Ugrás a kommentre

5x07 - A Test of Strength


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

"Ha bármi az utatokba állna, végezzetek vele." - elég egyértelmű kijelentés... ráadásul a saját emberének mondja ezt (aki még ki is akad, hogy csak gyerekek), így blöffről, vagy üres fenyegetőzésről se beszélhetünk. Hondo akár a gyerekek élete árán is, de akarta a kristályokat, ezen nincs mit szépíteni. Az én szememben az ilyen már joggal minősül gyerekgyilkosnak. ;)

 

Az én szememben, majd ha megölt egy gyereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody egy kis igazítás az ep guidehoz: Huyang hajlított fogású markolatról beszélt, mint Dooku és Ventress fénykardjai, nem vésett fogásúról. Összekevertétek a "curved"-öt a "carved-"al.

Köszi, javítottam. :peace:

 

Az én szememben, majd ha megölt egy gyereket.

Az enyémben is. Tény, hogy nagy volt Hondo szája, de azért a tettek minősítenek valakit nem a szavak. A levegőbe beszélni bárki tud. És azért azt is láttuk, hogy a kalózok nem lőttek le senkit azonnal. Meg is szívták. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az enyémben is. Tény, hogy nagy volt Hondo szája, de azért a tettek minősítenek valakit nem a szavak. A levegőbe beszélni bárki tud. És azért azt is láttuk, hogy a kalózok nem lőttek le senkit azonnal. Meg is szívták. :)

Levegőbe beszélni? Nagy a szája? :facepalm: Ezek szerint nem olvastad a Hondo-tól beidézett mondatom... ha az ifjak nem adták volna át önként és dalolva a kristályokat (ami nem túl valószínű), nekik annyi, ezt nyíltan kijelenti. Miért feltételezünk mást? Ahsoka feltűnésével pedig nem kockáztathatott, ha nem akarta, hogy a Jedi Tanács tudomására jusson a kis fosztogatása. De lehet, hogy én egy másik TCW részt néztem. Legalábbis nagyon úgy látom...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Levegőbe beszélni? Nagy a szája? :facepalm: Ezek szerint nem olvastad a Hondo-tól beidézett mondatom... ha az ifjak nem adták volna át önként és dalolva a kristályokat (ami nem túl valószínű), nekik annyi, ezt nyíltan kijelenti. Miért feltételezünk mást? Ahsoka feltűnésével pedig nem kockáztathatott, ha nem akarta, hogy a Jedi Tanács tudomására jusson a kis fosztogatása. De lehet, hogy én egy másik TCW részt néztem. Legalábbis nagyon úgy látom...

Teljesen egyetértek. Mi az hogy akkor ha megtette? Megtette volna ha nincs Ahsoka tehát meg is tette gondolatban. Aki csak utal rá az nálam gyerekgyilkos. Ő állította hogy kinyírja őket hogy ne legyen szemtanú.

Egy kalóznak meg nem feltétlenül kell gyerekgyilkosnak lennie. Elképesztő hogy itt egyeseknél minden belefér a kalózkodásba.Értsétek már meg ezek gyerekek. Semmiről nem tehetnek senkinek nem ártottak. Milyen rohadt lélek kell ehhez? Még a kőkemény bűnözők is megvetik azt aki gyerekeket öl.

Hondo megtette. Ja hogy közbeléptek? Ez volt a gyerekek szererncséje. Hondo gyerekgyilkos nem vitás ha megtette ha nem. Én kőkemény halált várok rá ezért Anakintól. Szúrja keresztűl mint egy kutyát, főleg Ahsokáért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kőkemény halált várok rá ezért Anakintól. Szúrja keresztül mint egy kutyát, főleg Ahsokáért.

Ugye tudod, hogy a Revival ezután a szál után játszódik? :P Más szóval a legtöbb büntetés, amit Hondo kap annyi, hogy szétverik az erődjét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Mi az hogy akkor ha megtette? Megtette volna ha nincs Ahsoka tehát meg is tette gondolatban. Aki csak utal rá az nálam gyerekgyilkos. Ő állította hogy kinyírja őket hogy ne legyen szemtanú.

Egy kalóznak meg nem feltétlenül kell gyerekgyilkosnak lennie. Elképesztő hogy itt egyeseknél minden belefér a kalózkodásba.Értsétek már meg ezek gyerekek. Semmiről nem tehetnek senkinek nem ártottak. Milyen rohadt lélek kell ehhez? Még a kőkemény bűnözők is megvetik azt aki gyerekeket öl.

