosabban. Hondot bemutatták mint valami jófej kalózt aki nem igazán öl, de szereti a pénzt. Tehát tőle logikus lett volna hogy ha ez a kristály kell neki akkor egy másik hajóval megy támadni, és ahogy hozzácsatlakoznak a Jedik hajójához kábitógázt lövell belé. Majd átmennek megkeresik a kristályokat és mindenki jól jár. Hondonak ott a kristály és nem konfrontálódik a Jedikkel, az ifjak pedig életben maradnak.

Szóval nekem ez a simán gyerekgyilkos Hondo nem következik az eddigiekből. Tehát ha abból indulunk ki hogy Hondot milyennek ismertük meg akkor ha azt teszi amit én írtam akkor nem tapad gyerekvér a kezéhez.

Mert most mit is ért el? Megtámadott egy tanoncokkal teli hajót a Jedik tudni fogják és vérdíj lesz a fején és még kristálya sincs. Akár logikailag is óriási marhaságot művelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody egy kis igazítás az ep guidehoz: Huyang hajlított fogású markolatról beszélt, mint Dooku és Ventress fénykardjai, nem vésett fogásúról. Összekevertétek a "curved"-öt a "carved-"al.

 

Akkor világosabban. Hondot bemutatták mint valami jófej kalózt aki nem igazán öl, de szereti a pénzt.

Aha, Hondo k*rvára jófejként lett bemutatva. Lássuk csak miket művelt eddig: háromszoros ember rablással indított, drogot követelt váltságdíjként, megkínozta Anakin-t és Obi-Wan-t, és védekezésre képtelen falusiakat fenyegetett. Amikor "jófej" volt, akkor is érdekből: Maul és Savage ellen szüksége volt Obi-Wan-ra, amikor meg leszállította a rakétákat az Onderon-ra azt is csak azért mert Anakin jól megfizette -még hozzá valószínűleggel droggal. Az egyetlen jó cselekedete az volt, hogy rávette Bobát, hogy mondja el hol vannak a túszok. Persze hatalmas arc meg minden, de sosem volt jó em...weequayként ábrázolva.

Tehát tőle logikus lett volna hogy ha ez a kristály kell neki akkor egy másik hajóval megy támadni, és ahogy hozzácsatlakoznak a Jedik hajójához kábitógázt lövell belé. Majd átmennek megkeresik a kristályokat és mindenki jól jár. Hondonak ott a kristály és nem konfrontálódik a Jedikkel, az ifjak pedig életben maradnak.

Szóval nekem ez a simán gyerekgyilkos Hondo nem következik az eddigiekből. Tehát ha abból indulunk ki hogy Hondot milyennek ismertük meg akkor ha azt teszi amit én írtam akkor nem tapad gyerekvér a kezéhez.

Mert most mit is ért el? Megtámadott egy tanoncokkal teli hajót a Jedik tudni fogják és vérdíj lesz a fején és még kristálya sincs. Akár logikailag is óriási marhaságot művelt.

Nem számított rá, hogy van egy padawan a hajón. Még mondta is, hogy az informátora szerint csupa ifjonc utazott csak rajta. Ő abból indult ki, hogy egy csapat gyerektől kell elvennie a cukorkáikat. Az külön peche volt, hogy a szóban forgó padawan ismeri őt. Mert mégha a padawannak hála a gyerekek meg is szöknek ugyan hogy a francban azonosíthatták volna őt a Tanácsnak, ha nem hallották volna, hogy Ahsoka "Hondo"-nak szólítja és úgy beszélnek egymással mint régi bár nem kedves ismerősök?

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek azzal, hogy Hondo eddig is negatív figura volt. Néhányunkat elaltatott itt a már említett Boba meggyőzéssal, meg, hogy a Revivalban és az Onderon szálban mekkora dumái voltak.

De ezzel ne vegyen meg kilóra senkit. Én remélem, hogy Ő sem véletlenül van a "Who will Fall?" poszteren.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan, Hondo egy ízig vérig üzletember. Szívességet is csak akkor tesz, ha haszna válik belőle. Nem is igazán értem, honnan jön ez a "jófej kalóz, aki nem igazán öl".

Különben kinek adhatta volna el a kristályokat Hondo? Ki vesz ilyet? Ez csak fénykardba jó nem?

Ezek a Galaxis legjobb fókuszkristályai. Kisebb bolygók hadiiparai tolonganak az ilyen cuccokért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lássuk csak miket művelt eddig: háromszoros ember rablással indított, drogot követelt váltságdíjként, megkínozta Anakin-t és Obi-Wan-t, és védekezésre képtelen falusiakat fenyegetett. Amikor "jófej" volt, akkor is érdekből: Maul és Savage ellen szüksége volt Obi-Wan-ra, amikor meg leszállította a rakétákat az Onderon-ra azt is csak azért mert Anakin jól megfizette -még hozzá valószínűleggel droggal. Az egyetlen jó cselekedete az volt, hogy rávette Bobát, hogy mondja el hol vannak a túszok. Persze hatalmas arc meg minden, de sosem volt jó em...weequayként ábrázolva.

Így van, Hondo sosem volt pozitív karakter... viszont ami engem illet, a gyerekgyilkosság erkölcsileg sokkal súlyosabb bűn, mint képzett Jedikért váltságdíjat követelni. Bármennyire nem volt jótét lélek eddig sem, Hondo eddigi karakteréhez képest az ebben a részben látott alakítása bizony komoly lépés negatív irányba...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár már ismert a véleményem Hondo jellem(változása) ügyben, mivel én tudok képviselni egyszerre két álláspontot is -de jó nekem ;) - megjegyezném,

hogy Hondo nem tette meg és valószínüleg nem is fogja.

Csak járt a szája, mivel az események nem úgy alakakultak, nem volt lehetősége megmutatni, hogy valóban ilyen kemény-e.

Egy picit felesleges ennél fogva őt gyerekgyilkosnak titulálni szerintem, de mit vártunk, hogy fogalmazzon egy kalóz?

-"kérjük szépen a kristályokat és mondjátok el a tanácsnak, hogy Hondó bácsi vette el." ezt nem várhattuk..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ha bármi az utatokba állna, végezzetek vele." - elég egyértelmű kijelentés... ráadásul a saját emberének mondja ezt (aki még ki is akad, hogy csak gyerekek), így blöffről, vagy üres fenyegetőzésről se beszélhetünk. Hondo akár a gyerekek élete árán is, de akarta a kristályokat, ezen nincs mit szépíteni. Az én szememben az ilyen már joggal minősül gyerekgyilkosnak. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.