Hondo megtette. Ja hogy közbeléptek? Ez volt a gyerekek szererncséje. Hondo gyerekgyilkos nem vitás ha megtette ha nem. Én kőkemény halált várok rá ezért Anakintól. Szúrja keresztűl mint egy kutyát, főleg Ahsokáért.

Akkor miért nem lőtte szét egyből a skacokat amikor meglátta őket? Nem, ő inkább kérte a kristályokat. Minek kérni, ha ki kell nyírni őket mindenképpen? Ebben nincs logika.

 

Plusz addig senki nem büntethető semmiért, amíg el nem követte a tettet.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor miért nem lőtte szét egyből a skacokat amikor meglátta őket? Nem, ő inkább kérte a kristályokat. Minek kérni, ha ki kell nyírni őket mindenképpen? Ebben nincs logika.

Talán őket is rabszolgapiacra akarta dobni. Ha a kristályokon kívül belőlük is hasznot húzhat, hülye lenne megölni őket. Egyébként nem akarta mindenáron megölni az ifjoncokat. Az mondta a társainak, hogy "ha az utatokba állnak, végezzetek velük", illetve "élve vagy halva". Ugyanakkor épp ez az, ami cáfolja is, hogy nem lett volna kész megölni őket, ha szükséges - pl. veszélyeztetik a kristályok megszerzését, vagy egérutat nyernek, úton Coruscantra.

 

Mellesleg akiben megvan a szándék, az nálam majdnem egy szinten van azzal, aki meg is teszi. Jellemileg semmi difi, de aláírom, hogy félreérthetően fogalmaztam, bár szerintem elég érthető volt, mit akarok kihozni a hsz-ből Hondo kapcsán.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kőkemény halált várok rá ezért Anakintól.

Ez azért vicces, mert tudjuk, hogy végül végül kik is fognak Anakin keze által meghalni

 

Szerk.: Az meg már tényleg ironikus lenne, ha a tömegmészárló Anakin állna bosszút a gyerekgyilkosokon :lol:

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán őket is rabszolgapiacra akarta dobni. Ha a kristályokon kívül belőlük is hasznot húzhat, hülye lenne megölni őket. Egyébként nem akarta mindenáron megölni az ifjoncokat. Az mondta a társainak, hogy "ha az utatokba állnak, végezzetek velük", illetve "élve vagy halva". Ugyanakkor épp ez az, ami cáfolja is, hogy nem lett volna kész megölni őket, ha szükséges - pl. veszélyeztetik a kristályok megszerzését, vagy egérutat nyernek, úton Coruscantra.

 

Mellesleg akiben megvan a szándék, az nálam majdnem egy szinten van azzal, aki meg is teszi. Jellemileg semmi difi, de aláírom, hogy félreérthetően fogalmaztam, bár szerintem elég érthető volt, mit akarok kihozni a hsz-ből Hondo kapcsán.

 

 

Már megint egyetértünk. Szerintem mi azonos értékrend szerint gondolkodunk. Ha valaki valamit kijelent és csak azért hiúsul meg mert közbeléptek az azt jelenti hogy az elhalasztott tettet végrehajtotta.

Számtalan alkotásban látható hogy meg akar ölni valaki valakit és mikor közbelépnek az előbbi ölni akaró könyörög a szánalmas életéért. De miért is kegyelmezzünk meg neki? Ha nem lépnek közbe simán kinyírta volna a delikvenst, azaz könyörületet nem érdemel. Csak az aki ad is.

Tehát Hondo amiatt hogy belement a gyerekgyilkosságba ezért bármit csinál borzalmas halált érdemel az én értékrendem szerint,. Nyúzzák meg élve vagy mit tudom én de nem akarom élve látni ezek után.

Anakin meg igaz nem Jedi módon viselkedik de egy egészséges igazságérzettel igen, és szereti Ahsokát, tehát ha a padawanját el akarják adni és foglyul is ejtik akkor azt várom tőle hogy fénykard ki és aki mozog Hondo hajóján ölje meg könyörület nélkül. Mert ezután bármely kalóz nem fog ujjat húzni a Jedikkel hanem ott tevékenykedik ahol a valódi helye. A mocsokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin meg igaz nem Jedi módon viselkedik, de egy egészséges igazságérzettel igen

És valahol a Tatooine-on van egy kis buckalakó falu, ami pont ezt az "egészséges igazságérzetet" bizonyítja :facepalm:

 

Amit te meg megoldásnak látsz, az pont a megfélemlítés, aminek van egy manapság népszerű szinonimája: a terror - amiről azt tudom, hogy nem igazán szimpatizálsz vele, arról nem is beszélve, hogy nincs is tiltottabb dolog egy jedi számára. És akkor az önbíráskodásról még nem is beszéltem

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valaki valamit kijelent és csak azért hiúsul meg mert közbeléptek az azt jelenti hogy az elhalasztott tettet végrehajtotta.

Számtalan alkotásban látható hogy meg akar ölni valaki valakit és mikor közbelépnek ...

 

Láttad vagy olvastad a Különvéleményt? Na erről az jutott eszembe. Az erről szól. És ne feldjük, hogy ez a rendszer ott is megbukott végül.

Nonszensz elitélni valakit azért amit nem tett meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Amit Te írsz a színtiszta vérbosszú, ami már sokkal alacsonyabb szintre alacsonyítja le a bosszúállót mint az elkövetőt. Ráadásul pont Anakintól várni ezt, aki később tucatnyi kisebb gyereket gyilkol le? Ez a Megalol!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie. Amit Te írsz a színtiszta vérbosszú, ami már sokkal alacsonyabb szintre alacsonyítja le a bosszúállót mint az elkövetőt. Ráadásul pont Anakintól várni ezt, aki később tucatnyi kisebb gyereket gyilkol le? Ez a Megalol!

 

Hondo Ahsoka miatt megérdemelne szerintem egy vérbosszút. Anakintól azért várom mert ő elég hirtelen haragú és szereti Ahsokát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huyang kapcsán támadt egy érdekes gondolatom: mi van, ha Huyang egy évszázadokkal/ezredekkel ezelőtt élt fénykard-készítő Jedi mester volt, és halála előtt épített egy droidot, amibe beépítette a saját holocron-ját! Ez megmagyarázná, hogy a Jedi rend miért tart egy robotot egy ilyen fontos munkakörre: mert a robot csak álca, valójában Huyang holocronjának őrzője tanítja az ifjakat! :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy nagyszerű rész. A Doc...akarom mondani Huyang megkapja tőlem a TCW legjobb droidja címet.

Szívesen néztem volna tovább, ahogy tanítja a fénykard építést, vagy éppen a régi időkről mesél.

Hondo újabb feltűnése sokat dobott a részen. Nem véletlen, mivel ő az egyik kedvenc TCW karakterem.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki fogja megmenteni Ahsokat. A fiatalok szólnak a tanácsnak, vagy csak ők hatan támadják le Hondo embereit. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Egyetlen apró negativum volt a részben: Hondo feltünése. Azzal önmagában nem lett volna bajom, hogy ő is szerepel, csak hogy véletlenül pont ő az, aki kiakarja rabolni Ashoka hajóját... még a Zsámbéki medencében is nehéz ilyen sűrűn összefutni az emberekkel, pedig ez sokkal kisebb mint egy galaxis.

 

Kész szerencse, hogy Hondo nagyon jó karakter, úgyhogy sokat ezen nem bosszankodtam. A rész legjobb húzása egyértelműen a Doktor... vagyis Huyang. Már az előző részben is tetszett hogy ablakot nyitnak nekünk a jedi tradiciókra és ez megint egy érdekes darab. Az első ami eszembe jutott vele kapcsolatban hogy milyen lehetett, mikor először üzembe helyezték. Mert most ha meglepő is, hogy egy robot tanitgatja az ifjoncokat, a több száz/ezer éves múltja és az ezalatt felhalmozott tapasztalat minderre azért elég kielégítő magyarázatot ad. De miért kezdte el egyáltalán... Az egyik válasz az lehet, hogy régen a jedi rend elképesztően más volt, mint amilyennek most látjuk és lehet hogy az élet rengeteg területén használtak robotokat. Huyang igy nem más mint egy letűnt kor csökevénye aki azért nincs bedozerolva, mert már tényleg elképesztően sokat látott. De jobban tetszik a másik verzió, amit Werebazs felvázolt. Szerintem ez több mint jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen apró negativum volt a részben: Hondo feltünése. Azzal önmagában nem lett volna bajom, hogy ő is szerepel, csak hogy véletlenül pont ő az, aki kiakarja rabolni Ashoka hajóját... még a Zsámbéki medencében is nehéz ilyen sűrűn összefutni az emberekkel, pedig ez sokkal kisebb mint egy galaxis.

Ő maga mondja, hogy kapott egy tippet. Célzottan ment oda és nem véletlen épp arra járt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ő maga mondja, hogy kapott egy tippet. Célzottan ment oda és nem véletlen épp arra járt. :)

Akkor félreérthetően fogalmaztam: nekem az a fura, hogy kap egy tippet és véletlenül pont arra a hajóra amin ott van Ahsoka. Illetve Ahsoka hajójára pont ő kapja a tippet és nem másik kalóz, mintha nem lenne más kalóz az univerzumban. Szivesen látnék néha más ilyen bünöző vezér arcokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.